Garmin Adventures

O oprogramowaniu do obsługi naszych Garminów. BaseCamp, MapSource, MapSetToolKit, sendMap, WebUpdater, POI Loader, OziExplorer, GarPatch i wiele wiele innych. Także o serwisach typu GPS Visualizer czy GPSies. Ogólnie o szeroko rozumianej personalizacji odbiorników oraz ich wsparciu przy pomocy dodatkowego oprogramowania.

Moderatorzy: Zachu, wojtek, Spider, PouchX

Re: Garmin Adventures

Postprzez mixchris » Pt, 08 lis 2013 19:08

meridian napisał(a):
Marko napisał(a):Przygody zapisują się w eTrexie, ale nie wyświetlają się zdjęcia.

Nie ma co próbować, masz geodatowane zdjecia?
Asus A 10 nie geodatuje zdjęć. ?
Zdjęcia bez geodanych nie będą wyświetlane w Adventures :wink: .


Na szczęście z pomocą przychodzi darmowy program GeoSetter za pomocą którego pod dowolną fotkę można przypisać dowolne współrzędne. Już nie potrzeba aparatu tudzież telefonu który geotaguje zdjęcia.
Pozdrawiam, Krzysiek
GARMIN Oregon 600
Obrazek
Avatar użytkownika
mixchris
Początkujący
 
Posty: 44
Dołączył(a): Śr, 31 gru 2008 10:56
Lokalizacja: Ząbki

Re: Garmin Adventures

Postprzez meridian » Pt, 08 lis 2013 19:12

Program jest znany, w Base Camp też można geodatować zdjęcia.

GeoSetter geodatuje zdjęcia automatycznie według śladu.
Z ogólnie dostępnych programów jest jeszcze Compe Gps.
Oregon 650 T
meridian
Garniak
 
Posty: 2173
Dołączył(a): Śr, 10 paź 2012 17:25

Re: Garmin Adventures

Postprzez mixchris » Pt, 08 lis 2013 19:22

Niestety ale w BaseCamp'ie wyskakiwał mi komunikat "brak zdjęć nadających się do oznaczenia geotagiem" no i trzeba mieć ślad a w programie GeoSetter opisze się każde zdjęcie i nie trzeba żadnego śladu.
Pozdrawiam, Krzysiek
GARMIN Oregon 600
Obrazek
Avatar użytkownika
mixchris
Początkujący
 
Posty: 44
Dołączył(a): Śr, 31 gru 2008 10:56
Lokalizacja: Ząbki

Re: Garmin Adventures

Postprzez meridian » Pt, 08 lis 2013 19:26

Nie rozumiemy się, Geosetter jak i Compe GPS przy większej ilości zdjęć z wycieczki zrobi to automatycznie, na podstawie śladu z odbiornika.
a ręczne oczywiście, że też można wyszukując punk z mapy lub wpis z klawiatury.
Bas Camp sprawawdzę, co tam nie działa.
................................................................
Wszystko jest Ok. importujesz zdjęcie jest komunikat "Przynajmniej jedno zdjęcie nie posiada… "przyciskasz Tak, zdjęcie trzeba zapisać po geodatowaniu.

Można dokonać ręczną korektę.

Zał_ączni.JPG
Oregon 650 T
meridian
Garniak
 
Posty: 2173
Dołączył(a): Śr, 10 paź 2012 17:25

Re: Garmin Adventures

Postprzez mixchris » Pt, 08 lis 2013 20:09

Chyba czegoś nie rozumiem... Gdy importuję zdjęcia po przez edycję śladu i wybór zakładki "Oznacz zdjęcia geotagami, korzystając..." to po wyborze folderu ze zdjęciami wyskakuje mi komunikat który podałem wcześniej, natomiast gdy importuje zdjęcia tak jak wszystkie inne pliki do BC po przez zakładkę Plik i Importuj do... to aby zmienić współrzędne takiej fotki muszę zrobić to ręcznie wpisując dane co zajmuję dużo więcej czasu niż przesunięcie punktu myszką w GeoSetterze, chyba że nie wiem jak to zrobić w BC?
Pozdrawiam, Krzysiek
GARMIN Oregon 600
Obrazek
Avatar użytkownika
mixchris
Początkujący
 
Posty: 44
Dołączył(a): Śr, 31 gru 2008 10:56
Lokalizacja: Ząbki

Re: Garmin Adventures

Postprzez meridian » Pt, 08 lis 2013 20:17

Ręcznie nie musi oznaczać "całkiem" ręcznie, możesz wkleić dane skopiowane z właściwości punktu.

Od jakiegoś czasu nie geodatuje zdjęć, więc muszę sprawdzać, ale podczas importu zdjęcie otrzymuje geodane.
Postaw punkt >Wyśrodkuj mapę ( Pokaż na mapie) > import zdjęcia > zapisz zdjęcie. ( import zdjęcia bezpośredni, nie do Adventures)
Oczywiście programy działają różnie, w jedny łatwiej to zrobić w innym jest to bardziej skomplikowane,
każdy wybiera, co jemu odpowiada. Jeżeli geodatujemy jedno zdjęcie, to utrudnienia mają mniejsze znaczenie.

Zał_ączni.JPG
Import zdjęcia


Geodatując według „ Oznacz zdjęcia geo…” potrzebny jest ślad zgodny....... może odwrotnie, dane zdjęcia ( data czas) muszą się mieścić w zakresie danych śladu.
Jeżeli zdjęcie ma inną dane niż punkty śladu geodane nie zostaną zapisane w exif-ie. (słusznie) tak powinno być,
dlatego jest komunikat "Brak zdjęć nadającyc...."
Oregon 650 T
meridian
Garniak
 
Posty: 2173
Dołączył(a): Śr, 10 paź 2012 17:25

Re: Garmin Adventures

Postprzez ToniSpec » So, 30 sie 2014 12:00

Marko napisał(a):Kto z Forumowiczów publikuje swoje wycieczki jako Garmin Adventures i pod jaką nazwą użytkownika?
Moje w BaseCamp pod nickiem: wmarek1974


Ja zacząłem, ale dokładnie nie wiem jak to działa.
Czy da się wyszukać z poziomu przeglądarki przygody danego użytkownika?
Moja nazwa: ToniSpecXC
Toni
eTrex20
ToniSpec
Początkujący
 
Posty: 17
Dołączył(a): N, 20 kwi 2014 9:21
Lokalizacja: Nýdek, Czechy

Re: Garmin Adventures

Postprzez meridian » So, 30 sie 2014 12:05

Ja znalazłem Twoją "Przygodę", w oknie wyszukiwania "Opublikowane przez" wpisz "xxxxxx".

Przygoda.JPG


Ps.
Wybierz ciekawie opracowaną przygodę przez innego użytkownika i podejrzyj jak jest zrobiona.
Oregon 650 T
meridian
Garniak
 
Posty: 2173
Dołączył(a): Śr, 10 paź 2012 17:25

Re: Garmin Adventures

Postprzez ToniSpec » So, 30 sie 2014 18:39

to była testowa przygoda, którą na pewno dopracuję w wolnej chwili.
Rozumiem, że wyszukałeś ją za pomocą BaseCamp?
Toni
eTrex20
ToniSpec
Początkujący
 
Posty: 17
Dołączył(a): N, 20 kwi 2014 9:21
Lokalizacja: Nýdek, Czechy

Re: Garmin Adventures

Postprzez meridian » So, 30 sie 2014 23:46

Tak, w Base Camp.
Można udostępniać link do "przygody" nie będzie wtedy potrzeby program Base Camp,
wystarczy przeglądarka http://adventures.garmin.com/en-US/by/f ... AJTxsscSM8 ("przygoda" wybrana losowo)
Oregon 650 T
meridian
Garniak
 
Posty: 2173
Dołączył(a): Śr, 10 paź 2012 17:25

Re: Garmin Adventures

Postprzez ToniSpec » Pn, 01 wrz 2014 14:33

ale bez BaseCamp nie da się wyszukać żadnej nie znając konkretnego linka, a szkoda
Toni
eTrex20
ToniSpec
Początkujący
 
Posty: 17
Dołączył(a): N, 20 kwi 2014 9:21
Lokalizacja: Nýdek, Czechy

Re: Garmin Adventures

Postprzez buble » Pt, 27 mar 2015 14:47

Próbował ktoś stworzyć przygodę w BaseCamp mobile lub innej aplikacji mobilnej a potem udostępnić w serwisie społecznościowym ?
gpsmap64s+microsd15gb
Avatar użytkownika
buble
Początkujący
 
Posty: 25
Dołączył(a): Cz, 26 lut 2015 23:28
Lokalizacja: Wiedeń

Re: Garmin Adventures

Postprzez Marko » Pn, 30 kwi 2018 20:26

Jeśli aplikacja BaseCamp była używana w połączeniu z serwisem Garmin Adventures™, pragniemy podziękować za Twój wkład w naszą społeczność internetową wniesiony w ciągu ostatnich 5 lat. Dlatego z przykrością informujemy, że zakończyliśmy wsparcie dla serwisu Garmin Adventures. Wszystkie przygody utworzone w aplikacji BaseCamp pozostaną na Twoim komputerze, lecz po 21 maja 2018 roku wszystkie pliki w społeczności internetowej zostaną usunięte. Jednak nadal będziesz mieć możliwość tworzenia nowych przygód na komputerze i przesyłania ich do swojego urządzenia Garmin
Oregon 700, eTrex 30x, Tempe
Avatar użytkownika
Marko
Garniak
 
Posty: 6231
Dołączył(a): Pt, 12 wrz 2008 10:18
Lokalizacja: Skoczów

Poprzednia strona

Powrót do Software

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 5 gości

cron