MapSource - instalacja na linuksie

O oprogramowaniu do obsługi naszych Garminów. BaseCamp, MapSource, MapSetToolKit, sendMap, WebUpdater, POI Loader, OziExplorer, GarPatch i wiele wiele innych. Także o serwisach typu GPS Visualizer czy GPSies. Ogólnie o szeroko rozumianej personalizacji odbiorników oraz ich wsparciu przy pomocy dodatkowego oprogramowania.

Moderatorzy: Zachu, wojtek, Spider, PouchX

MapSource - instalacja na linuksie

Postprzez irys3009 » Pn, 21 lip 2014 23:43

Witam!
Od dwóch dni męczę się z instalacją MapSource przez Wine na Linuksie, a dokładniej - Xubuntu 14.04. Kombinowałem wg tego poradnika: link.
Trochę lipa, bo poradnik ma 4 lata, wersje każdego z użytych tam programów są teraz o wiele nowsze, ciężko jest doprowadzić to MapSource do użytku. Używam najnowszego Wine + starszego MapSource_6137.exe i najnowszej wersji map UMP-pcPL. Z takim zestawem doszedłem do etapu działającego MapSource z mapami, ale nie widzi on żadnych urządzeń(gdy aktualizuję mapsource do najnowszej wersji, to nie tylko nie widzi urządzeń, ale też przestaje widzieć mapy). Mam Garmin Edge 205. Próbowałem już chyba wszystkiego... Gdy wpisuję:

> sudo modprobe garmin_gps
> lsmod | grep garmin

,widzę coś takiego:

garmin_gps 12482 0
usbserial 24955 1 garmin_gps
(Autor poradnika miał jeszcze linijkę 'usbcore...')
Po podłączeniu Garmina i wpisaniu:

> ls /dev/tty*

Na liście znajduje się urządzenie ttyUSB0(i jest to na 100% mój garmin, bo po odłączeniu go, urządzenie to znika z listy)
Więc skoro jest mój ttyUSB0, linkuję go jako ten com1:

> cd ~/.wine/dosdevices
> ln -s /dev/ttyUSB0 "com1"

I teraz, według poradnika, MapSource powinien widzieć już garmina, on jednak nadal nie widzi żadnych urządzeń. Ręce mi już opadają, półtora dnia ciągłego siedzenia przed terminalem linuksa i żadnych skutków... Jakieś rady? Byłbym wdzięczny...

EDIT: Tak sobie myślę.. Może w rejestrze brakuje mu wpisu gdzie ma szukać tych urządzeń? Mógłby jakiś użytkownik MapSource na linuksie pokazać swój rejestr(klucz 'Garmin')?
irys3009
Nowy
 
Posty: 1
Dołączył(a): Pn, 21 lip 2014 23:17

Re: MapSource - instalacja na linuksie

Postprzez greg_m » So, 06 wrz 2014 23:14

Dawno temu uzywalem, ale strasznie powoli dzialalo. Nie podlaczalem jednak nuvi przez usb (mapy eksportowalem na dysk).
Polecam Virtualbox i tam wszystko pieknie dziala na win95 lacznie z podlaczaniem nuvi przez usb.
pozdrawiam
G.
edge 500 + UMP-pcPL@www + OSM Cycle Map + Waze
greg_m
Bywalec
 
Posty: 317
Dołączył(a): Wt, 10 lut 2009 16:39
Lokalizacja: /dev/random

Re: MapSource - instalacja na linuksie

Postprzez popej » So, 06 wrz 2014 23:52

GPS w trybie pamięci masowej powinien być wprost widoczny dla Linuksa. Trzeba go zamontować w systemie a w wine przydzielić literę napędu i skonfigurować jako dysk wymienny.
popej
Montana 700, 3540T, PL Topo, OSM, CNE; PocoX3Pro, OsmAnd+
Avatar użytkownika
popej
Garniak
 
Posty: 6877
Dołączył(a): Wt, 10 kwi 2007 23:22
Lokalizacja: Gdańsk


Powrót do Software

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 11 gości

cron