GmapTool - program narzędziowy do plików img

O oprogramowaniu do obsługi naszych Garminów. BaseCamp, MapSource, MapSetToolKit, sendMap, WebUpdater, POI Loader, OziExplorer, GarPatch i wiele wiele innych. Także o serwisach typu GPS Visualizer czy GPSies. Ogólnie o szeroko rozumianej personalizacji odbiorników oraz ich wsparciu przy pomocy dodatkowego oprogramowania.

Moderatorzy: Zachu, wojtek, Spider, PouchX

Re: GmapTool - program narzędziowy do plików img

Postprzez meff » Śr, 11 mar 2009 16:06

Myślałem że rzeczony w poście greg_m "WGMapTool", to nie literówka, a jakiś inny tool, który potrafi nadać odrębne nazwy scalonym mapom.

A GMapToola używam przecież (najnowsza wersja) :). Tak więc - w którym miejscu mogę zmienić te nazwy?

PS. Jeszcze jedno - do czego w GMapTool potrzebny jest cgpsmapper? Bo widzę że jest miejsce na ścieżkę...
Vista HCx
meff
Początkujący
 
Posty: 17
Dołączył(a): Wt, 10 mar 2009 23:30

Re: GmapTool - program narzędziowy do plików img

Postprzez popej » Śr, 11 mar 2009 16:34

Nazwy możesz zmieniać w zakładce "Wpisz", opcja "Mapset". Ta opcja zmienia nazwę, którą nuvi pokazuje w dolnej lini.

Górna linia pochodzi od wydawcy mapy. Tę nazwę można wytworzyć przy podpinaniu mapy do Mapsorce i przy łączeniu pojedynczych mapek, jeżeli podasz FID i PID.

cGPSmapper jest potrzebny po to, żeby w zakładce "Dziel" działała opcja "skompiluj mapę poglądową".
popej
Montana 700, 3540T, PL Topo, OSM, CNE; PocoX3Pro, OsmAnd+
Avatar użytkownika
popej
Garniak
 
Posty: 6877
Dołączył(a): Wt, 10 kwi 2007 23:22
Lokalizacja: Gdańsk

Re: GmapTool - program narzędziowy do plików img

Postprzez greg_m » Śr, 11 mar 2009 17:22

a ja przy pomocy gmaptool zmienialem wlasnie gorna linie na to co wpisalem w Mapset. dziala nawet na GPMapa, UMP i innych mapach - moglem zmieniac to co oryginalnie wpisal tam tworca. dolna zawsze pozostawala ta sama "GMapTool All" - patrz moj post powyzej.

edit:
ok, juz wiem jak zmieniac obie linie (przetestowane przy laczeniu dwoch lub wiecej map):

1. wczytujemy po kolei kazda mape z osobna i korzystajac z wgmaptool wpisujemy co nam sie podoba w polu mapset (pokaze sie to w pierwszej linii), np. 'OpenStreetMap'.
2. powtarzamy krok pierwszy dla kazdej mapy.
3. laczymy wyzej zmienione mapy w jeden plik, np gmapsupp.img wpisujac teraz w polu mapset w gmaptool to co ma sie pokazac w linii drugiej, np 'All'.

po takim zabiegu mapy bede wyswietlane na liscie map (przynajmniej tak jest u mnie w nuvi255W) jako (korzystajac z powyzszych przykladow):
Kod: Zaznacz cały
[x] OpenStreetMap
      [1] All

Taka mala uwaga - zauwazylem ze pole pierwszej linii (nie wiem jak drugiej, bo nie sprawdzalem) nie przyjmuje znaku '-', wiec jesli chcemy tam wpisac date mapy to raczej w formacie 2009.03.12, a nie 2009-03-12, bo bedziemy tylko widzieli 2009 :)
pozdrawiam
G.
edge 500 + UMP-pcPL@www + OSM Cycle Map + Waze
greg_m
Bywalec
 
Posty: 317
Dołączył(a): Wt, 10 lut 2009 16:39
Lokalizacja: /dev/random

Re: GmapTool - program narzędziowy do plików img

Postprzez Zielony » Wt, 24 mar 2009 20:01

Dałoby radę udostępnić źródła samego konsolowego GmapTool? Chciałbym sobie skompilować pod Linuksem, a nie używać wine. ;-)
Żyję - nie każdemu się zdarza - a we krwi mam chlorofil.
Avatar użytkownika
Zielony
Nowy
 
Posty: 7
Dołączył(a): Wt, 03 cze 2008 13:46
Lokalizacja: Poznań

Re: GmapTool - program narzędziowy do plików img

Postprzez popej » Wt, 24 mar 2009 20:17

Nie planuje udostępniania źródeł. GMapTool kompiluje się pod Linuksem ale trudno dystrybuować w takiej formie, bo nie każdy Linuks jest kompatybilny z Linuksem ;-)
Wine to najlepsze rozwiązanie.
popej
Montana 700, 3540T, PL Topo, OSM, CNE; PocoX3Pro, OsmAnd+
Avatar użytkownika
popej
Garniak
 
Posty: 6877
Dołączył(a): Wt, 10 kwi 2007 23:22
Lokalizacja: Gdańsk

GMapTool - problem z podziałem pliku .img

Postprzez praxia » Pt, 19 cze 2009 16:27

Witajcie Forumowicze!

Jak w temacie - mam problem z podziałem pliku mapowego .img zawierającego w sobie kilka mapek. Chciałbym otrzymać te właśnie poszczególne mapki osobno. Uruchamiam GMapToola, dodaje plik .img, który chce podzielić, zaznaczam "Twórz mapsety w/g FID", daje "Dziel wszystko" i... otrzymuje notorycznie ten sam komunikat błędu:

"Błąd utworzenia pliku wyjściowego.
Wystąpily błędy, wynik jest niepoprawny.
Koniec"

O co chodzi, Panowie? :) Gdzie jest mój błąd? I jak mógłbym podzielić tenże plik na poszczególne mapki? :)

Z góry dziękuję, pozdrawiam serdecznie!
Praxia
Ostatnio edytowano Pt, 19 cze 2009 17:32 przez Spider, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Przeniesienie z działu "Na drodze" do "Software"
praxia
Początkujący
 
Posty: 54
Dołączył(a): Wt, 11 gru 2007 18:55

Re: GmapTool - program narzędziowy do plików img

Postprzez popej » Pt, 19 cze 2009 18:03

Najprawdopodobniej w docelowym katalogu już masz plik o nazwie, jaką chce utworzyć GMapTool. Podziel mapę do pustego katalogu.
popej
Montana 700, 3540T, PL Topo, OSM, CNE; PocoX3Pro, OsmAnd+
Avatar użytkownika
popej
Garniak
 
Posty: 6877
Dołączył(a): Wt, 10 kwi 2007 23:22
Lokalizacja: Gdańsk

Re: GmapTool - program narzędziowy do plików img

Postprzez wanmic1 » Śr, 01 lip 2009 19:48

Dlaczego dodawanie klucza do mapy za pomocą GMaptoola trwa kilka sekund a jego usuwanie pół godziny ??? :shock:

Nie deprecjonuję oczywiście możliwości programu bo są rewelacyjne - pytam z ciekawości :wink:

Pozdrawiam, Michał
Garmin nuvi 30 + GPMapa (ostatnia) + City Navigator Europe NT 2014.20 + kilka innych :)
wanmic1
Bywalec
 
Posty: 481
Dołączył(a): N, 20 sty 2008 15:15
Lokalizacja: Wrocław

Re: GmapTool - program narzędziowy do plików img

Postprzez popej » Śr, 01 lip 2009 20:26

Nie ma wprost funkcji usuwania klucza. Opcja przy łączeniu plików powoduje, że GMapTool nie kopiuje kluczy. Można powiedzieć, że czas wykonania tej opcji jest ujemny ;-)
popej
Montana 700, 3540T, PL Topo, OSM, CNE; PocoX3Pro, OsmAnd+
Avatar użytkownika
popej
Garniak
 
Posty: 6877
Dołączył(a): Wt, 10 kwi 2007 23:22
Lokalizacja: Gdańsk

Re: GmapTool - program narzędziowy do plików img

Postprzez Laos » Pt, 10 lip 2009 18:32

Witam
Czy za pomocą tego GmapToola można wgrać do Mapsource plik .img? Czytam, czytam i nie rozumiem jak to zrobić.
Oregon 400T
Laos
Początkujący
 
Posty: 76
Dołączył(a): Wt, 02 cze 2009 12:26

Re: GmapTool - program narzędziowy do plików img

Postprzez popej » Pt, 10 lip 2009 23:14

Mniej więcej tak, jak w tym opisie:
viewtopic.php?p=39932#p39932
popej
Montana 700, 3540T, PL Topo, OSM, CNE; PocoX3Pro, OsmAnd+
Avatar użytkownika
popej
Garniak
 
Posty: 6877
Dołączył(a): Wt, 10 kwi 2007 23:22
Lokalizacja: Gdańsk

Re: GmapTool - program narzędziowy do plików img

Postprzez jacek_gn » Pt, 10 lip 2009 23:16

Zielony napisał(a):Dałoby radę udostępnić źródła samego konsolowego GmapTool? Chciałbym sobie skompilować pod Linuksem, a nie używać wine. ;-)

Jest udostępniany skompilowany i statycznie zlinkowany. Działa.

Kod: Zaznacz cały
-rwxrwxr-x 1 jacek jacek 650268 2009-05-05 16:56 gmt*
$ file gmt
gmt: ELF 32-bit LSB executable, Intel 80386, version 1 (SYSV), statically linked, for GNU/Linux 2.6.9, stripped
Jacek
eTrex Vista + Nuvi 650 PO POLSKU
jacek_gn
Początkujący
 
Posty: 40
Dołączył(a): Cz, 24 sty 2008 20:59

Re: GmapTool - program narzędziowy do plików img

Postprzez Laos » So, 11 lip 2009 8:20

Drogi Popeju
Postępuję, jak mi się wydaje zgodnie z instrukcją.
W GMapTool
W zakładce PLIKI wskazuję plik 12345678.img
Następnie w zakładce DZIEL wskazuję istniejący folder docelowy C:/Garmin/CNE2010 , twórz pliki dla MapSource, skompiluj mapę poglądową, w Mapset wpisuję CNE2010
Następnie komenda DZIEL WSZYSTKO
Następnie w zakładce WPISZ w Mapset wpisuję CNE2010 poczym komenda WPISZ WSZYSTKO

Idę następnie do folderu, komenda install.bat i dostaję informację, iż brak pliku mapset00.img

Gdzie robię błąd?
Oregon 400T
Laos
Początkujący
 
Posty: 76
Dołączył(a): Wt, 02 cze 2009 12:26

Re: GmapTool - program narzędziowy do plików img

Postprzez popej » So, 11 lip 2009 21:29

Operacja WPISZ chyba do niczego nie jest potrzebna, pewnie tylko psuje nazwy mapek.
Natomiast brak mapset00.img oznacza, że mapka poglądowa nie została skompilowana. Powinieneś w zakładce opcje pokazać ścieżkę do cgpsmappera lub MapTK, wtedy zadziała kompilacja przy dzieleniu mapsetu.
popej
Montana 700, 3540T, PL Topo, OSM, CNE; PocoX3Pro, OsmAnd+
Avatar użytkownika
popej
Garniak
 
Posty: 6877
Dołączył(a): Wt, 10 kwi 2007 23:22
Lokalizacja: Gdańsk

Re: GmapTool - program narzędziowy do plików img

Postprzez kbmartyna » So, 12 wrz 2009 9:45

Mam pytanie, stosuję się dokladnie do poleceń aby połączyć programem GPMapTool dwie mapy, ale nie udaje mi się.
Co może być powodem ? (w załączeniu info).

Pozdrawiam
Załączniki
widok.jpg
kbmartyna
Nowy
 
Posty: 5
Dołączył(a): Wt, 01 wrz 2009 7:30

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Software

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 5 gości