Garmin Adventures

O oprogramowaniu do obsługi naszych Garminów. BaseCamp, MapSource, MapSetToolKit, sendMap, WebUpdater, POI Loader, OziExplorer, GarPatch i wiele wiele innych. Także o serwisach typu GPS Visualizer czy GPSies. Ogólnie o szeroko rozumianej personalizacji odbiorników oraz ich wsparciu przy pomocy dodatkowego oprogramowania.

Moderatorzy: Zachu, wojtek, Spider, PouchX

Garmin Adventures

Postprzez wodzirej » Pt, 31 sie 2012 9:18

Garmin is releasing an update to BaseCamp this morning, officially rolling out Garmin Adventures in the process. This is the social/trip sharing platform that we gave you a sneak peek at last month. Here is how they describe it:

With Garmin Adventures you’ll get a free, interactive way to share your hikes, bike rides, road trips in car or motorcycle, dives and more. Using BaseCamp, you can combine track logs, waypoints, geotagged photos , YouTube® videos and more into an adventure that gets published online. Your photo’s and videos are either automatically placed on the map (when geotagged) or you can manually place them in the area you took them. You can then easily email a link to your adventure to friends and family, share it on social media sites or even post it in your favorite forums. BaseCamp even makes it easy to follow in the footsteps of other travelers by allowing you to search for and download adventures right to your compatible GPS device. Using BaseCamp will also allow you to leave comments on other’s adventures and even rate them. Do you think you have an adventure worth Five Stars? Download or update BaseCamp today, and turn your journeys into real Garmin Adventures!

http://garmin.blogs.com/my_weblog/2012/ ... share.html
Enduro 2, Edge Explore, Varia RCT715, GPSMap 64sc, Nuvicam
Jeśli geografia jest prozą, mapy są ikonografią. Lennart Meri
Avatar użytkownika
wodzirej
Garniak
 
Posty: 2040
Dołączył(a): N, 18 mar 2007 19:22
Lokalizacja: NYC

Re: Garmin Adventures

Postprzez beetle-m » Pt, 31 sie 2012 9:34

"Jak przygoda to tylko w Warszawie, Warszawie ..."

BC_Adventures.PNG
W pogoni za przygodą
BC_Adventures.PNG (34.73 KiB) Przeglądane 16264 razy

Już samo posiadanie BaseCamp'a to wielka przygoda.
Pozdrawiam, mariuszD
Już bez Garmina na pokładzie. Kiedyś: nüvi 3490LMT // 3790T // 765T // 760 // 250W
Teraz: Xiaomi 12 (z Google Maps i Android Auto)
Avatar użytkownika
beetle-m
Garniak
 
Posty: 6723
Dołączył(a): Cz, 11 paź 2007 7:17
Lokalizacja: Goczałkowice-Zdrój

Re: Garmin Adventures

Postprzez GPS Maniak » Pt, 31 sie 2012 10:28

beetle-m napisał(a):Już samo posiadanie BaseCamp'a to wielka przygoda.

:lol: :lol: :lol:
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Re: Garmin Adventures

Postprzez Freud » Pt, 31 sie 2012 22:30

Odbiornik: Garmin GPSMAP 62st
Avatar użytkownika
Freud
Bywalec
 
Posty: 135
Dołączył(a): Pt, 16 gru 2011 19:27
Lokalizacja: Zielona Góra / Łódź

Re: Garmin Adventures

Postprzez Zachu » So, 01 wrz 2012 5:46

Chciałem zauważyć że stosowne info byklo w odpowiednim temacie viewtopic.php?p=146637#p146637
Sama funkcjonalność też jest bardzo fajna. Tylko trzeba chociaż film obejrzeć żeby móc ocenić.
Nuvi & DriveAssist & Zumo & fenix
Obrazek
Zachu
Radny
 
Posty: 8717
Dołączył(a): N, 01 lip 2007 7:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Garmin Adventures

Postprzez h007 » Pn, 03 wrz 2012 17:21

Sprawdziłem Adventures w praktyce. Jak dla mnie nie różni się to niczym specjalnym od nawigowania po śladzie.
Poza tym, że można dzielić się przygodą za pomocą (jak podaje Garmin) usługi społecznościowej, to nie widzę za bardzo zastosowania tej całej przygody.

