Garmin Connect / GC Mobile - import/eksport plików GPX

O oprogramowaniu do obsługi naszych Garminów. BaseCamp, MapSource, MapSetToolKit, sendMap, WebUpdater, POI Loader, OziExplorer, GarPatch i wiele wiele innych. Także o serwisach typu GPS Visualizer czy GPSies. Ogólnie o szeroko rozumianej personalizacji odbiorników oraz ich wsparciu przy pomocy dodatkowego oprogramowania.

Moderatorzy: Zachu, wojtek, Spider, PouchX

Garmin Connect / GC Mobile - import/eksport plików GPX

Postprzez miecho » So, 28 mar 2015 16:14

Można przesłać ręcznie.
Garmina trzeba podłączyć do komputera.
Potem w Garmin Connect przechodzicie na Aktywności i w prawym górnym rogu trzeba kliknąć Przesyłanie ręczne a potem Wybierz plik.
Screenshot_2.png

Trzeba odszukać plik ze śladem w Garminie lub na karcie, później Otwórz i na koniec Prześlij aktywność z pliku:
Screenshot_4.png

Jak wszystko pójdzie dobrze to zobaczycie okienko:
Screenshot_5.png

Po kliknięciu w Pokaż szczegóły przejdzie się do podglądu danego śladu w Garmin Connect.
Na pewno odczytuje pliki gpx, tcx, fit.
LeCH
Edge 1030 , Oregon 650, Forerunner 945
Avatar użytkownika
miecho
Garniak
 
Posty: 1014
Dołączył(a): Cz, 08 maja 2008 7:40
Lokalizacja: już nie Żory...

Re: Garmin Connect - import/eksport plików GPX

Postprzez GPS Maniak » Śr, 23 mar 2016 19:25

Zainspirowany powyższym (wydzielonego z innego wątku) postem, w kontekście wymiany zdań z początku 2015r:
Marko napisał(a):Bezprzewodowa komunikacja Smartfon-EPIX jest tym, czego na pewno będę Wam zazdrościł. Nie czuję komfortu noszenia z sobą kabelków. Za to gromadzę wszystkie plany "w chmurze".

GPS Maniak napisał(a): ... nie sądzę by istniała bezprzewodowa możliwość eksportu śladów/ tras przygotowanych w urządzeniu zewnętrznym.

pokuszę się o kilka dodatkowych uwag, bo jednak ... można.
Chociaż - jak zwykle u Garmina - nie jest to tak oczywiste i tak proste jak mogłoby być :?

Na początek przypomnienie o poważnych ograniczeniach urządzeń Garmina w materii komunikacji bezprzewodowej:
* po pierwsze nie wszystkie urządzenia oferują komunikację via BT,
* po drugie połączenie BT nie oznacza bezpośredniego parowania Garminka z urządzeniem typu smartphone czy tablet i w konsekwencji sam fakt posiadania przez Garminka BT nie oznacza możliwości swobodnego przesyłania danych, bo do wymiany/sparowania potrzebny jest odpowiedni soft (w przypadku Androida będzie to Garmin Connect Mobile - GCM)
* po trzecie są urządzenia owszem wyposażone w BT, ale nie kompatybilne z GCM (np. Oregon 6xx)
* po czwarte nawet jeżeli jesteśmy szczęśliwym posiadaczem sprzętu z BT, który współpracuje z GCM jedyne co możemy przesyłać do i z urządzenia to ślady (aktywności/kursy). O wysyłaniu/odbieraniu punktów możemy zapomnieć. Przynajmniej ja takiej możliwości nie widzę :(

Załóżmy że mamy urządzenie kompatybilne z GCM. Pytanie: czy można - podobnie jak Marko - gromadzić nasze "plany" w chmurze, a później już w terenie, w miarę potrzeby wysłać to bezprzewodowo z GCM do kompatybilnego urządzenia? Można. Warunkiem jest uprzednie przygotowanie i przechowywanie "planów" w postaci tzw. kursów.

Kursy przygotowujemy w PCtowej wersji Garmin Connect. Mamy tu dwie możliwości:
A. Zaprojektowanie kursów bezpośrednio w Garmin Connect. Przypomina to trochę projektowanie tras w BaseCamp, z tym że wykonujemy to na tle map online narzuconych przez system. Do wyboru mamy mapy/sat Google oraz OSM. Niestety - przynajmniej w Polsce - dostępne mapy są dość ubogie w treści turystyczne.
B. Wygenerowanie kursu na podstawie "aktywności".

Procedura "B" krok po kroku:
1. Odnajdujemy w sieci, bądź przygotowujemy sobie np. na tle mapy rastrowej w BaseCamp lub w innym niezależnym sofcie ślad w postaci pliku GPX.
2. Jeżeli ślad nie jest autentycznym śladem ("aktywnością") lecz np. jest to ślad wyklikany w BaseCamp, uzupełniamy go o stosowne informacje (info poniżej)
3. Importujemy plik GPX do "Aktywności" wg procedury opisanej wyżej przez miecho
4. Wykonujemy zapis zaimportowanej "aktywności" w postaci "kursu" (w prawym górnym rogu kółko zębate > Save as Course). Kurs ląduje w garminowskiej chmurze.
5. Wracamy do Aktywności i usuwamy zbędną już "aktywność".

UWAGA:
1. Nazwa importowanego pliku nie powinna zawierać znaków specjalnych, literek z ogonkami etc.
2. GarminConnect może mieć kłopoty z importem kolejnego "wyklikanego" śladu, dlatego warto pamiętać o usunięciu poprzedniej "sztucznej" aktywności (pkt.5)

Tak przygotowane kursy można wysyłać z poziomu GCM do kompatybilnego urządzenia Garmin via BT. Oczywiście jeżeli w terenie będziemy mieli dostęp do netu. Na wszelki wypadek warto jednak mieć kopie GPX nie tylko w chmurze no i ... kabelek OTG :wink:

Swoją drogą ... Używając BaseCampa w wersji na PC możemy zalogować się do swojego konta (np. do tego samego jakie mamy w Garmin Connect :!: ) i uzyskać dostęp do chmury, gdzie możemy przechowywać ślady (także te "wyklikane") oraz punkty. Czy naprawdę tak trudno było Garminowi powiązać tę chmurę z aplikacją Garmin Connect i GCM? Zawsze pod górkę. Cały Garmin :(

------------------------------------------

Jak zapewne wiadomo, zawartość autentycznego śladu będącego efektem zapisu "aktywności" przez odbiornik GPS, różni się od śladu wyklikanego np. w BaseCamp. Jedną z różnic jest brak w wyklikanym pliku GPX przypisanej do poszczególnych punktów śladu wartości "time", bez której - jak się wydaje - Garmin Connect nie zaimportuje pliku GPX. Ponieważ w omawianym zastosowaniu nie ma znaczenia fakt czy będzie to czas w miarę realny czy też zupełnie nierealny (np. taki sam dla wszystkich punktów) uzupełnienie pliku GPX o wpis "time", w celu przerobienia go na "aktywność" można wykonać hurtem np. w Notatniku. Przykładowa wartość wpisu poniżej (dla śladu GPX zawierającego informacje o wysokości):

Nowy-3.jpg
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Re: Garmin Connect - import/eksport plików GPX

Postprzez Marko » Cz, 24 mar 2016 6:09

Tak to właśnie ma działać tzn. planujesz, przesyłasz do chmury i pobierasz "on the go".
...
Diabeł tkwi w szczegółach, co widać w porównaniu smartfon vs. Garmin.
Co potrafi smartfon?
Nie potrafię odpowiedzieć jak sobie radzi z tym Locus, więc opisuję na przykładzie TrekBuddy i MapyCZ, najczęściej używanych przeze mnie nawigacji turystycznych:
1. Nie ma ograniczeń w imporcie, importujesz punkty, ślady, zdjęcia, cache i masz dostęp również do swoich map, rastrów i wektorów.
Nawet jeśli zmienisz urządzenie, lub np. zapomnisz zabrać z domu na dwutygodniowe wakacje, to w każdej chwili możesz zgrać te pliki z chmury np. do smartfona żony lub koleżanki/kolegi ;-)
2. Jeśli zapomniałeś sobie wcześniej wgrać plik w chmurę, możesz spróbować znaleźć podobny ślad w internecie i skopiować go sobie "on the go".
...
A jak Ci się znudzi, to możesz zerknąć na Garniaka lub obejrzeć film... jak rzekłby Pan z reklamy ;-)
...
Tymczasem, jak to jest w Garminie A.D. 2016? Ano, jest tak, jak to opisał Lechu.
Nic się więc nie zmienia - Garmin "jak za króla Ćwieczka"! Jeśli masz farta i wykażesz anielską cierpliwość, cieszysz się sukcesem!
GPS Maniak napisał(a):Tak przygotowane kursy można wysyłać z poziomu GCM do urządzenia Garmin via BT. Oczywiście jeżeli w terenie będziemy mieli dostęp do netu. Na wszelki wypadek warto jednak mieć kopie GPX nie tylko w chmurze no i ... kabelek OTG :wink:


