Fenix 6X Pro podłączenie z komputerem przez USB

O oprogramowaniu do obsługi naszych Garminów. BaseCamp, MapSource, MapSetToolKit, sendMap, WebUpdater, POI Loader, OziExplorer, GarPatch i wiele wiele innych. Także o serwisach typu GPS Visualizer czy GPSies. Ogólnie o szeroko rozumianej personalizacji odbiorników oraz ich wsparciu przy pomocy dodatkowego oprogramowania.

Moderatorzy: Zachu, wojtek, Spider, PouchX

Fenix 6X Pro podłączenie z komputerem przez USB

Postprzez beneficjus » N, 30 maja 2021 15:39

Witam.
Mój laptop nie do końca łączy się z Fenixem 6X Pro. Fenix jest widoczny jako dysk, można przeglądać i przesyłać pliki. Łączy się z programem Garmin Express i działa.
Łączy się i przesyła mapy do programu Base Camp. Niestety robi to bardzo wolno a po przesłaniu map do Base Camp, co trwa bardzo długo, korzystanie z map, otwieranie ich, powiększanie i pomniejszanie trwa tak długo że korzystanie z nich staje się niemożliwe.
W pasku zadań laptopa nie widać ikony bezpiecznego usuwania sprzętu tj. Fenixa. Natomiast mój EDGE 530 Grmina łączy się z tym samym laptopem bez problemu. Widać ikonę bezpiecznego usuwania sprzętu EDGA i mapy w Base Camp działają prawidłowo.
Wysłałem Fenixa do naprawy i otrzymałem nowy zegarek. Niestety on także wykazuje takie same problemu z połączeniem z moim laptopem i Base Camp.
Nie rozumiem tego. Drugi zegarek z tą samą wadą czy może mój laptop uszkodzony? A przecież w połączeniu z EDGE 530 wszystko działa prawidłowo.
Nie chce wysyłać kolejnego zegarka do naprawy nim nie będę miał pewności że to on jest uszkodzony. Pozostaje mi sprawdzić działanie Fenixa w połączeniu z innym komputerem.
beneficjus
Nowy
 
Posty: 1
Dołączył(a): N, 30 maja 2021 15:24

Re: Fenix 6X Pro podłączenie z komputerem przez USB

Postprzez tmk » Śr, 22 wrz 2021 12:57

Fenix 6X Pro, w przeciwieństwie do Edge 1030 nie jest urządzeniem USB mass storage, tylko MTP, w związku z tym brak bezpiecznego usuwania i wolny transfer są normalne.
tmk
Początkujący
 
Posty: 23
Dołączył(a): Pt, 16 sty 2015 13:39


Powrót do Software

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości