Jak wrzucić plik IMG do MapSource'a ?

O oprogramowaniu do obsługi naszych Garminów. BaseCamp, MapSource, MapSetToolKit, sendMap, WebUpdater, POI Loader, OziExplorer, GarPatch i wiele wiele innych. Także o serwisach typu GPS Visualizer czy GPSies. Ogólnie o szeroko rozumianej personalizacji odbiorników oraz ich wsparciu przy pomocy dodatkowego oprogramowania.

Moderatorzy: Zachu, wojtek, Spider, PouchX

Re: Jak wrzucić plik IMG do mapsourcea??

Postprzez popej » Wt, 14 paź 2008 21:35

ramol napisał(a):Witam. Może nieprecyzyjnie się wyraziłem, to nie mapa tylka Trip and Waypoint Manager.

To wyjaśnia połowę problemu. Mapy bazowej z T&WM nie można załadować do GPS, tak to zorganizował Garmin.

ramol napisał(a):http://okapi.ict.pwr.wroc.pl/~tsurmacz/gps/pl/ a dokładnie "ump_pl.bin.zip "

Ta mapka ma wszystko przygotowane do podłączenia do Mapsource. Możesz przeedytować plik UMP-PL.reg zgodnie z nazwą kartoteki, gdzie umieściłeś mapę. Potem wystarczy plik kliknąć, żeby wpisać klucze do rejestru.

ramol napisał(a):Nie wiem czy czegoś nie pokwasiłem, bo mapki podzielone GMapTool'em wchodzą do Map Source'a , a nie dają się zaznaczyć i załadować do urządzenia,

Pewnie coś pokwasiłeś, ale nie potrafię zgadnąć co. Tak jak to opisałeś, to powinno działać.

ramol napisał(a):Po prostu potrzebuję jakiejś mapki na której byłyby drogi nie tylko krajowe ale również wojewódzkie/powiatowe oraz linie kolejowe północnej części woj. mazowieckiego i którą mógłbym bezproblemowo załadować do Garminka.

Skorzystaj z rady jgj. Zainstaluj plik opisany jako "instaler do MapSource (NI)".
popej
Montana 700, 3540T, PL Topo, OSM, CNE; PocoX3Pro, OsmAnd+
Avatar użytkownika
popej
Garniak
 
Posty: 6878
Dołączył(a): Wt, 10 kwi 2007 23:22
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Jak wrzucić plik IMG do mapsourcea??

Postprzez ramol » Śr, 15 paź 2008 14:56

OK.Dzięki.
Pozdrawiam.
ramol
Nowy
 
Posty: 7
Dołączył(a): Pn, 13 paź 2008 14:57

Re: Jak wrzucić plik IMG do mapsourcea??

Postprzez bastek1919 » So, 15 lis 2008 0:13

Hey
mam problem z mapsource, nie moge uruchomic mapy topo rejestry wskazuja ze jest zainstalowana i nie ma zadnych bledow ale po wejsciu w mapsource zmieniajac mape 2008 na topo wyskakuje okienko blond uzadzenia garmin.
Pomocy
bastek1919
Nowy
 
Posty: 3
Dołączył(a): Pt, 14 lis 2008 23:43

Re: Jak wrzucić plik IMG do mapsourcea??

Postprzez asandrzej » So, 15 lis 2008 0:21

Odinstaluj ostatnią mapę lub
Usuń z rejestru wpisy ostatnej mapy MapSetToolKit
Jak będą jeszcze problemy podaj ver. MS
" Jak to nie zachwyca Galkiewicza, jeśli tysiąc razy tłumaczyłem Galkiewiczowi, że go zachwyca,"
z mapami i GPS-em jest podobnie.
cytat: Witold Gombrowicz
Palmtop-aplikacja Garmin Que
asandrzej
Garniak
 
Posty: 6094
Dołączył(a): Śr, 13 lut 2008 20:24

Re: Jak wrzucić plik IMG do mapsourcea??

Postprzez bastek1919 » N, 16 lis 2008 2:51

a jak usunac mape z rejestru?? MS jest najnowszy wiec nie sadze zeby byly z nim problemy
bastek1919
Nowy
 
Posty: 3
Dołączył(a): Pt, 14 lis 2008 23:43

Re: Jak wrzucić plik IMG do mapsourcea??

