Kupno nawigacji Garmin do auta

Radzimy jaki model Garmina wybrać i dlaczego. Gdzie warto kupować. O sprawdzonych sprzedawcach, lokalnych promocjach, cłach na granicy, różnicach pomiędzy odbiornikami amerykańskimi i europejskimi, dokupywaniu polskich instrukcji, oraz o wszystkim co związane z zakupem odbiorników w Polsce czy za granicą.

Kupno nawigacji Garmin do auta

Postprzez jacmih04 » Śr, 29 cze 2016 19:59

Witam na wstepie wszystkich.
Chcę kupić nawigację do auta , ale tak naprawdę nie mam pojęcia jaka
Dowiedziałęm się , że Garmin jest ok, więc postanowiłem kupić Garmina.
Czy mozecie mi pomóc w zakupie?
interesuje mnie aby miał tzw. trafic , żeby informował mnie co dzieje się na drodze przedemną , żebym mógł ewentualnie szybciej objechac zator lub wypadek na drodze , oraz dokładne mapy ,czy mozecie podac mi konkretne modele? Mam do wydania maxymalnie 1000 zł , ale nie obraze sie jak będą troszke tansze:) , oraz gdzie mogę kupic takową nawigację i na co mam zwrócic uwagę
Pozdrawiam i czekam na podpowiedzi
Jacek
jacmih04
Nowy
 
Posty: 2
Dołączył(a): Śr, 29 cze 2016 19:54

Re: Kupno nawigacji Garmin ,pomoc

Postprzez krakn » Pt, 01 lip 2016 2:21

powiem ci tak.
garmin ma
-Genialne i trwałe urzadzenia
-wspaniały błyskawiczny serwis, poszukaj wątku, po prostu nie ma konkurencji pod względem "podlizywania" się klinetom. Sam doświadczyłem miłej niespodzianki 2 razy.
-Bardzo dobre mapy

Ale niestety, piętą achillesową wg mnie są traffic i
Nie wiem jak to działa w PL, bo jeszcze nie miałem okazji sprawdzić, (mam stary system "antenki FM" totalna lipa, a obecnie Zumo 595) Przy Zumo 595 jest traffic z aplikacji. Owszem pokazuje, może to na warunki Polskie będzie najlepsze rozwiązanie, ale jeżeli chodzi o Paryż i Londyn no to sorry, Darmowa nawigacja WAZE bije wszystkie urządzenia i programy na głowę. Wadą jest oczywiście konieczność bycia onlane cały czas, dobrze jest zgłaszać ew utrudnienia, jak korki, wypadki, patrole policji itd, po prostu jest to nawigacja społecznościowa. W Londynie i Paryżu działa genalnie. Często jadąc Vanem między klientami Wolę polegać na WAZE niż na Garminie. Natomiast na motocyklu, nie do przebicia jest Garmin.
W Polsce niestety WAZE jest praktycznie nie uzywany, co dziwne zwłaszcza ze względu na możliwość raportowania kamer i patroli policji, ale chyba menu w języku angielskim zniechęca,a w sumie jest tylko kilka słów. Komunikaty mogą być mówione po Polsku tu już nie ma problemu.

Dlatego sądzę że jaki byś nie kupił jeden z nowszych modeli to i tak nie ma na Polskim rynku konkurencji, a kwestia traficku w innych firmach będzie taka sama.
krakn
Początkujący
 
Posty: 19
Dołączył(a): So, 02 cze 2012 13:20

Re: Kupno nawigacji Garmin ,pomoc

Postprzez Miszel » Pt, 01 lip 2016 11:53

krakn napisał(a):i tak nie ma na Polskim rynku konkurencji, a kwestia traficku w innych firmach będzie taka sama.

Nie jeździsz po Polsce - jak sam piszesz - i nie masz doświadczenia z innymi systemami, a wypowiadasz tak kategoryczne sądy??? Hmmm... Na jakiej podstawie?

Ja sam korzystam częściej lub rzadziej, ale jednak regularnie, z nawigacji garminowskiej, tomtoma, Automapy, Sygica i Navitela. Na motocyklu i w samochodzie. I, choć to forum garminowskie, nie polecałbym jednak do samochodu garmina.
NIe dlatego że jest beznadziejny - bo nie jest! Ale akurat do samochodu są wyraźnie lepsze systemy.
Np. bardzo mocną stroną Tomtoma jest właśnie traffic na którym zależy autorowi wątku. Sprawdza się w Polsce bardzo dobrze i wielokrotnie (!) byłem zaskoczony jego aktualnością i dokładnością. Bardzo sensownie wyznacza trasy samochodowe.
Z kolei mocną stroną Automapy jest adresacja, inteligentny sposób podprowadzania pod wskazany adres i sposób wpływania na konstrukcję trasy (nie do pobicia: "prowadź przez okolice").
Właśnie te dwie nawigacje polecałbym do *samochodu*. Na pewno nie garmina!
Zdrówko,'
Miszel
Monterra (+XRV750)
Avatar użytkownika
Miszel
Bywalec
 
Posty: 274
Dołączył(a): Wt, 09 cze 2009 5:56
Lokalizacja: Arctica Twin

Re: Kupno nawigacji Garmin ,pomoc

Postprzez Castel 899 » So, 02 lip 2016 12:59

Miszel napisał(a):... Z kolei mocną stroną Automapy jest adresacja, ...

Z kolei mocną stroną mapy samochodowej Garmina jest cena. Kosztuje jednorazowo (dożywotnio) tyle, co Automapa rocznie.
Pozdrawiam - Dominik
1490T/6.30 + 8 GB, CNE 2019.20, ogąki :), Win10H
Avatar użytkownika
Castel 899
Bywalec
 
Posty: 428
Dołączył(a): Śr, 06 paź 2010 9:11
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kupno nawigacji Garmin ,pomoc

Postprzez Miszel » So, 02 lip 2016 23:05

Zgoda. Ale to bardzo zdradliwy argument. Tańsze = lepsze? To przejdźmy w ogóle na OSM/UMP! Nawigacja będzie jeszcze "lepsza" , bo darmowa? Nie! Będzie tylko jeszcze tańsza. Nie mam nic do OSM i UMP, ale przypominam że mówimy o standardowej nawigacji do samochodu. Twierdzę, że do takiego zastosowania dwa wspomniane przeze mnie systemy są wyraźnie lepsze niż garminowski.
Zdrówko,
Miszel

PS. Licencja "dożywotnia" w praktyce oznacza najczęściej nie więcej niż parę lat. W dodatku do mojej Monterry, za którą zapłaciłem >2500 zł dostalem (kupiłem !) "dożywotnią" licencje na CNEu NT, co do której Garmin nagle stwierdził, że będzie ją aktualizował tylko 2x w roku... Takie własnie mogą być konsekwencje niskiej ceny...

PS2. Niedawno kupiłem licencję na Sygica - wersja premium, czyli właśnie "dożywotnie" mapy całej Europy + Traffic. Uważam, że jako nawigacja samochodowa jest nieco lepszy niż Garmin + CNEu. Cena tej wersji? 20 euro....
Monterra (+XRV750)
Avatar użytkownika
Miszel
Bywalec
 
Posty: 274
Dołączył(a): Wt, 09 cze 2009 5:56
Lokalizacja: Arctica Twin

Re: Kupno nawigacji Garmin ,pomoc

Postprzez krakn » N, 03 lip 2016 8:49

To że nie jeżdżę stale to nie znaczy że wcale nie jeżdżę.
Jeździłem na Tomtomie, nie pasuje mi.
Z programami mapowymi z Polski się pożegnałem gdy przestałem je sprzedawać w Polsce i wyjechałem. Tak ze co do jakości adresów nie mam zdania, nie potrzebuję. Jeżdżąc po Polsce , również załatwiając różne rzeczy nie miałem problemu z trafieniem czy pod adres domu czy biura.
Ale to za mały sampling. W garminie poza Anglią, sporo innych krajów i wysp. Chyba największe problemy to miałem we Włoszech, konkretnie na Sycylii i Sardynii, tam czasem faktycznie adresy są źle umiejscowione, czasami prowadzi po dziwnych drogach.
Ale to była jeszcze ze 2-3 aktualizacje mapy temu.
Z obecną najnowszą mapą przejechałem całą Francję i kręciłem się po Pirenejach, od zachodu do wschodu, Po drodze musiałem trafiać pod adresy. Nie było źle.

Co do Traffic, W garminie też ładnie pokazuje, no jest ale to nie jest to. Ale tak jak napisałem, nie ma szans, żaden system bez aktywnego zwrotu informacji od użytkowników. A tak ma aplikacja WAZE, po prostu każdy pojazd, każda uruchomiona aplikacja to żywy czujnik telemetryczny podający natychmiast informację do innych użytkowników.
Jeżeli ktoś na trasie zataguje korek, natychmiast dostajesz powiadomienie o tym.
A nie z czujników umieszczonych pod asfaltem czy zgłoszeń monitoringu.
A że system WAZE (namiastką jest Polski Yanosik) w Polsce jest nieznany to i informacje tylko tyle co podane przez google maps, a google maps, bierze też informacje z WAZE. Na wzajem się uzupełniają.
O to mi chodzi.

Miszel napisał(a):PS. Licencja "dożywotnia" w praktyce oznacza najczęściej nie więcej niż parę lat. W dodatku do mojej Monterry, za którą zapłaciłem >2500 zł dostalem (kupiłem !) "dożywotnią" licencje na CNEu NT, co do której Garmin nagle stwierdził, że będzie ją aktualizował tylko 2x w roku... Takie własnie mogą być konsekwencje niskiej ceny...

PS2. Niedawno kupiłem licencję na Sygica - wersja premium, czyli właśnie "dożywotnie" mapy całej Europy + Traffic. Uważam, że jako nawigacja samochodowa jest nieco lepszy niż Garmin + CNEu. Cena tej wersji? 20 euro....


Dziwne, mam aktywną zakupioną licencję na Garmina od 7 czy 8 lat na Nuvi , cały czas jest robiona aktualizacja, druga licencja na Zumo 660, od 4 lub 5 lat, też wtedy kupiłem dodatkowo, między czasie po serwisowej wymianie urządzeń (raz GPS odpadł z motocykla i leżał na skrzyżowaniu w kałuży przez 20 minut i jeździły po nim samochody, GPS działał, ale czasami się zawieszał, czasami był problem z dźwiękiem, zwłaszcza jak pojechałem na południe europy i przywaliło słońce) , czyli serwis pogwarancyjny, licencja została przepisana na nowe urządzenia i nadal aktualizuję. Choc muszę przyznać że Zumo 660 już trochę nie wyrabia z tak dużym plikiem mapowym i zaczyna wyraźnie działać coraz bardziej denerwująco wolno. Miałem jeszcze zumo 550 niestety ktoś mi go zajumał wiec nie wypowiem się co do prędkości działania itd.

Sygica używałem przez chwilę kilka miesięcy , ale wybrałem Waze. Jedyna wada WAZE to że jest to program Onlane. No ale inaczej się nie da żeby działał prawidłowo system tarffic


Castel 899 napisał(a):
Miszel napisał(a):... Z kolei mocną stroną Automapy jest adresacja, ...

Z kolei mocną stroną mapy samochodowej Garmina jest cena. Kosztuje jednorazowo (dożywotnio) tyle, co Automapa rocznie.


To w Polsce garmin nie sprzedają w wersji dożywotniej, nadal trzeba dokupować?

Dla rozluźnienia ile to lat w korku? :))
Obrazek
krakn
Początkujący
 
Posty: 19
Dołączył(a): So, 02 cze 2012 13:20

Re: Kupno nawigacji Garmin ,pomoc

Postprzez jacmih04 » Wt, 05 lip 2016 22:40

Dziękuje za odpwoiedzi
tak więc wnioskuje , że garmina mam nie kupowac?
jaka wg. Was powinienem kupic
jacmih04
Nowy
 
Posty: 2
Dołączył(a): Śr, 29 cze 2016 19:54

Re: Kupno nawigacji Garmin ,pomoc

Postprzez sdsyc » Śr, 06 lip 2016 6:09

krakn napisał(a):To w Polsce garmin nie sprzedają w wersji dożywotniej, nadal trzeba dokupować?

Sprzedają, mają literki LM w nazwie. Ale jak ktoś kupi bez, to może dokupić.
Auto: Android Auto + OsmAnd+ + UMP, mapy.cz + OSM, Google Maps
Nagarstek: Fenix 5 Plus Sapphire + TopoActive Europe + OSM Freizeikarte + UMP
W telefonach: Locus / Brouter, OsmAnd+ + OSM + UMP, mapy.cz
sdsyc
Radny
 
Posty: 3361
Dołączył(a): Śr, 27 lut 2008 9:03

Re: Kupno nawigacji Garmin ,pomoc

Postprzez Zachu » Śr, 06 lip 2016 7:29

jacmih04 napisał(a):tak więc wnioskuje , że garmina mam nie kupowac?
Źle wnioskujesz.
jacmih04 napisał(a):jaka wg. Was powinienem kupic
Zależy jakie święta bardziej lubisz.
Nuvi & DriveAssist & Zumo & fenix
Obrazek
Zachu
Radny
 
Posty: 8711
Dołączył(a): N, 01 lip 2007 7:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kupno nawigacji Garmin ,pomoc

Postprzez Fotodetektor » Cz, 14 lip 2016 8:59

Dołączę się...
W taki razie jaki model z nowych 2016r. polecacie ?!
Mapa Tylko Europa, 5"-6" LMT

Przy okazji w gminie jest promocja na zwrot kasy przy zakupie wybranego modelu. Więcej info na FB Garmina.
Pozdrawiam
Fotodetektor
------------------
Garmin NüviCam
Avatar użytkownika
Fotodetektor
Początkujący
 
Posty: 15
Dołączył(a): Pt, 17 maja 2013 7:58
Lokalizacja: Wołów

Re: Kupno nawigacji Garmin ,pomoc

Postprzez kolos » N, 28 sie 2016 21:17

Zainwestowałem w Nuvi 58 LM, coś większego z większym wyświetlaczem. Nie będę porównywał z Nuvi 205 którą mam od 2008 z mapą Ump. ponieważ się nie da. Kupiłem następny Garmin ponieważ dla mnie jest wystarczający i sprawdzony przez te lata współpracy z 205 po szlakach pieszych, na wycieczkach rowerowych, i drogach. Żona w telefonie ma gps i rewelacyjnie informuje o korkach, i gdyby ten telefon miała wcześniej niż zakup Nuvi 58 to chyba bym się nie zdecydował. Niestety GPS w smartfonach powoli rozkłada na łopatki nawigacje GPS.
Co jest dobre w w 58 to komunikaty głosowe, można dojechać bez spoglądania w ekran, doprowadzi do celu.
Nuvi 205+GPMapa ,UMP-pcPL NI, Nuvi 58LM
Avatar użytkownika
kolos
Bywalec
 
Posty: 149
Dołączył(a): N, 29 mar 2009 20:00
Lokalizacja: Poznań


Powrót do Jaki Garmin? Gdzie? Jak?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości