Różne przemyślenia o resetowaniu Oregon 6x0

O seriach 62, Montana, Oregon, eTrex, czy fēnix, a nawet Rino, Dakota, Colorado, czy starej dobrej 60. Także o oprogramowaniu BaseCamp oraz mapach topograficznych i turystycznych (w tym o GPMapie Topo i Garmin Custom Maps) oraz o wszystkim co związane z użytkowaniem GPSów na szlakach górskich, krajoznawczych i rowerowych, a nawet w przydomowym lesie.

Moderatorzy: Spider, Magnoom, GPS Maniak

Różne przemyślenia o resetowaniu Oregon 6x0

Postprzez Wojtek600 » Wt, 24 wrz 2019 8:31

Dzień dobry szanowni.
Czy natknął sie ktoś na jakiś niepublikowany ( w instrukcji ) sposób kalibracji ekranu w Oregonie 6xx lub/oraz sposób na debug względnie prawdziwy hard reset a nie ten master-reset, który niczego nie daje (bo nawet ustawień komputera i track-ów nie usuwa )?
Sprzęt mało używany 5 letni a ekran robi co chce, praktycznie zero kontroli, włącza-wyłącza, przestawia, przeskakuje.
*nie, to nie fw, nie uszkodzenie, nie wilgoć, nie ciśnienie, nie zakłócenia z otoczenia; próbowałem, zmieniałem, downgradowałem, upgade-owałem.

Edyta: już znalazałem.
Zobaczymy czy pomoże, bo sprzęt naprawdę mało używany i zadbany a zachowuje się skandalicznie.
Na piechotę: Garmin Oregon 600
Avatar użytkownika
Wojtek600
Bywalec
 
Posty: 103
Dołączył(a): N, 22 wrz 2013 13:24
Lokalizacja: Południowe rubieże naszego nieszczęśliwego kraju: zapadlisko przedkarpackie.

Re: Ukryte funkcje GPS - podsumowanie

Postprzez Odjazd » N, 12 lip 2020 12:19

@Wojtek600: Możesz podpowiedzieć jak wykonać ten "prawdziwy hard reset" zamiast "master reset"?
Odjazd
Początkujący
 
Posty: 19
Dołączył(a): N, 22 lip 2018 9:12

Re: Ukryte funkcje GPS - podsumowanie

Postprzez roro » N, 12 lip 2020 15:23

W Oregonie 6x0:
- podczas uruchomienia przytrzymać dwa przyciski do czasu wczytania logo Garmin
- pojawi się ekran z wyborem "Czy chcesz usunięcia wszystkich danych użytkownika?".
roro
Bywalec
 
Posty: 906
Dołączył(a): N, 04 paź 2015 14:16

Re: Ukryte funkcje GPS - podsumowanie

Postprzez Odjazd » N, 12 lip 2020 20:15

Ten a sposób znam. Z treści postu myślałem, że to jest właśnie ów jedynie Master reset bo nie kasuje on wszystkiego, a istnieje jakiś reset faktycznie bardziej czyszczący dane.
Odjazd
Początkujący
 
Posty: 19
Dołączył(a): N, 22 lip 2018 9:12

Re: Ukryte funkcje GPS - podsumowanie

Postprzez roro » Pn, 13 lip 2020 10:00

Odjazd napisał(a):Z treści postu myślałem, że to jest właśnie ów jedynie Master reset bo nie kasuje on wszystkiego...

Jedni użytkownicy chcieliby, żeby reset usuwał dane zarchiwizowane,
a inni odwrotnie, się cieszą, że po restarcie zostały zachowane zapisy
ich historycznych aktywności.

Są też tacy użytkownicy, którzy uważają, że "ślad bieżący" powinien być
na bieżąco archiwizowany na wypadek, gdyby podczas wędrówki odbiornik
uległ awarii i wymagał resetu, mieli możliwość dostępu do  trackback,
po przywróceniu odbiornika do działania. Inni sugerują, że "ślad bieżący"
powinien być zapisywany na karcie ( na wszelki wypadek).

Zachowanie danych zarchiwizowanych podczas resetu wydaje
mi się korzystne, zwłaszcza gdy reset jest wymuszony, a nie zaplanowany.
roro
Bywalec
 
Posty: 906
Dołączył(a): N, 04 paź 2015 14:16

Re: Różne przemyślenia o resetowaniu Oregon 6x0

Postprzez Odjazd » Pn, 13 lip 2020 22:25

Oczywiście masz rację, że taki reset nieczyszczący wszystkich danych przydaje się. Niestety przez to, że system plików w Garminach jest dostępny z zewnątrz jako dysk, może się zdarzyć, że coś przez przypadek w którymś pliku się uszkodzi lub coś systemowego przez przypadek się skasuje. Czytałem gdzieś tutaj np. problem z uruchomieniem odbiornika z powodu wpisania zdaje się polskiego znaku w którymś pliku tekstowym. Niestety jeżeli pliki są dostępne do użytkownika to takie mogą być skutki.

Dlatego dostępność tego typu resetu - na wzór np. przywracania ustawień fabrycznych w telefonach z Androidem - od początku stawiający cały system plików systemowych z zabezpieczonego obszaru byłby w niektórych przypadkach dobrym rozwiązaniem. Bez tego pozostaje serwis z niekiedy być może błahych powodów.
Odjazd
Początkujący
 
Posty: 19
Dołączył(a): N, 22 lip 2018 9:12


Powrót do Na szlaku

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 11 gości