Do pełni szczęścia dla mnie, maniaka Garmina, tym wszystkim aplikacjom na smartfony brakuje aktywnego profilu wysokości, więc wożę Lumię i dwie nawigacje: eTrexa i Teasi.
Dopiero te trzy klocki "zu summen" dają mi pełnię GPS-owego szczęścia!
Oregon 700, eTrex 30x, Tempe
Avatar użytkownika
Marko
Garniak
 
Posty: 6216
Dołączył(a): Pt, 12 wrz 2008 10:18
Lokalizacja: Skoczów

Re: Garmin Connect - import/eksport plików GPX

Postprzez GPS Maniak » Cz, 24 mar 2016 8:19

Marko napisał(a):Nic się więc nie zmienia - Garmin "jak za króla Ćwieczka"! Jeśli masz farta i wykażesz anielską cierpliwość, cieszysz się sukcesem!

Do siermiężności wielu rozwiązań Garmina, rozwiązań "logicznych inaczej" oraz do faktu, że trzeba nieco pokombinować by osiągnąć z Garminem zamierzony efekt końcowy (tak jak np. szybkie przełączanie map w ręczniaku, z wykorzystaniem "profili") można się przyzwyczaić. Problem w tym, że są tematy, których po prostu nie da się przeskoczyć. W omawianym przypadku dużo ważniejsza byłaby dla mnie możliwość importowania punktów z chmury. No ale Garmin Connect służy jak widać, w zamyśle Garmina, wyłącznie do wspomagania urządzeń sportowych i fitnes, a właściwie nie tyle urządzeń ile takiego typu działalności (trudno nazwać 64-kę urządzeniem fitnes) , więc po co komu (zdaniem Garmina) punkty? Pozostaje kabelek. Znów: to że w porównaniu do komunikacji bezprzewodowej mało komfortowy, to pikuś. Można się przyzwyczaić. Ale czy - w przypadku zegarka - częste, krótkotrwałe podpinanie kabelka na pewno nie wpłynie na żywotność baterii? :?

Edit:
[OT]
Marko napisał(a):Do pełni szczęścia dla mnie, maniaka Garmina, tym wszystkim aplikacjom na smartfony brakuje aktywnego profilu wysokości,

Prawdziwy "maniak" nie kupuje smarphona z systemem, na którym nie chodzi Locus ;-)
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Re: Garmin Connect / GC Mobile - import/eksport plików GPX

Postprzez Marko » Cz, 24 mar 2016 8:31

Lechu, czy ślady ze "Storage Cloud" wyeksportowane tam BaseCampem są dostępne również przez przeglądarkę na Garmin Connect?
Logicznie rzecz biorąc tak powinno być, ale czy jest?
Przy okazji sprawdzę, a przyda się, bo nie wszędzie mam potrzebę instalacji BaseCampa.
Oregon 700, eTrex 30x, Tempe
Avatar użytkownika
Marko
Garniak
 
Posty: 6216
Dołączył(a): Pt, 12 wrz 2008 10:18
Lokalizacja: Skoczów

Re: Garmin Connect / GC Mobile - import/eksport plików GPX

Postprzez GPS Maniak » Cz, 24 mar 2016 9:37

Nie wiem co masz na myśli pisząc "przeglądarka Garmin Connect".
Na tyle, na ile znam Garmin Connect, to moim zdaniem mamy w nim 2 zbiory:
1. Aktywności
2. Kursy
Oba zbiory są w chmurze, czyli na serwerze Garmina i oba są moim zdaniem całkowicie niezależne od chmury dostępnęj z poziomu BaseCampa. Przynajmniej ja nie widzę możliwości odczytania, czy nawet importu do Aktywności śladów z chmury BaseCamp. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie by ślady z BaseCampa zapisać jako GPX w innej chmurze np. microsoftowej OneDrive i by z niej importować "aktywność" do Garmin Connect.

Tak na marginesie. Przypomnę jednak, że importu nie dokonujemy z poziomu mobilnej aplikacji GCM lecz korzystając z internetowej, onlinowej wersji GC. Tu kolejny zonk. Być może na WindowsPhone to przejdzie, ale w przypadku Androida, przy próbie importu pliku przygotowanego jw. (uzupełnienie time), otrzymuję komunikat: nieobsługiwany format pliku (sprawdziłem przeglądarkę Chrome i Dolphin). Ten sam plik z chmury OneDrive ale na PC/notebooku z Windows10 (przeglądarka Chrome) importuje się bezproblemowo.

Edit:
Tak czy inaczej można w ogóle bez BaseCampa. Wszystko siedzi w chmurze GC/GCM.
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Re: Garmin Connect / GC Mobile - import/eksport plików GPX

Postprzez Marko » Cz, 24 mar 2016 11:28

GPS Maniak napisał(a):Tak czy inaczej można w ogóle bez BaseCampa. Wszystko siedzi w chmurze GC/GCM.

Chodzi mi o te pliki:
Obrazek
Lechu, wszedłem na swoje konto GC (to, na które loguję się w chmurze BC) i... zonk; nie widzę niczego, czyli chyba jednak BC jest niezbędny, żeby odczytać to, co wysłało się do Garmin Cloud Storage. Będę rad, jeśli się mylę i jest na to jakiś sposób, żeby zobaczyć swoje pliki w przeglądarce (tak, jak to działa w przypadku OneDrive, DropBoxa , gdy można mieć folder na dysku, co nie wyklucza edycji w przeglądarce www).
Podobnie ma się sprawa z Garmin Adventures, choć tutaj jest lepiej, bo można sobie wygooglać konkretny link po nazwie użytkownika...
Oregon 700, eTrex 30x, Tempe
Avatar użytkownika
Marko
Garniak
 
Posty: 6216
Dołączył(a): Pt, 12 wrz 2008 10:18
Lokalizacja: Skoczów

Re: Garmin Connect / GC Mobile - import/eksport plików GPX

Postprzez GPS Maniak » Cz, 24 mar 2016 11:58

Nadajemy na różnych falach :wink: Wiem o jakie pliki chodzi. Wydaje się jednak, że sprawę już wyjaśniałem:
GPS Maniak napisał(a):... Garmin Connect ... mamy w nim 2 zbiory:
1. Aktywności
2. Kursy
Oba zbiory są w chmurze, czyli na serwerze Garmina i oba są moim zdaniem całkowicie niezależne od chmury dostępnęj z poziomu BaseCampa.


Marko napisał(a):czyli chyba jednak BC jest niezbędny, żeby odczytać to, co wysłało się do Garmin Cloud Storage.

Ale nie ma obowiązku zapisywania plików w chmurze dostępnej z poziomu BaseCampa, więc zagadnienie należy odwrócić: wiedząc że GC nie widzi chmury BC i nie chcąc na prawo i lewo instalować BaseCampa należy pliki wysłane z BaseCampa zapisać w innej, niezależnej chmurze. Dlatego też napisałem:
GPS Maniak napisał(a):Nic jednak nie stoi na przeszkodzie by ślady z BaseCampa zapisać jako GPX w innej chmurze np. microsoftowej OneDrive i by z niej importować "aktywność" do Garmin Connect.


Marko napisał(a):wszedłem na swoje konto GC (to, na które loguję się w chmurze BC) i... zonk; nie widzę niczego,

Bo to tak nie działa. Gdyby to było takie proste nie pisałbym o całej tej procedurze, o jakiej pisałem w pierwszym poście: pliki GPX trzeba zaimportować do Aktywności, a na ich podstawie wygenerować Kursy. Dopiero potem hulaj dusza. Dopiero po takiej operacji Kursy są dostępne z poziomu BCM.
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Re: Garmin Connect / GC Mobile - import/eksport plików GPX

Postprzez Marko » Cz, 24 mar 2016 12:09

O.K. Sprawdzę eksport kursu z BaseCampa. W sumie bez znaczenia.
Chciałbym tylko wiedzieć, dokąd wysyłam pliki z poziomu BaseCampa...
Oregon 700, eTrex 30x, Tempe
Avatar użytkownika
Marko
Garniak
 
Posty: 6216
Dołączył(a): Pt, 12 wrz 2008 10:18
Lokalizacja: Skoczów

Re: Garmin Connect / GC Mobile - import/eksport plików GPX

Postprzez GPS Maniak » Cz, 24 mar 2016 12:10

Można np. wysłać na pendriva :wink:
Tak czy siak, jeżeli to wyklikany ślad, trzeba go uzupełnić o "time".
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Re: Garmin Connect / GC Mobile - import/eksport plików GPX

Postprzez Marko » Cz, 24 mar 2016 12:43

GPS Maniak napisał(a):Można np. wysłać na pendriva :wink:".

W "dzisiejszych czasach" na palec?! Zaiste, jak za króla Ćwieczka... ;-)
Oregon 700, eTrex 30x, Tempe
Avatar użytkownika
Marko
Garniak
 
Posty: 6216
Dołączył(a): Pt, 12 wrz 2008 10:18
Lokalizacja: Skoczów

Re: Garmin Connect / GC Mobile - import/eksport plików GPX

Postprzez GPS Maniak » Cz, 24 mar 2016 13:34

Przecież ten GPX to tylko etap przejściowy. Efektem końcowym ma być zbiór kursów w chmurze Garmin Connect'a, więc czy ten przejściowy GPX będzie w chmurze czy na penie to wsio rawno. Próbowalem i tak i tak i moim zdaniem na penie nawet nieco wygodniej. Choćby z punktu widzenia nazwy pliku. Obecna wersja GC - jak się wydaje - nie toleruje polskich ogonków, więc jeżeli chcemy mieć w BC ładne nazwy typu: "Stężnica>Łopienka", to zapisując taki ślad w chmurze opcją: Plik>Eksportuj będziemy musieli przeklikać nazwę by pozbyć się ogonków, bądź liczyć się z tym, że GC może tego nie zaimportować.

Z penem moim zdaniem wychodzi to prościej. Wskazujemy ślad, po śladzie, klikamy prawym > wyślij do > pen i otrzymujemy na penie w folderze Garmin/GPX kolejne pliki: Track.gpx, Track0.gpx, Track1.gpx etc. Tego typu nazwy plików są akceptowane przez GC, a i skakania myszką po ekranie chyba mniej niż w przypadku opcji "eksportu".
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Re: Garmin Connect / GC Mobile - import/eksport plików GPX

Postprzez Marko » Cz, 24 mar 2016 13:58

Lechu, masz rację - to prawie to samo!
Tyle, że o ile jakąś sieć zawsze się znajdzie, to pen drive to zawsze dodatkowy sprzęt wypychający kieszeń.
Jestem więc za "chmurą"! ;-)
-----------------
Czy wiecie jak działa synchronizacja ze Stravą serii Edge (520)?
Czy działa eksport i import kursów przez wi-fi?
Oregon 700, eTrex 30x, Tempe
Avatar użytkownika
Marko
Garniak
 
Posty: 6216
Dołączył(a): Pt, 12 wrz 2008 10:18
Lokalizacja: Skoczów

Re: Garmin Connect / GC Mobile - import/eksport plików GPX

Postprzez GPS Maniak » Cz, 24 mar 2016 14:29

Marko napisał(a): pen drive to zawsze dodatkowy sprzęt wypychający kieszeń.

:shock: :shock: :shock:

@Marko. Nie za tym, nie za tym, ale widzę że - zapewne z powodu braku urządzeń kompatybilnych z GCM - zupełnie nie czujesz poruszonego przeze mnie tematu :?

Przecież właśnie po to cała ta zabawa jaką opisałem wyżej, zabawa, którą wykonujemy w domu :!: gdzie mamy wygodny dostęp do BaseCampa i online'owego Garmin Connect'a, by potem w terenie nie było potrzeby korzystania z PCta/notebooka, kabelków, penów i innych dupereli. Po to, by można było wysyłać przechowywane w chmurze GC kursy via BT ze smartohona z aplikacją Garmin Connect Mobile. Więc co niby ma Tobie wypychać kieszenie? Po co Tobie pen? Pena zostawiasz w domu. Nawet wówczas gdy to właśnie z niego, a nie z chmury korzystałeś na etapie konwersji śladów z BaseCampa do kursów Garmin Connecta.
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Re: Garmin Connect / GC Mobile - import/eksport plików GPX

Postprzez Marko » Cz, 24 mar 2016 14:44

Czuję temat ;-)
Widać jednak mamy inne potrzeby; a temat w sam raz na świąteczny Wielki Tydzień:-)
Pozdrawiam!

P.S. Garmin Adventures też jest swego rodzaju chmurą. I choć brakuje importu " mobilnego", również jest "w moim guście"
Przykładowy plik wyeksportowany do tej "chmury"
http://adventures.garmin.com/pl-PL/by/w ... vPv9kbxKMY
Oregon 700, eTrex 30x, Tempe
Avatar użytkownika
Marko
Garniak
 
Posty: 6216
Dołączył(a): Pt, 12 wrz 2008 10:18
Lokalizacja: Skoczów

Następna strona

Powrót do Software

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 7 gości