obsługa ładowanej Montany

O oprogramowaniu do obsługi naszych Garminów. BaseCamp, MapSource, MapSetToolKit, sendMap, WebUpdater, POI Loader, OziExplorer, GarPatch i wiele wiele innych. Także o serwisach typu GPS Visualizer czy GPSies. Ogólnie o szeroko rozumianej personalizacji odbiorników oraz ich wsparciu przy pomocy dodatkowego oprogramowania.

Moderatorzy: Zachu, wojtek, Spider, PouchX

obsługa ładowanej Montany

Postprzez szaroczek » So, 07 sty 2017 11:11

Dzień dobry. Chcibałbym zapytać Was, czy Montanę podłączoną przez kabel USB do komputera celem ładowania baterii można używać, a jeśli tak, to jak to zrobić, bo w momencie jej podłączania znika normalny ekran, na jego miejsce pojawia się symbo portu USB i wygląda na to, że... NIC nie da się ze sprzętem zrobić! :-/

Pozdrawiam
szaroczek
Początkujący
 
Posty: 50
Dołączył(a): Cz, 22 paź 2015 22:13

Re: obsługa ładowanej Montany

Postprzez roro » So, 07 sty 2017 11:19

Zapewne jest możliwość wyboru w Ustawieniach:
Ustawienia > System > Interfejs > wybierz Garmin Spanner.
roro
Bywalec
 
Posty: 895
Dołączył(a): N, 04 paź 2015 14:16

Re: obsługa ładowanej Montany

Postprzez szaroczek » So, 07 sty 2017 11:28

Dobrze, roro, jestem tam, ale co potem? Są takie opcje:

1. "NMEA Sentences" - On
2. "Autopilot Mode" - Off
3. "Waypoint IDs" - Names
4. Precision of Minutes MM.MMMM' (4 digits)"
szaroczek
Początkujący
 
Posty: 50
Dołączył(a): Cz, 22 paź 2015 22:13

Re: obsługa ładowanej Montany

Postprzez szaroczek » So, 07 sty 2017 11:39

roro, myślę, że znalazłem! Po prostu trzeba NAJPIERW urządzenie włączyć, a dopiero POTEM podłączyć kabelek USB i w takiej sytuacji pojawia się możliwość wyboru, czy ma to być tryb USB, czy nie. Jeśli się wybierze, że nie, urządzenie działa i powraca normalny ekran! Dzięki w każdym razie za uwagę i pozdrawiam :wink:
szaroczek
Początkujący
 
Posty: 50
Dołączył(a): Cz, 22 paź 2015 22:13

Re: obsługa ładowanej Montany

Postprzez roro » So, 07 sty 2017 11:55

Zmianę interfejsu należy wykonać przy zasilaniu z akumulatora a następnie podłączyć do komputera.

Montana 600
Ustawienia > System:
GPS
Język tekstu
Język głosu
Interfejs > Garmin Spanner
Typ Baterii

W Montanie 680 jest podobnie.

Po podłączeniu do komputera na ekranie wyboru wybierz " Nie" ... odbiornik powinien przejść w tryb nawigacjyjny.

szaroczek napisał(a):Po prostu trzeba NAJPIERW urządzenie włączyć, a dopiero POTEM podłączyć kabelek USB .....

Nie ma znaczenia, czy podłączamy do komputera odbiornik wyłączony, czy uruchomiony ( skutek jest taki sam)
Funkcje, które zamieściłeś w poprzednim poście
są zlokalizowane na następnym ekranie, Garmins Spanner należy wybrać
bezpośrednio po wyświetleniu ekranu "Interfejs" ( o "klik" wcześniej :D )
roro
Bywalec
 
Posty: 895
Dołączył(a): N, 04 paź 2015 14:16

Re: obsługa ładowanej Montany

Postprzez szaroczek » N, 08 sty 2017 0:17

roro, coś znow nie gra. Otóż to, co opisałem wcześniej zadziałało... tylko jeden raz. Teraz znowu, czy podepnę kabel USB na wyłączonym urządzeniu, czy na włączonym, w obu przypadkach pojawia się napis "Garmin" i symbol USB i NIC nie można na ekranie zrobić. W związku z tym spróbowałem iść zasugerowanymi przez Ciebie krokami, ale u mnie jest inne menu:

ustawienia -> System -> Satelity/Język tekstu/Język głosu/Interfejs/Konfig. klawisz zasilania

nie ma "GPS"...

Jak wchodzę w Satelity, to mam: Sys. satelitarny/WAAS/EGNOS

Jak wchodze w Interfejs, to mam: Garmin Spanner/Garmin Serial/NMEA we,wy/Wyświetlanie tekstu/RTCM

W Garmin Spanner z kolei jest: Sentencja NMEA/Tryb autopilota/Numery punktów/Dokładność minut

Nigdzie nie ma "Typ Baterii", chociaż w istocie nie bardzo rozumiem, co to ustawienie może mieć wspólnego z umożliwieniem obsługi urządzenia podłączonego do kabla USB... Coś jest tu chyba nie tak. Gdzie to ustawić, żeby pod kablem działało? :?
szaroczek
Początkujący
 
Posty: 50
Dołączył(a): Cz, 22 paź 2015 22:13

Re: obsługa ładowanej Montany

Postprzez roro » N, 08 sty 2017 11:44

szaroczek napisał(a):W Garmin Spanner z kolei jest: Sentencja NMEA/Tryb autopilota/Numery punktów/Dokładność minut

Ok.... kliknij w " Garmin Spanner" pojawi się następny ekran ( Sentencja NMEA... ) nic nie musisz zmieniać - wróć do ekranu mapy
wyłącz odbiornik i podłącz do komputera.
Typu baterii nie masz, bo w odbiorniku jest dedykowany akumulator- wybór powinien się pojawić po włożeniu akumulatorów AA.
roro
Bywalec
 
Posty: 895
Dołączył(a): N, 04 paź 2015 14:16

Re: obsługa ładowanej Montany

Postprzez szaroczek » N, 08 sty 2017 12:20

roro, wielkie dzięki, zadziałało! Teraz pyta, czy pozostać w trybie USB, czy nie, jak dam "NIE", to przechodzi do aktywnego ekranu głównego! Rewelka, mistrzostwo świata, jeszcze raz dziękuję!!! :D roro, jeszcze jedno może pytanie, skoro już tu jesteś, kompetentny i uprzejmy. Wprawdzie nie do tego tematu, ale sądzę, że dla takiego drobiazgu nie warto zakładać nowego wątku. Oto niekiedy, gdy używam maszynkę w domu, pyta się ona, czy kontynuować poszukiwanie sygnału GPS, którego nie może znaleźć. Ponieważ zakładam, że ten proces zużywa dodatkowo zasoby procesora i baterii, klikam "NIE". Ale nagle wychodzą na zewnątrz i potrzebuję sygnał GPS, czekam, czekam, czekam, a sygnał się NIE pojawia. W końcu wchodzę w menu "mapy", a tu informacja: "GPS jest wyłączony". Szukałem po ustawieniach, ale nigdzie nie znalazłem funkcji jego ponownego włączenia. Zakładam, że restart całego urządzenia rozwiązałby problem, ale czy nie ma możliwości, żeby zrobić to jakoś ręcznie i nie musieć każdorazowo w podobnych okolicznościach przeprowadzać długotrwałego i energochłonnego procesu restartu nawigacji od nowa? Inaczej mówiąc, gdzie się włącza i wyłącza GPS w tej nawigacji?
szaroczek
Początkujący
 
Posty: 50
Dołączył(a): Cz, 22 paź 2015 22:13

Re: obsługa ładowanej Montany

Postprzez roro » N, 08 sty 2017 12:25

Ustawienie Intrfejsu nie jest ustawieniem ogólnym,
wybór Interfejsu Garmin Spanner należy przeprowadzić dla każdego profilu.
roro
Bywalec
 
Posty: 895
Dołączył(a): N, 04 paź 2015 14:16

Re: obsługa ładowanej Montany

Postprzez szaroczek » N, 08 sty 2017 12:32

Przyjąłem, dziękuję za podpowiedź, ale rozumiem, że nie jest ona odpowiedzią na moje kolejne zapytanie...? :wink:
szaroczek
Początkujący
 
Posty: 50
Dołączył(a): Cz, 22 paź 2015 22:13

Re: obsługa ładowanej Montany

Postprzez roro » N, 08 sty 2017 12:34

szaroczek napisał(a):Oto niekiedy, gdy używam maszynkę w domu, pyta się ona, czy kontynuować poszukiwanie sygnału GPS, którego nie może znaleźć. Ponieważ zakładam, że ten proces zużywa dodatkowo zasoby procesora i baterii, klikam "NIE". Ale nagle wychodzą na zewnątrz i potrzebuję sygnał GPS, czekam, czekam, czekam, a sygnał się NIE pojawia. W końcu wchodzę w menu "mapy", a tu informacja: "GPS jest wyłączony". Szukałem po ustawieniach, ale nigdzie nie znalazłem funkcji jego ponownego włączenia. Zakładam, że restart całego urządzenia rozwiązałby problem, ale czy nie ma możliwości, żeby zrobić to jakoś ręcznie i nie musieć każdorazowo w podobnych okolicznościach przeprowadzać długotrwałe.....

Ekran satelitów > wywołanie " Menu" ( kreski) > Pracuj z włącz. GPS, inny sposób: Ustawienia > System > Satelity > GPS.
roro
Bywalec
 
Posty: 895
Dołączył(a): N, 04 paź 2015 14:16

Re: obsługa ładowanej Montany

Postprzez GPS Maniak » N, 08 sty 2017 12:38

@szaroczek. A instrukcję czytałeś? :wink:
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Re: obsługa ładowanej Montany

Postprzez szaroczek » N, 08 sty 2017 12:51

roro, jestem skończonym tumanem!!! Byłem na tym ekranie satelitów i po prostu... NIE ZAUWAŻYŁEM tego menu (kreski)! :roll: Przepraszam za moje ciućmoctwo... :| A co do instrukcji - to właśnie ją UWAŻNIE studiuję i stąd pochodzą moje pytania. A do tego rozdziału chyba po prostu jeszcze nie doszedłem... Ale znowu wielkie dzięki za pomoc. Tak na marginesie, mam tą Montanę już kupę czasu i nigdy jej dotą nie użyłem, choć nieraz była potrzebne, a to dlatego, że przerażała mnie ona, ponieważ zupełnie nie wiedziałem, z czym się ją je. Wreszcie zabrałem się za nią na dobre! :evil: Po cichu liczę, że nie pogniewasz się, jeśli z jakimś pytaniem zgłoszę się ponownie, jeśli nie będę potrafił go inaczej pokonać...? :)
szaroczek
Początkujący
 
Posty: 50
Dołączył(a): Cz, 22 paź 2015 22:13


Powrót do Software

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 14 gości