NUVI 760 + CNE 2008 NT + GPMapa 2007.2

O seriach nüvi, dēzl, zūmo, a nawet StreetPilot czy Quest. O mapach CityNavigator, GPMapie i UMP-pcPL, a także o bazach radarów, komendach głosowych, TMC, 3D Traffic oraz wszystkim co związane z użytkowaniem GPSów w samochodzie czy motocyklu.

Moderatorzy: frasun, wojtek, Artur, sdsyc, Alf/red/

NUVI 760 + CNE 2008 NT + GPMapa 2007.2

Postprzez GPS Maniak » Cz, 08 lis 2007 15:30

Wow. Dzięki uprzejmości zaprzyjaźnionej ze mną poznańskiej firmy: DRAGON otrzymałem do zabawy sprzęt jak w temacie.

Mam świadomość, że najwłaściwszym byłoby porównanie 760 z odbiornikiem 660FM lub przynajmniej 660 ale tego modelu akurat nie mam pod ręką. Zatem wszelkie uwagi in plus czy in minus będę odnosił do sprzętu, który używam na codzień: NUVI 200. Tak więc z jednej strony będzie model topowy, z drugiej typowo niskobudżetowy. Jak to wypadnie? Zobaczymy :D

Pierwsze wrażenia.

Oczywiście sprzęcik prezentuje się z zewnątrz bardzo profesjonalnie. Solidna konstrukcja, "porażająco" biały ekran. Zauważyłem jednak, że ekran ma jakby nieco inny system podświetlenia, co powoduje że spojrzenie na ekran nie prostopadle, ale na skos "z góry" daje wyraźny spadek kontrastu i wzrost jasności ciemnych elementów obrazu. Optymalne zatem jest ustawienie odbiornika prostopadle do linii wzroku. Podobne zjawisko można zaobserwować w pocketach, natomiast w NUVIm 200 to zjawisko występuje dopiero przy dość mocnych przechyleniach.

Wsiadłem do samochodu. Nie mocowałem firmowego uchwytu, ale podpiąłem zasilacz od N200 pod mini USB. Działa.

Jechałem po browarka, zatem: Dokąd->Punkty szczególne->Zakupy.
Efekt: Brak wyników :cry:

Obrazek

Efekt zawsze ten sam - niezależnie czy miałem aktywną GPMapę czy CNE. Co ciekawe - przy aktywnej GPMapie - opcja: "wpisz nazwę" i wpisanie Carr powoduje, że sprzęt bez trudu odnajduje sklepy:

Obrazek

To ewidentny bug firmwaru, bo z mapą na pewno wszystko jest OK. Sprawdziłem. Zresztą w N200 działa to bez zarzutu.

DODANO 2007-11-10: Okazuje się, że jest poprawiona wersja firmwaru, o czym parę postów niżej poinformował sandr. Faktycznie użycie Webupdatera ( http://www8.garmin.com/support/download ... jsp?id=931 ) problem rozwiązało :lol:

Skoro jesteśmy przy wyszukiwarce. W NUVIm200 - przy wyszukiwaniu adresów denerwujaca była konieczność każdorazowego wklepywania nazwy miejscowości. Model N760 - jak przystało na odbiornik z górnej półki - posiada pamięć/listę ostatnio wskazanych miejscowości:

Obrazek

W podobny sposób (rozwijana lista) rozwiązano pamięć ostatnio wprowadzonych nazw ulic, ale albo jest to zbyt mało intuicyjne, albo jest tam jakiś bug - w każdym bądź razie tak "na gorąco" nie udało mi się z tej opcji prawidłowo skorzystać.

W wyszukiwarce pojawiło się też to, na co tygryski czekały najbardziej: Nawigacja wg tras:

Obrazek

Szeroki opis tej funkcji nastąpi nieco później w osobnym poście.

Pierwsza jazda.

Odbiornik z zasilaniem od N200 położyłem na siedzenie. Jadę. Cisza :cry:
No cóż - to był mój pierwszy kontakt z odbiornikem z FM transmiterem. Aktywny nadajnik FM wyciszył głośniczek Nuviego :lol:
Wylączyłem FM - Nuvi gada. Aż za dużo: dojechałem do skrzyżowania, zatrzmałem się na prawoskręcie przed przejściem. Odbiornik ze 4 razy powiedział "skręć w prawo". Gaduła :cry: To było na CNE 2008. Teoretycznie jednak to nie powinno mieć nic wspólnego z mapą.

Następne skrzyżowanie. Stoję. Włączam FM transmiter, włączam radio, skanowanie i .... działa. Niestety w ten sposób utraciłbym możliwość słuchania audycji radiowych, zatem raczej nie skorzystam. Ale jeżeli ktoś lubi jeździć po cichu lub słuchać z Nuviego mp3 ........... O jakości (był taki wątek na Forum) odtwarzacza nie będę nic pisał, bo słyszałem tylko Jadźkę. Jadźka brzmiała całkiem nieźle. Na pewno lepiej niż z głośniczka odbiornika.

Przełączyłem się na GPMapę. Ilość komunikatów jakby spadła. Czy to możliwe? Czy raczej zbieg okoliczności?

Jest sklep. Odpiąłem uchwyt od N200 bez odklejania od szyby i wpiąłem uchwyt do N760 (kulka od przegubu jest taka sama). Włożyłem N760 w uchwyt. Wyjąłem. W ulubionych pokazała się: "Ostania pozycja" :shock: Screenshotu nie pokażę, bo uchwyt został w samochodzie, a po podpięciu N760 dp PCEta (a może po kilkukrotnym włączeniu i wyłączeniu odbiornika?) ta informacja zniknęła. Tak czy inaczej - gadżet dla zapominalskich niebywały. Ze wstydem zresztą przyznaję, że ...... też miałem przypadki iż nie mogłem znaleźć samochodu na parkingu :D Teraz nie trzeba już pamiętać gdzie został samochód. Zrobi to za nas GPS :D Co to się porobiło ......

Tyle pierwszych uwag. Teraz czas na sprawdzenie co z tymi trasami, optymalizacją no i co jest wart (w Polsce) CNE 2008. Jutro pierwsza trasa poza Poznaniem. Będzie o czym pisać :wink:

---------------------------------------------------

Podziękowania dla Firmy DRAGON
Ostatnio edytowano So, 10 lis 2007 1:19 przez GPS Maniak, łącznie edytowano 3 razy
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Postprzez GPS Maniak » Cz, 08 lis 2007 23:24

Mapa

Pobawiłem się trochę mapą CNE 2008 NT. Wyszukując różne znane mi miejscowości i symulując proste (bez VIA) trasy korzystałem dość często z klawiaturki. Bez żadnych dodatkowych kombinacji (tak jak to miało miejsce w N200) z poziomu interfejsu zmieniłem układ na qwerty, co w przypadku długiego ekranu daje naprawdę wysoki komfrot wprowadzania danych:

Obrazek

Mając w pamięci niektóre mniejsze dziury, w których na pewno nie było nazw ulic w CNE9 odkryłem takie nowości jak - nad morzem:

* jastrzębia Góra:

Obrazek


i w mojej nowej małej ojczyźnie:

* Lesko:

Obrazek


* Zagórz:

Obrazek


* Ustrzyki Dolne:

Obrazek

Niestety, mój "test prawdy" (Poznań - Dąbrówka Leśna) wypadł blado. CNE 2008 - podobnie jak jego poprzednik ciągnie do Kowanówka, a potem przez las, pomimo że miałem odhaczone unikanie dróg nieutwardzonych. Oczywiście to tylko 1 przypadek, ale jestem jakoś wewnętrznie przekonany, że w sprawie kategoryzacji dróg CNE 2008 nadal leży :cry:

Obrazek

Dla przykładu kalkulacja trasy z Leska do Poznania

* w GPMapie 2007.2 (przez Kielce, Łodź):

Obrazek


* CNE9 (przez Kraków, Wrocław):

Obrazek


* CNE 2008 (przez Mysłowice, Częstochowę, Łódź):

Obrazek

To chyba efekt dołożenia A2 do Strykowa.
Na temat kalkulacji nie będę się wypowiadał. Rzecz gustu.
Nie ukrywam jednak, że jeżeli już jadę przez Łódź to jednak z reguły przez Kielce. Jedynką, "gierkówką" jest prawie 100 km dalej. No ale z drugiej strony to dwupasmówka.

Żeby nie było że ciągle psioczę na CNE - tu plusik. W Pilźnie CNE 2008 uwzględnia nową kategoryzację i prowadzi jednak lepiej niż GPMapa, bo wjeżdżamy na czwórkę bezkolizyjnie (pod wiaduktem). Gpmapa ciągnie "po staremu" w lewo i potem trzeba wykonać lewoskręt z podporządkowanejj. CNE 2008:

Obrazek


Na koniec dla tych, którzy jeżdżą czasami w góry do naszych południowych sąsiadów:

CNE9:

Obrazek


CNE 2008:

Obrazek

dla porównania odpowiednik naszej GPMapy - Slovakia Roads:

Obrazek

Dodano 2007-11-10 O poprawkach, które zauważyłem w CNE 2008 napisałem parę postów niżej: http://www.garniak.pl/viewtopic.php?p=11819#11819
Ostatnio edytowano So, 10 lis 2007 14:44 przez GPS Maniak, łącznie edytowano 1 raz
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Postprzez GPS Maniak » Pt, 09 lis 2007 0:16

Trasy, a MapSource

Napotykane w wielu zagranicznych internetowych sklepach informacje typu: współpraca z MapSource: "Brak Danych" budziły mój niepokój. Nie ma co ukrywać, zaprojektowanie dłuższej trasy - zwłaszcza z wieloma punktami VIA jest zdecydowanie łatwiejsze na PC niż w urządzeniu mobilnym.

Zatem do dzieła. Zaprojektowałem trasę z dwoma punktami pośrednimi, kliknąłem na ikonkę wysyłki i o dziwo (Uff, kamień z serca !!!) MapSource nie zaprotestował. Wskazał Garmina (co prawda jako napęd) i pozwolił na wysłanie trasy:

Obrazek

Później jednak nastapiła chwila nerwów. W opcji "Trasy" zobaczylem coś takiego:

Obrazek

Ale MapSource, na pewno tę trasę wysyłał. Co jest? Przejrzalem pamięć Nuviego. I tu - niespodzianka. W katalogu Garmin/GPX pojawił się plik temp.gpx, który po podejrzeniu okazał się właśnie moją trasą. Ki czort? Na całe szczęście Nuvi ma niezbyt dużo opcji. Kilka kliknięć i w Narzędziach, w opcji "Moje Dane":

Obrazek

znalazłem coś takiego:

Obrazek

i tu ..... jest :P

Obrazek

Potem kilkinięcie na import i naprawdę upierdliwie długie czekanie (wzmiankowana trasa była importowana około 4 minuty!) aż w końcu:

Obrazek

Potem przejście do opcji "Trasy" i jest :!:

Obrazek

Wybranie trasy i widzimy info o długości, o tym że są 2 punkty VIA etc:

Obrazek

na końcu obejrzenie mapy trasy:

Obrazek

Można spać spokojnie. Oto nareszcie mamy NUVI-ego, dla którego możemy projektować trasy w MapSource.

c.d.n.
Ostatnio edytowano Pt, 09 lis 2007 2:10 przez GPS Maniak, łącznie edytowano 3 razy
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Postprzez popej » Pt, 09 lis 2007 0:42

Mapsource przesyłając trasy na nuvi produkuje plik temp.gpx, który wrzuca do katalogu \Garmin\gpx. Nuvi 200 analizuje ten plik, waypointy kopiuje do current.gpx, po czym plik usuwa.

Mógłbyś zobaczyć na PC jak wyglądają katalogi w 760? Może jest osobny na trasy i np. zawiera pliki gpx?
popej
Montana 700, 3540T, PL Topo, OSM, CNE; PocoX3Pro, OsmAnd+
Avatar użytkownika
popej
Garniak
 
Posty: 6877
Dołączył(a): Wt, 10 kwi 2007 23:22
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez GPS Maniak » Pt, 09 lis 2007 1:00

popej napisał(a):Mógłbyś zobaczyć na PC jak wyglądają katalogi w 760? Może jest osobny na trasy i np. zawiera pliki gpx?

Tutaj dzieją się cuda. Tzn. kiedy wyślę trasę ona siedzi wyłącznie w temp.gpx.
- Po odpięciu N760 od PCta nic się nie zmienia.
- Po imporcie trasy też nic się nie zmienia.

Ale włączenie i wyłączenie odbiornika powoduje, że trasa jest kopiowana do current.gpx, z tym że temp.gpx pozostaje. W efekcie kiedy wybieram opcję: "importuj z pliku" widzę wszystkie trasy gpx podwójnie :D

Ale to tak "na goraco". Może coś przeoczyłem?
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Postprzez popej » Pt, 09 lis 2007 1:20

A jak Ci się udaje odpiąc odbiornik od PC bez wyłączania?

Jak usuwam nuvi 200 z poziomu Windows, to po prostu się wyłącza i trzeba go ponownie włączyć. Co będzie, jak wyjmę brutalnie wtyczkę, to nie pamiętam, ale chyba po prostu restartuje, czyli w zasadzie też uruchamia się od nowa.
popej
Montana 700, 3540T, PL Topo, OSM, CNE; PocoX3Pro, OsmAnd+
Avatar użytkownika
popej
Garniak
 
Posty: 6877
Dołączył(a): Wt, 10 kwi 2007 23:22
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez GPS Maniak » Pt, 09 lis 2007 1:38

popej napisał(a):A jak Ci się udaje odpiąc odbiornik od PC bez wyłączania?

Pisząc "wyłączenie" mam na myśli wyłącznik :D a nie przejście przez ekran powitalny :wink:

1. Acha jeszcze coś. N760 w opcji "importuj z pliku" widzi nie tylko temp.gpx i current.gpx. Chyba widzi wszystkie GPXy.Przykładowo wysłanie trasy, nie opcją wysyłki, ale jako zapis pliku: "Bez tutułu.gpx" daje ten sam efekt. N760 widzi ten plik i może zaimportować trasę.
2. Zmieniam zeznania. Wykasowałem wszystkie gpx. Trasa (powiedzmy A->B) w pamięci N760 pozostała. Wysłałem nową trasę (C->D) jako temp.gpx. Wypiąłem Nuviego z PCta i ponownie wpiąłem.
Mam dwa pliki:
- temp.gpx z nową trasą (C->D)
- current.gpx ze starą (A-B) + punkty, które siedzą w "Ulubionych".
Wychodzi na to, że current.gpx jest w N760 jakby kopią pamięci wewnętrznej Nuviego służącą do komunikacji ze światem zewnętrznym, ale tylko w jedną stronę (dodawanie). Wykasowanie jakichś danych (wykasowałem punkty) z tego pliku czy usunięcie go w całości niczego nie zmienai w pamięci odbiornika.

UWAGA: Nowa przypadłość. Podczas tych zabaw otrzymałem w końcu plik current.gpx z jakimiś błędami. Nie dał się otworzyć ani MapSourcem ani MapEditem. E tam. Idę spać. Ważne że traski chodzą z PCta :D
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Postprzez popej » Pt, 09 lis 2007 8:56

GPS Maniak napisał(a):N760 w opcji "importuj z pliku" widzi nie tylko temp.gpx i current.gpx. Chyba widzi wszystkie GPXy.

Nuvi 200 tak działa. Widzi wszystkie gpx i traktuje je tak samo. Plik temp.gpx to tylko nazwa, jakiej używa Mapsource ale równie dobrze mogłaby być inna.
GPS Maniak napisał(a):Wychodzi na to, że current.gpx jest w N760 jakby kopią pamięci wewnętrznej Nuviego służącą do komunikacji ze światem zewnętrznym, ale tylko w jedną stronę (dodawanie). Wykasowanie jakichś danych (wykasowałem punkty) z tego pliku czy usunięcie go w całości niczego nie zmienai w pamięci odbiornika.

Chyba właśnie tak jest, current.gpx to prezentacja waypointów pamiętanych w pamięci wewnętrznej nuviego. Dlatego nie można w prosty sposób usunąć waipointów.
GPS Maniak napisał(a):UWAGA: Nowa przypadłość. Podczas tych zabaw otrzymałem w końcu plik current.gpx z jakimiś błędami. Nie dał się otworzyć ani MapSourcem ani MapEditem.

Ciesz się, że nuvi to otwiera, bo jak mu się nie uda, to masz zwis, z którego nie wydziesz, dopóki nie będzie hackowanego firmware do 7xx. Ale Dragon by się ucieszył z sumiennego przetestowania? ;-)
popej
Montana 700, 3540T, PL Topo, OSM, CNE; PocoX3Pro, OsmAnd+
Avatar użytkownika
popej
Garniak
 
Posty: 6877
Dołączył(a): Wt, 10 kwi 2007 23:22
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez daniel4g » Pt, 09 lis 2007 9:42

Skoro już posiadacie nuvi 760 do testowania to napisze kilka swoich wątpliwości :)

1. Jak wygląda import tras w odwrotną strone? Czy kiedy stworzę trase z punktami posrednimi w nuvim to czy można ją w łatwy sposób przesłać do MapSorce?

2.Czy jest mozliwośc przesyłania śladów w obie strony miedzy nuvim a MapSourcem?
daniel4g
Bywalec
 
Posty: 105
Dołączył(a): Śr, 19 wrz 2007 18:36
Lokalizacja: Żyrardów

Re: NUVI 760 + CNE 2008 NT + GPMapa 2007.2

Postprzez sandr » Pt, 09 lis 2007 10:16

GPS Maniak napisał(a):
[...]Jechałem po browarka, zatem: Dokąd->Punkty szczególne->Zakupy.
Efekt: Brak wyników :cry:

Obrazek

Efekt zawsze ten sam - niezależnie czy miałem aktywną GPMapę czy CNE. [...]


Witam wszystkich po raz pierwszy na forum.
Jako zadowolony, acz świeży użytkownik 760'tki chciałbym poinformować, że jest już dostępna aktualizacja oprogramowania (poprzez WebUpdater) likwidująca m.innymi ten problem.
Pozdr.
sandr
Początkujący
 
Posty: 63
Dołączył(a): Cz, 08 lis 2007 20:43
Lokalizacja: DSW

Postprzez sandr » Pt, 09 lis 2007 10:35

Aha, mała uwaga - w zestawie nie występuje ładowarka sieciowa, wypada dokupić dedykowaną ładowarkę Garmin (ładowarka Motoroli na USB nie działa z tym odbiornikem), dodatkowy koszt 80,00zł :( ...
sandr
Początkujący
 
Posty: 63
Dołączył(a): Cz, 08 lis 2007 20:43
Lokalizacja: DSW

Postprzez GPS Maniak » Pt, 09 lis 2007 10:48

daniel4g napisał(a):1. Jak wygląda import tras w odwrotną strone? Czy kiedy stworzę trase z punktami posrednimi w nuvim to czy można ją w łatwy sposób przesłać do MapSorce?

Trasy, które siedzą w pamięci odbiornika można zaimportować do MapSource. Można też MapSourcem otworzyć plik "current.gpx".
daniel4g napisał(a):2.Czy jest mozliwośc przesyłania śladów w obie strony miedzy nuvim a MapSourcem?

Na pewno ślad można zaimportować do MapSource. To sprawdziełm.
Póki co nie wykryłem możliwości wysyłki śladu do odbiornika.
W ogóle ślady w N760 to chyba coś dodanego na siłę. Nigdzie w opcjach nie zauważyłem (oczywiście mogłem przeoczyć) nic związanego ze śladem. Ani włączanie/wyłącznie zapisu ani zerowanie śladu (Ślad znika po zastosowaniu opcji: Moje Dane -> Wyczyść dziennik podróży).
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Re: NUVI 760 + CNE 2008 NT + GPMapa 2007.2

Postprzez GPS Maniak » Pt, 09 lis 2007 10:52

sandr napisał(a):Witam wszystkich po raz pierwszy na forum.
Jako zadowolony, acz świeży użytkownik 760'tki chciałbym poinformować, że jest już dostępna aktualizacja oprogramowania (poprzez WebUpdater) likwidująca m.innymi ten problem.

Witamy! Gratulujemy zakupu i dzięki za info.
Zrobię ten upgrade. Może właściciel odbiornika się nie pogniewa?

Co do ładowarki - jak pokazują moje doświadczenia z N200 - jest ona zupełnie zbędna. Ale ja nie używam N200 poza samochodem. Inna rzecz, że w razie czego, bateria ładuje się także przy podłączeniu do PCta.
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Re: NUVI 760 + CNE 2008 NT + GPMapa 2007.2

Postprzez sandr » Pt, 09 lis 2007 11:39

GPS Maniak napisał(a):[..] Inna rzecz, że w razie czego, bateria ładuje się także przy podłączeniu do PCta.


Witam, niestety w moim przypadku tak się nie dało:( . Nie stwierdziłem ładowania via PC (w stanie wyłączonym oraz aktywnym, dochodziło do samoczynnego wyłączenia odbiornika z powodu wyładowania baterii, system Win2k)...
sandr
Początkujący
 
Posty: 63
Dołączył(a): Cz, 08 lis 2007 20:43
Lokalizacja: DSW

Re: NUVI 760 + CNE 2008 NT + GPMapa 2007.2

Postprzez GPS Maniak » Pt, 09 lis 2007 11:56

sandr napisał(a):Nie stwierdziłem ładowania via PC

Kabelek standardowy? Czy może dedykowany do jakiejś komórki?
Gdzieś słyszałem, że niektórzy producenci komórek dają "okrojone" wersje kabelka - może stąd problem?
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Następna strona

Powrót do Na drodze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: grzes i 18 gości