Garmin Dakota - Aktualizacja oprogramowania

O elektronice i wewnętrznym oprogramowaniu naszych Garminów. Chipsety, anteny zewnętrzne, baterie, karty pamięci, naprawy. Także o nieoficjalnych firmware, przeróbkach sprzętowych i innych rodzajach tuningu.

Moderator: PouchX

Re: Garmin Dakota - Aktualizacja oprogramowania

Postprzez Mariusz65 » Pt, 28 gru 2012 13:24

Datowanie plików przez Dakotę:

Dakota_Datowanie.jpg

Te rzekomo z 1999 roku, były zapisane 20 grudnia 2012 (autoarchiwizacja "Codziennie").
Zresztą z waypointami bywa podobnie.
Pozdrawiam Mariusz
W aucie: Nüvi 255 (FW 6.60) + UMP-pcPL - the best
W kieszeni: Dakota 20/eTrex Touch 35, Na ręku: Fenix 7 Solar
Avatar użytkownika
Mariusz65
Radny
 
Posty: 4638
Dołączył(a): Cz, 20 sie 2009 14:02
Lokalizacja: N52.8° E18.8°

Re: Garmin Dakota - Aktualizacja oprogramowania

Postprzez h007 » Pt, 28 gru 2012 14:20

Mariusz, o tym samym chciałem napisać. Wszystkie ślady z listy były rejestrowane w okresie świątecznym, przedostatnia pozycja ma zmienioną datę. Wygląda to na kolejny bug najnowszego softu.

1.jpg
1.jpg (17.05 KiB) Przeglądane 12509 razy
Forerunner 110 | 735XT
Dakota 20, UMP-pcPL, PL_TOPO
Nuvi 2545LMT
Dash Cam 56
Avatar użytkownika
h007
Bywalec
 
Posty: 432
Dołączył(a): So, 01 paź 2011 18:13
Lokalizacja: Warszawa

Re: Garmin Dakota - Aktualizacja oprogramowania

Postprzez Mariusz65 » Pt, 28 gru 2012 18:43

Najnowszego nie tylko. Ja to (datę "sierpień 1999") obserwuję już od dawna.
:arrow: viewtopic.php?p=134521#p134521
Pozdrawiam Mariusz
W aucie: Nüvi 255 (FW 6.60) + UMP-pcPL - the best
W kieszeni: Dakota 20/eTrex Touch 35, Na ręku: Fenix 7 Solar
Avatar użytkownika
Mariusz65
Radny
 
Posty: 4638
Dołączył(a): Cz, 20 sie 2009 14:02
Lokalizacja: N52.8° E18.8°

Re: Garmin Dakota - Aktualizacja oprogramowania

Postprzez popej » Wt, 22 sty 2013 20:05

Firmware wersja 5.60

http://www8.garmin.com/support/download ... sp?id=4527
http://www.garmin.com/software/Dakota_W ... r__560.gcd

Changes made from version 5.50 to 5.60:
Fixed shutdown that could occur when using elevation plot while in auto-route navigation.
Fixed date for marked MOB waypoints.
Fixed issue writing correct temperature data to track logs.
popej
Montana 700, 3540T, PL Topo, OSM, CNE; PocoX3Pro, OsmAnd+
Avatar użytkownika
popej
Garniak
 
Posty: 6878
Dołączył(a): Wt, 10 kwi 2007 23:22
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Garmin Dakota - Aktualizacja oprogramowania

Postprzez Mariusz65 » Wt, 22 sty 2013 21:47

Wgrałem!
Ustawienie wykresu Wysokość/Dystans nie powoduje już samoczynnego wyłączania odbiornika :arrow: viewtopic.php?p=151277#p151277
Mam nadzieję, że moja wysyłka odbiornika do Anglii nie poszła na darmo ;-)
Trzeba teraz poszukać czy czegoś nowego nie popsuli…
Pozdrawiam Mariusz
W aucie: Nüvi 255 (FW 6.60) + UMP-pcPL - the best
W kieszeni: Dakota 20/eTrex Touch 35, Na ręku: Fenix 7 Solar
Avatar użytkownika
Mariusz65
Radny
 
Posty: 4638
Dołączył(a): Cz, 20 sie 2009 14:02
Lokalizacja: N52.8° E18.8°

Re: Garmin Dakota - Aktualizacja oprogramowania

Postprzez h007 » Śr, 23 sty 2013 1:44

Mariusz dzięki za info. Na pewno Twoja Dakota pomogła.
Fajnie, że garmin aktualizuje FW "starych" odbiorników.
Forerunner 110 | 735XT
Dakota 20, UMP-pcPL, PL_TOPO
Nuvi 2545LMT
Dash Cam 56
Avatar użytkownika
h007
Bywalec
 
Posty: 432
Dołączył(a): So, 01 paź 2011 18:13
Lokalizacja: Warszawa

Re: Garmin Dakota - Aktualizacja oprogramowania

Postprzez Mariusz65 » Pt, 25 sty 2013 12:01

Zauważyłem też (co mnie bardzo cieszy), że wreszcie prawidłowo działa opcja przejdź do pozycji w trybie demo (przy przełączeniu na demo przed złapaniem fiksa). Podobno w niektórych Dakotach to działało ale ja walczyłem z tym bezskutecznie od bardzo długiego czasu :arrow: viewtopic.php?p=141981#p141981

Czyżby Dakota doczekała się wreszcie idealnego oprogramowania…? :D

Na razie nie mogę doszukać się żadnego błędu, chociaż (odpukać) w terenie może się okazać coś innego niż w testach za biurkiem…
Chyba Garmin popełnił nieopatrznie błąd naprawiając FW Dakoty. Już zacząłem myśleć o wymianie na Oregona 600, ale w takim razie nie w tym sezonie. Po co zmieniać dobre i działające na niepewne ;-)
Pozdrawiam Mariusz
W aucie: Nüvi 255 (FW 6.60) + UMP-pcPL - the best
W kieszeni: Dakota 20/eTrex Touch 35, Na ręku: Fenix 7 Solar
Avatar użytkownika
Mariusz65
Radny
 
Posty: 4638
Dołączył(a): Cz, 20 sie 2009 14:02
Lokalizacja: N52.8° E18.8°

Re: Garmin Dakota - Aktualizacja oprogramowania

Postprzez h007 » Pt, 25 sty 2013 13:47

U mnie opcja przejdź do pozycji w trybie demo działała na poprzednim FW prawidłowo.

Jak na razie ze swoją Dakotą jestem rozdzielony i nie mogłem przetestować nowego oprogramowania, ale miło słyszeć, że w końcu wszystko zaczyna działać jak należy. Jedna z rzeczy która podoba mi się w Dakocie to czas działania na bateriach, w turystyce rowerowej jaką preferuję ma to znaczenie. Szkoda, że z nowego Oregona nie wycisnęli ciutkę więcej pod tym względem.

Edit: Mariusz, a co z przyciskiem listy na ekranie mapy? To również zostało naprawione? Do tej pory ta funkcja nie działała dobrze.
Forerunner 110 | 735XT
Dakota 20, UMP-pcPL, PL_TOPO
Nuvi 2545LMT
Dash Cam 56
Avatar użytkownika
h007
Bywalec
 
Posty: 432
Dołączył(a): So, 01 paź 2011 18:13
Lokalizacja: Warszawa

[problem] z przeliczaniem trasy w Dakota 10

Postprzez teleimpact » Pt, 25 sty 2013 20:24

Cześć, mam problem odnośnie przeliczania trasy.
Po wybraniu jakiegoś miejsca na mapie, daję "Jedź", tworzona jest trasa. Problem jednak w tym, że urządzenie nie przelicza trasy ponownie, gdy zejdę nieco z ułożonej już trasy. Dzieję się tak podczas przeliczania trasy po drogach, przy "bezdroże" pozycja i namiar (na fioletowa linie" już wyświetla się poprawnie i podąża za pozycją.

Na poniższym screenie widać o co chodzi, zaznaczyłem sobie punkt na mapie, (zdj. 2) z tym że zrobiłem garminowi na złość i poszedłem w inną stronę, jak widać moja pozycja oderwała się od fioletowej linii wyznaczającej trasę, i nie nastąpiło przeliczenie trasy ponownie. Tak jak by ułożona trasa została zamrożona. Zdj.1 to trasa którą przeliczyło mi jeszcze przed skrętem, po przejściu skrętu nie przeliczyło trasy ponownie.
Po przejściu 2km, nadal nie przeliczyło automatycznie nowej trasy.
Obrazek Obrazek

Wcześniej się tak nie działo, wersja oprogramowania to 5.60. Hard reset nie pomaga.

Czy ktoś miał podobny problem? Próbowałem kombinować w ustawieniach, ale nic nie pomogło :/
Avatar użytkownika
teleimpact
Początkujący
 
Posty: 42
Dołączył(a): So, 12 maja 2012 20:50
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Garmin Dakota - Aktualizacja oprogramowania

Postprzez Hanys57 » So, 26 sty 2013 12:23

Mariusz65 napisał(a):Czyżby Dakota doczekała się wreszcie idealnego oprogramowania…?

Każdego boli co innego. Kupiłem Dakotę 20 rok temu. Używam bez karty pamięci. Niezależnie jaki miałem FW: 5.20, 5.50 czy teraz 5.60, to następują u mnie samoczynne przełączenia na przyciąganie do drogi, mimo że cały czas uporczywie ustawiam: nie przyciągaj do drogi czyli: Konfiguracja –> Wyznacz. trasy –> Blokada drogi wł. –> Nie
Sprawdzam to ustawienie dość często i niestety co jakiś czas Dakota samoczynnie to zmienia, bez mojej zgody. Pisałem już dwa razy do Garmina. Odpowiedź: Dziękujemy za skontaktowanie się z Garmin Europe.
Zglosilem problem do wsparcia drugiego poziomu, jak tylko uzyskam jakies
informacje dam Panu znac.

Tak więc moim zdaniem, do ideału jeszcze trochę brakuje.
Pozdrawiam.
Hanys57
Początkujący
 
Posty: 21
Dołączył(a): N, 22 sty 2012 18:27

Re: Garmin Dakota - Aktualizacja oprogramowania

Postprzez Mariusz65 » So, 26 sty 2013 13:37

Master reset nie pomaga?

U mnie takie samoczynne przestawienie (na przyciąganie śladu do drogi) też się czasem zdarza, ale pomijalnie rzadko.
Raz na miesiąc albo rzadziej. Głównie po wgraniu jakiegoś większego pliku lub zmianie FW.
Teraz też sprawdziłem u siebie i jest OK, czyli "NIE" tak jak mam ustawione zawsze.

Może to też wina konkretnego egzemplarza…? Ja miałem cały czas problem z opcją przejdź do pozycji w trybie demo bez złapania fixa, chociaż na Garniaku były głosy osób, które tego problemu nie miały. Teraz problem zniknął ale nie wiem czy to zasługa poprawienia FW czy tego, że serwis wymienił mi odbiornik na inny model…?

Jeśli twój problem jest częsty i dokuczliwy to porób wszystkie możliwe resety, wykasuj i odtwórz na nowo ulubione profile (czasami tam się coś psuje), a jeśli nie pomoże to męcz tak długo serwis, aż zaproponują wymianę. Ja bym tak zrobił!

PS
Może to, że nie używasz karty pamięci spowodowało, że zrobił Ci się jakiś "bałagan" w pamięci odbiornika…? Dużo masz plików IMG i GPX, GPI :?:
Ja większość map, ulubione waypointy, ślady i POI, kesze trzymam na karcie pamięci. Jak coś się dzieje z odbiornikiem to wyjmuję kartę, robię reset i sprawdzam czy jest OK.
Pozdrawiam Mariusz
W aucie: Nüvi 255 (FW 6.60) + UMP-pcPL - the best
W kieszeni: Dakota 20/eTrex Touch 35, Na ręku: Fenix 7 Solar
Avatar użytkownika
Mariusz65
Radny
 
Posty: 4638
Dołączył(a): Cz, 20 sie 2009 14:02
Lokalizacja: N52.8° E18.8°

Re: Garmin Dakota - Aktualizacja oprogramowania

Postprzez Hanys57 » So, 26 sty 2013 14:25

Oczywiście żadne resety nie pomagają. Mapę mam bazową i UMP. POI w jednym pliku, około 20 punktów, więc trudno o bałagan. Profil własny mam jeden.
Spróbuję jak będzie z kartą pamięci.
Wydaje mi się, że zmiany przyciągania do drogi powstają, gdy Dakota przelicza trasę po zejściu z drogi, lub kiedy wyznacza się nową trasę. Teraz rzadko jej używam, więcej w miesiącach wiosenno-letnich, ale zmiany w przyciąganiu, mam praktycznie na każdej trasie, liczącej kilka godzin, kiedy często schodzę w bok. Przyzwyczaiłem się już, ale to denerwuje.
Sygnalizuję sprawę, żeby nikt nie pomyślał, że Dakota ma już idealne FW.
Poza tym mam jeszcze problem z wyznaczaniem trasy, ale zapytam o to w innym temacie.
Pozdrawiam.
Hanys57
Początkujący
 
Posty: 21
Dołączył(a): N, 22 sty 2012 18:27

Re: Garmin Dakota - Aktualizacja oprogramowania

Postprzez Mariusz65 » So, 26 sty 2013 16:22

Hanys57 napisał(a):żeby nikt nie pomyślał, że Dakota ma już idealne FW.

Fakt! Nadal nie działa przycisk rozwijanej listy ;-)
:arrow: viewtopic.php?p=134034#p134034
Ale najnowsza wersja FW jest naprawdę idealna w porównaniu do tego co było w poprzednich FW i tego co się czyta o innych odbiornikach Garmina.

Działa kompas, działa profil wysokości, nie zdarzają się (u mnie na razie żadnego) samoczynne wyłączenia odbiornika, działa opcja przejdź do pozycji, działa prawidłowo archiwizacja i gospodarka śladami, nie kasują się ulubione waypoity przy ręcznym zapisie śladu itp.

Jeśli nic (odpukać) nie wyjdzie w praniu, to jestem z FW 5.60 zadowolony.
U Garmina nigdy nie działa wszystko w 100%. Ważne aby nie było błędów krytycznych.

teleimpact napisał(a):Cześć, mam problem odnośnie przeliczania trasy.

Ja po wgraniu nowego FW 5.60 nawigowałem z Dakotą jadąc do pracy i było OK. Nie pamiętam tylko czy jechałem cały czas zgodnie z wyznaczoną trasą czy z niej zbaczałem.
Przy wcześniejszych FW po zejściu z trasy na pewno następowało przeliczenie.
Przy okazji muszę to sprawdzić.

PS
Jak masz ustawioną opcję :arrow: Wyznaczanie trasy :arrow: Zejścia z drogi :?:
Na "Auto" czy inaczej?
Pozdrawiam Mariusz
W aucie: Nüvi 255 (FW 6.60) + UMP-pcPL - the best
W kieszeni: Dakota 20/eTrex Touch 35, Na ręku: Fenix 7 Solar
Avatar użytkownika
Mariusz65
Radny
 
Posty: 4638
Dołączył(a): Cz, 20 sie 2009 14:02
Lokalizacja: N52.8° E18.8°

Re: [problem] z przeliczaniem trasy w Dakota 10

Postprzez Mariusz65 » So, 26 sty 2013 19:25

teleimpact napisał(a):Po wybraniu jakiegoś miejsca na mapie, daję "Jedź", tworzona jest trasa. Problem jednak w tym, że urządzenie nie przelicza trasy ponownie, gdy zejdę nieco z ułożonej już trasy.

Poszedłem na krótki spacer i niestety potwierdzam to co napisałeś :-(
Dakota nie przelicza trasy po drogach jeśli pójdziemy inną ulicą:

Dakota_nie_przelicza.jpg

Nie przelicza również w profilu samochodowym:

Dakota_nie_przelicza_2.jpg
Dakota_nie_przelicza_2.jpg (86.8 KiB) Przeglądane 12152 razy

Sam tego błędu bym prędko nie odkrył, bo najczęściej nawiguję na krechę. Błąd powoduje, że Dakota przestała się nadawać do nawigacji w aucie do czego jej czasem awaryjnie używałem. Nie słychać również gongu przed skrętem – brak powiadamiania dźwiękowego.

Mamy więc do wyboru FW 5.50 z przeliczaniem po drogach lub FW 5.60 z działającym profilem wysokości :?
Pozdrawiam Mariusz
W aucie: Nüvi 255 (FW 6.60) + UMP-pcPL - the best
W kieszeni: Dakota 20/eTrex Touch 35, Na ręku: Fenix 7 Solar
Avatar użytkownika
Mariusz65
Radny
 
Posty: 4638
Dołączył(a): Cz, 20 sie 2009 14:02
Lokalizacja: N52.8° E18.8°

Re: Garmin Dakota - Aktualizacja oprogramowania

Postprzez h007 » So, 26 sty 2013 19:59

A było już tak pięknie 8)
Ponieważ używam czasem Dakoty w aucie, zamiennie z automapą zostanę przy poprzednim FW.
Tak przy okazji automapa z kolejnymi wersjami zauważyłem, że ma coraz gorszy routing.
Dochodzę do wniosku, że to może być celowe działanie żeby nie zrobić czegoś do końca dobrze. Marketing :?: :lol:
Forerunner 110 | 735XT
Dakota 20, UMP-pcPL, PL_TOPO
Nuvi 2545LMT
Dash Cam 56
Avatar użytkownika
h007
Bywalec
 
Posty: 432
Dołączył(a): So, 01 paź 2011 18:13
Lokalizacja: Warszawa

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Hardware i firmware

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości