Geokodowanie zdjęć

O oprogramowaniu do obsługi naszych Garminów. BaseCamp, MapSource, MapSetToolKit, sendMap, WebUpdater, POI Loader, OziExplorer, GarPatch i wiele wiele innych. Także o serwisach typu GPS Visualizer czy GPSies. Ogólnie o szeroko rozumianej personalizacji odbiorników oraz ich wsparciu przy pomocy dodatkowego oprogramowania.

Moderatorzy: Zachu, wojtek, Spider, PouchX

GeoSetter

Postprzez Ciutnik » N, 02 mar 2008 11:30

Witam. Wczoraj pojawiła się nowa wersja (2.4.0) świetnego GeoSetter'a. Zmiany raczej kosmetyczne ale cieszy fakt, ze to już trzecie uaktualnienie od czasu gdy wspomniałem o tym programie na Forum - czyli projekt "żyje" i rozwija się dynamicznie :) Oby tak dalej!

Program do pobrania oraz historia zmian na stronie producenta: http://www.geosetter.de/en/index.html
Maciej 'Ciutnik' Woźniak ::: 276c + eTrex 30
Avatar użytkownika
Ciutnik
Bywalec
 
Posty: 159
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 15:19
Lokalizacja: Wawa (2oo Zone)

Postprzez fjk » N, 02 mar 2008 17:51

Przetestowalem go dzis jest rzeczywiscie w miare przyjemny. Brakuje mi tylko tak jak i w DGManagerze opcji zeby podac linka na server do zdjec zamiast odczytywac je lokalnie. W DGManagerze jest o tyle korzystniej ze mozna przeedytowac plik recznie i wstawic adresy url bardzo szybko....
fjk
Początkujący
 
Posty: 46
Dołączył(a): Pn, 30 lip 2007 17:55

Postprzez Bas » So, 08 mar 2008 12:56

troche OT:
Geotagging Camera with HD Video - GE E1050
http://www.gpslodge.com/archives/016428.php
Android: OsmAnd... + UMP-pcPL
Avatar użytkownika
Bas
Garniak
 
Posty: 1501
Dołączył(a): Pt, 31 sie 2007 17:11
Lokalizacja: Łódź

GeoSetter v2.4.3 (03/12/2008)

Postprzez Ciutnik » Śr, 12 mar 2008 23:20

Witam. Kolejna, poprawiona wersja do pobrania, jak zwykle ze strony producenta - Friedemanna Schmidta: http://www.geosetter.de/en/index.html#Download
Maciej 'Ciutnik' Woźniak ::: 276c + eTrex 30
Avatar użytkownika
Ciutnik
Bywalec
 
Posty: 159
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 15:19
Lokalizacja: Wawa (2oo Zone)

Re: GeoSetter v2.4.3 (03/12/2008)

Postprzez Faja » Cz, 13 mar 2008 16:56

Ciutnik napisał(a):Witam. Kolejna, poprawiona wersja do pobrania, jak zwykle ze strony producenta - Friedemanna Schmidta: http://www.geosetter.de/en/index.html#Download


Dobry programik da radę zrobić zdjęcia hurtem czy trzeba pojedynczo.
Piwo postawione. ;-)

Po zdrówka Wiesiek.
Po zdrówka Wiesiek

kręcę, kręcę pedałami aż głowa boli :-)
Montana 600 + UMP_PC.PL + PL Topo

Faja (Wiesiek)
Avatar użytkownika
Faja
Bywalec
 
Posty: 240
Dołączył(a): Pt, 18 maja 2007 18:28
Lokalizacja: Warszawa

Re: GeoSetter v2.4.3 (03/12/2008)

Postprzez Ciutnik » Cz, 13 mar 2008 20:26

Faja napisał(a):da radę zrobić zdjęcia hurtem czy trzeba pojedynczo

Witam. Jak najbardziej hurtem. Przy katalogach zawierających kilkaset zdjęć i przy złożonych śladach składających się z wielu tysięcy punktów program wyraźnie się męczy ale jak najbardziej daje rade :)

Dzięki za piwko! Właśnie sobie jedno otworzyłem ;)
Maciej 'Ciutnik' Woźniak ::: 276c + eTrex 30
Avatar użytkownika
Ciutnik
Bywalec
 