Przy okazji, to co zauważyłem, to zwis Basecampa podczas dodawania zdjęć. Nie jest to regularne, ale przy kilku wybranych zdjęciach miało miejsce i błąd wystąpił kilkukrotnie.
Podczas podglądu zdjęcia w trakcie przygody Dakota wyłączyła się. Nie występuje to regularnie, ale miało miejsce. Może to po prostu był znak końca przygody? :lol:

Poza tym eksport przygody z Basecampa (po zaznaczeniu ikonki konkretnej przygody lub wszystkich danych z których się ona składa), to po prostu plik GPX zawierający waypointy i ślad. Dołączone zdjęcia nie są eksportowane. Liczyłem, że eksport dotyczy wszystkich danych (waypointy, ślady, zdjęcia, filmy). Podsumowując. Tak jakby... nic nowego. To wszystko już było :?

Może jednak coś pominąłem i są jakieś nowe funkcjonalności z tym związane?
Forerunner 110 | 735XT
Dakota 20, UMP-pcPL, PL_TOPO
Nuvi 2545LMT
Dash Cam 56
Avatar użytkownika
h007
Bywalec
 
Posty: 432
Dołączył(a): So, 01 paź 2011 18:13
Lokalizacja: Warszawa

Re: Garmin Adventures

Postprzez asandrzej » Pn, 03 wrz 2012 17:48

h007 napisał(a): Dołączone zdjęcia nie są eksportowane

Zdjęcia są wysyłane podczas eksportu „Przygody”, trafiają do katalogu JPEG.
andrzej
" Jak to nie zachwyca Galkiewicza, jeśli tysiąc razy tłumaczyłem Galkiewiczowi, że go zachwyca,"
z mapami i GPS-em jest podobnie.
cytat: Witold Gombrowicz
Palmtop-aplikacja Garmin Que
asandrzej
Garniak
 
Posty: 6094
Dołączył(a): Śr, 13 lut 2008 20:24

Re: Garmin Adventures

Postprzez h007 » Pn, 03 wrz 2012 17:56

asandrzej napisał(a):Zdjęcia są wysyłane podczas eksportu „Przygody”, trafiają do katalogu JPEG.

Podczas eksportu do odbiornika, tak.

Chodziło mi o coś innego. Mam w Basecampie zrobioną przygodę. Chciałbym ją powiedzmy zarchiwizować lub wysłać do znajomego. Tak żeby jednym ruchem zrobić eksport śladów, waypointów, zdjęć, plików wideo. Po zaznaczeniu wszystkich danych Basecamp eksportuje tylko plik GPX (ślad, wpt), co uważam za niedoróbkę. To tylko część danych na które składa się ta cała przygoda :wink:
Forerunner 110 | 735XT
Dakota 20, UMP-pcPL, PL_TOPO
Nuvi 2545LMT
Dash Cam 56
Avatar użytkownika
h007
Bywalec
 
Posty: 432
Dołączył(a): So, 01 paź 2011 18:13
Lokalizacja: Warszawa

Re: Garmin Adventures

Postprzez asandrzej » Pn, 03 wrz 2012 19:22

h007 napisał(a):Po zaznaczeniu wszystkich danych Basecamp eksportuje tylko plik GPX (ślad, wpt), co uważam za niedoróbkę. To tylko część danych na które składa się ta cała przygoda :wink:

Nie bardzo widzę taką potrzebę, ale jak chcesz, to wyślij „Przygodę” na czystą kartę,
utworzy się katalog Garmina, a w nim wszystkie dane.
andrzej
" Jak to nie zachwyca Galkiewicza, jeśli tysiąc razy tłumaczyłem Galkiewiczowi, że go zachwyca,"
z mapami i GPS-em jest podobnie.
cytat: Witold Gombrowicz
Palmtop-aplikacja Garmin Que
asandrzej
Garniak
 
Posty: 6094
Dołączył(a): Śr, 13 lut 2008 20:24

Re: Garmin Adventures

Postprzez h007 » Pn, 03 wrz 2012 19:29

Faktycznie, słuszna uwaga.
Forerunner 110 | 735XT
Dakota 20, UMP-pcPL, PL_TOPO
Nuvi 2545LMT
Dash Cam 56
Avatar użytkownika
h007
Bywalec
 
Posty: 432
Dołączył(a): So, 01 paź 2011 18:13
Lokalizacja: Warszawa

Re: Garmin Adventures

Postprzez olpi » Śr, 19 cze 2013 12:48

Odkopuję temat Przygód Garmina.
Czy ma ktoś większe doświadczenie z tym tematem?
Chodzi mi o taką rzecz, że na filmie instruktażowym pokazane jest publikowanie na portalach społecznościowych. Wg filmiku można tego dokonać z poziomu BaseCampa. Ja niestety nie widzę takiej możliwości. Dopiero po otwarciu strony w przeglądarce mogę to zamieścić na FB lub G+.
Druga sprawa: Czy można usunąć opublikowaną przygodę a jeśli tak to w jaki sposób?
pozdrawiam
Piotr

Colorado 300 + Forerunner 50 + Edge 500 + Nuvi 255W + Forerunner 220 +
Edge 800
Avatar użytkownika
olpi
Bywalec
 
Posty: 333
Dołączył(a): Wt, 06 maja 2008 19:46
Lokalizacja: Rybnik

Re: Garmin Adventures

Postprzez Marko » Śr, 28 sie 2013 22:02

Odświeżam.
Przygody zapisują się w eTrexie, ale nie wyświetlają się zdjęcia.
Czy to wina zbyt dużego rozmiaru zdjęcia? Zdjęcia wydają się kompresowane tylko w niewielkim stopniu.
Jeśli ktoś ma ochotę sprawdzić, to link do przykładowej przygody: (4) Okolice Skoczowa. Doliny Wisły i Brennicy. Beskidek pod Orłową.
Oregon 700, eTrex 30x, Tempe
Avatar użytkownika
Marko
Garniak
 
Posty: 6231
Dołączył(a): Pt, 12 wrz 2008 10:18
Lokalizacja: Skoczów

Re: Garmin Adventures

Postprzez meridian » Śr, 28 sie 2013 22:37

Marko napisał(a):Przygody zapisują się w eTrexie, ale nie wyświetlają się zdjęcia.

Nie ma co próbować, masz geodatowane zdjecia?
Asus A 10 nie geodatuje zdjęć. ?
Zdjęcia bez geodanych nie będą wyświetlane w Adventures :wink: .
Musisz umieścić adnotacje w inny lokalizacji niż zdjęcie, inaczej ikona adnotacji zasłoni ikonę zdjęcia.
Wzoruj się na już opracowanych Adventures.Weź pod uwagę, to że w Garmine zawsze wszystko działa inaczej,
adventures inaczej jest wyświetlana w Base Camp, inaczej na stronie www, a jeszcze inaczej w odbiorniku.
Wykorzystaj nazwy punktów, zamiast nazwy „Adnotacja 1” użyj nazwy związanej z tym punktem lub zaznacz wyświetl symbol ( bez nazwy).
Oregon 650 T
meridian
Garniak
 
Posty: 2173
Dołączył(a): Śr, 10 paź 2012 17:25

Re: Garmin Adventures

Postprzez Marko » Pn, 02 wrz 2013 14:04

h007 napisał(a):Sprawdziłem Adventures w praktyce. Jak dla mnie nie różni się to niczym specjalnym od nawigowania po śladzie.
Poza tym, że można dzielić się przygodą za pomocą (jak podaje Garmin) usługi społecznościowej, to nie widzę za bardzo zastosowania tej całej przygody.

We właściwościach Adventures pojawia się informacja o czasie trwania, czego - przynajmniej eTrex - nie podaje dla śladu.
Oregon 700, eTrex 30x, Tempe
Avatar użytkownika
Marko
Garniak
 
Posty: 6231
Dołączył(a): Pt, 12 wrz 2008 10:18
Lokalizacja: Skoczów

Re: Garmin Adventures

Postprzez Marko » So, 19 paź 2013 19:01

Kto z Forumowiczów publikuje swoje wycieczki jako Garmin Adventures i pod jaką nazwą użytkownika?
Moje w BaseCamp pod nickiem: wmarek1974
Oregon 700, eTrex 30x, Tempe
Avatar użytkownika
Marko
Garniak
 
Posty: 6231
Dołączył(a): Pt, 12 wrz 2008 10:18
Lokalizacja: Skoczów

Następna strona

Powrót do Software

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości

cron