Postanowiłem, w ramach dalszego rozwoju mapy, dodać linię brzegową jeziora "geograficzną" - i do tego celu wgrałem mapę z płyty z mapami z Ozi Explorera.
Po nałożeniu linii mielizn ( mielizny - linie brązowe, brzeg linia niebieska) okazało się, że na wschodnim brzegu jeziora mielizny nachodzą na brzeg, a nawet go przekraczają:
W związku z tym w niedzielę, oprócz kolejnej dawki waypointowania mielizn, wieczorem objechałem jezioro samochodem po drogach, i dorzuciłem trochę waypointów na krzyżówkach, by dorobić się "solidnych" punktów odniesienia.
Po nałożeniu tego na mapę, widać przesunięcie tracka o około 50-70mtr na wschód (droga na wschodnim brzegu i waypointy ze skrzyżowań, ostatni waypoint to mostek nad rzeczką).
Ponieważ - jak dla mnie - punktem odniesienia będzie track z Garmina i waypointy, oznacza to "przesunięcie" mapy o 50-70mtr na zachód.
Czy mapę można "zrekalibrować" czy też "przesunąć" w MapEdicie, czy też należałoby poszukać innej mapy?
Czy też zrekalibrować ją w Ozi?
Dla celu zilustrowania mielizn takie przesunięcie jest bowiem żenujące.
Krzysztof