TURkomp - Turystyczny Komputer Podróży

O oprogramowaniu do obsługi naszych Garminów. BaseCamp, MapSource, MapSetToolKit, sendMap, WebUpdater, POI Loader, OziExplorer, GarPatch i wiele wiele innych. Także o serwisach typu GPS Visualizer czy GPSies. Ogólnie o szeroko rozumianej personalizacji odbiorników oraz ich wsparciu przy pomocy dodatkowego oprogramowania.

Moderatorzy: Zachu, wojtek, Spider, PouchX

TURkomp - Turystyczny Komputer Podróży

Postprzez RyszardS » N, 30 mar 2014 15:02

TURkomp - Turystyczny Komputer Podróży (Wherigo)

TURkomp_logo.jpg
TURkomp_logo.jpg (23.98 KiB) Przeglądane 24387 razy



Ponieważ w Colorado obliczanie czasu dotarcia do celu leży i kwiczy (nie jest jakkolwiek wiarygodne) stworzyłem kardridż, który można zainstalowć w odbiorniku i który czasy te wyliczy. Jest to kardridż Wherigo analizujący różne dane odczytywane przez urządzenie GPS. Dane wyliczone na podstawie tych odczytów można oglądać w widokach samodzielnie skomponowanych przez użytkownika. Dane do obliczeń mogą dodatkowo zostać poddane "wygładzeniu" czyli można pominąć "dziwne" punkty nagłych skoków wysokości i pozycji (co często w GPSach Garmina miewa miejsce).


TURkomp.zip
TURkomp 1.01 - wersja Garmin
(87.05 KiB) Pobrane 588 razy



Kardridż umożliwia:

- obliczanie czasu dotarcia do celu na podstawie prędkości poruszania się (średnich, chwilowych);
- analizowanie sumy wzniosów i spadków;
- analizowanie przebytej odległości i dystansu (odległości z uwzględnieniem wzniosów/spadków);
- analizowanie czasów ruchu po płaskim, wzniosów, spadków, bezruchu;
- analizowanie średnich prędkości ruchu, wzniosów, spadków;
- wygładzanie śladu dla sum odległości, dystansu, wzniosów i spadków (odrzucenie zbyt dużych skoków wysokości lub pozycji);
- rejestracja wysokości minimalnej (dane latitude, lontitude, odległość od niej w linii prostej oraz data i godzina jej osiągnięcia);
- rejestracja wysokości maksymalnej (dane latitude, lontitude, odległość od niej w linii prostej oraz data i godzina jej osiągnięcia);
- rejestracja maksymalnej prędkości (dane latitude, lontitude, wysokość, odległość od niej w linii prostej oraz data i godzina jej osiągnięcia);
- definiowanie własnych ekranów użytkownika zawierających dane wg potrzeby
- alarm przekroczenia maksymalnej wysokości;
- alarm przekroczenia minimalnej wysokości;
- alarm przekroczenia sumy wzniosów;
- alarm przekroczenia sumy spadków;
- alarm przekroczenia prędkości maksymalnej;
- alarm przekroczenia przebytej odległości;
- alarm przekroczenia przebytego dystansu;
Ostatnio edytowano Pn, 21 kwi 2014 17:21 przez RyszardS, łącznie edytowano 9 razy
Avatar użytkownika
RyszardS
Bywalec
 
Posty: 397
Dołączył(a): Pn, 09 lut 2009 13:07
Lokalizacja: Mikołów

Re: TURkomp - Turystyczny Komputer Podróży

Postprzez Michal_G » Pn, 31 mar 2014 8:55

Idea wydaje mi się ciekawa, ale jak tego używać? Po rozpakowaniu zip-a znajduję jeden plik z rozszerzeniem gwc - trzeba to gdzieś do GPS-a wgrać czy jak?
Garmin GPSMap 78s
Avatar użytkownika
Michal_G
Początkujący
 
Posty: 47
Dołączył(a): N, 13 mar 2011 20:23

Re: TURkomp - Turystyczny Komputer Podróży

Postprzez Zachu » Pn, 31 mar 2014 9:28

Do katalogu Wherigo jeśli odbiornik to obsługuje.
Nuvi & DriveAssist & Zumo & fenix
Obrazek
Zachu
Radny
 
Posty: 8711
Dołączył(a): N, 01 lip 2007 7:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: TURkomp - Turystyczny Komputer Podróży

Postprzez Michal_G » Pn, 31 mar 2014 10:00

No to mój 78s niestety nie obsługuje, a szkoda.
Garmin GPSMap 78s
Avatar użytkownika
Michal_G
Początkujący
 
Posty: 47
Dołączył(a): N, 13 mar 2011 20:23

Re: TURkomp - Turystyczny Komputer Podróży

Postprzez RyszardS » Pn, 31 mar 2014 10:33

Kardridż Wherigo to jedyny sposób, żeby dorobić coś działającego do urządzeń Garmina. Niestety ma to jedną zasadniczą wadę (przynajmniej w przypadku Colorado) - nie da się w tym samym czasie w którym działa się na Wherigo robić cokolwiek innego (choćby oglądać mapy) - czyli trochę ciężko operować tym w terenie. Niby można uruchomić Wherigo, przejść trochę... wyłączyć Wherigo, pooglądać mapy i włączyć Wherigo aby kontynuować to co się robiło wcześniej ale jest to trochę uciążliwe. No chyba że w nowszych modelach można już działać rownolegle i na Wherigo i na mapach?
Avatar użytkownika
RyszardS
Bywalec
 
Posty: 397
Dołączył(a): Pn, 09 lut 2009 13:07
Lokalizacja: Mikołów

Re: TURkomp - Turystyczny Komputer Podróży

Postprzez GPS Maniak » Pn, 31 mar 2014 10:51

RyszardS napisał(a):Niestety ma to jedną zasadniczą wadę ...

Druga jest taka, że nie działa np. w Oregonie 6xx :wink: :D
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Re: TURkomp - Turystyczny Komputer Podróży

Postprzez Marko » Pn, 31 mar 2014 10:51

W Nokii 920 działa:
wp_ss_20140331_0001.png
Oregon 700, eTrex 30x, Tempe
Avatar użytkownika
Marko
Garniak
 
Posty: 6216
Dołączył(a): Pt, 12 wrz 2008 10:18
Lokalizacja: Skoczów

Re: TURkomp - Turystyczny Komputer Podróży

Postprzez RyszardS » Pn, 31 mar 2014 11:13

@Lechu Możesz ręcznie wskazać, że obecna pozycja to ta w której jeseś teraz. Wejdź w Inwentory (Inwentarz) i tam Zerowanie... Choć sam fix (tu jesteś) powinien się ustawić. Może z jakiegoś powodu interwałometr jest wyłączony? Wówczas wejdź w Interwałometr i tam jest wlacz/wylacz.

Niestety z tym Wherigo jest tak, że na każdym urządzeniu działa inaczej. Jak napisałem ten kardridż na początku to kompie wszystko super działało. Wgrałem do Colorado i nic nie działało. Potem pozmieniałem conieco i teraz w emulatorze działa tak, że właściwie jest to nieużywalne ale za to działa w Colorado. W sumie jest to dosyć niestandardowe wykorzystanie Wherigo.
Avatar użytkownika
RyszardS
Bywalec
 
Posty: 397
Dołączył(a): Pn, 09 lut 2009 13:07
Lokalizacja: Mikołów

Re: TURkomp - Turystyczny Komputer Podróży

Postprzez Marko » Pn, 31 mar 2014 11:31

@RyszardS
Bardzo ciekawy program :!: Nie wiem tylko co miałeś na myśli pisząc te oznaczenia: brązowy, zielony, etc. :?:
Oregon 700, eTrex 30x, Tempe
Avatar użytkownika
Marko
Garniak
 
Posty: 6216
Dołączył(a): Pt, 12 wrz 2008 10:18
Lokalizacja: Skoczów

Re: TURkomp - Turystyczny Komputer Podróży

Postprzez GPS Maniak » Pn, 31 mar 2014 11:33

@Ryszard. Byłem zbyt mało precyzyjny. Nie chodzi o to, że mam problem z Twoim plikiem. Chodzi o to, że Garmin w serii GPSMap62, GPSMap78, Montana i Oregon_6xx po prostu nie wspiera Wherigo.
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Re: TURkomp - Turystyczny Komputer Podróży

Postprzez RyszardS » Pn, 31 mar 2014 11:38

To są kolory ikonek. Chodzi o to że użytkownik może sam sobie definiować ekrany z wyświetlanymi danymi. Na razie może nie jest tych danych które można przeglądać wiele ale w przyszłości może być ich więcej... Dane dla zdefiniowanych ekranów pojawiają się w "Widzisz" i przyciski mają właśnie ikonki w tych kolorkach. Oczywiście można zmienić nazwy tych przycisków (jedna z opcji w ustawieniach) ale coś trzeba było przyjąć jako wartości początkowe (najprościej było mi nadać im nazwy właśnie kolorów tych ikonek na przyciskach).
Avatar użytkownika
RyszardS
Bywalec
 
Posty: 397
Dołączył(a): Pn, 09 lut 2009 13:07
Lokalizacja: Mikołów

Re: TURkomp - Turystyczny Komputer Podróży

Postprzez RyszardS » Pn, 31 mar 2014 11:41

GPS Maniak napisał(a):Chodzi o to, że Garmin w serii GPSMap62, GPSMap78, Montana i Oregon_6xx po prostu nie wspiera Wherigo.


no na to to ja już nic nie poradzę... :|
Avatar użytkownika
RyszardS
Bywalec
 
Posty: 397
Dołączył(a): Pn, 09 lut 2009 13:07
Lokalizacja: Mikołów

Re: TURkomp - Turystyczny Komputer Podróży

Postprzez soko » Pn, 31 mar 2014 13:00

Gratulacje. O tego typu zastosowaniach możliwości Colorado juz pisałem niedawno: viewtopic.php?p=175316#p175316

Jest to odbiornik o dużym potencjale. Niestety garminowscy programisci bardzo się namęczyli, by go zupełnie nie wykorzystać.
Jak wrócę wieczorem do domu , postaram się wgrać i pobawić.
Od razu zamawiam "Menadżer śladów".
Pozdrawiam Krzysztof
60CSx, Colorado 400t, Suunto X10, Colorado 300 i Colorado 400c. 86S, 79S.
Moja "Instrukcja Obsługi Colorado": Link: viewtopic.php?p=67948#p67948
Avatar użytkownika
soko
Garniak
 
Posty: 1767
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 16:59
Lokalizacja: Poznań

Re: TURkomp - Turystyczny Komputer Podróży

Postprzez RyszardS » Śr, 02 kwi 2014 22:53

Dodałem kilka zmiennych... żeby było co analizować w testach parapetowych :mrgreen:
Avatar użytkownika
RyszardS
Bywalec
 
Posty: 397
Dołączył(a): Pn, 09 lut 2009 13:07
Lokalizacja: Mikołów


Powrót do Software

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 12 gości