ANT+ pod tablet z Android

O elektronice i wewnętrznym oprogramowaniu naszych Garminów. Chipsety, anteny zewnętrzne, baterie, karty pamięci, naprawy. Także o nieoficjalnych firmware, przeróbkach sprzętowych i innych rodzajach tuningu.

Moderator: PouchX

ANT+ pod tablet z Android

Postprzez Dareko » Cz, 05 mar 2015 14:41

Mam forerunnera, z którego ściągam na lapotop przez ANT+ aktywności na Garmin Connect. Czy można jakoś ANT+ podłączyć pod tablet z androidem, tak aby wyszukał i ściągnął aktywności i wysłał na GC?
Alpha+TT10
Astro+DC40
FR 310XT
Dareko
Początkujący
 
Posty: 11
Dołączył(a): Pn, 18 sie 2014 14:08

Re: ANT+ pod tablet z Android

Postprzez Faja » Cz, 05 mar 2015 19:15

Są programy wspomagające. Sony w swoich wyrobach przeważnie instaluje ten system.
Po zdrówka Wiesiek

kręcę, kręcę pedałami aż głowa boli :-)
Montana 600 + UMP_PC.PL + PL Topo

Faja (Wiesiek)
Avatar użytkownika
Faja
Bywalec
 
Posty: 240
Dołączył(a): Pt, 18 maja 2007 18:28
Lokalizacja: Warszawa

Re: ANT+ pod tablet z Android

Postprzez Zachu » Cz, 05 mar 2015 21:33

To nie system tylko interfejs. Czyli jak nie ma BT czy WiFi to nie ma co szukać połączeń. To samo z ANT+
Nie wiem czy da się taki myk zrobić. Jak USB ma tryb OTG to może ten pypeć od ANT+ zadziała.
Nuvi & DriveAssist & Zumo & fenix
Obrazek
Zachu
Radny
 
Posty: 8711
Dołączył(a): N, 01 lip 2007 7:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: ANT+ pod tablet z Android

Postprzez Ajger » Pt, 06 mar 2015 11:55

Trzeba zrootować androida i zainstalować protokół Ant+, ale czy to będzie działać, tego nie wiem. Teoretycznie powinno.
Pozdrawiam Jano

Garmin: Oregon 600, GPSMap 62s, w szufladzie: eTrex, Foretrex 201, Quest, StreetPilot, był: GPSMap 60CSx, Colorado 300, GPSMap 76 CS
Smartphone: Samsung Xcover 3, Automapa, c:geo, Locus Pro
Obrazek
Avatar użytkownika
Ajger
Bywalec
 
Posty: 856
Dołączył(a): Wt, 13 lis 2007 8:07
Lokalizacja: Nowa Sarzyna 50°19'N, 22°20'E

Re: ANT+ pod tablet z Android

Postprzez GPS Maniak » Pt, 06 mar 2015 13:24

Z pustego to i Salomon ...

Also note: This service requires the ANT Radio Service to be installed and requires hardware support built into your phone or via an adapter.

Jeżeli komuś bardzo zależy na ANT+, a posiadany sprzęt od strony hardwerowej na to nie pozwala, jedyną radą jest - co sugerował Zachu - zewnętrzny moduł via USB OTG.
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Re: ANT+ pod tablet z Android

Postprzez Ranger » Pt, 06 mar 2015 13:53

Są rozwiązania ANT+ przeznaczone wprost dla Androida, ze względu na rodzaj USB np.
http://www.tacx.com/en/products/sensors ... -micro-usb
Pytanie jest zbyt ogólnie zadane, bo kolega jakiś interfejs ANT+ niby ma, ale nie wie czy będzie pasował do tableta.
To może trzeba najpierw sprawdzić czy są do niego też sterowniki dla Androida ?
A jaki tablet ? Przecież tabletów są setki i nawet nie wiadomo jakie ten hipotetyczny, którego dotyczy pytanie, ma interfejsy USB (micro, mini ?) :-)
Pozdrawiam
Ranger
Ranger
Garniak
 
Posty: 2388
Dołączył(a): Pn, 14 sty 2008 16:22

Re: ANT+ pod tablet z Android

Postprzez Dareko » Pn, 09 mar 2015 10:42

tablet Samsung Tab3 Lite SM-T110.
Alpha+TT10
Astro+DC40
FR 310XT
Dareko
Początkujący
 
Posty: 11
Dołączył(a): Pn, 18 sie 2014 14:08

Re: ANT+ pod tablet z Android

Postprzez GPS Maniak » Pn, 09 mar 2015 11:30

W specyfikacji na stronie Samsunga niczego na temat ANT+ czy OTG nie widzę. Więcej można znaleźć na tej stronie, ale na temat ANT też niczego nie dostrzegłem, więc należy założyć że bezpośrednia obsługa ANT+ nie wchodzi w rachubę.
Odpada też pomysł z modułem ANT na USB OTG ponieważ: "Otg is not supported in tab 3 lite"
Tak więc chyba niczego nie da się zrobić.
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Re: ANT+ pod tablet z Android

Postprzez Dareko » Pn, 09 mar 2015 12:00

tak myślałem, ze tak bedzie :( ok dzieki za pomoc
Alpha+TT10
Astro+DC40
FR 310XT
Dareko
Początkujący
 
Posty: 11
Dołączył(a): Pn, 18 sie 2014 14:08

Re: ANT+ pod tablet z Android

Postprzez Jarhead » Cz, 13 sie 2015 23:11

Dareko napisał(a):Mam forerunnera, z którego ściągam na lapotop przez ANT+ aktywności na Garmin Connect. Czy można jakoś ANT+ podłączyć pod tablet z androidem, tak aby wyszukał i ściągnął aktywności i wysłał na GC?


Można!

1.- Musisz mieć tablet lub smartfon z modułem ANT+
Tutaj lista urządzeń posiadających ANT+ http://www.thisisant.com/directory

2.- Jeśli nie masz urządzenia z ANT+ zawsze możesz użyć kabla USB OTG (o ile twoje urządzenie wspiera ten tryb)i jeden koniec wpinasz w gniazdo USB urządzenia a we wtyczkę wsuwasz odbiornik ANT+

3.- Potem ściągasz na swoje urządzenie z ANT+ aplikację "Uploader for Garmin" - https://play.google.com/store/apps/details?id=com.carlopescio.uploader&hl=pl

Dodatkowo by ANT+ działało na tablecie/smartfonie potrzebne są jeszcze aplikacje dostępne w sklepie Google Play:
- ANT Radio Service https://play.google.com/store/apps/details?id=com.dsi.ant.service.socket&hl=pl
- ANT USB Service https://play.google.com/store/apps/details?id=com.dsi.ant.usbservice&hl=pl
- ANT+ Plugin Manager Launcher https://play.google.com/store/apps/details?id=com.dsi.ant.plugins.antplus.managerlauncher&hl=pl
- ANT+ Plugins Service https://play.google.com/store/apps/details?id=com.dsi.ant.plugins.antplus&hl=pl

4.- Następnie parujesz Garmina Forerunner z aplikacją poprzez ANT+
5.- W aplikacji "Uploader for Garmin" wpisujesz login i hasło do Garmin Connect
6.- Po zakończeniu treningu przystawiasz forerunnera do tableta lub smartfona i wciskasz w aplikacji "get activities"
7.- Po kilkunastu sekundach trening będzie w GC

Ja mam Sony Xperia Z2 z modułem ANT+ oraz Androida 4.4.4 więc wszystkie moje treningi z Garmin Forerunner 910XT przesyłam po ANT+ do smartfona gdzie mam zainstalowaną aplikację "Uploader for Garmin".

Korzystam też z Endomondo gdzie mam uruchomioną w ustawieniach wtyczkę Garmin Connect. Dzięki temu jak trening wgra mi się na GC to automatycznie pojawia się też na Endomondo.

To rozwiązanie eliminuje mi przewód usb i wszystkie dane pomiędzy zegarkiem, smartfonem i komputerem przesyłam bezprzewodowo po ANT+.

Polecam powyższą metodę bo transfer danych po kablu lub kopiowanie ręczne plików gpx/ tcx/ fit na dłuższą metę nie jest wcale wygodne.
Garmin GPSMap 62st, Garmin 910XT, Panasonic Toughbook CF-30, Sony Xperia Z2
Jarhead
Początkujący
 
Posty: 22
Dołączył(a): Cz, 13 sie 2015 14:26
Lokalizacja: Warszawa

Re: ANT+ pod tablet z Android

Postprzez sdsyc » Pt, 14 sie 2015 15:56

Czy "Uploader for Garmin" zawsze wymaga połączenia internetowego z którymś z serwisów on-line? Można pobieranie ograniczyć do "tylko na smartphona"?
Da się w ten sposób operować na danych w formacie gpx?
Auto: Android Auto + OsmAnd+ + UMP, mapy.cz + OSM, Google Maps
Nagarstek: Fenix 5 Plus Sapphire + TopoActive Europe + OSM Freizeikarte + UMP
W telefonach: Locus / Brouter, OsmAnd+ + OSM + UMP, mapy.cz
sdsyc
Radny
 
Posty: 3361
Dołączył(a): Śr, 27 lut 2008 9:03

Re: ANT+ pod tablet z Android

Postprzez Jarhead » Pt, 14 sie 2015 17:13

Ta aplikacja nie potrzebuje internetu do działania ponieważ odbiera dane po ANT+ z Garmina Forerunner (uplink tylko do Forerunner 205/305, Edge 205/305) a pobrane dane są zapisywane w urządzeniu. Po pobraniu można z nimi zrobić cokolwiek się zechce.

Jeśli jednak użytkownik chce to po pobraniu danych z FR automatycznie można przesłać trening do wybranych serwisów i wtedy internet jest potrzebny.
Garmin GPSMap 62st, Garmin 910XT, Panasonic Toughbook CF-30, Sony Xperia Z2
Jarhead
Początkujący
 
Posty: 22
Dołączył(a): Cz, 13 sie 2015 14:26
Lokalizacja: Warszawa


Powrót do Hardware i firmware

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 6 gości