Udział w projekcie UMP Wawa

O UMP-pcPL - darmowej mapie Polski. Jak instalować? Jak aktualizować? Jak rozbudowywać?

Moderatorzy: frasun, Artur, sdsyc, Alf/red/

Udział w projekcie UMP Wawa

Postprzez JuraS » Śr, 04 lip 2007 15:39

Lato - urlopy - dużo czasu wolnego - dużo wędrówek - możliwość zbierania śladów i pomocy w tworzeniu UMP-Wawa i UMP-pcp
Tylko jak sie za to zabrać, skoro nie rozumiem nawet FAQ w kwestii dzielenia się efektami swojej pracy. W ogóle nie wiem o co chodzi "z tym cvs", czy mógłby ktoś wyjaśnić laikowi co i jak powinien robić aby pomóc w tworzeniu powyższych map.


I jeszcze jedno pytanie:
Kod: Zaznacz cały
Q 04. A kto to jest ten ump@ ?
A 04. To zwykła emailowa lista dystrybucyjna. Wyślesz na nią sensowny list - dostaną go wszyscy uczestnicy naszego projektu. Jeśli jesteś zainteresowany uczestnictwem w życiu wewnętrznym, możesz się dopisać (ale pamiętaj, że często bywają tam nudne dla "niezaangażowanych" dyskusje techniczne, albo raporty o błędach). Wyślij list do kierownika (czyli zarządcy list), napisz magiczną formułkę "subscribe ump". Albo help. Wypiszesz się podobnie (unsubscribe).
Jak się wpisać na powyższą listę dystrybucyjną?
JuraS
Nowy
 
Posty: 8
Dołączył(a): Pn, 23 kwi 2007 18:22

Re: Udział w projekcie UMP Wawa

Postprzez Magnoom » Śr, 04 lip 2007 17:19

JuraS napisał(a):W ogóle nie wiem o co chodzi "z tym cvs", czy mógłby ktoś wyjaśnić laikowi co i jak powinien robić aby pomóc w tworzeniu powyższych map.
CVS - Concurrent Versions System (System kontroli Wersji). Więcej można poczytać np. w Wikipedii. Jest to oprogramowanie ułatwiające zarządzanie plikami źródłowymi w projekcie. W skrócie wygląda to tak, że na serwerze umieszczone są pliki źródłowe poszczególnych kawałków mapy UMP-PCPl, a my przed dodawaniem i poprawianiem czegokolwiek za pomocą klienta CVS ściągamy najbardziej aktualną wersję. Dopiero wtedy zaczynamy pracę na źródłach u siebie na lokalnym komputerze, a po jej zakończeniu wysyłamy na serwer. To właśnie serwerowa część CVS odpowiada za pilnowanie tego, kto i co wysyła, tak abyśmy nie nadpisywali wzajemnie swoich prac. Czasami jak ktoś coś popsuje, łatwo można wrócić do poprzedniej wersji pliku.
JuraS napisał(a):I jeszcze jedno pytanie:
Jak się wpisać na powyższą listę dystrybucyjną?
Rozumiem, sam przechodziłem kilka miesięcy temu przez to z jeszcze większymi bólami. Wtedy jeszcze nie było takiego FAQ.
Jeśli na prawdę jesteś zainteresowany zapisaniem się na wewnętrzną listę dyskusyjną powinieneś wysłać od siebie pustego e-maila, który w temacie będzie zawierał słowa "subscribe" i "ump" na podany adres pod linkiem "Kontakt". Powinno zadziałać.
Pozdrawiam Damian Gałka
GPS38; Rino530HCX; GPSMap 60CS; GPSMap 66ST: UMP-pcPL-topo oraz Topo PL, Instinct Tactical
Nuvi 760 + GA27C: UMP-pcPL, GPMapa 2007.3, CNE NT 2009; Holux M-215 + Fugawi
Avatar użytkownika
Magnoom
Radny
 
Posty: 1777
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 10:48
Lokalizacja: Bełchatów

Postprzez tomek_wap » Śr, 04 lip 2007 19:23

sam tam zrobilem, ale dostalem emaila zwrotnego z info, ze taki adres mailowy nie istnieje.

Tomek
Tomek
Garmin: Vivoactive HR, Forerunner 310XT, Edge 510
tomek_wap
Bywalec
 
Posty: 148
Dołączył(a): So, 30 cze 2007 13:18
Lokalizacja: Katowice

Postprzez Alf/red/ » Śr, 04 lip 2007 20:53

tomek_wap napisał(a):taki adres mailowy nie istnieje

A jaki? Bo serwer zeznaje, że dziś nikt mu nie przysłał maila na nieistniejący adres.
Alf/red/ + jutrzejsze UMP-pcPL + nüvi 360/CNE2008 + nüvi 765/CNE2010 + Vista HCx.
Obrazek
Avatar użytkownika
Alf/red/
Radny
 
Posty: 1096
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 10:27
Lokalizacja: Szczęśliwice

Postprzez Ponyjkat » Śr, 04 lip 2007 21:14

Witam
Również w tym temacie chciałbym zadać kilka pytań od jakiegoś czasu w chwilach wolnych czytam posty na forum Garmina,Garniaka, no i oczywiście GPS Maniaka i czuję ze jestem coraz bardziej zakręcony i zagubiony :shock: od nadmiaru wiadomości. Nazbierało się trochę śladów z mojej okolicy jak również z okolic J.Rożnowskiego i chciałbym to jakoś wykorzystać.
Wiem, że można te ślady wysłać na UMP i na pewno tak zrobię, ale próbuje zrobić coś swojego tylko, że się pogubiłem :oops: . Ściągnąłem programem Google MV mapkę mojej okolicy, która po nałożeniu śladów zbytnio według mnie nie odbiega od normy, chciałbym się dowiedzieć czy ta mapka nadaje się do dalszej obróbki i jak to robić po kolei żeby się to nadawało na UMP wysyłam mapkę do wglądu i proszę o opinie fachowców. Dodałem tylko ślady na próbę żeby nie zaczerniać mapy.

Przepraszm ale nie wiem jak podesłać tą mapę :oops: :oops:
------------------------
Pozdrawiam Janusz

GPSmap 60CSx+UMP+Topo+Szlaki
Ponyjkat
Nowy
 
Posty: 1
Dołączył(a): N, 03 cze 2007 13:11
Lokalizacja: Będzin

Postprzez tomek_wap » Śr, 04 lip 2007 21:43

Alf/red/ napisał(a):
tomek_wap napisał(a):taki adres mailowy nie istnieje

A jaki? Bo serwer zeznaje, że dziś nikt mu nie przysłał maila na nieistniejący adres.


1 lub 2 dni temu wysylalem.
Ale maila skasowalem tego zwrotnego.
Przed chwilka wyslalem ponownie na adres "ump@ump.waw.uwagaspam.peel" i :


This is an automatically generated Delivery Status Notification

Delivery to the following recipient failed permanently:

ump@ump.waw.uwagaspam.peel

Technical details of permanent failure:
PERM_FAILURE: DNS Error: Domain name not found
Tomek
Garmin: Vivoactive HR, Forerunner 310XT, Edge 510
tomek_wap
Bywalec
 
Posty: 148
Dołączył(a): So, 30 cze 2007 13:18
Lokalizacja: Katowice

Postprzez Magnoom » Śr, 04 lip 2007 21:48

tomek_wap napisał(a):Przed chwilka wyslalem ponownie na adres "ump@ump.waw.uwagaspam.peel"
No bo taki adres faktycznie nie istnieje. Zwróć uwagę na "uwaga spam" oraz "peel". Pierwszego ma nie być, a drugi ma być "pl".

Żyjemy w świecie, który próbują zdominować robaki internetowe tylko czekające na to, aż ktoś opublikuje na stornie internetowej prawidłowy i dosłowny adres e-mail. Szczególnie jakiejś grupy czy listy dyskusyjnej. Następnym krokiem jest rozsyłanie miliardów wiadomości dotyczących Viagry, przedłużania tego lub owego, itd. A tego nie potrzebujemy. Dlatego często dodajemy coś do tego adresu, aby normalny, organiczny użytkownik mógł zrozumieć ten adres, a robaczek utknie gdzieś w ślepej nitce tej informatycznej sieci.
Ostatnio edytowano Śr, 04 lip 2007 21:53 przez Magnoom, łącznie edytowano 1 raz
Pozdrawiam Damian Gałka
GPS38; Rino530HCX; GPSMap 60CS; GPSMap 66ST: UMP-pcPL-topo oraz Topo PL, Instinct Tactical
Nuvi 760 + GA27C: UMP-pcPL, GPMapa 2007.3, CNE NT 2009; Holux M-215 + Fugawi
Avatar użytkownika
Magnoom
Radny
 
Posty: 1777
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 10:48
Lokalizacja: Bełchatów

Postprzez tomek_wap » Śr, 04 lip 2007 21:52

hehe, taki adres jest na stronie wiec taki byl wpisany w program mailowy.

Tomek
Tomek
Garmin: Vivoactive HR, Forerunner 310XT, Edge 510
tomek_wap
Bywalec
 
Posty: 148
Dołączył(a): So, 30 cze 2007 13:18
Lokalizacja: Katowice

Postprzez yacca » Pt, 06 lip 2007 10:39

Na początek podsyłajcie swoje tracki. np. Alfredowi ;), zaznaczając pośrodku ulic waypointy z nazwami. No i oczywiście dobrze jest, jeśli wiadomo czy to szuter czy asfalt.

Potem wdrożycie się nieco, to zaczniecie sami rysować mapy.
Obrazek
yacca
Początkujący
 
Posty: 92
Dołączył(a): Cz, 10 maja 2007 12:09

Re: Udział w projekcie UMP Wawa

Postprzez JuraS » N, 15 lip 2007 10:01

Magnoom napisał(a):Jeśli na prawdę jesteś zainteresowany zapisaniem się na wewnętrzną listę dyskusyjną powinieneś wysłać od siebie pustego e-maila, który w temacie będzie zawierał słowa "subscribe" i "ump" na podany adres pod linkiem "Kontakt".

Pod lin kiem kontakt znalazłem adres ump małpa ump.waw.pl, nie zadziałało, ponoć poniższy mail jest właściwy.
egoist napisał(a):temat maila: subscribe ump
adres: majordomo małpa ump.waw.pl
treść: nie istotna
JuraS
Nowy
 
Posty: 8
Dołączył(a): Pn, 23 kwi 2007 18:22

Re: Udział w projekcie UMP Wawa

Postprzez Alf/red/ » N, 15 lip 2007 18:40

yacca napisał(a):Na początek podsyłajcie swoje tracki. np. Alfredowi ;)

Obśmiałem się jak norka.
JuraS napisał(a):Pod lin kiem kontakt znalazłem adres ump małpa
egoist napisał(a):adres: majordomo małpa ump.waw.pl

Powtarzam - ump@ to wszyscy naraz, a zapisać się nie można u wszystkich naraz. Powtarzam - nie zaczynaj od zapisania się. Tematy na liście będą Cię nudzić. Zacznij od zbierania i podsyłania tracków z dróg, których nie ma. Potem spróbuj zamieniania ich na źródła mapy (owe pliki diff). I dopiero wtedy będzie czas na listę.
Alf/red/ + jutrzejsze UMP-pcPL + nüvi 360/CNE2008 + nüvi 765/CNE2010 + Vista HCx.
Obrazek
Avatar użytkownika
Alf/red/
Radny
 
Posty: 1096
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 10:27
Lokalizacja: Szczęśliwice

Postprzez wisiol » Pn, 15 paź 2007 20:12

Podepnę sie pod temat.
Przede wszystkim chciałbym sie na początku przywitać.
Ja również jestem zainteresowany pomocą w tworzeniu mapki UMP. Niestety mam SP i3 więc nie mam możliwości zapisywania traków. Z tym sobie jakoś radze, bo zapisuje punkty, a potem w domu na ich podstawie rysuję w Map source traki ręcznie. Teraz pytanie. Jak mam takie traki przygotować tzn. jak je zapisać i gdzie to mogę wysłać? Zaznaczam że komputery to nie jest moja mocna strona, więc proszę mi to wytłumaczyć w łopatologiczny sposób.

Pozdrawiam
wisiol
Nowy
 
Posty: 3
Dołączył(a): Pn, 15 paź 2007 19:14
Lokalizacja: Opole

Postprzez Magnoom » Śr, 17 paź 2007 11:42

Witam na forum.
wisiol napisał(a):... zapisuje punkty, a potem w domu na ich podstawie rysuję w Map source traki ręcznie. Teraz pytanie. Jak mam takie traki przygotować tzn. jak je zapisać i gdzie to mogę wysłać?
Jeśli chcesz zgłosić jakieś poprawki i wystarczy ich opis słowny to śmiało możesz wysyłać ten opis na listę dyskusyjną projektu, czyli ump@... Wtedy taką wiadomość dostaną wszyscy zapisani na listę.

Jeśli zapisujesz nowości lub poprawki w postaci punktów, śladów dobrze jest pliki (np. .gdb) spakować rarem lub zipem i wysłać albo na nasze ftp albo do systemu zgłaszania.
FTP:
Ja używam programu Total Commander, ale może to być inny obsługujący protokół FTP. W menu wybieram Sieć następnie FTP Połączenie. Reszta parametrów jak niżej:
Obrazek

System zgłaszania:
System dostępny jest pod adresem http://ump.fuw.edu.pl/flyspray/
Nie jestem pewien czy goście muszą się rejestrować, ale chyba będzie dostępna opcja Dodaj nowe zgłoszenie bez konieczności logowania.

W obu przypadkach prosimy o zaznaczenie obszaru jakiego dotyczą poprawki. Ułatwi nam to ich sprawne i szybkie naniesienie.
Pozdrawiam Damian Gałka
GPS38; Rino530HCX; GPSMap 60CS; GPSMap 66ST: UMP-pcPL-topo oraz Topo PL, Instinct Tactical
Nuvi 760 + GA27C: UMP-pcPL, GPMapa 2007.3, CNE NT 2009; Holux M-215 + Fugawi
Avatar użytkownika
Magnoom
Radny
 
Posty: 1777
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 10:48
Lokalizacja: Bełchatów

Postprzez wisiol » Śr, 17 paź 2007 21:03

Dzięki za odpowiedz.
Próbowałem wrzucić na FTP, ale ciągle wypisuje mi że disk full
wisiol
Nowy
 
Posty: 3
Dołączył(a): Pn, 15 paź 2007 19:14
Lokalizacja: Opole

Postprzez wisiol » Cz, 18 paź 2007 18:12

Dzisiaj sie udało. Gdybym cos nie tak zrobił to mnie wyprostujcie. To był mój pierwszy raz :D
wisiol
Nowy
 
Posty: 3
Dołączył(a): Pn, 15 paź 2007 19:14
Lokalizacja: Opole

Następna strona

Powrót do UMP-pcPL

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 8 gości