Surprise Me - coś zbliżonego na Garmina lub Androida

O oprogramowaniu do obsługi naszych Garminów. BaseCamp, MapSource, MapSetToolKit, sendMap, WebUpdater, POI Loader, OziExplorer, GarPatch i wiele wiele innych. Także o serwisach typu GPS Visualizer czy GPSies. Ogólnie o szeroko rozumianej personalizacji odbiorników oraz ich wsparciu przy pomocy dodatkowego oprogramowania.

Moderatorzy: Zachu, wojtek, Spider, PouchX

Surprise Me - coś zbliżonego na Garmina lub Androida

Postprzez armator » Cz, 29 cze 2017 22:56

Hej,
Od dłuższego czasu korzystam na rowerze z Oregona 650, trasy wyznaczam tradycyjnie na PC. Okolice mam już mocno zjeżdżone, brak też wiekszej chęci i pomysłów na nowe wytyczanie szlaków w tych miejscach.
Jednak ostatnio w recenzji Mio 205 zobaczyłem (na pierwszy rzut oka) świetną funkcję, która przy zadanych parametrach wyznacza trasę na podstawie bazowej mapy, w tym wypadku OSM:
https://youtu.be/KUMkAPaIFAg?t=567
Na filmie wygląda jako idealne urozmaicenie kryzysu w wyznaczaniu nowych tras. Szukałem oprogramowania, które pozwalałoby generować GPX na podobnej zasadzie z poziomu PC. Niestety, bez pozytywnych rezultatów; owszem jest Strava, tyle że wyznaczana przez nią trasa działa na zasadzie A>B, pobobnie inna strona tego typu. Nie znalazłem niczego co pozwoliłoby wskazać punkt skąd startuję, który zarazem będzie metą, wpisać ilość km lub czasu i "press Start".
Czy macie pomysł jak osiągnąć podobną funkcjonalność? Niekoniecznie musi być GPX w Garminie, może być również rozwiązanie oparte o telefon z Androidem.
Pozdrawiam
armator
Początkujący
 
Posty: 55
Dołączył(a): So, 28 mar 2015 19:48

Re: Surprise Me - coś zbliżonego na Garmina lub Androida

Postprzez Marko » Pt, 30 cze 2017 8:55

Mapy.cz wyznacza takie i inne, nowe standardy.
Środowiska szerokie: Windows, Windows Phone, Android, iPhone
Tak to mniej więcej działa:
wp_ss_20170630_0002.png

wp_ss_20170630_0003.png

Zalet: bez liku, w tym: mapy offline.
Wada: routing online.

Edit: inną ważną wadą tej aplikacji jest to, że opcja "Vylet po okoli" jest aktywna tylko w Republice Czeskiej... zatim, czyli póki co...
Oregon 700, eTrex 30x, Tempe
Avatar użytkownika
Marko
Garniak
 
Posty: 6216
Dołączył(a): Pt, 12 wrz 2008 10:18
Lokalizacja: Skoczów


Powrót do Software

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 10 gości