Nuvi 860 i przygasanie podświetlenia LCD

O elektronice i wewnętrznym oprogramowaniu naszych Garminów. Chipsety, anteny zewnętrzne, baterie, karty pamięci, naprawy. Także o nieoficjalnych firmware, przeróbkach sprzętowych i innych rodzajach tuningu.

Moderator: PouchX

Nuvi 860 i przygasanie podświetlenia LCD

Postprzez ersa » Cz, 20 paź 2011 14:11

Witam,

mam NUVI 860, po podłączeniu do PC, albo do ładowarki ściemnia się (nie gaśnie) podświetlenie LCD. Powinno być raczej odwrotnie.
Zrobiłem ustawienia fabryczne i update do najnowszej wersji, ale dalej to samo.

Jak to naprawić? Może HARD RESET pomoże, tylko jak go zrobić?

Pozdrawiam
Seb
ersa
Nowy
 
Posty: 3
Dołączył(a): Wt, 15 cze 2010 13:07

Re: Nuvi 860 i przygasanie podświetlenia LCD

Postprzez popej » Cz, 20 paź 2011 14:17

Witam,

regulacja jasności nie działa?
popej
Montana 700, 3540T, PL Topo, OSM, CNE; PocoX3Pro, OsmAnd+
Avatar użytkownika
popej
Garniak
 
Posty: 6877
Dołączył(a): Wt, 10 kwi 2007 23:22
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Nuvi 860 i przygasanie podświetlenia LCD

Postprzez ersa » Cz, 20 paź 2011 14:25

działa, jest ustawiona na 100%

Czytałem też coś na temat aktywnego uchwytu, ale klient uważa że nigdy go nie miał, a wcześniej działało prawidłowo.

MASTER RESET (czyli HR) robi się tak:
wyciągamy baterię i wkładamy do środka. Nuvi stratuje i pojawia się pasek ładowania oprogramowania.
Przytrzymujemy prawy dolny róg urządzenia, po kilku sekundach pojawi się pytanie czy na pewno chcesz usunąć wszystkie dane,
dajemy TAK i mamy urządzenie po HR.

Moja usterka jednak nie została usunięta
ersa
Nowy
 
Posty: 3
Dołączył(a): Wt, 15 cze 2010 13:07

Re: Nuvi 860 i przygasanie podświetlenia LCD

Postprzez maxkrzysiu » Wt, 14 mar 2017 18:22

Witam, mam ten sam problem, opisany reset nic nie zmienił.
Gdy podłączam do ładowarki ekran mi przygasa jakby było odłączone zasilanie a gdy odłączam ładowarkę to świeci jak trzeba, tak jakby ładowarka była podłączona. jest całkowicie na odwrót jak być powinno, ustawiłem podświetlanie na 100% na ładowarce ale dalej jest ciemny ekran i gdy jadę w dzień prawie nic nie widać na ekranie.
Czy ktoś taki problem kiedykolwiek ogarnął? czy to może jakieś sprzętowe uszkodzenie bo przeinstalowałem nawet oprogramowanie i bez zmian?!?!

Pozdrawiam
maxkrzysiu
Początkujący
 
Posty: 15
Dołączył(a): Pn, 19 wrz 2016 19:01

Re: Nuvi 860 i przygasanie podświetlenia LCD

Postprzez beetle-m » Śr, 15 mar 2017 7:12

A jaką masz aktualnie wersję oprogramowania ?
Może warto zaktualizować.

Ostatnia aktualizacja nuvi 860 to prawdopodobnie wersja 4.70 (z 2009r).
:arrow: https://www8.garmin.com/support/downloa ... sp?id=4445

Na liście wszystkich wprowadzonych zmian widać kilka tematów związanych z opisem problemu, m.in.:
- Backlight timeout improvement
- Lowered default backlight brightness in night mode.
...
- General stability fixes.
:wink:
Pozdrawiam, mariuszD
Już bez Garmina na pokładzie. Kiedyś: nüvi 3490LMT // 3790T // 765T // 760 // 250W
Teraz: Xiaomi 12 (z Google Maps i Android Auto)
Avatar użytkownika
beetle-m
Garniak
 
Posty: 6723
Dołączył(a): Cz, 11 paź 2007 7:17
Lokalizacja: Goczałkowice-Zdrój

Re: Nuvi 860 i przygasanie podświetlenia LCD

Postprzez maxkrzysiu » Śr, 15 mar 2017 13:52

Witam, posiadam najnowszą wersję 4.7, zainstalowałem nawet 4.6 by sprawdzić czy może to coś w oprogramowaniu się pochrzaniło ale jest to samo...
maxkrzysiu
Początkujący
 
Posty: 15
Dołączył(a): Pn, 19 wrz 2016 19:01

Re: Nuvi 860 i przygasanie podświetlenia LCD

Postprzez joajer » So, 10 cze 2017 13:45

Nie chcę zakładać nowego tematu ale mam to samo w 765. Na ładowarce ekran przygasa do 30%, sprawdziłem na ustawieniu jasności. Pokazuje 100% ale świeci tylko 30%, jak odłączę ładowarkę jest ok, świeci do 100%.
Oprogramowanie raczej nic nie pomoże no bo ktoś kiedyś chyba nie zaprogramował Garmina na odwrót...
Może coś gdzieś w jakiś ukrytych ustawieniach można by zmienić, z poziomu komputera czy coś...?
W dodatku mam z nim też inne problemy, ślad zostawia tylko na 20 może 30km więc jakoś min o90% za mało a jak podłączam ładowarkę samochodową do USB to tak jak pisałem ekran się ściemnia a poza tym pokazuje jakby było podłączenie pod komputer.
Dopiero po jakiś 2 min ekranik komputera znika i nawi zaczyna normalnie pracować
Na ściemnionym ekranie jak przytrzymam palec na baterii albo na sile sygnału aby wejść np w widok satelit to ekran zrobi się wtedy jasny tak jak powinno, ale po czasie i nie zawsze...nie wiem co zrobić. Najbardziej zależy mi na jasności.
Ma ktoś jakiś pomysł?
Nokia oraz 765
joajer
Bywalec
 
Posty: 112
Dołączył(a): Cz, 07 lut 2008 16:26
Lokalizacja: Zabrze

Re: Nuvi 860 i przygasanie podświetlenia LCD

Postprzez joajer » N, 15 paź 2017 15:30

Odświeżę , ciągle problem nikt nie wie? Jest to pewnie związane z użyciem zwykłej ładowarki pod USB a nie oryginalnego uchwytu (popsuł się niestety) po podłączeniu pokazuje przez kika chwil podłączenie do kompa a potem uruchamia się nawigacja. niestety podświetlenie przygasa...nie osiąga 100% tylko jakieś 30%
Co wykompinować aby nawigacja świeciła 100%? dlaczego mimo podłączenia ładowarki widzi jakby była pod komputerem? Może coś w USB? jakieś pomysły???
Nokia oraz 765
joajer
Bywalec
 
Posty: 112
Dołączył(a): Cz, 07 lut 2008 16:26
Lokalizacja: Zabrze


Powrót do Hardware i firmware

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 11 gości