Problem z eksportem pliku gpx

O oprogramowaniu do obsługi naszych Garminów. BaseCamp, MapSource, MapSetToolKit, sendMap, WebUpdater, POI Loader, OziExplorer, GarPatch i wiele wiele innych. Także o serwisach typu GPS Visualizer czy GPSies. Ogólnie o szeroko rozumianej personalizacji odbiorników oraz ich wsparciu przy pomocy dodatkowego oprogramowania.

Moderatorzy: Zachu, wojtek, Spider, PouchX

Re: Problem z eksportem pliku gpx

Postprzez JuleC » N, 01 gru 2019 23:15

Działa. Robię trasę po czym wybieram UTWÓRZ ŚLAD Z WYBRANEJ TRASY. Wrzuciłem do GarminConnect i jest ok. Dzięki wielkie za pomoc :)
JuleC
Nowy
 
Posty: 5
Dołączył(a): Pt, 29 lis 2019 1:16

Re: Problem z eksportem pliku gpx

Postprzez sdsyc » Pn, 02 gru 2019 9:25

Git!
Tam, gdzie mapa w GC ma lepszą (i wystarczającą dla Ciebie) sieć dróg i ścieżek, możesz spróbować metody z viewtopic.php?p=205045#p205045
Auto: Android Auto + OsmAnd+ + UMP, mapy.cz + OSM, Google Maps
Nagarstek: Fenix 5 Plus Sapphire + TopoActive Europe + OSM Freizeikarte + UMP
W telefonach: Locus / Brouter, OsmAnd+ + OSM + UMP, mapy.cz
sdsyc
Radny
 
Posty: 3362
Dołączył(a): Śr, 27 lut 2008 9:03

Re: Problem z eksportem pliku gpx

Postprzez roro » Pn, 02 gru 2019 14:38

sdsyc napisał(a):A szkoda, bo w BaseCamp widziałbyś różnicę

Różnica w wyznaczanej trasie w Base Camp przy wyznaczaniu według różnych kategorii, to nic nowego :D ,
widzę też różnicę po wczytaniu wyznaczonych tras do Garmin Connect - linie proste.

Zauważam też różnicę w wyznaczaniu trasy między Base Camp a MapSource.

Przykład: Trasa wyznaczona automatycznie w MapSource z zaznaczony jednym punktem via.

MapSource z zaznaczony jednym punktem via..JPG

Przykład: Trasa wyznaczona automatycznie w Base Camp z zaznaczonym jednym punktem via, według kategorii Jazda Górska ( lub Rower, Piesze wędrówki).
( punkt via jest w tej samej lokalizacji)

Base Camp z zaznaczonym jednym punktem via.JPG


W obu przypadkach trasy były wyznaczane na tej samej mapie, warto jeszcze wspomnieć,
że nie udało się wyznaczyć w Base Camp trasy zgodnej z wyznaczeniem w MapSource, pomimo zaznaczania dodatkowych punktów via.


Żeby trasa wyznaczona w Base Camp a wyświetlona w Garmin Connect była zgodna z wyznaczoną
musiałem coś pokombinować, inaczej została by wyświetlona "na krechę z jednym punktem via.

Przy wielu nowych rozwiązaniach w Base Camp MapSource ma też swoje zalety, które czasami warto docenić.
.
roro
Bywalec
 
Posty: 906
Dołączył(a): N, 04 paź 2015 14:16

Re: Problem z eksportem pliku gpx

Postprzez sdsyc » Pn, 02 gru 2019 15:34

Nie dawało mi to spokoju i sprawdziłem: w gpx z trasami (z elementem <rte>) BaseCamp dorzuca elementy <trp>, których nie dorzuca MapSource; one są przyczyną innego zachowania w Garmin Connect. Dobrze, że w BaseCamp jest konwersja trasy w ślad (<rte> w <trk>) :-) W Garmin Connect <trp> są nieprzydatne, ale cholera wie gdzie (w jakim odbiorniku) są przydatne lub niezbędne :-(
Auto: Android Auto + OsmAnd+ + UMP, mapy.cz + OSM, Google Maps
Nagarstek: Fenix 5 Plus Sapphire + TopoActive Europe + OSM Freizeikarte + UMP
W telefonach: Locus / Brouter, OsmAnd+ + OSM + UMP, mapy.cz
sdsyc
Radny
 
Posty: 3362
Dołączył(a): Śr, 27 lut 2008 9:03

Re: Problem z eksportem pliku gpx

Postprzez roro » Pn, 02 gru 2019 15:55

sdsyc napisał(a):Nie dawało mi to spokoju i sprawdziłem: w gpx z trasami

Ja już dawno miałem spokój, wiedziałem, że trasa utworzona w Base Camp jest wyświetlana w Garmin Connect " na krechę"
z powodu innego zapisu w pliku gpx.

sdsyc napisał(a):Dobrze, że w BaseCamp jest konwersja trasy w ślad....

Chyba nie chcesz postawić tezę, że nie ma inne możliwości zamiany trasy do śladu,
nawet rastrowy Memory Map dokonuje konwersacji trasy do ślad.
Opcja zmiany trasy do śladu w programie, w którym wyznaczamy trasę jest po prostu wygodna.
Trasę wyznaczoną w MapSource również można zmienić do ślad.
roro
Bywalec
 
Posty: 906
Dołączył(a): N, 04 paź 2015 14:16

Re: Problem z eksportem pliku gpx

Postprzez sdsyc » Pn, 02 gru 2019 16:18

roro napisał(a):Ja już dawno miałem spokój, wiedziałem, że trasa utworzona w Base Camp jest wyświetlana w Garmin Connect " na krechę"
z powodu innego zapisu w pliku gpx.
Super, bardzo się cieszę. Tylko - co z tego cytatu wynika merytorycznie? Dlaczego to piszesz?
roro napisał(a):Chyba nie chcesz postawić tezę, że nie ma inne możliwości zamiany trasy do śladu,
Absolutnie nie stawiam takiej tezy, nie wiem skąd wywodzisz taki wniosek. Pisałem o konwersji trasy w ślad w BaseCamp, bo kolega JuleC używał BaseCamp.
roro napisał(a):Opcja zmiany trasy do śladu w programie. w którym wyznaczamy trasę jest po prostu wygodna.
W 100% się zgadzam, dlatego proponowałem JuleC konwersję w tym samym, w czym projektował trasę. Sam osobiście preferuję Locus.
Auto: Android Auto + OsmAnd+ + UMP, mapy.cz + OSM, Google Maps
Nagarstek: Fenix 5 Plus Sapphire + TopoActive Europe + OSM Freizeikarte + UMP
W telefonach: Locus / Brouter, OsmAnd+ + OSM + UMP, mapy.cz
sdsyc
Radny
 
Posty: 3362
Dołączył(a): Śr, 27 lut 2008 9:03

Re: Problem z eksportem pliku gpx

Postprzez roro » Pn, 02 gru 2019 16:45

sdsyc napisał(a):W 100% się zgadzam, dlatego proponowałem JuleC konwersję w tym samym, w czym projektował trasę.

Owszem, zmiana trasy do śladu rozwiązuje problem wyświetlania w Garmin Connect,
ale problem z wyznaczeniem trasy przez las ( dot. zamieszczonego przykładu) pozostaję.
Wspomniałem, że nie udało się wyznaczyć w Base Camp trasy drogą leśną, chociaż na tej
samej mapie w MapSource, nie miałem żadnego problemu, nie musiałem zmieniać trasy do śladu,
chociaż zmiana trasy do śladu nie jest utrudnieniem, ale jest w tym przypadku zbędna.

Każdy może korzystać z programu, jaki ktoś uważa za stosowny, w jego odczuciu.
roro
Bywalec
 
Posty: 906
Dołączył(a): N, 04 paź 2015 14:16

Re: Problem z eksportem pliku gpx

Postprzez sdsyc » Pn, 02 gru 2019 18:13

roro napisał(a):ale problem z wyznaczeniem trasy przez las ( dot. zamieszczonego przykładu) pozostaję
BaseCamp, mapa OSM-Freizeit (niestety, nie piszesz, jakiej mapy używałeś w swoich przykładach), profil "Piesze wędrówki", trasa z 1 punktem via.
Załączniki
piesze_wędrówki.jpg
przez_las.jpg
Auto: Android Auto + OsmAnd+ + UMP, mapy.cz + OSM, Google Maps
Nagarstek: Fenix 5 Plus Sapphire + TopoActive Europe + OSM Freizeikarte + UMP
W telefonach: Locus / Brouter, OsmAnd+ + OSM + UMP, mapy.cz
sdsyc
Radny
 
Posty: 3362
Dołączył(a): Śr, 27 lut 2008 9:03

Poprzednia strona

Powrót do Software

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 7 gości