Super to wszystko wygląda - szczególnie spis map w danym folderze
Odnoszę jednak wrażenie że od którejś kolejnej wersji zmiana Zorder czy eTrexskale chyba znów nie jest możliwa. Inna sprawa że mam bardzo niestabilny system na PC, więc nie wiem czy czasami błąd nie leży gdzieś w mojej Windzie.
To jedna strona medalu. Druga związana jest z samymi JNXami. Otóż - przynajmniej w GlobalMapperze - mamy możliwość generowania JNXów wg dwóch różnych schemtów jeżeli chodzi o rozdzielczość obrazka:
Opcja domyślna: generuj "kwadratowe pikseke" zmienia kształt obrazka wpasowując go na swój sposób w odwzorowanie geograficzne, podczas gdy jej wyłączenie pozostawia obrazek w odwzorowaniu prostokątnym - w zasadzie bez zmian. Ja do tej pory stosowałem ustawienia domyślne w efekcie w jnxerze uzyskuję zniekształcony obrazek:
podczas gdybym wyłączył "prostokątny piksel" uzyskałbym taki efekt:
Sprawa na pozór jest oczywista. Jeżeli to nie jest sprawa ustawień jnxera, a wyłącznie pochodna kształtu jpgów w JNXie, powinienem przysiąść w jeden wieczór i - przynajmniej ważniejsze - mapki przekonwertować ponownie. Niestety. Nie chcąc się bawić w bardziej skomplikowane działania typu ręczne operowanie rozdzielczością, a wykonując jedynie proste zaptaszkowywanie/odptaszkowywanie opcji: "kwadratowy piksel" chyba pozostanę przy dotychczasowej metodzie, gdyż ta zapewnia nieco lepszą jakość podczas renderowania mapy w samym odbiorniku:
co prawda te dwa screeny nie pochodzą z tego samego pliku źródłowego. Pochodzą jednak z bliźniaczych plików tego samego wydania mapy.
Na lewo Beskid Niski 2013 część zachodnia - JNX wygenerowany z opcją: "kwadratowy piksel".
Na prawo Beskid Niski 2013 część wschodnia - JNX wygnenerowany po wyłączeniu "kwadratowego piksela".
Różnice - przynajmniej na screenach - nie są szokujące ale podczas zabawy odbiornikiem zauważalne.
Tak więc "starych" mapek tzn. tych które już mam przekonwertowane na JNX nie będę przerabiał, szczególnie że niektóre konwersje np. map Kompassu o objętości w granicach 1 GB trwają u mnie nawet. ... 30 godzin
Przy konwersji nowych map, temat przemyślę ponownie.