Automatyczne wstawianie waypointów do sladu co 100m

O oprogramowaniu do obsługi naszych Garminów. BaseCamp, MapSource, MapSetToolKit, sendMap, WebUpdater, POI Loader, OziExplorer, GarPatch i wiele wiele innych. Także o serwisach typu GPS Visualizer czy GPSies. Ogólnie o szeroko rozumianej personalizacji odbiorników oraz ich wsparciu przy pomocy dodatkowego oprogramowania.

Moderatorzy: Zachu, wojtek, Spider, PouchX

Automatyczne wstawianie waypointów do sladu co 100m

Postprzez Zenon_K56 » Pn, 30 lip 2018 10:33

Witam,

OPIS PROBLEMU:

Obecnie w Google Map (GM) za pomocą ręcznego wstawiania waypointów oraz liniki GM można w ręczny sposób nanieść podziałkę tak aby na śladzie widać było punkty znajdujące się mnie więcej co 100 metrów. Tak podziałka jest potrzebna by w łatwy sposób identyfikować poszczególne odcinki trasy rowerowej, zauważone przeszkody, nieprzejezdne lub niebezpieczne odcinki, itd.

Pod adresem: https://drive.google.com/open?id=1_PVhK ... sp=sharing widać fragment trasy Blue Velo (BV) oraz pierwsze 7 podziałek wprowadzonych w sposób ręczny.

BV to nowa planowana trasa rowerowa o długości ponad 1000 km. Problem polega na tym, że można taką podziałke zrobić w sposób ręczny, ale obecny ślad BV może ulegać zmianom, a czasochłona "ręczna" praca zostałaby zmarnowana już po pierwszej zmianie przebiegu śladu BV.

DWA PYTANIA:
1) Czy w istnieje program (sposób) umożliwiający dodanie do sladu (*.gpx lub *.kml), który nie zawiera waypointów, waypointy tak aby były one dokładnie co 100 metrów ?
2) Czy istnieje program (sposób) umożliwiający przesuwanie kursora myszy po śladzie (*.gpx lub *.kml), odczytywanie odległości wskazanego punktu śladu od początku śladu oraz wstawianie waypointa ? (byłby to sposób ręczny ale bardziej dokładny niż za pomocą linijki GM)

P.S. Nie jestem programistą i nie chodzi o to aby zrobić to w GM, lecz w jedynie śladzie *.gpx lub *.kml, który potem mógłbym wczytać do GM (i zamienić ikonę waypointa GM na ikonę + /taką jak widać pod w/w adresem/ ). Jestem końcowym użytkownikiem tras rowerowych, który nie chce by BV powstawało tak samo jak Green Velo, czyli bez zaangażowania rowerzystów (mapa z podziałką umozliwiałaby rowerzystom komentowanie poszczególnych odcinków tej trasy, itd.)

Z góry dziękuje za odpowiedź.
ゼノン クラシェウスキ
GPSMAP64s
Avatar użytkownika
Zenon_K56
Początkujący
 
Posty: 21
Dołączył(a): Wt, 13 sty 2015 9:44
Lokalizacja: Wrocław

Re: Automatyczne wstawianie waypointów do sladu co 100m

Postprzez PiK » Pn, 30 lip 2018 12:56

ad. 1 - program JaVaWa RTWtool
W szufladzie - Vista, Colorado. Vista HCx poszła do ludzi. W użyciu - Nuvi 250W, Virb, Oregon 600, eTrex 30. Wycieczki rowerowe.
Avatar użytkownika
PiK
Bywalec
 
Posty: 185
Dołączył(a): Wt, 01 lip 2008 19:35
Lokalizacja: Wrocław

Re: Automatyczne wstawianie waypointów do sladu co 100m

Postprzez Zenon_K56 » Wt, 31 lip 2018 17:54

Dziękuje bardzo za rozwiązującą wyżej opisany problem odpowiedź.

Dzięki JaVaWa RTWtool wczytując ślad BV "w locie" otrzymałem zbiór waypointów dokładnie co 100 metrów. Potem zmieniłem tylko nazwy wygenerowanych waypointów.

Teraz prototypowy przebieg BV ma podziałkę taką jaką chciałem początkowo robić ręcznie:
https://drive.google.com/open?id=1879gF ... sp=sharing
(zrobiłem podziałkę co 1 km )

Pytanie drugie nie jest już istotne, bo nie zamierzam już przesuwać kursora myszy po śladzie by odczytywać odległości kursora od początku śladu by potem ręcznie wstawiać każdy waypoint we właściwym miejscu.

Jeszcze raz dziękuje i pozdrawiam.
ゼノン クラシェウスキ
GPSMAP64s
Avatar użytkownika
Zenon_K56
Początkujący
 
Posty: 21
Dołączył(a): Wt, 13 sty 2015 9:44
Lokalizacja: Wrocław


Powrót do Software

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości