Jeszcze raz nieszczęsna guma w Viście

O elektronice i wewnętrznym oprogramowaniu naszych Garminów. Chipsety, anteny zewnętrzne, baterie, karty pamięci, naprawy. Także o nieoficjalnych firmware, przeróbkach sprzętowych i innych rodzajach tuningu.

Moderator: PouchX

jaki klej do Garminów

Postprzez filip » Pn, 18 cze 2007 8:52

Czesc wszystkim!

Pierwszy post na formum wiec mam lekką treme ;-)

Mam Etrex Vista CX i odkleja mi sie gumka z przyciskami. Swobodnie przesówa sie po plastiku pod spodem i przestaje trafiac gumowymi klawiszami w plastikowe. . Przypuszczalnie nosiłem go w za ciasnym futerale albo używałem w za ciepłych krajach. Jednym słowem trzeba podkleić.

Czy ktoś już to robił i może polecić jakiś klej?

:-)

pozdrawiam serdecznie
--
Filip
filip
Nowy
 
Posty: 1
Dołączył(a): N, 17 cze 2007 15:48

Jeszcze raz nieszczęsna guma w Viście

Postprzez Bogna » Wt, 28 gru 2010 14:11

A propos kleju w etrexach, o którym w innym wątku wspomniał Marko, mam pytanie-prośbę do Was Panowie:
Czy może ktoś swego czasu (wiedziony jakimś... swędem) przekopiował sobie instrukcję podklejania gumy z tego linka: http://ngps.pl/jak-naprawic-odklejajaca ... -vista-hcx :?: Osobiście zapisałam sobie tylko linka, który w obecnej formie zda się psu na budę :evil:. A właśnie niedawno za-nabyłam klej akwarystyczny, bo guma już na całej linii odchodzi... Tylko teraz nie wiem co i jak. Zaznaczam, że instrukcja (z browarem w tle), która jest już na Forum, do mnie nie przemawia, niestety :?.
Jeśli więc ktoś był bardziej przezorny ode mnie..., to baaardzo proszę :mrgreen: o info, kontakt...
Pozdrawiam Bogna.

Każda wyprawa, także w nieznane, byle z przyjaznym GPS-em, który wskaże drogę do osiągnięcia zamierzonego (a czasem nie) celu.
Był Foretrex 201, była Vista HCx i "póki co" już się skończyło. Jest eTrex 30 :) UMP, Navigator
Avatar użytkownika
Bogna
Bywalec
 
Posty: 838
Dołączył(a): Pt, 23 lis 2007 16:00
Lokalizacja: Gdynia

Re: Jeszcze raz nieszczęsna guma w Viście

Postprzez mummmin » Wt, 28 gru 2010 14:12

A co się Koledze nie podoba w browarze w tle? ;)
Trzeba łączyć przyjemne z pożytecznym ;)
--
pzdr mummmin
gpsmap 66s (oczekiwany :) )
były: Vista HCx, eTrex 30, Oregon 600, Oregon 650t, Oregon 750, Oregon 750t
Obrazek
mummmin
Bywalec
 
Posty: 131
Dołączył(a): So, 23 sie 2008 18:50
Lokalizacja: Marki

Re: Jeszcze raz nieszczęsna guma w Viście

Postprzez Bogna » Wt, 28 gru 2010 14:26

mummmin napisał(a):A co się Koledze nie podoba w browarze w tle?

Chyba Koleżance :D. Jak dotąd jestem jedynaczką wśród bywalców Garniaka. Bo tylko czasem, sporadycznie jakaś inna Pani się tutaj pojawi na moment i jak efemeryda jakaś znika, zanim na dobre zagrzeje miejsce :wink:. Browar podoba mi się i owszem, ale... nie za bardzo rozumiem instrukcję w tamtym wątku zapisaną... I tyle :mrgreen:
Pozdrawiam Bogna.

Każda wyprawa, także w nieznane, byle z przyjaznym GPS-em, który wskaże drogę do osiągnięcia zamierzonego (a czasem nie) celu.
Był Foretrex 201, była Vista HCx i "póki co" już się skończyło. Jest eTrex 30 :) UMP, Navigator
Avatar użytkownika
Bogna
Bywalec
 
Posty: 838
Dołączył(a): Pt, 23 lis 2007 16:00
Lokalizacja: Gdynia

Re: Jeszcze raz nieszczęsna guma w Viście

Postprzez mummmin » Wt, 28 gru 2010 15:50

ups :)
Nie zerknąłem na nick :) Przepraszam za wtopę :)
Jeśli mówimy o tej samej instrukcji (czyli mojej :) ), napisz, co jest tam dla Ciebie niezrozumiałe, to postaram się objaśnić dokładniej :)
--
pzdr mummmin
gpsmap 66s (oczekiwany :) )
były: Vista HCx, eTrex 30, Oregon 600, Oregon 650t, Oregon 750, Oregon 750t
Obrazek
mummmin
Bywalec
 
Posty: 131
Dołączył(a): So, 23 sie 2008 18:50
Lokalizacja: Marki

Re: Jeszcze raz nieszczęsna guma w Viście

Postprzez Bogna » Wt, 28 gru 2010 17:02

Nie ma sprawy :D. Tak, to ta sama instrukcja i nie tylko ona jest wątku. Po prostu studiując wątek nie zobaczyłam oczyma wyobraźni jak to podklejenie gumy ma po kolei przebiegać. Zaś to co było na linku (który podałam w pierwszym poscie), podparte jeszcze fotografiami z natury :mrgreen:, od razu dawało do myślenia. Ale wtedy guma na mojej Viście była jeszcze całkiem w porzo, no i kleju nie miałam... A teraz to nie pamiętam już szczegółów, stąd mój apel :(
Pozdrawiam Bogna.

Każda wyprawa, także w nieznane, byle z przyjaznym GPS-em, który wskaże drogę do osiągnięcia zamierzonego (a czasem nie) celu.
Był Foretrex 201, była Vista HCx i "póki co" już się skończyło. Jest eTrex 30 :) UMP, Navigator
Avatar użytkownika
Bogna
Bywalec
 
Posty: 838
Dołączył(a): Pt, 23 lis 2007 16:00
Lokalizacja: Gdynia

Re: Jeszcze raz nieszczęsna guma w Viście

Postprzez Artur » Wt, 28 gru 2010 19:45

Bogna, ja swoją vistę odesłałem do garmina i dostałem nówkę. Polecam telefon do garmina, dostaniesz numerek rma do reklamacji, wysyłka (chyba do Szczecina) i dostaniesz nową.
Artur
Nuvi 2495LMT, Vista HCx, Xda IIi z Navitelem i kiedyś Que teraz MXT, Lark z MapaMap,
Omnia z automapą, UMP-pcPL, bgroutingmap + różne inne głównie dla navitela
Artur
Moderator
 
Posty: 1484
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 22:39
Lokalizacja: Płock

Re: Jeszcze raz nieszczęsna guma w Viście

Postprzez wodzirej » Wt, 28 gru 2010 19:54

Czy 'chyba Szczecin' działa analogicznie (wymiana na nówkę) w przypadku odbiorników kupionych w usa?
Enduro 2, Edge Explore, Varia RCT715, GPSMap 64sc, Nuvicam
Jeśli geografia jest prozą, mapy są ikonografią. Lennart Meri
Avatar użytkownika
wodzirej
Garniak
 
Posty: 2040
Dołączył(a): N, 18 mar 2007 19:22
Lokalizacja: NYC

Re: Jeszcze raz nieszczęsna guma w Viście

Postprzez Bogna » Wt, 28 gru 2010 19:58

A ile lat miała Twoja Vista Artur? Tzn. Ile lat ją użytkowałeś?
Pozdrawiam Bogna.

Każda wyprawa, także w nieznane, byle z przyjaznym GPS-em, który wskaże drogę do osiągnięcia zamierzonego (a czasem nie) celu.
Był Foretrex 201, była Vista HCx i "póki co" już się skończyło. Jest eTrex 30 :) UMP, Navigator
Avatar użytkownika
Bogna
Bywalec
 
Posty: 838
Dołączył(a): Pt, 23 lis 2007 16:00
Lokalizacja: Gdynia

Re: Jeszcze raz nieszczęsna guma w Viście

Postprzez Artur » Wt, 28 gru 2010 20:04

@Wodzirej
Teraz już chyba tak, bo najpierw zgłaszasz do Garmina i od nich dostajesz RMA.
@Bogna
Prawie dwa lata.
Artur
Nuvi 2495LMT, Vista HCx, Xda IIi z Navitelem i kiedyś Que teraz MXT, Lark z MapaMap,
Omnia z automapą, UMP-pcPL, bgroutingmap + różne inne głównie dla navitela
Artur
Moderator
 
Posty: 1484
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 22:39
Lokalizacja: Płock

Re: Jeszcze raz nieszczęsna guma w Viście

Postprzez Bogna » Wt, 28 gru 2010 20:22

W takim razie poproszę o namiary na ten Szczecin :D, bo nie mam niestety.
Pozdrawiam Bogna.

Każda wyprawa, także w nieznane, byle z przyjaznym GPS-em, który wskaże drogę do osiągnięcia zamierzonego (a czasem nie) celu.
Był Foretrex 201, była Vista HCx i "póki co" już się skończyło. Jest eTrex 30 :) UMP, Navigator
Avatar użytkownika
Bogna
Bywalec
 
Posty: 838
Dołączył(a): Pt, 23 lis 2007 16:00
Lokalizacja: Gdynia

Re: Jeszcze raz nieszczęsna guma w Viście

Postprzez frasun » Wt, 28 gru 2010 20:34

Już nie Szczecin. :(
http://www.garmin.com/pl/support/
Pozdrawiam,
Piotrek
Obecnie Nuvi 3790T/
3490 (UMP, CNE 2013.30, GPMapa 2010.3) + Smartphone Link - Live Traffic & Safety Cameras
Obrazek
frasun
Radny
 
Posty: 3775
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 8:34

Re: Jeszcze raz nieszczęsna guma w Viście

Postprzez Bogna » Śr, 29 gru 2010 16:04

frasun napisał(a):Już nie Szczecin.

To może dlatego nijak nie mogę się dodzwonić na podaną w linku infolinię "Pomocy Technicznej". Odzywa się miły męski głos: "... proszę spróbować później". Próbowałam :(, próbowałam :( i... Co dalej? Czy naprawdę żaden z Was Drodzy Koledzy nie skopiował sobie zawartości podanego przeze mnie w pierwszym poscie linka :?: Czy definitywnie nie mam szans dotrzeć do niej :?:
Pozdrawiam Bogna.

Każda wyprawa, także w nieznane, byle z przyjaznym GPS-em, który wskaże drogę do osiągnięcia zamierzonego (a czasem nie) celu.
Był Foretrex 201, była Vista HCx i "póki co" już się skończyło. Jest eTrex 30 :) UMP, Navigator
Avatar użytkownika
Bogna
Bywalec
 
Posty: 838
Dołączył(a): Pt, 23 lis 2007 16:00
Lokalizacja: Gdynia

Re: Jeszcze raz nieszczęsna guma w Viście

Postprzez danek » Cz, 20 sty 2011 17:50

Cześć!

A ja przedwczoraj wysłałem moją 3-letnią Vistę do serwisu z odklejającą się gumką, a dzisiaj dostałem NOWEGO GPSa!!! :-D
Avatar użytkownika
danek
Nowy
 
Posty: 1
Dołączył(a): Pn, 22 gru 2008 13:56

Re: Jeszcze raz nieszczęsna guma w Viście

Postprzez Bogna » Cz, 20 sty 2011 17:57

Danek, bądź tak miły :D i podeślij mi dokładny adres (może być na priva, jeśli nie da rady inaczej) pod który wysłałeś swoją 3-letnią Vistę i dziś otrzymałeś w zamian nówkę. I co tam jeszcze trzeba dołączyć do tej wysyłki.
Pozdrawiam Bogna.

Każda wyprawa, także w nieznane, byle z przyjaznym GPS-em, który wskaże drogę do osiągnięcia zamierzonego (a czasem nie) celu.
Był Foretrex 201, była Vista HCx i "póki co" już się skończyło. Jest eTrex 30 :) UMP, Navigator
Avatar użytkownika
Bogna
Bywalec
 
Posty: 838
Dołączył(a): Pt, 23 lis 2007 16:00
Lokalizacja: Gdynia

Następna strona

Powrót do Hardware i firmware

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 5 gości

cron