Wgrywanie sladów po ant+ do Garmin etrex 35

O oprogramowaniu do obsługi naszych Garminów. BaseCamp, MapSource, MapSetToolKit, sendMap, WebUpdater, POI Loader, OziExplorer, GarPatch i wiele wiele innych. Także o serwisach typu GPS Visualizer czy GPSies. Ogólnie o szeroko rozumianej personalizacji odbiorników oraz ich wsparciu przy pomocy dodatkowego oprogramowania.

Moderatorzy: Zachu, wojtek, Spider, PouchX

Wgrywanie sladów po ant+ do Garmin etrex 35

Postprzez adamp4 » Pt, 31 gru 2021 17:33

Witam kupiłem USB ANT Stick z myślą aby do mojego etrex 35 wgrywać z telefonu ślady tras (niby garmin coś takiego ma). I tu pojawia się problem, bo nie wiem jak to zrobić (jeśli się da), jakiej ewentualnie aplikacji użyć. Czy ktoś próbował tak wgrywać ślady? W internecie szukałem, ale nic jeszcze konkretnego nie znalazłem.
Dodam, że mam adapter na UsbC i po podłączeniu do telefonu wykrywa czujnik (3 zdjęcie pokazuje komunikat który się wyświetla).

Obrazek Obrazek Obrazek
Adam Popielarski
Nawigacja: "Garmin eTrex Touch 35"
adamp4
Początkujący
 
Posty: 26
Dołączył(a): N, 16 lut 2020 19:17

Re: Wgrywanie sladów po ant+ do Garmin etrex 35

Postprzez osa123 » Wt, 04 sty 2022 16:29

eTrex łączy się z telefonem za pomocą Bluetooth więc zakup ANT Stick wedle mojej wiedzy raczej jest błędnym pomysłem. eTrex współpracuje z telefonem, ale z tego co widzę tylko w zakresie odbierania powiadomień + funkcja LiveTrack. Garmin nie informuje o możliwości przesyłania kursów (a trasę w GPX właśnie mógłbyś załadować jako kurs przez Connect Mobile).
etrex 30 Fenix 6 PRO
osa123
Początkujący
 
Posty: 45
Dołączył(a): Cz, 18 lip 2013 8:41

Re: Wgrywanie sladów po ant+ do Garmin etrex 35

Postprzez adamp4 » So, 08 sty 2022 19:23

Garmin etrex 35 łączy się z telefonem prze buetooth, mogę tędy jedynie zgrać aktywności, ale wgrać to niestety już nie i dlatego szukam innego rozwiązania. Niby w opcjach (i w instrukcji) jest możliwość odbieranie plików (przez ant+), ale nie wiem jak zadziałać. W domu wgrywam ślady przez kabel z komputera, ale jak bym chciał poza domem lub na wakacjach z smartfona (aby nie brać komputera) to nie wiem jak. Po podpięciu do telefonu jedynie Garmin dostaje prąd, nie jest w smartfonie wykrywany. Jest też opcja, aby przełożyć kartę pamięci i na nią wgrać ślad, na wakacjach w pokoju to jest opcja, ale w terenie mało praktyczne.
W momencie kupowania nie myślałem o opcji która by teraz się przydała.
Adam Popielarski
Nawigacja: "Garmin eTrex Touch 35"
adamp4
Początkujący
 
Posty: 26
Dołączył(a): N, 16 lut 2020 19:17

Re: Wgrywanie sladów po ant+ do Garmin etrex 35

Postprzez roro » Pt, 21 sty 2022 10:54

adamp4 napisał(a):Po podpięciu do telefonu jedynie Garmin dostaje prąd, nie jest w smartfonie wykrywany. Jest też opcja, aby przełożyć kartę pamięci i na nią wgrać ślad, na wakacjach w pokoju to jest opcja, ale w terenie mało praktyczne.

Dostęp do danych odbiornika Garmin z telefonu można uzyskać, jeżeli telefon posiada funkcję OTG (USB On-The-Go) ,
w niektórych telefonach połączenie z odbiornikach wymaga dodatkowo przejściówki OTG.
roro
Bywalec
 
Posty: 906
Dołączył(a): N, 04 paź 2015 14:16


Powrót do Software

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 4 gości