Publikowanie dużych śladów 25MB+

Dyskusje bliżej lub dalej związane z GPSami, zawsze jednak w doborowym towarzystwie.

Publikowanie dużych śladów 25MB+

Postprzez Marko » So, 02 wrz 2017 19:06

Witajcie,
czy znacie serwis społecznościowy umożliwiający publikację dużych śladów - powyżej 25MB?
Problem pojawił się po ultramaratonie dokoła Polski, gdy Ultrakolarz, zwycięzca w kategorii Sport spotkał się z tym problemem.
Oregon 700, eTrex 30x, Tempe
Avatar użytkownika
Marko
Garniak
 
Posty: 6216
Dołączył(a): Pt, 12 wrz 2008 10:18
Lokalizacja: Skoczów

Re: Publikowanie dużych śladów 25MB+

Postprzez Zachu » N, 03 wrz 2017 19:53

Nuvi & DriveAssist & Zumo & fenix
Obrazek
Zachu
Radny
 
Posty: 8711
Dołączył(a): N, 01 lip 2007 7:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Publikowanie dużych śladów 25MB+

Postprzez Marko » Wt, 05 wrz 2017 21:54

Gpsies ma limit 8GB, więc nie rozumiem podpowiedzi.
Oregon 700, eTrex 30x, Tempe
Avatar użytkownika
Marko
Garniak
 
Posty: 6216
Dołączył(a): Pt, 12 wrz 2008 10:18
Lokalizacja: Skoczów

Re: Publikowanie dużych śladów 25MB+

Postprzez Zachu » Śr, 06 wrz 2017 7:39

Nie uważnie czytałeś.
Nie mam takiego śladu. Nie wiem co tam może być ale można zredukować pewne informacje.
Podeślij to umieszczę ;)
Nuvi & DriveAssist & Zumo & fenix
Obrazek
Zachu
Radny
 
Posty: 8711
Dołączył(a): N, 01 lip 2007 7:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Publikowanie dużych śladów 25MB+

Postprzez Marko » Pn, 11 wrz 2017 9:14

Cytat z profilu fb "Ultrakolarz"
Wreszcie Strava dała radę załadować track (plik fit z Garmina) z MRDP z pięknym obrysem granic naszego kraju. Dziękuję za pomoc tym, którzy dawali wskazówki w tej sprawie. Byliście dużo bardziej pomocni niż Strava Support. Z drugiej strony sporo moich i Waszych pomysłów spełzło na niczym, bo w praktyce nie zadziałały. W Internecie znalazłem kilkanaście narzędzi do plików fit, ale wszystkie poza dwoma nie poradziły sobie z załadowaniem pliku o wielkości 27MB (zapis na Garmin Edge 1000 z pomiarem mocy Garmin Vector 2 był co sekundę, w sumie trochę ponad 600 000 wierszy). Ostatecznie zaciągnąłem plik do Golden Cheetah, tam skonwertowałem do csv, następnie usunąłem w Excelu 3/4 wierszy w taki sposób, że zostały 1,5,9,13 itd i z powrotem wrzuciłem do GC, żeby przekonwertować do pliku fit.
Endomondo z kolei poradziło sobie z plikem przyciętym do co 8 wiersza a Training Peaks w ogóle nie przyjmuje treningów dłuższych niż 99h59m59s, a nawet po podzieleniu nie radzi sobie z sytuacją, że w tygodniu jest ponad 100h treningu i błędnie pokazuje statystyki. Słabo, bo jest to przecież platforma dla zawodników i trenerów - korzysta z niej np. Christoph Strasser.
Pozostaje jeszcze napisać, że Garmin Connect Garmin Garmin Polska w ogóle nie przyjęło tak zmodyfikowanych plików fit. Gpx i tcx zresztą też nie.
Wniosek jest taki, że liczniki zbierają coraz więcej danych, wyścigi są coraz dłuższe a Garmin Connect, Endomondo, Strava i Training Peaks nie nadążają i nawet ich Help Deski nie potrafią podać sensownych rozwiązań.
Póki co musimy sobie radzić sami :) Miłego Dnia!
http://www.strava.com/activities/1176348680
Oregon 700, eTrex 30x, Tempe
Avatar użytkownika
Marko
Garniak
 
Posty: 6216
Dołączył(a): Pt, 12 wrz 2008 10:18
Lokalizacja: Skoczów

Re: Publikowanie dużych śladów 25MB+

Postprzez Zachu » Śr, 13 wrz 2017 11:58

Sory, serwer UMP ma ograniczenie do 12M.
Nuvi & DriveAssist & Zumo & fenix
Obrazek
Zachu
Radny
 
Posty: 8711
Dołączył(a): N, 01 lip 2007 7:10
Lokalizacja: Warszawa


Powrót do HydePark

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 12 gości