Problem z Garmin Connect

O oprogramowaniu do obsługi naszych Garminów. BaseCamp, MapSource, MapSetToolKit, sendMap, WebUpdater, POI Loader, OziExplorer, GarPatch i wiele wiele innych. Także o serwisach typu GPS Visualizer czy GPSies. Ogólnie o szeroko rozumianej personalizacji odbiorników oraz ich wsparciu przy pomocy dodatkowego oprogramowania.

Moderatorzy: Zachu, wojtek, Spider, PouchX

Problem z Garmin Connect

Postprzez Ader » Cz, 26 lut 2015 20:37

Witam,

Podczas dzisiejszej próby przesłania treningu z Garmin Connect (prze Garmin Express) do 310xt napotykałem nieustanny błąd: "Wystąpił błąd podczas synchronizacji z serwisem Garmin Connect." Natomiast w szczegółach: "Niestety synchronizacja urządzenia nie była możliwa. Spróbuj ponownie."

Przywróciłem zegarek do ustawień fabrycznych - nic to nie dało. Spróbowałem przesłać na innym komputerze - również bezskutecznie.

Wcześniej nie miałem żadnych problemów. Dzisiaj "bawiłem" się w Ant Agent ale podczas przesyłania był wyłączony. Jakieś rady?
Ader
Nowy
 
Posty: 1
Dołączył(a): Cz, 26 lut 2015 20:31

Re: Problem z Garmin Connect

Postprzez Zachu » N, 15 mar 2015 9:52

Jeśli są problemy z synchronizacją z Garmin Connect, na początek trzeba sprawdzić status usługi na stronie:
https://connect.garmin.com/pl-PL/status
Więcej informacji:
http://garmin.blogs.com/my_weblog/2015/ ... QVH-OE0_OW
Nuvi & DriveAssist & Zumo & fenix
Obrazek
Zachu
Radny
 
Posty: 8711
Dołączył(a): N, 01 lip 2007 7:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Problem z Garmin Connect

Postprzez ostell » Śr, 25 mar 2015 20:02

Witam.
Mam problem z ww aplikacją, a mianowicie- od ponad doby na różnych przeglądarkach i kompach(Win,Mac) loguję się na konto, wchodzi ale poza wyborami z lewej strony, które są i tak nieaktywne jest pusto na niebieskim ekranie. Wszędzie to samo. Aplikacje mobilne - komunikat - brak możliwości zalogowania, spróbuj później.
Stworzyłem inne konto na próbę i jest ok. Już zgłupiałem. Miał ktoś taki problem kiedyś?
Pozdrawiam

edit: widzę ze nie tylko ja mam taki problem, na forum garmina jest pełno takich ludzi
np.:
https://forums.garmin.com/showthread.ph ... fter-login
Załączniki
Zrzut ekranu 2015-03-25 o 20.06.54.png
Garmin Oregon 300, Garmin Fenix 3,
ostell
Początkujący
 
Posty: 34
Dołączył(a): Wt, 06 wrz 2011 10:10

Re: Problem z Garmin Connect

Postprzez buble » Cz, 26 mar 2015 13:42

Witam od 2 dni kombinuje i mam to samo. Probuje przesłać slad z gpsmap 64s do Garmin Adventure a potem jako wpis na facebooka za pomoca iphone 5c, ale to chyba nie mozliwe a w reklamie tak zachwalali ta opcje :(
gpsmap64s+microsd15gb
Avatar użytkownika
buble
Początkujący
 
Posty: 25
Dołączył(a): Cz, 26 lut 2015 23:28
Lokalizacja: Wiedeń

Re: Problem z Garmin Connect

Postprzez ostell » Cz, 26 mar 2015 14:27

Witam.

Piszę dla potomnych o rozwiązaniu problemu.
Wysłałem wiadomość do polskiego supportu i dostałem dość szybką odpowiedź z prośbą o przekazanie danych do logowania itd.
W międzyczasie- wylogowałem się na wszystkich używanych przeglądarkach, odinstalowałem Garmin Express na kompie Mac, wyczyściłem bibliotekę, wyczyściłem dane przeglądania przeglądarki (Safari). Wywaliłem aplikacje na iPhonie. Następnie podłączyłem ponownie urządzenie kablem do kompa, pobrałem Garmin Express, zsynchronizowałem urządzenie, zalogowałem się się do konta (jeszcze na GExp) i jest !!! Po tym dopiero otworzyłem Garmin Connect na przeglądarce i zalogowałem,to samo na aplikacji iPhonie i wszystko chula jak trzeba.

Niestety nie wiem czy support zadziałał czy moje kombinacje. Jak się dowiem od nich to napiszę.

edit: support garmina jest na prawdę ok. Odpisał mi dość szybko gość że z ich strony wszystko jest ok, wszedł na moje konto bez problemu.

Prawdopodobnie coś u mnie spowodowało blokadę konta - sądzę że Garmin Express. Na pewno nie przeglądarka (sprawdzone na 3 szt na dwóch kompach) i nie sieć (testowane na 2-wifi i 3g).
Pozdrawiam
Garmin Oregon 300, Garmin Fenix 3,
ostell
Początkujący
 
Posty: 34
Dołączył(a): Wt, 06 wrz 2011 10:10

Re: Problem z Garmin Connect

Postprzez ostell » So, 28 mar 2015 14:42

Nie chcę wprowadzać zamieszania bo nie wiem, ale mam Oregona 300 z oryg mapą topo 2011 i to samo jest, basecamp nie pomaga. Ale mam podjechać do sklepu garmina, panowie obiecali pomóc bo chyba wiedzą o co kaman.
Garmin Oregon 300, Garmin Fenix 3,
ostell
Początkujący
 
Posty: 34
Dołączył(a): Wt, 06 wrz 2011 10:10

Re: Problem z Garmin Connect

Postprzez GPS Maniak » So, 28 mar 2015 14:55

Też nie chciałbym wprowadzać zamieszania, bo nigdy w życiu nie używałem GarminConnect, więc gdybam, ale ...
... Może problem leży w sposobie zapisu danych w odbiorniku? Może nie mają to być ślady GPX, lecz aktywności FIT?
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Re: Problem z Garmin Connect

Postprzez ostell » So, 28 mar 2015 15:23

No właśnie panowie z garmina mówili, że w moim przypadku trzeba coś przestawić w urządzeniu :) (nie w zwykłych ustawieniach)
Pozdrawiam
Garmin Oregon 300, Garmin Fenix 3,
ostell
Początkujący
 
Posty: 34
Dołączył(a): Wt, 06 wrz 2011 10:10

Re: Problem z Garmin Connect

Postprzez buble » So, 28 mar 2015 17:17

Na moim przykładzie (gpsmap 64s) mam problemy ze sparowaniem z GarminConnect mobile natomiast z BaseCamp mobile bez problemu i chyba tak musi być.
gpsmap64s+microsd15gb
Avatar użytkownika
buble
Początkujący
 
Posty: 25
Dołączył(a): Cz, 26 lut 2015 23:28
Lokalizacja: Wiedeń

Re: Problem z Garmin Connect

Postprzez miecho » So, 28 mar 2015 23:16

Czemu mówisz, że tak musi tak być...
Nie rozumiem takiego gadania...
Ciągle mam wiele pretensji do Garmina, ale w życiu nie powiem tak, że tak musi być..
Jak jest tak jak mi się wydaje, że powinno być to po prostu atakuję support Garmina, że jest tak jak nie powinno być.
Udostępnij ten ślad i wtedy zobaczymy co jest nie tak.
LeCH
Edge 1030 , Oregon 650, Forerunner 945
Avatar użytkownika
miecho
Garniak
 
Posty: 1014
Dołączył(a): Cz, 08 maja 2008 7:40
Lokalizacja: już nie Żory...

Re: Problem z Garmin Connect

Postprzez buble » So, 28 mar 2015 23:39

Ja natomiast bede probował tak długo aż to zrobie tak czy inaczej, teraz czy za dwa lata ( a napisałem tak żeby ktoś się odezwał ;) ). Jaki ślad ? Mi chodził o udostępnienie przygody przez smartphona bez podłączania z komputerem, w BaseCamp mobile moge korygować trase, przeglądać przygody ale nie stworzyc ze śladu a potem udostepnić, z GarminConnect mobile nie mogę zesparowac urządzenia, choć nawet nie wiem czy tam jest taka opcja ?

Krótko mówiąc fajnie było by wyciągnąć telefon na szlaku i pochwalić się ile się przeszło/przejechało.

A jeżeli chodzi o samo urządzenie, to póki co jestem mega zadowolony. Nic tylko chodzić po szlakach.
gpsmap64s+microsd15gb
Avatar użytkownika
buble
Początkujący
 
Posty: 25
Dołączył(a): Cz, 26 lut 2015 23:28
Lokalizacja: Wiedeń

Re: Problem z Garmin Connect

Postprzez miecho » N, 29 mar 2015 3:18

buble napisał(a):Witam od 2 dni kombinuje i mam to samo. Probuje przesłać slad z gpsmap 64s do Garmin Adventure a potem jako wpis na facebooka za pomoca iphone 5c, ale to chyba nie mozliwe a w reklamie tak zachwalali ta opcje :(

buble napisał(a): Jaki ślad ? Mi chodził o udostępnienie przygody przez smartphona bez podłączania z komputerem, w BaseCamp mobile moge korygować trase, przeglądać przygody ale nie stworzyc ze śladu a potem udostepnić, z GarminConnect mobile nie mogę zesparowac urządzenia, choć nawet nie wiem czy tam jest taka opcja ?

To w końcu ślad czy nie ślad?. W garmin connect ślad = aktywność -> Jazda rowerem, bieganie piesze wędrówki. itp.
Jakoś w tytule wątku ani w treści wcześniej nie było o tym, źe chodzi o GC mobile.
Ja miałem na myśli GC standardowy, komputerowy...
Trza się wyrażać trochę precyzyjniej...
Screenshot_6.png

Jeżeli Ci zależy, to skieruj swoje prośby do supportu...
LeCH
Edge 1030 , Oregon 650, Forerunner 945
Avatar użytkownika
miecho
Garniak
 
Posty: 1014
Dołączył(a): Cz, 08 maja 2008 7:40
Lokalizacja: już nie Żory...

Re: Problem z Garmin Connect

Postprzez buble » N, 29 mar 2015 7:20

No chyba bede musiał napisać do supportu, ale przed tem jeszcze pokombinuje. Rzeczywiście mało precyzyjnie napisałem, spowodowane jest to tym że codziennie znajduje nowe info. Gpsmap64s jest wpierany przez GarminConnect.

Po podłączeniu do komputera w przeglądarce(GarminConnect) tez mi nie wykrywa urządzenia, chyba mam to samo co kolega #ostell z tym że ja nie korzystam z Garmin Express
gpsmap64s+microsd15gb
Avatar użytkownika
buble
Początkujący
 
Posty: 25
Dołączył(a): Cz, 26 lut 2015 23:28
Lokalizacja: Wiedeń

Re: Problem z Garmin Connect

Postprzez ostell » N, 29 mar 2015 21:04

Hmmm, "buble" czy aby nie powinieneś mieć na kompie właśnie tego programu Garmin Express? Bo jak ja podłączam Oregona czy Fenixa kablem do kompa (Mac), to właśnie ten program odpowiada za łączenie z urządzeniami i dopiero przekazuje do GC. Piszę co widzę, mam nadzieje że dobrze :)
Garmin Oregon 300, Garmin Fenix 3,
ostell
Początkujący
 
Posty: 34
Dołączył(a): Wt, 06 wrz 2011 10:10

Re: Problem z Garmin Connect

Postprzez buble » N, 29 mar 2015 21:54

Miałeś racje Ostell, bez garmin Express ani rusz. Teraz działa, co prawda Garmin Connect jeszcze mi urządzenia nie wykrywa :) ale jest postęp mogę się logować i widze swój profil.
gpsmap64s+microsd15gb
Avatar użytkownika
buble
Początkujący
 
Posty: 25
Dołączył(a): Cz, 26 lut 2015 23:28
Lokalizacja: Wiedeń

Następna strona

Powrót do Software

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 9 gości