Edge przestał działać eksport trasy w BaseCamp

O oprogramowaniu do obsługi naszych Garminów. BaseCamp, MapSource, MapSetToolKit, sendMap, WebUpdater, POI Loader, OziExplorer, GarPatch i wiele wiele innych. Także o serwisach typu GPS Visualizer czy GPSies. Ogólnie o szeroko rozumianej personalizacji odbiorników oraz ich wsparciu przy pomocy dodatkowego oprogramowania.

Moderatorzy: Zachu, wojtek, Spider, PouchX

Edge przestał działać eksport trasy w BaseCamp

Postprzez adamek_82 » So, 27 maja 2017 16:32

Witam,

Jestem nowym użytkownikiem, ale z Garminem mam do czynienia już prawie rok i do tej pory wszystko szło jak po maśle.

Ostatnio przestało mi działać eksportowanie śladów do mojego urządzenia - Garmin Edge 810. Robiłem to zawsze w ten sposób, że rysowałem ślad w BaseCampie (używam tylko śladów - nie używam routingu - sam rysuję całą trasę), a następnie podłączałem Garmina przez USB (z wciśniętym lewym guzikiem, żeby wczytał go jako urządzenie w Windows 7), zaznaczałem wyrysowany ślad i eksportowałem na kartę pamięci.

Niestety kilka dni temu ta funkcja przestała działać. Wygląda na to, że wstępny eksport działa poprawnie - na urządzeniu, w folderze Garmin\NewFiles tworzy się plik temp.gpx z zapisaną trasą, jednak gdy odłączę Garmina od komputera i uruchomię go, nowa trasa nie pokazuje się w Courses. Nie tworzy się też żaden nowy plik w Garmin\Courses (do tej pory wszystkie wyeksportowane ślady tam trafiały).

Ostatnio aktualizowałem mapę podmieniając plik gmapsupp.img, jednak mapa (OpenStreetMap Polska rowerowa) pokazuje się poprawnie, poza tym ta podmiana była na karcie pamięci. Przez pomyłkę usunąłem jednak z pamięci urządzenia plik gmapsupp.img z mapą INTL Standard Basemap, dlatego nie mam teraz żaden mapy w pamięci wewnętrznej - jedyne co mi przychodzi do głowy to to, że ta operacja zepsuła mi w jakiś sposób import gpx -> Kurs.

Pomóżcie proszę. Lato w pełni, a ja nie mogę korzystać z urządzenia (praktycznie jestem uziemiony bo mogę korzystać tylko z do tej pory wgranych tras).

Adam
adamek_82
Nowy
 
Posty: 2
Dołączył(a): So, 27 maja 2017 16:14

Re: Przestał działać eksport trasy w BaseCamp

Postprzez kmicic » So, 27 maja 2017 18:21

Nie wiem jak jest w 810, ale kiedyś miałem 800 i pamiętam, że urządzenie przyjmowało określoną ilość śladów i nie była to duża liczba.
Niestety było to dawno i konkretów nie pamiętam, ale na początek możesz spróbować usunąć z edge kilka niepotrzebnych już śladów i wtedy wgrać nowe.
kmicic
Początkujący
 
Posty: 16
Dołączył(a): Śr, 21 wrz 2011 9:23

Re: Przestał działać eksport trasy w BaseCamp

Postprzez adamek_82 » So, 27 maja 2017 18:32

A jednak - miałeś rację! Te które dodane były z konwersji z aktywności nie liczyły się, usunąłem za mało :) Jest limit - 100 kursów! Nie tylko mnie on zaskoczył:

http://www.johnstonefitness.com/2015/10 ... iscovered/

Pluję sobie w brodę, że tego nie sprawdziłem - to taka oczywistość, ale miałem jeszcze ponad 50% wolnej pamięci i nie sądziłem, że ten limit jest aż tak niski!

Dzięki za pomoc!

Temat do zamknięcia.
Ostatnio edytowano So, 27 maja 2017 19:42 przez sdsyc, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Usunięcie cytatu całego poprzedzającego postu
adamek_82
Nowy
 
Posty: 2
Dołączył(a): So, 27 maja 2017 16:14


Powrót do Software

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 5 gości