Garmin vs smartfony

Dyskusje bliżej lub dalej związane z GPSami, zawsze jednak w doborowym towarzystwie.

Re: Garmin vs smartfony

Postprzez GPS Maniak » Pt, 21 lut 2014 15:49

Marko napisał(a):Ustawiasz "tryb samochodowy" i po kłopocie.

Kłopot jest nadal. Tylko inny :D Ja już tam wolę zostać przy swoim.
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Re: Garmin vs smartfony

Postprzez Marko » Pt, 21 lut 2014 16:19

@Lechu
Coś za coś.
Oregon 700, eTrex 30x, Tempe
Avatar użytkownika
Marko
Garniak
 
Posty: 6216
Dołączył(a): Pt, 12 wrz 2008 10:18
Lokalizacja: Skoczów

Re: Garmin vs smartfony

Postprzez Marko » Pt, 14 mar 2014 8:44

GPS Maniak napisał(a):Generalnie - naprawdę uważacie że "two in one" niesie za sobą więcej plusów niż minusów?


Na krótkich trasach jakoś tego nie odczuwałem, na trasie Gliwice-Poznań w słoneczny, zimowy, ale bardzo ciepły dzień, ze słońcem żarzącym wnętrze samochodu, zauważyłem jednak więcej minusów niż plusów stosowania smartfonu w uchwycie, a mianowicie:
- smartfon rozgrzany do czerwoności potrafi wariować i zresetować się np. na newralgiczny skrzyżowaniu w centrum dużego miasta (Poznania) :evil: ;
- uchwyt aktywny do Nokii co prawda ma bezpiecznik na wypadek przegrzania, ale działa to na zasadzie wyłączenia prądu, a tym samym zatrzymania ładowania, kosztem rozładowywania baterii :evil: (efekt taki, że wyjeżdżając na 6-godzinną trasę na początku wycieczki miałem ok. 80%, na końcu już ok. 35%).

Summa summarum... muszę pomyśleć o zacienionym miejscu do mocowania telefonu w samochodzie.
Oregon 700, eTrex 30x, Tempe
Avatar użytkownika
Marko
Garniak
 
Posty: 6216
Dołączył(a): Pt, 12 wrz 2008 10:18
Lokalizacja: Skoczów

Re: Garmin vs smartfony

Postprzez Wojtek Szydlowski » Pt, 14 mar 2014 19:44

Marko napisał(a): muszę pomyśleć o zacienionym miejscu do mocowania telefonu w samochodzie.

Ja już na dobre odpuściłem sobie komórkę w roli nawigacji, przez moment wydawało mi się, że sensowna jest aplikacja Yanosik, ale ostatecznie komórka ląduje w podłokietniku i przez bluetooth jest połączona z radiem.
Najbardziej irytujące były momenty, gdy podczas nawigacji przychodzi połączenie, bądź inne powiadomienia.
Dodatkowo komórka ma zdecydowanie słabszy ekran od Nuvi 1490 - żaden ze znanych mi smartfonów nie dorównuje jasności i kontrastowi tego modelu Nuvi przy 30% podświetleniu.
Urządzenia do wszystkiego nadal nie ma i długo nie będzie, dlatego człowiek "musi" mieć smartfona, nawigację samochodową, turystyczną, zegarek outdoor, czytnik ebooków, tablet i kto wie co jeszcze ;-)
GPSMap67 + Forerunner 965 + Edge 1030 Plus
Wojtek Szydlowski
Garniak
 
Posty: 1114
Dołączył(a): N, 18 mar 2007 23:18

Re: Garmin vs smartfony

Postprzez wodzirej » So, 15 mar 2014 3:59

Enduro 2, Edge Explore, Varia RCT715, GPSMap 64sc, Nuvicam
Jeśli geografia jest prozą, mapy są ikonografią. Lennart Meri
Avatar użytkownika
wodzirej
Garniak
 
Posty: 2040
Dołączył(a): N, 18 mar 2007 19:22
Lokalizacja: NYC

Re: Garmin vs smartfony

Postprzez gavia » So, 05 kwi 2014 20:48

GPS Maniak napisał(a): Ale póki ktoś jednozncznie nie napisze: "Tak - używam smartphona XXX na rowerze w róznych warunkach oświetleniowych z non stop włączonym ekranem i potwierdzam, że wytrzymuje 2/3 tego czasu co Oregon, czyli 8 godzin", co ponoć - przynajmniej zdaniem Marka :wink: - to obecnie norma, to nie bardzo jest o czym dyskutować :?


Od kilku dni mamy (piszę mamy-bo jeszcze nie wiadomo komu będzie służyć) Samsung Galaxy S4 mini z baterią wymienną 1900 mah- dziś taki test parapetowy baterii.

Ekran 100 % jasności , Non-stop włączony ,Locus rejestracja śladu.Wszystkie bajery jak Wifi ,Bluetoth,Transmisja danych , synchronizowanie -wyłączone-ale komórka działa normalnie czyli nie żaden tryb samolotowy.
Wynik-ca 7h .Telefon zjadał średio 13-14 % baterii na godzinę.( Od godziny 10.15 do 16.02 zostało 18% potem musiałem wyjść i niestety nie wiem kiedy ''zgazsł'')

Spróbuję jeszcze jak to wygląda przy 50% podświetlania -oczekuję wyniku 9h.
rower:Locus Android, Sigma Rox 10.0 Gps
samochód :C5 Wbudowana Nawigacja Europa ,Android
gavia
Bywalec
 
Posty: 652
Dołączył(a): Wt, 30 lis 2010 11:17

Re: Garmin vs smartfony

Postprzez meridian » So, 05 kwi 2014 20:53

W Ustawieniach powinien być podany czas pracy na "baterii".
Oregon 650 T
meridian
Garniak
 
Posty: 2173
Dołączył(a): Śr, 10 paź 2012 17:25

Re: Garmin vs smartfony

Postprzez gavia » So, 05 kwi 2014 21:06

Po wyłączeniu wyzerował się- (czas działania 30 sekund).
Wcześniej też nie wiem co by pokazał bo chodził kilka dni, potem go naładowałem przez noc do 100% ale nie wyłączałem . Więc prawdopodobne, że pokazałby czas działania np. od środy.

Trzeba by wyłączyć , naładować -rozpocząć pomiar wtedy kiedy będzie np 2 % do końca pokaże co i jak.
rower:Locus Android, Sigma Rox 10.0 Gps
samochód :C5 Wbudowana Nawigacja Europa ,Android
gavia
Bywalec
 
Posty: 652
Dołączył(a): Wt, 30 lis 2010 11:17

Re: Garmin vs smartfony

Postprzez meridian » So, 05 kwi 2014 21:14

Może to zależy od wersji softu, w Informacjach o urządzeniu > Stan podany jest czas od włączenia.
U mnie (Android 4.1.2) w opcji "Bateria" podaje czas, wykres i inne bajerki nawet po ponownym uruchomieniu.

Ps.
Teraz wyjąłem akumulator, czas pracy na baterii dalej pamięta.
Oregon 650 T
meridian
Garniak
 
Posty: 2173
Dołączył(a): Śr, 10 paź 2012 17:25

Re: Garmin vs smartfony

Postprzez gavia » So, 05 kwi 2014 21:26

Może wyjęcie baterii to nie to samo co wyłączenie się komórki z uwagi na brak zasilania- w sensie zapamiętania ustawień czasu pracy, albo tak jak piszesz zależy od wersji oprogr. albo w ogóle rodzaju tel.
Mi wyskakuje Android 4.2.2
rower:Locus Android, Sigma Rox 10.0 Gps
samochód :C5 Wbudowana Nawigacja Europa ,Android
gavia
Bywalec
 
Posty: 652
Dołączył(a): Wt, 30 lis 2010 11:17

Re: Garmin vs smartfony

Postprzez meridian » So, 05 kwi 2014 21:36

Sprawdź w zapisie śladu :D

gavia napisał(a):Mi wyskakuje Android 4.2.2

Pomyślę o 4.2.2, zależy mi na jednym programie nawigacyjnym,
to co dotychczas wiem, to działa na wersji 4.1.2, jeżeli będzie działał na 4.2.2 to uaktualnię soft.
Chyba nie kupowałeś powtórnie Locusa Pro, Locus jest przypisany do konta nie do telefonu.
Oregon 650 T
meridian
Garniak
 
Posty: 2173
Dołączył(a): Śr, 10 paź 2012 17:25

Re: Garmin vs smartfony

Postprzez gavia » So, 05 kwi 2014 22:20

Wiem , nie ma potrzeby płacić powtórnie.

W porówaniu do Xperii Active b. delikatny wydaje się ten pseudo''Mini'' . Ma ponoć wytrzymały Ekran ''Gorilla Glas'' ale jakoś nie widzę go podczas jakiegoś dzwona, zresztą tej Z1 Compact również . Może bezpodstawne obawy.

W każdym razie jedyne plusy jakie widzę w stosunku do Active kiedy idzie o rower to tylko lepsza bateria i aparat, można zrobić dużo lesze zdjęcia,filmy również.
Reszta np. LTE. 4 rdzenie =szybsza reakcja , bluetoth 4 ,nawet rozdzielczość akurat dal mnie nie mają wielkiego znaczenia.Może jeszcze taki plus, że można zapodać mu kartę 64 gb.
rower:Locus Android, Sigma Rox 10.0 Gps
samochód :C5 Wbudowana Nawigacja Europa ,Android
gavia
Bywalec
 
Posty: 652
Dołączył(a): Wt, 30 lis 2010 11:17

Re: Garmin vs smartfony

Postprzez meridian » So, 05 kwi 2014 22:59

gavia napisał(a): bluetoth 4 .....

Masz możliwość sprawdzenia, czy komunikuje się z garminami.

Technologia ekranu trochę "słaba" jak na możliwości Samsunga.

Ekran.JPG
Oregon 650 T
meridian
Garniak
 
Posty: 2173
Dołączył(a): Śr, 10 paź 2012 17:25

Re: Garmin vs smartfony

Postprzez gavia » N, 06 kwi 2014 8:19

Nie bardzo mogę sprawdzić czy połączy się z garminem.U nas to nawet chyba nie ma sklepu gdzie ,,stoi'' jakiś Garmin ( z wyjątkiem tych drogowych).

Ten telefon to raczej średnia półka, można go sobie kupić za ca. 900 zł więc ekran na pewno nie jest wypasiony w porównaniu do tych modeli za 2 tyś.
rower:Locus Android, Sigma Rox 10.0 Gps
samochód :C5 Wbudowana Nawigacja Europa ,Android
gavia
Bywalec
 
Posty: 652
Dołączył(a): Wt, 30 lis 2010 11:17

Re: Garmin vs smartfony

Postprzez Marko » N, 06 kwi 2014 19:02

gavia napisał(a):...-ale komórka działa normalnie czyli nie żaden tryb samolotowy.
Wynik-ca 7h .Telefon zjadał średio 13-14 % baterii na godzinę.( Od godziny 10.15 do 16.02 zostało 18% potem musiałem wyjść i niestety nie wiem kiedy ''zgazsł'')

Spróbuję jeszcze jak to wygląda przy 50% podświetlania -oczekuję wyniku 9h.

Warunki górskie, przemieszczanie się w warunkach słabego zasięgu sieci, potrafi mocno zweryfikować wyniki testu parapetowego...
Warto zweryfikować więc te wyniki w górach, np. w czasie przejścia graniami Tatr.
Oregon 700, eTrex 30x, Tempe
Avatar użytkownika
Marko
Garniak
 
Posty: 6216
Dołączył(a): Pt, 12 wrz 2008 10:18
Lokalizacja: Skoczów

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do HydePark

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości