Mapa bazowa - CAŁY ŚWIAT

O oprogramowaniu do obsługi naszych Garminów. BaseCamp, MapSource, MapSetToolKit, sendMap, WebUpdater, POI Loader, OziExplorer, GarPatch i wiele wiele innych. Także o serwisach typu GPS Visualizer czy GPSies. Ogólnie o szeroko rozumianej personalizacji odbiorników oraz ich wsparciu przy pomocy dodatkowego oprogramowania.

Moderatorzy: Zachu, wojtek, Spider, PouchX

Mapa bazowa - CAŁY ŚWIAT

Postprzez Mario_n » Wt, 28 sie 2007 7:50

Witam
Jestem tu nowy i jestem pod wielkim wrazeniem forum i poziomu jego uzytkownikow.
Serdecznie pozdrawiam wszystkich ktorzy tworzyli projekt UMP, polskie firmware, programy i wszystkie poradniki :)
Ja na powitanie chcialbym wrocic do tematu map bazowych.
Temat juz poruszal GPS Maniak i podaje on juz ten sposob na swojej stronie jednak z wiekszym ukierunkowaniem na mape Europy.
Dla osob ktore maja w swoich urzadzeniach karte pamieci ktora niezbyt ich ogranicza objetosciowo, mozna wgrac routowalna mape bazowa calego swiata zajmujaca 30 mb.

Ze strony http://www8.garmin.com/support/download ... jsp?id=461
nalezy sciagnac iQue 3600 World-Wide Basemap software version 3.01 as of April 7, 2004 nastepnie ja rozpakowac.
U mnie program wolal o zainstalowany soft dla Palm i niestety oprogramowanie sie nie instalowalo ale zarazem rozpakowywalo sie do folderu temp w documents and settings-(nazwa wlasnego uzytkownika) - ustawienia lokalne-temp.
Stamtad przekopiowalem plik img i wrzucilem go sendmapem20 wprost do spragnionej nowych map karty mojego GPS.
pozdrawiam i zycze milego wyznaczania trasy na drugi koniec swiata :)
Mario_n
Początkujący
 
Posty: 14
Dołączył(a): Pn, 27 sie 2007 11:29
Lokalizacja: miasto Łódź

Postprzez Avus » Wt, 28 sie 2007 9:36

Pod poniższym linkiem można natomiast ściągnąć instalator, z którego można wyciągnąć najnowszą (datowaną na 19 kwietnia 2007), ważącą 10MB, nieroutowalną mapę bazowa świata.
Avus
Początkujący
 
Posty: 54
Dołączył(a): Wt, 24 kwi 2007 10:09
Lokalizacja: Pruszków

Postprzez Tom Jones » Wt, 28 sie 2007 14:35

Od dwoch lat mam Worldmap Basemap na nuvi 350, ktora jest calkiem niezla. Czy ktos porownal te dwie mapy bazowe swiata? Przy 10MB na caly swiat w tej nowszej, nie sadze, by mogla byla szczegolowa...

TJ
Avatar użytkownika
Tom Jones
Początkujący
 
Posty: 33
Dołączył(a): Wt, 14 sie 2007 4:08
Lokalizacja: Boston, MA, USA

Postprzez Avus » Wt, 28 sie 2007 23:22

Tom Jones napisał(a):Czy ktos porownal te dwie mapy bazowe swiata? Przy 10MB na caly swiat w tej nowszej, nie sadze, by mogla byla szczegolowa...
Mapa bazowa nie ma zadania być szczegółową.
Co do porównania obydwu map to główną różnica jest brak danych routingowych w przypadku mapy 10MB. Poza tym różnią się kategoryzacją dróg, no i zapewne 10MB zawiera nieco mniej obiektów.
W przypadku 10MB to jest to ciekawa propozycja w przypadku odbiorników o mniejszej pamięci oraz odbiorników nie potrafiących kalkulować tras.
Avus
Początkujący
 
Posty: 54
Dołączył(a): Wt, 24 kwi 2007 10:09
Lokalizacja: Pruszków

Postprzez atvkamin » Śr, 12 gru 2007 10:07

Witam,
Tutaj http://88110.forums.motigo.com/?action= ... rue#404793
jest opis jak zainstalować mapę bazową świata 25Mb.
Sprawdziłem, działa na Zumo 550.
Dodatkowo po zainstalowaniu pojawił się wybór w menu usługi, z jakiego urządzenia ma pobierać dane o zdarzeniach na drodze. Poprzednio była tylko informacja że należy zainstalować XM.
atvkamin
Początkujący
 
Posty: 21
Dołączył(a): Pt, 30 lis 2007 12:01
Lokalizacja: Poznań

Postprzez popej » Śr, 12 gru 2007 12:42

Od lata użwam w nuvi mapy bazowej z Mobile XT. W sytuacji, gdy nic innego nie ma, to ta bazówka cos pokazuje. W Grecji jeździłem tam, gdzie CNE już nie sięga. Miałem załączoną dramową mapę Grecji, która pokazywała gdzie jestem i routing wg bazowej. To w sumie było dość kłopotliwe, bo rzeczywiste położenie dróg znacznie odbiega od uproszczonych danych z bazówki. W rezultacie nuvi za każdym razem, jak tylko droga na mapie zbliżała się do prawdziwej informował "Przeliczam" ;-)

Najnowsza bazówka całego świata dziedzi w tym pliku:
http://www.garmin.ru/GarminMobileXTFull.exe

W nuvim wystarczy ręcznie podmienić plik \garmin\gmapbmap.img.
popej
Montana 700, 3540T, PL Topo, OSM, CNE; PocoX3Pro, OsmAnd+
Avatar użytkownika
popej
Garniak
 
Posty: 6878
Dołączył(a): Wt, 10 kwi 2007 23:22
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez Ryszard1 » Pn, 17 gru 2007 16:07

Plik ten ma ok.75 MB, dal sie rozpakowac tylko na karte SD podlaczona do GPS. Po rozpakowaniu wykasowalem wszystkie pliki, wczesniej podmieniajac GMAPBMAP.img w samym nuvi. (Wczesniej zmienilem nazwe orginalnego pliku). Mapa bazowa teraz ma wiecej drog, nazwy i routing, i choc ma teraz 32 MB zamiast 7 MB w sumie mi wystarczy. Pozatym jest legalna,
nuvi200 + CNE2008 + UMP-pcPL
Ryszard1
Bywalec
 
Posty: 141
Dołączył(a): So, 10 lis 2007 15:19

Postprzez kp@ » Śr, 23 sty 2008 10:01

Ryszard1 napisał(a):Plik ten ma ok.75 MB, dal sie rozpakowac tylko na karte SD podlaczona do GPS. Po rozpakowaniu wykasowalem wszystkie pliki, wczesniej podmieniajac GMAPBMAP.img w samym nuvi. (Wczesniej zmienilem nazwe orginalnego pliku). Mapa bazowa teraz ma wiecej drog, nazwy i routing, i choc ma teraz 32 MB zamiast 7 MB w sumie mi wystarczy. Pozatym jest legalna,

Zrobiłem wg Waszych instrukcji i rzeczywiście działa z routingiem. Zaraz wyznaczyłem trase do Cairo w Egipcie.Na mapie są nawet takie miejscowości których brakuje na CNE- np Hajduszoboszlo -HU znane uzdrowisko koło Debrecena.Jedyna usterka jaką zauważyłem to to stare oznaczenia dróg w Polsce.Np DK12 to jeszcze 44.Ale można z tym wytrzymać. :D
kp@
Nuvi 250+CNE 2008 NT +UMP-pcPL, Nuvi 42LM+CN 2021.10 + UMP-pcPL+ Openstreet Polska
kp@
Bywalec
 
Posty: 190
Dołączył(a): Śr, 14 lis 2007 21:01
Lokalizacja: z nad Wisły

Postprzez consigliero » Wt, 04 mar 2008 12:32

A jaka jest różnica pomiędzy routowalną mapą z iQue a mapą z mobile xt.Patrząc na rozmiary plików ten z XT jest troszkę mniejszy, czy ktoś to porównywał?

POzdrawiaM
Avatar użytkownika
consigliero
Początkujący
 
Posty: 37
Dołączył(a): Pn, 03 mar 2008 7:58

Postprzez popej » Wt, 04 mar 2008 12:35

Poza faktem, że jedna jest nowsza, to trudno znaleźć różnice. Ale być może sa jakieś aktualizacje.
popej
Montana 700, 3540T, PL Topo, OSM, CNE; PocoX3Pro, OsmAnd+
Avatar użytkownika
popej
Garniak
 
Posty: 6878
Dołączył(a): Wt, 10 kwi 2007 23:22
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez Bas » Wt, 04 mar 2008 16:40

Zerknalem kiedys na roznice w okolicach Lodzi na roznych mapach bazowych:

Obrazek
Android: OsmAnd... + UMP-pcPL
Avatar użytkownika
Bas
Garniak
 
Posty: 1501
Dołączył(a): Pt, 31 sie 2007 17:11
Lokalizacja: Łódź

Postprzez kp@ » Cz, 06 mar 2008 18:33

Mapa bazowa z mobile XT daje sie podzielić na dwie części ,na część z Europą i część z Ameryką.Zrobiłem to gmaptoolem.Ale nie próbowałem jak to działa po podziale.Mówię o tym w związku CNE 2008 która zajmuje więcej miejsca.
kp@
Nuvi 250+CNE 2008 NT +UMP-pcPL, Nuvi 42LM+CN 2021.10 + UMP-pcPL+ Openstreet Polska
kp@
Bywalec
 
Posty: 190
Dołączył(a): Śr, 14 lis 2007 21:01
Lokalizacja: z nad Wisły

Postprzez popej » Cz, 06 mar 2008 19:11

Te kawałki też będą działac jako mapy bazowe. Podobnie mapa poglądowa z CNE.
popej
Montana 700, 3540T, PL Topo, OSM, CNE; PocoX3Pro, OsmAnd+
Avatar użytkownika
popej
Garniak
 
Posty: 6878
Dołączył(a): Wt, 10 kwi 2007 23:22
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez Lesław » N, 13 kwi 2008 8:43

Czy ktoś podłączał może tą bazówkę do Mapsource? Do mojej Visty nie mogę wrzucić gmapbmap.img bo jej nie widzi...
Wiem, że mogę scalić z innym zestawem Gmaptoolem, ale oprócz tego chciałbym ją wrzucić do MS.

Rozbiłem plik split_map'em. Otrzymuję dwa pliki z mapą i jeden z poglądówką. Ale nazwy są nienumeryczne! Na jakie zmienić żeby MS to obsłużył?

Próbowałem też Gmaptoolem, był tam jakiś *.bat do tej mapki. Uzyskałem zestaw mapek, ale po podłączeniu do MS, jako mapę pokazywał tylko poglądówkę - szczegółowych nie było wogóle...

Próbowałem też, mapki które uzyskałem, podłączyć metodą GPSManiaka, ale coś cgsmapper się na tym chyba wykłada, bo mieli jeden plik do usr... i lipa...!

Please Help! :)
Vista HCX
Nuvi 255W (Firmware N465 by PouchX)
Avatar użytkownika
Lesław
Bywalec
 
Posty: 122
Dołączył(a): Śr, 10 paź 2007 20:34
Lokalizacja: Tricity

Postprzez Artur » N, 13 kwi 2008 9:05

Lesław napisał(a):ale po podłączeniu do MS, jako mapę pokazywał tylko poglądówkę - szczegółowych nie było wogóle...

A jak to sobie wyobrażasz? że MS wyświetli Ci jednocześnie dwie mapy? Albo jak odbiornik sam zmieni z bazówki na szczegółową w zależności od zoom'u?
Tak se ne da...
Artur
Moderator
 
Posty: 1484
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 22:39
Lokalizacja: Płock

Następna strona

Powrót do Software

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 4 gości

cron