Problem z GPS w Garmin Fenix 6

O oprogramowaniu do obsługi naszych Garminów. BaseCamp, MapSource, MapSetToolKit, sendMap, WebUpdater, POI Loader, OziExplorer, GarPatch i wiele wiele innych. Także o serwisach typu GPS Visualizer czy GPSies. Ogólnie o szeroko rozumianej personalizacji odbiorników oraz ich wsparciu przy pomocy dodatkowego oprogramowania.

Moderatorzy: Zachu, wojtek, Spider, PouchX

Problem z GPS w Garmin Fenix 6

Postprzez bonovox1 » Cz, 23 gru 2021 7:48

Witam wszystkich,

Mam problem z moim garminem Fenixem 6. Podczas trasy 30 minutowej z 30-40 razy gubi sygnał na sekunde lub przekłamuje prędkość. Używałem juz wielu Gpsów i wiem jak powinien wyglądać ślad GPS, w Garminie niestety pozostaje dużo do życzenia. W jednej sekundzie prędkość spada o połowę, w następnej przyśpiesza o połowę co znacznie przekłamuje odczyt prędkości, na którym bardzo mi zależy. Mam włączony zapis co sekunde, GPS + Galileo , Glonas czy only GPS nie zmieniają zupełnie nic w moim problemie. Probowałe z prędkościami 3d itd tez nic nie pomogło. Póki co to Garmin wydaję się być najgorszym GPSem z jakim miałem do czynienia. Może miał ktoś podobny problem i jest jakieś ustawienie w Garminie co znacznie obniża wydajność GPS. W apce Garmina ślad wygląda ładnie, po wgraniu pliku do programu bardziej zaawansowanego widać duże błędy w odczycie, błąd w prędkości podczas 2 sekund pomiaru potrafi sięgać 15 km/h.
Ostatnio edytowano Pt, 24 gru 2021 1:13 przez sdsyc, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Korekta tytułu wątku
bonovox1
Nowy
 
Posty: 2
Dołączył(a): Cz, 23 gru 2021 7:35

Re: Problem z GPS w Gamrin Fenix 6

Postprzez Zachu » Cz, 23 gru 2021 8:47

Problem z GPS w Gamrin Fenix 6
Jak widzę słowo "problem" w temacie to wiem że nic wybitnego w treści nie zastanę a jak dodatkowo ktoś wali literówkę to już całkiem pogrąża się.
Software to oprogramowanie a Ty masz problem z Hardware i firmware.

Używałeś internetu zanim kupiłeś F6? To jest tekst z 2019 roku.

Dokładność GPS

Jedynym z podstawowych zarzutów kierowanych do serii Fenix jest jakość zapisu śladu GPS. Problem związany jest z zastosowaniem metalowego pierścienia, który negatywnie wpływa na dokładność modułu GPS. Sytuacja ta zaczęła się pojawiać już w 3-ce i była powielana w kolejnych seriach Fenix-a. Potwierdzeniem teorii związanej z metalowym bezelem jest fakt, że seria Forerunner posiadająca taki sam chipset działa zdecydowanie dokładniej. A jeżeli mowa o hardware to Garmin, aby wydłużyć czas pracy baterii wybrał sprzęt firmy SONY, z którym poszczególni konkurencji poradzili sobie różnie: Suunto całkiem nieźle, Polar trochę gorzej.


http://www.goultra.pl/garmin-fenix6-pro/
Nuvi & DriveAssist & Zumo & fenix
Obrazek
Zachu
Radny
 
Posty: 8720
Dołączył(a): N, 01 lip 2007 7:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Problem z GPS w Gamrin Fenix 6

Postprzez bonovox1 » Cz, 23 gru 2021 12:33

Jak widzę, że ktoś zaczyna biadolić bez sensu i zamiast pomóc to rzuca docinki typu czy wiesz co to jest internet itp. to już wiadomo że nic ciekawego nie przeczytam. Ten tekst widziałem i wiele innych też. Przeglądam internet od wielu dni i jak dotąd nic nie pomogło, dlatego poszukuje pomocy na forum. Kolega ma Quatixa, drugi ma Fenixa 5 i nie mają aż takich problemów z dokładnością GPS, także ten metalowy bezel odpada. Zacząłem się zastanawiać, że może ktoś już z tym walczył i mi odpowie na forum, ale oczywiście najpierw trzeba przejść przez stado wszechwiedzących cwaniaczków jak na każdym forum.
bonovox1
Nowy
 
Posty: 2
Dołączył(a): Cz, 23 gru 2021 7:35


Powrót do Software

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 4 gości