Postprzez frasun » N, 16 lis 2008 10:11

bastek1919 napisał(a):blond uzadzenia garmin.

:shock: Może masz blond garmina, który nie rozumie co komputer do niego mówi?
Kolega asandrzej podał rozwiązanie Twojego problemu. ;)
Pozdrawiam,
Piotrek
Obecnie Nuvi 3790T/
3490 (UMP, CNE 2013.30, GPMapa 2010.3) + Smartphone Link - Live Traffic & Safety Cameras
Obrazek
frasun
Radny
 
Posty: 3775
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 8:34

Re: Jak wrzucić plik IMG do mapsourcea??

Postprzez bastek1919 » So, 22 lis 2008 0:48

DSK_SIGNATURE.CPP-74-2.0.1.0 ciagle wyskakuje tak blad gdy chce przezucic na topo mape. zabardzo nie wiem co to oznacza.
pomocy
bastek1919
Nowy
 
Posty: 3
Dołączył(a): Pt, 14 lis 2008 23:43

Re: Jak wrzucić plik IMG do mapsourcea??

Postprzez tomanu » Śr, 17 gru 2008 4:41

Kurcze, czy to jest tak skomplikowane? Chcilbym wgrac sobie mapke GpMapa_2008{1}.3 na Karte Sd. Czy nie mozna tego pliku wgrac normalnie do katalogu Garmin na karcie???
Wgralem w ten sposob ale moj Garim750 wogole tego chyba nie widzi, i nie czyta mi mapy z karty,
A jak zainstalowalem Mapsourcea to podaje mi ze moj plik gmpapsup2.img to nie jest prawidlowy plik Mapsourca... Czyli co mam zrobic abym mogl wgrac sobie ta mape i korzystac z niej.. Za kilka dni wyjedzam do Polski na swieta i chcialbym korzystac z tej mapki.. Prosze o pomoc...
tomanu
Nowy
 
Posty: 1
Dołączył(a): Wt, 16 gru 2008 3:46

Re: Jak wrzucić plik IMG do mapsourcea??

Postprzez beetle-m » Śr, 17 gru 2008 7:21

tomanu napisał(a):Chcilbym wgrac sobie mapke GpMapa_2008{1}.3 na Karte Sd. Czy nie mozna tego pliku wgrac normalnie do katalogu Garmin na karcie???
Normalnie się wgra jeśli kupisz mapę :evil: Wyślesz ją wtedy z MapSource'a, a potem przeniesiesz sobie na kartę.
:arrow: Co wypada, czego nie wypada i co jest zabronione
Pozdrawiam, mariuszD
Już bez Garmina na pokładzie. Kiedyś: nüvi 3490LMT // 3790T // 765T // 760 // 250W
Teraz: Xiaomi 12 (z Google Maps i Android Auto)
Avatar użytkownika
beetle-m
Garniak
 
Posty: 6723
Dołączył(a): Cz, 11 paź 2007 7:17
Lokalizacja: Goczałkowice-Zdrój

Re: Jak wrzucić plik IMG do mapsourcea??

Postprzez matrixmm » Cz, 25 gru 2008 3:55

Witam wszystkich forumowiczów.
Jestem ukrytym fanem forum garniaka i GPSManiaka. Dziś nadszedł dzień ujawnienia się.
Przeglądam forum z każdej strony, googluję po świecie ale skończyły mi się już pomysły, więc postanowiłem napisać.
Mój problem wygląda następująco.
Mam mapę mapa.img. Gdy potraktuję ją gmaptool’em to w mapsource nie działa opcja find. Dopisuję w rejestrze ścieżkę do pliku …mdr.img i opcja find się pojawia. Jednak gdy próbuję wyszukać cokolwiek od razu wywala mapsourca z błędem Errorcode: 3. Jeżeli tą samą mapę potraktuję MapSetToolkit’em wszystko działa ok. W czym jest problem?
Mam mapę która ma locka której nie potrafię podpiąć MapSetToolkit’em (error E032 Layer 0 of the map cannot be empty) Wynika to pewnie z tego, że wersja trial nie obsługuje locka. Natomiast jak podepnę ją gmaptoolem to find wywala mapsourca (MPL_MAPDIRECTORY.CPP Error code: 3) . Jest na to jakiś sposób ?

Będę wdzięczny za wszelką pomoc.
matrixmm
Nowy
 
Posty: 3
Dołączył(a): Cz, 25 gru 2008 3:31

Re: Jak wrzucić plik IMG do mapsourcea??

Postprzez asandrzej » Pt, 26 gru 2008 16:54

Było to opisywane na forum. Plik .img po podzieleniu traci funkcję wyszukiwania.
" Jak to nie zachwyca Galkiewicza, jeśli tysiąc razy tłumaczyłem Galkiewiczowi, że go zachwyca,"
z mapami i GPS-em jest podobnie.
cytat: Witold Gombrowicz
Palmtop-aplikacja Garmin Que
asandrzej
Garniak
 
Posty: 6094
Dołączył(a): Śr, 13 lut 2008 20:24

Re: Jak wrzucić plik IMG do mapsourcea??

Postprzez matrixmm » Pt, 26 gru 2008 21:15

To rozumiem. Ale MapsetToolKit też przecież dzieli, tzn wyciąga pliki idx, mdr i tworzy mapę poglądową za pomocą cgpsmapperam (tak myślę). Może nie wyrażam się dość precyzyjnie. Przeprasazam ale jeszcze nie wszystko co robię rozumiem i działam trochę po omacku.
Jednak po potraktowaniu mapy mapsettoolkitem wyszukiwanie działa w mapsourcie natomiast po wgraniu do gps’a żadne wyszukiwanie nie działa.
matrixmm
Nowy
 
Posty: 3
Dołączył(a): Cz, 25 gru 2008 3:31

Re: Jak wrzucić plik IMG do mapsourcea??

Postprzez Med » N, 28 gru 2008 19:39

Uszanowanie Panowie!

Męczę się z mapa Białorusi (http://seldom.by/forums/index.php?showtopic=640) w wersji By_en. Ściągnąłem, rozpakowałem, wpisałem rejestr i... wtedy zaczynają się problemy. MapSource blokuje się, bo nie może otworzyć pliku. Usuwam więc z rejestrów wszystko, co dotyczy By_en i jest OK - MapSource działa, ale oczywiście znów nie może uruchomić tego, co potrzebuję. Próbowałem poprzestawiać te rejestry z Families do Products i na odwrót, kombinowałem, jak koń pod górę i nic! Zapewne macie na to jakąś radę.

M.
Garmin Nuvi 350 EURO; City Navigator Europe NT v.9 deLuxe
Med
Początkujący
 
Posty: 24
Dołączył(a): N, 18 maja 2008 18:46
Lokalizacja: EL

Re: Jak wrzucić plik IMG do mapsourcea??

Postprzez asandrzej » N, 28 gru 2008 21:23

Mape FID 4858 (Code:1) zainstlowałem bez żadnego problemu.Wstawiłem MapSetToolKit pod Vista.
" Jak to nie zachwyca Galkiewicza, jeśli tysiąc razy tłumaczyłem Galkiewiczowi, że go zachwyca,"
z mapami i GPS-em jest podobnie.
cytat: Witold Gombrowicz
Palmtop-aplikacja Garmin Que
asandrzej
Garniak
 
Posty: 6094
Dołączył(a): Śr, 13 lut 2008 20:24

Re: Jak wrzucić plik IMG do mapsourcea??

Postprzez Med » So, 03 sty 2009 0:02

Poczekałem trochę licząc na więcej odpowiedzi na moje pytanie... nieco bardziej jaśniejszych. Wyjaśnij proszę, o co dokładnie chodzi (a najlepiej, krok po kroku, na co zwrócić uwagę). Druga rzecz, dlaczego nowy wpis do rejestru blokuje mi MapSource?
Garmin Nuvi 350 EURO; City Navigator Europe NT v.9 deLuxe
Med
Początkujący
 
Posty: 24
Dołączył(a): N, 18 maja 2008 18:46
Lokalizacja: EL

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Software

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości