Rysowany ślad w BaseCamp nie pobiera danych wysokości.

O oprogramowaniu do obsługi naszych Garminów. BaseCamp, MapSource, MapSetToolKit, sendMap, WebUpdater, POI Loader, OziExplorer, GarPatch i wiele wiele innych. Także o serwisach typu GPS Visualizer czy GPSies. Ogólnie o szeroko rozumianej personalizacji odbiorników oraz ich wsparciu przy pomocy dodatkowego oprogramowania.

Moderatorzy: Zachu, wojtek, Spider, PouchX

Rysowany ślad w BaseCamp nie pobiera danych wysokości.

Postprzez mixchris » Pt, 02 lut 2024 9:24

Cześć,

Po ostatniej aktualizacji programu BaseCamp zauważyłem że rysowane ślady czy trasy nie zawierają danych wysokości. Mapy mam te same co zawsze OSMapaPL. Co może być przyczyną?
Pozdrawiam, Krzysiek
GARMIN Oregon 600
Obrazek
Avatar użytkownika
mixchris
Początkujący
 
Posty: 44
Dołączył(a): Śr, 31 gru 2008 10:56
Lokalizacja: Ząbki

Re: Rysowany ślad w BaseCamp nie pobiera danych wysokości.

Postprzez Zachu » So, 03 lut 2024 12:34

Chyba coś pomyliłeś. Na jakiej niby podstawie miały by być wysokości w śladzie skoro mapa nie posiada danych DEM?
Nuvi & DriveAssist & Zumo & fenix
Obrazek
Zachu
Radny
 
Posty: 8720
Dołączył(a): N, 01 lip 2007 7:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rysowany ślad w BaseCamp nie pobiera danych wysokości.

Postprzez roro » So, 03 lut 2024 13:03

mixchris napisał(a):Cześć,

Po ostatniej aktualizacji programu BaseCamp zauważyłem że rysowane ślady czy trasy nie zawierają danych wysokości. Mapy mam te same co zawsze OSMapaPL. Co może być przyczyną?

Jeżeli bardzo Ci zależy, aby rysować ślad według mapy, która nie posiada danych DEM i mieć dane
wysokościowe zapisane w śladzie - po narysowaniu śladu można dodać dane wysokościowe z innej mapy.

Wyznacz ślad na mapie bez danych DEM, przełącz na mapę posiadająca dane DEM i dodaj dane - " Wybrany ślad ma korzystać z wysokości na mapie "
roro
Bywalec
 
Posty: 907
Dołączył(a): N, 04 paź 2015 14:16

Re: Rysowany ślad w BaseCamp nie pobiera danych wysokości.

Postprzez mixchris » N, 04 lut 2024 10:39

Byłem pewien że OSMapaPL zawierają dane DEM. Prawdopodobnie rysowałem ślady na innych mapach, musiał mi się coś pomylić, dzięki za pomoc.
Pozdrawiam, Krzysiek
GARMIN Oregon 600
Obrazek
Avatar użytkownika
mixchris
Początkujący
 
Posty: 44
Dołączył(a): Śr, 31 gru 2008 10:56
Lokalizacja: Ząbki

Re: Rysowany ślad w BaseCamp nie pobiera danych wysokości.

Postprzez popej » Wt, 06 lut 2024 14:46

Wykres wysokości można także otrzymać przy rysowaniu trasy na mapie z warstwicami. Niestety OSMapaPL nie zawiera warstwic a dodatkowa mapa samych warstwic chyba ma zablokowaną tę funkcjonalność.
popej
Montana 700, 3540T, PL Topo, OSM, CNE; PocoX3Pro, OsmAnd+
Avatar użytkownika
popej
Garniak
 
Posty: 6878
Dołączył(a): Wt, 10 kwi 2007 23:22
Lokalizacja: Gdańsk


Powrót do Software

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość