Eksport punktów z Mapsource do androida

O oprogramowaniu do obsługi naszych Garminów. BaseCamp, MapSource, MapSetToolKit, sendMap, WebUpdater, POI Loader, OziExplorer, GarPatch i wiele wiele innych. Także o serwisach typu GPS Visualizer czy GPSies. Ogólnie o szeroko rozumianej personalizacji odbiorników oraz ich wsparciu przy pomocy dodatkowego oprogramowania.

Moderatorzy: Zachu, wojtek, Spider, PouchX

Eksport punktów z Mapsource do androida

Postprzez Reijo » So, 02 cze 2018 19:17

Witam

Proszę o pomoc o podpowiedź jak wyeksportować punkty trasy zrobione w programie Mapsource na komputerze do nawigacji na androidzie w telefonie np. Navigatora albo Locus map, 7ways lub inny program.
Siedzę już nad tym od prawie miesiąca, i nie daje rady.
Od lat używam nawigacji Garmina Etrex Vista HCX, wgrywam sobie do niej darmowe mapki, robię punkty i trasy na komputerze w domu. W ten sposób planuje moje wyprawy. I w zasadzie pomimo rozwoju techniki i już nowszych technologii ja nadal chcę jeszcze używać tej nawigacji, jeszcze przez jakiś czas. Ale chciałbym mieć te same punkty w jakiejkolwiek darmowej albo i płatnej nawigacji na androidzie (w telefonie) z tą sama darmową mapą. Np OpenStreetMap lub UMP. I przyznam szczerze nie umiem dać sobie z tym rady nawet się zastanawiam czy to się da?
Udało mi się dojść do momentu że zapisuje trasę z punktami do pliku *.gpx w programie Mapsource i otwieram ten plik w telefonie Nawigatorem. Program Nawigator jakoś dziwnie to widzi punkty są przepisane do trasy. Żeby te punkty dać do ulubionych to muszę je zapisać każdy jeden z osobna co wydaje mi się czasochłonne bo mam tych punktów około 2000. Ale i tak nie do końca mi to działa.
Proszę o pomoc.

Reijo
Reijo
Początkujący
 
Posty: 16
Dołączył(a): So, 02 cze 2018 18:52

Re: Eksport punktów z Mapsource do androida

Postprzez sdsyc » So, 02 cze 2018 21:32

W Locus: polecenie "Więcej funkcji" -> "Import" -> wskazujesz plik gpx
W 7ways: wgrywasz plik gpx do folderu 7ways/userdata/waypoints
Auto: Android Auto + OsmAnd+ + UMP, mapy.cz + OSM, Google Maps
Nagarstek: Fenix 5 Plus Sapphire + TopoActive Europe + OSM Freizeikarte + UMP
W telefonach: Locus / Brouter, OsmAnd+ + OSM + UMP, mapy.cz
sdsyc
Radny
 
Posty: 3361
Dołączył(a): Śr, 27 lut 2008 9:03

Re: Eksport punktów z Mapsource do androida

Postprzez Reijo » So, 06 lip 2019 12:58

Jakby Ktoś potrzebował mieć kopie trasy z Garmina na smartfonie to fajnie działa program OSMAND.
Tyle że trasę trzeba zapisać do GPX w programie Mapsource (domyślnie jest dbg chyba).
Taką trasę można wczytać do OSMAND i działa nawet nawigacja do punktów też działa poprawnie.
Przetestowałem kilka innych aplikacji na smartfona ale ta jedyna mi spasowała.
Także miałem dwie kopie tej samej trasy na małym i dużym ekranie w smartfonie co się przydało na mojej wyprawie rowerowej w zeszłym roku.
Polecam to rozwiązanie.

Grzegorz.
Reijo
Początkujący
 
Posty: 16
Dołączył(a): So, 02 cze 2018 18:52


Powrót do Software

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 7 gości