Posty: 159
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 15:19
Lokalizacja: Wawa (2oo Zone)

Re: GeoSetter v2.4.3 (03/12/2008)

Postprzez Faja » Cz, 13 mar 2008 23:40

Ciutnik napisał(a):
Faja napisał(a):da radę zrobić zdjęcia hurtem czy trzeba pojedynczo

Witam. Jak najbardziej hurtem. Przy katalogach zawierających kilkaset zdjęć i przy złożonych śladach składających się z wielu tysięcy punktów program wyraźnie się męczy ale jak najbardziej daje rade :)

Dzięki za piwko! Właśnie sobie jedno otworzyłem ;)


A z pianką było :D
to już by było mega hurt, miałem na myśli jeden track i do niego zdjęcia.
Działa bajerowo.

Po zdrówka Wiesiek.
Po zdrówka Wiesiek

kręcę, kręcę pedałami aż głowa boli :-)
Montana 600 + UMP_PC.PL + PL Topo

Faja (Wiesiek)
Avatar użytkownika
Faja
Bywalec
 
Posty: 240
Dołączył(a): Pt, 18 maja 2007 18:28
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez mr_szynszyl » So, 15 mar 2008 19:14

bio5 napisał(a):oki, czyli reasumując nie ma programu pod WM który będzie zapisywał ślad z odbiornika GPS a potem wypluka to w formie pliku GPX i pozwoli przesłać do komputera stacjonarnego?


Oczywiście, że jest - jak choćby w fotokoderze - z tego co pisze na stronie jest zapis i do GPX i do googla. Szkoda, że nie można wczytywać tracków z gpx, ale w wolnym czasie spróbuję napisać do nich i dowiedzieć się więcej. Ciekawe tylko jak działa nawigacja na geotifach bo już na stronie dali taką informację a screenu nie widac...
mr_szynszyl
Nowy
 
Posty: 1
Dołączył(a): So, 15 mar 2008 15:41
Lokalizacja: Kraków

Postprzez bio5 » Śr, 30 kwi 2008 21:46

Zakupiłem ostatnio takowy oto logger:
Obrazek
Mieści się w kieszeni, łapie fixa w bunkrach a tracki wypluwa w formatach NMEA, GPX, KML, TXT.
Oprogramowanie dołączone do urządzenia ma funkcję geokodowania.
Jedyny problem jaki się pojawił, to nie ogarnia plików RAW, a ja w zasadzie używam wyłączeni tego formatu przy robieniu zdjęć.
Jutro jade na majówkę to przetestuję i podzielę się po powrocie wrażeniami.
Avatar użytkownika
bio5
Początkujący
 
Posty: 20
Dołączył(a): Wt, 18 wrz 2007 8:13
Lokalizacja: Wwa

Postprzez andrzejski » Cz, 01 maja 2008 7:29

No ale pliki RAW są tylko półproduktem, z którego robisz potem strawne zdjęcia (jpg, tiff etc.). Programy do obróbki RAW przenoszą dane EXIF do plików wyjściowych i potem już nic nie stoi na przeszkodzie, żeby je geokodować. Moim zdaniem nie ma znaczenia czy robisz to od razu czy później na obrobionych i wyselekcjonowanych plikach.
Andrzej Skibicki www.askibicki.com
Vista HCx + UMP-pcPL + Topo_PL_100
Avatar użytkownika
andrzejski
Bywalec
 
Posty: 113
Dołączył(a): N, 18 mar 2007 7:57
Lokalizacja: Wojkówka k/Krosna

Postprzez bio5 » Wt, 06 maja 2008 17:10

Problem w tym, że ja archiwizuje zdjęcia w RAWach, bo tylko w tym formacie robię zdjęcia.
JPEG swoją drogą, fajnie jak jest zageokogowany.
Ale program Geositter spełnia wymagania.
Właśnie ogarniam zdjęcia z majówki i jak na razie, sprawdza się idealnie.
Avatar użytkownika
bio5
Początkujący
 
Posty: 20
Dołączył(a): Wt, 18 wrz 2007 8:13
Lokalizacja: Wwa

Postprzez bio5 » Cz, 08 maja 2008 12:46

Geotagowanie działa idealnie tak jak tego potrzebowałem.
Tutaj kilka przykładów:
http://www.panoramio.com/photo/10012881
http://www.panoramio.com/photo/10012908
Adrian
Obrazek
Garmin 60CSx, Holux M241 on board
Avatar użytkownika
bio5
Początkujący
 
Posty: 20
Dołączył(a): Wt, 18 wrz 2007 8:13
Lokalizacja: Wwa

Postprzez Kilroy » Pn, 12 maja 2008 7:34

Witam Wszystkich!
To mój pierwszy post na tym forum :D
Śledzę ten wątek od dłuższego czasu, aż w końcu postanowiłem się zarejestrować i też coś napisać.

Od kilku miesięcy używałem do geotagowania loggera Gisteq PhotoTrakr PhotoTrackr Lite - DPL700. Dosyć poręczne urządzonko, ale nie byłem usatysfakcjonowany dokładnością - błędy sięgały kilkudziesięciu metrów, nawet w optymalnych warunkach.
Zachęcony entuzjastyczną opinią Bio5, nabyłem Holuxa M-241.

Tak to wygląda w naturze:
Obrazek

Nie spodziewałem się cudów po Holuxie, bo to w końcu ten sam chipset, ale wydawało mi się, wyświetlacz i możliwość ręcznej konfiguracji będą dużą zaletą.

Pierwszy test - spacerek po okolicy:
Obrazek
Jak widać powyżej, oba loggery traciły precyzję w tych samych miejscach i w tej samej skali.

Drugi test - przejażdżka samochodem:
Obrazek
Tu błędy znacznie mniejsze, Gisteq (biała linia) jakby gorszy.

Jeżeli temat będzie kogoś interesować, to chętnie podzielę się doświadczeniami dotyczącymi funkcjonalności oprogramowania dołączonego do tych loggerów ...
http://www.panoramio.com/user/1529895
Avatar użytkownika
Kilroy
Nowy
 
Posty: 3
Dołączył(a): Pt, 09 maja 2008 8:07
Lokalizacja: EU

Postprzez popej » Pn, 12 maja 2008 10:22

Właśnie sobie przeglądałem informacje na temat tego Holuxa. To w sumie jest prosty bezmapowy GPS ;-) Jedyna wątpliwość, to czy dostatecznie długo pracuje na akumulatorze. Wytrzyma kilkanaście godzin?

Zastanawiałem się, po co jest ten wystający element na górze. Przypięcie kółka wyjaśnia sprawę. Ale w pierwszym momencie wyglądało, jakby elektronikę wkładali do kasety po filmie 35mm ;-)
popej
Montana 700, 3540T, PL Topo, OSM, CNE; PocoX3Pro, OsmAnd+
Avatar użytkownika
popej
Garniak
 
Posty: 6877
Dołączył(a): Wt, 10 kwi 2007 23:22
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez Kilroy » Pn, 12 maja 2008 10:44

Co prawda, to wątek "softwarowy", ale może nie narażę się moderatorom pisząc o sprzęcie :wink:

Nie sprawdzałem jeszcze ile praktycznie Holux pracuje na akumulatorku +/- 2.500 mAh, ale zkładam, że krócej niż Gisteq, który się automatycznie usypia i nie ma wyświetlacza. Gisteq zużywa akumulatorek w ciągu kilku godzin, w praktyce 2 akumulatorki na dzień.

Do geotagowania zdjęć raczej polecałbym Gisteq'a ze względu na oprogramowanie, które pozwala na wygodne tagowanie zdjęć i archiwizację. Oczywiście daje też możliwość eksportu tracków w popularnych standardach.

Oprogramowanie Holuxa pozwala tylko na eksport tracków w z góry zadanym standardzie, więc tagowanie zdjęć trzeba robić przy pomocy niezależnej aplikacji (np. Geosetter).

Natomiast przewagą Holuxa jest możliwość synchronizacji czasu z aparatem w każdym momencie i ręczna korekta stref czasowych. Gisteq pozwala na synchronizację wyłącznie za pośrednictwem komputera.
Avatar użytkownika
Kilroy
Nowy
 
Posty: 3
Dołączył(a): Pt, 09 maja 2008 8:07
Lokalizacja: EU

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Software

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 13 gości

cron