Nuvi 5000 - test

O seriach nüvi, dēzl, zūmo, a nawet StreetPilot czy Quest. O mapach CityNavigator, GPMapie i UMP-pcPL, a także o bazach radarów, komendach głosowych, TMC, 3D Traffic oraz wszystkim co związane z użytkowaniem GPSów w samochodzie czy motocyklu.

Moderatorzy: frasun, wojtek, Artur, sdsyc, Alf/red/

Nuvi 5000 - test

Postprzez frasun » Śr, 18 cze 2008 19:09

Aktualizacja z dnia 2008.06.18.

Test NUVI 5000

Pierwsze wrażenia:
Czytając specyfikację i będąc wychowanym na StreetPilotach spodziewałem się wielkiego pudła, a dostałem małe pudełko, odrobinę większe niż to, znane z serii 7X0.
Po jego otwarciu wrażenie robi wielkość zastosowanego wyświetlacza. 5.2 cala to, naprawdę dużo, szczerze mówiąc więcej niż się spodziewałem. W pudełku jest jeszcze uchwyt z przyssawką do szyby, krążek do zamocowania na desce rozdzielczej i zasilacz GTM21 ze zintegrowanym odbiornikiem TCM.
Ponieważ rozdzielczość wyświetlacza to 800x480 (WVGA) w załączonych do testu skinach zmniejszyłem rozdzielczość do 400x240 px, wyjątkiem jest poniższe zdjęcie pokazujący możliwości tego ekranu (kliknięcie na każde małe zdjęcie pokazuje zdjęcie oryginalnych rozmiarów).
Obrazek

W uchwycie do mocowania GPSu, są wejścia audio, wideo oraz złącze mikrofonu. Obecnie mikrofon nie ma żadnego zastosowania, ale być może pojawi się w przyszłości wersja z BT, albo ze sterowaniem głosowym znanym z serii 8x0. Wejście wideo służy do podłączenia kamery lub odtwarzacza DVD, obsługuje zarówno PAL jak i NTSC.
Obrazek Obrazek
Jak w przypadku każdego modelu Garmina urządzenie jest wykonane bardzo dobrze. Tym razem zastosowano jednak nietypowe, błyszczące plastiki, które wyglądają rewelacyjnie, ale są uciążliwe w codziennym użytkowaniu gdy GPS w pełnym słońcu odbija się w szybie samochodu. Ponad to, na takich powierzchniach będzie widać każde zadrapanie i każdy pyłek kurzu. ;)

Podłączenie do komputera:
Nuvi 5000 tak, jak pozostałe odbiorniki serii Nuvi, po podłączeniu do komputera przechodzi w tryb pamięci masowej. Nowością jest interfejs USB 2.0, który usprawnia transfer map zarówno do pamięci urządzenia, jak i na kartę SD w slocie pamięci. Transfer GPMapy 2008.1 i pełnej UMP-pcPL (tylko Polska) ok. 170 MB trwa ok. 10 sekund, dłużej generowane są indeksy.
Wygląda na to, że tłumaczenia zaszyte są znowu w oprogramowaniu, a nie jak w Nuvi2XX i 7X0 oraz Colorado plikach gtt.

Test polowy, jazda z Nuvim:
Pierwsze problemy pojawiły się przy mocowaniu GPSu, ponieważ trudno jest znaleźć właściwą pozycję do zamocowana uchwytu. GPS musi być zamocowany jak najniżej, żeby nie zasłaniał kierowcy widoku. Duży ekran, a co za tym idzie większe rozmiary sprawiają, że uchwyt znany z pozostałych urządzeń serii Nuvi nie pasuje do tego modelu, jest po prostu za krótki. W przypadku popularnych samochodów kompaktowych, z mocno pochyloną szybą, GPS górną krawędzią będzie dotykać szyby, w przypadku SUVów, TRUCKów, autobusów, ciężarówek gdzie szyba jest pionowa, ale umieszczona dalej od kierowcy, ekran będzie prawie poza zasięgiem użytkownika, a Nuvi5000 nie ma niestety zdalnego sterowania znanego z serii SP26X0, 27X0 i 2820. :(

Po chwili zabawy z mocowaniem i uruchomieniu GPSu trzeba przyznać, że ekran jest rewelacyjny. Cieszy nie tylko rozmiar, ale również kontrast i automatycznie regulowany poziom jasności wyświetlacza. Niestety większy i lepszy ekran nie został moim zdaniem lepiej wykorzystany. Wysokiej rozdzielczości wyświetlacz (WVGA 800x480) powoduje to, że ulice, drogi i ikony są mniejsze niż w innych urządzeniach. W czasie jazdy ma się ciągle wrażenie, że otacza nas puste pole, aż prosi się modyfikacja działania auto zoomu, pomogłoby zarówno pokazywanie większego obszaru w czasie nawigacji jak i zwiększenie ilości wyświetlanych szczegółów. Problem pojawia się także w czasie wyświetlania ikon, zarówno poi, jak i ikony definiowane w pliku typ UMP-pcPL są za małe. Ikony punktów wgrywanych POILoader’em (16x16 pikseli – na poniższym zdjęciu widać ikonę radaru 24x24 px) są w ogóle niewidoczne, widoczne, ale nie zbyt wyraźnie są ikony z pliku TYP UMPa.
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek

Nowością jest możliwość wyboru wyświetlania POI na mapie. Pozwalają one na wybór kategorii POI, które będą pokazywane niezależnie od powiększenia i szczegółowości mapy.
Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek

Menu, znane z pozostałych wersji nuvi, jest bardzo przejrzyste, duży ekran pozwala na jeszcze łatwiejszą obsługę, dużo lepiej działa klawiatura (również w układzie QWERTY). Do własnych waypointów można przypisywać zdjęcia, tą funkcję posiadają jednak wszystkie nowe garminy (Seria 2X5, 8X0 i 5000). Można byłoby jednak zrezygnować z konieczności przesuwania ekranów ustawień i menu ikon (na jednym ekranie zmieściłoby się więcej pozycji, bez uszczerbku na komforcie obsługi). Ekran dotykowy, ma wyjątkowo dobrze dobraną czułość, wydaje mi się, że zastosowano nowy typ matrycy dotykowej, dotyk jest wyraźnie wyczuwalny, co moim zdaniem poprawia użyteczność interfejsu.
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek

Chipset jest bardzo czuły i bardzo stabilny. Zastosowany układ gwarantuje niezwykle szybką akwizycję (np. po wyjeździe z garażu, czy tunelu, bo akwizycja przy starcie, ze względu na długość samego uruchomienia jest trudna do zmierzenia), a czułość w mieście jest bardziej niż satysfakcjonująca. W czasie testów GPS praktycznie nie gubił sygnału, pewną nowością jest również szybka reakcja na zmianę kierunku jazdy. Ku mojemu zaskoczeniu nie jest to ani SiRF, ani MTK, w Nuvi 5000 zastosowano nową generację chipsetu Bravo 3. Ekran satelitów jest dostępny, wymaga jednak cierpliwości (trzeba dość długo przytrzymać ekran) i naciśnięcia odpowiedniego miejsca, tuż obok wskaźnika sygnału GPS (z prawej strony).
Obrazek

Urządzenie pozwala na zapis tracków, ale ich przydatność, poza wartością historyczno-archiwalną, jest wątpliwa, ponieważ są one przyciągane do dróg.
Obrazek

Kalkulacja tras, długich i krótkich, ręczne przesuwanie map nie sprawia kłopotu, również wyświetlanie mapy w czasie nawigacji jest niespotykanie płynne. Nie mogę potwierdzić doniesień pojawiających się w sieci, że Nuvi 5000 jest wolny, może w starszych wersjach firmware’u pojawił się jakiś bug, ale na najwidoczniej w wersji 3.70 został poprawiony. W porównaniu z innymi urządzeniami Nuvi bardzo wolny jest start urządzenia, a nie jego działanie. Od momentu podłączenia do prądu, do pojawienia uruchomienia GPSu mija ok. 40-45 sekund. Pewne opóźnienia w wyświetlaniu i przewijani mapy zdarzają się w przypadku widoku mapy bazowej z DEM.
Obrazek

Nuvi 5000 nie jest następcą serii SP26x0, 27x0 i 2820, zrezygnowano z kilku funkcji, które były wcześniej dostępne. Funkcja „objazd” nie daje możliwości wyboru drogi lub ulicy, którą nie chcemy jechać nie ma również możliwości zmiany koloru trasy. Nie jestem jednak pewny, czy te „brakujące” funkcje są rzeszy nowych użytkowników do czegokolwiek potrzebne.
Obrazek

Najciekawsza i moim zdaniem najważniejsza nowość, jest niezauważalna dla użytkownika. W Nuvi 5000 zastosowano system operacyjny Linux, pozostaje, więc mieć nadzieję, że dzięki niemu Garmin łatwiej będzie dodawał nowe, bardziej zaawansowane funkcje do serii 5000 / 8X0 i dawał w przyszłości użytkownikom większą możliwość dopasowania GPSów do własnych potrzeb.

Podsumowując, można oczywiście narzekać, że w największym z Nuvich brakuje funkcji znanych ze starych StreetPilotów, trzeba jednak przyznać, że jest to bardzo udane urządzenie nawigacyjne. Bardzo szybki, prosty w obsłudze GPS, posiadający zasługujący na wyróżnienie wyświetlacz o wysokiej rozdzielczości, na pewno znajdzie wielu zwolenników. Należy oczywiście pamiętać, że cena Nuvi 5000 nie będzie najniższa, wersja z GPMapą oferowana będzie w sieci sprzedaży Garmin Polska za 2 399 PLN

Serdeczne podziękowania dla firmy Excel za udostępnienie sprzętu do testów.
Piotrek
Obecnie Nuvi 3790T/
3490 (UMP, CNE 2013.30, GPMapa 2010.3) + Smartphone Link - Live Traffic & Safety Cameras
Obrazek
frasun
Radny
 
Posty: 3775
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 8:34

Test część 2

Postprzez frasun » Pt, 27 cze 2008 9:37

Będzie druga część testu, opisująca moje wrażenia po 2000 km przejechanych z Nuvi 5000, oraz pokazująca kilka ukrytych funkcji z menu serwisowego. ;)
Nie oczekujcie żadnych wodotrysków, jako zajawka prezentacja funkcji record robiącej zrzuty ekranowe, co 2 sekundy. Po połączeniu ich w jeden plik GIF otrzymujemy filmik z jazdy. ;)
Obrazek.
Pozdrawiam,
Piotrek
Obecnie Nuvi 3790T/
3490 (UMP, CNE 2013.30, GPMapa 2010.3) + Smartphone Link - Live Traffic & Safety Cameras
Obrazek
frasun
Radny
 
Posty: 3775
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 8:34

Postprzez Kazuya » N, 29 cze 2008 19:40

Frasun, w imieniu myślę wszystkich garminowców dziękuję Ci za podzielenie się pierwszymi uwagami dotyczącymi nuvi 5000. Przyznaję, że mimo faktu, iż w chwili obecnej jestem póki co szczęśliwym użytkownikiem nuvi 760 (zresztą dopiero od niespełna 3 tygodni) mam jakoś dziwnie nieodpartą pokusę :wink: sprawienia sobie akurat tego urządzenia. Rzeczywiście nawet po samym zdjęciach, które zamieściłeś ekran 5000 robi wrażenie. Dodatkowo zaciekawił mnie chipset Bravo 3. Fakt, moja przygoda z gps-em dopiero się rozpoczęła, ale jakoś nie przypominam sobie, które z najbardziej popularnych nawigacji znanych firm oferuje takie rozwiązanie. Według mnie również plus dla nuvi 5000 za Linux'a. Jedyne co mnie zdziwiło, to brak wbudowanego akumulatorka, przynajmniej z tego co czytałem mamy tu jedynie zasilanie zewnętrzne..... Zrezygnowano chyba też z Bluetooth'a i współpracy z komórkami. Ciekawe jak z nadajnikiem FM i skokiem........
Czy wiadomo, kiedy trafi do sieci sprzedaży Garmin Polska??
Póki co dzięki za pierwszą porcję wiadomości, no i oczywiście czekamy z niecerpliwością na drugą część testu.
Pozdrawiam.
nuvi760/City Navigator Europe 2011.10 NT/nüMaps Lifetime/GPMapa 2009.4/UMP-pcPL
Avatar użytkownika
Kazuya
Początkujący
 
Posty: 31
Dołączył(a): So, 14 cze 2008 12:36
Lokalizacja: Łódź

Postprzez popej » Pn, 30 cze 2008 15:14

Cały czas chodził mi po głowie pewien eksperyment i zapomniałem zapytać ;-)

Nuvi 5000 podobnie jak nuvi 8xx pracuje pod Linuksem. Zapewne obsługuje system plikowy ext2 lub ext3. Ciekawi mnie, czy zobaczy kartę SD w formacie ext2? I czy odczyta mapy z takiej karty? I na koniec, czy mapa na takiej karcie mogłaby być większa niż 4GB?

Pogdybam jeszcze trochę: kartę SD można sformatować pod Linuksem. Być może Mac także potrafi zrobić ext2. Piotr, da się zrobić eksperyment?
popej
Montana 700, 3540T, PL Topo, OSM, CNE; PocoX3Pro, OsmAnd+
Avatar użytkownika
popej
Garniak
 
Posty: 6877
Dołączył(a): Wt, 10 kwi 2007 23:22
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Test Nuvi 5000

Postprzez LesnyDziad » Śr, 02 lip 2008 7:50

Fachowcy, ratujcie!
Czy jest możliwośc "zabawy" (chodzi o zaprogramowanie trasy) z Nuvi 5000 po podłączeniu go do komputra? Wiem jak to zrobic w 760-tce, ale w N5000 jest inny klawisz włączania, kombinowałem różniście, bez rezultatu.
Co prawda trasę można zaprogramowac na GPMapie w pececie i jest nawet opcja transferu do Nuvi, ale u mnie tras nie przenosi chociaż przenosi bezproblemowo waypointy. Nie wiem czy tak ma byc, bo w drugą stronę (z Nuvi do PC) przenosi wszystko (routes, tracks, waypoints).

Brak baterii wewnętrznej jest też uciążliwy jednak. Wsiadam do auta, włączam zapłon, programuję trasę i wszystko jest OK. Teraz odpalam silnik i przez moment jak kręci rozrusznik zanika prąd na zasilaniu gniazda zapalniczki, Nuvi wyłącza się a potem bootuje od nowa. Dosyc to
upierdliwe. No i brak blututa to poważne nieporozumienie, jest zresztą w obudowie otworek na mikrofon więc blutut prawdopodobnie wkrótce będzie, (i będzie nowy wydatek). Niezbyt trafiony jest też pomysł z błyszczącym plastikiem obudowy, ładnie to wygląda ale odbija się w szybie, chyba da się wyleczyc papierem ściernym...
Reszta to ino zalety, ekran super i, co dziwne, odbiornik pomimo większej wagi jest znacznie stabilniejszy na szybie od mojego porzedniego Nuvi 660, nawet na naszych świetnych drogach się nie trzęsie.

Pozdrowionka,
Jurek.
LesnyDziad
Początkujący
 
Posty: 10
Dołączył(a): Pt, 13 kwi 2007 16:40
Lokalizacja: pomorskie

Re: Test Nuvi 5000

Postprzez frasun » Śr, 02 lip 2008 8:46

LesnyDziad napisał(a):Czy jest możliwośc "zabawy" (chodzi o zaprogramowanie trasy) z Nuvi 5000 po podłączeniu go do komputra? Wiem jak to zrobic w 760-tce, ale w N5000 jest inny klawisz włączania, kombinowałem różniście, bez rezultatu.

Da się, ale trzeba przejść do trybu serwisowego, włączyć tryb testowy, kliknąć na ikonkę, która pojawi się w ustawieniach (USB Switcher), przełączyć tryb USB z USB MassStorage na Ethernet over USB, w tym trybie nie da się nic do Nuvi załadować, ale po podłączeniu do kompa działa. ;)
Opcja druga zakup zasilacza usb.
Trasy trzeba przesłać i tak jak w Nuvi 760 zaimportować do odbiornika (Moje dane / Import tras).
Jeśli pomyliłem nazwy sorry piszę z pamięci.
Pozdrawiam,
Piotrek
Obecnie Nuvi 3790T/
3490 (UMP, CNE 2013.30, GPMapa 2010.3) + Smartphone Link - Live Traffic & Safety Cameras
Obrazek
frasun
Radny
 
Posty: 3775
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 8:34

Re: Test Nuvi 5000

Postprzez LesnyDziad » Śr, 02 lip 2008 14:05

frasun napisał(a):
LesnyDziad napisał(a):Czy jest możliwośc "zabawy" (chodzi o zaprogramowanie trasy) z Nuvi 5000 po podłączeniu go do PC?

Da się, ale trzeba przejść do trybu serwisowego, włączyć tryb testowy, kliknąć na ikonkę, która pojawi się w ustawieniach (USB Switcher), przełączyć tryb USB z USB MassStorage na Ethernet over USB, w tym trybie nie da się nic do Nuvi załadować, ale po podłączeniu do kompa działa. ;)

Dzięki serdeczne, gdybym jeszcze wiedział jak wejśc w ten tryb testowy to bym próbował...
frasun napisał(a):Opcja druga zakup zasilacza usb.

Nic z tego, podłączyłem do zasilacza od Egde 305, zgłasza się tak samo jak przy pececie (bootuje się, ładuje mapy a potem wyskakuje obrazek Nuvi podłaczonego do PC).
frasun napisał(a): Trasy trzeba przesłać i tak jak w Nuvi 760 zaimportować do odbiornika (Moje dane / Import tras).
Jeśli pomyliłem nazwy sorry piszę z pamięci.
Pozdrawiam,

Wybacz, nic nie rozumiem. Przesłac z GPMapy w pececie do odbiornika? Się nie dają (Transfer > Send to Device > Routes). W ten sposób dają się u mnie przesyłac tylko waypointy.

Pozdrawiam,
Kompletny tłuk GPS-owy, Jurek.
LesnyDziad
Początkujący
 
Posty: 10
Dołączył(a): Pt, 13 kwi 2007 16:40
Lokalizacja: pomorskie

Re: Test Nuvi 5000

Postprzez frasun » Śr, 02 lip 2008 15:36

LesnyDziad napisał(a):Dzięki serdeczne, gdybym jeszcze wiedział jak wejśc w ten tryb testowy to bym próbował...

Przytrzymać palcem środek zegara na ekranie komputera podróży.
Pozdrawiam,
Piotrek
Obecnie Nuvi 3790T/
3490 (UMP, CNE 2013.30, GPMapa 2010.3) + Smartphone Link - Live Traffic & Safety Cameras
Obrazek
frasun
Radny
 
Posty: 3775
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 8:34

Re: Test Nuvi 5000

Postprzez LesnyDziad » Śr, 02 lip 2008 16:10

Dziękuję, już lecę do samochodu...
Ostatnio edytowano Śr, 26 lis 2008 21:26 przez beetle-m, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Usunięto pełny cytat postu poprzedzającego.
LesnyDziad
Początkujący
 
Posty: 10
Dołączył(a): Pt, 13 kwi 2007 16:40
Lokalizacja: pomorskie

Re: Test Nuvi 5000

Postprzez LesnyDziad » Śr, 02 lip 2008 17:07

Wszystko działa jak trzeba, tryb testowy jest chociaż dla laika dosyc on straszny. Ikonek doliczyłem się 29 na czerech stronach, niestety switchera USB tam nie ma.
Nic to, udało mi się za to przenieśc z powodzeniem trasy z peceta do Nuvi. Myślałem że wystarczy Transfer>Send To Device>Routes, a tu, jak piszesz, trzeba jeszcze w urządzeniu Import Routes from File. Teraz wszystko jasne. Dzięki serdeczne, sam bym na to nie wpadł.
Teraz się dopatrzyłem że ten zasilacz USB com chciał na nim N5000 odpalic to był od telefonu Motorola, wtyczka taka sama ale widac inna jej konfiguracja i zmusiła go do przejścia w tryb Mass Storage. Widac ma byc zasilacz dedykowany.

Raz jeszcze dziękuję za pomoc,
pozdrówka,
Jurek.
Ostatnio edytowano Śr, 26 lis 2008 21:24 przez beetle-m, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Usunięto pełny cytat postu poprzedzającego.
LesnyDziad
Początkujący
 
Posty: 10
Dołączył(a): Pt, 13 kwi 2007 16:40
Lokalizacja: pomorskie

Re: Test Nuvi 5000

Postprzez frasun » Śr, 02 lip 2008 17:17

LesnyDziad napisał(a):Wszystko działa jak trzeba, tryb testowy jest chociaż dla laika dosyc on straszny. Ikonek doliczyłem się 29 na czerech stronach, niestety switchera USB tam nie ma.

Albo ja nie potrafię tego napisać, albo ty nieuważnie czytasz:
1. Tryb serwisowy (nie dłub w tych ustawieniach)
2. W menu serwisowym na dole ekranu -> Naciśnij "Test mode"
3. Pojawi się ekran testowy -> Naciśnij "Exit"
4. Wejdź do menu -> Ustawienia
5. Przewiń na dół -> Obok ikonki "Moje dane" pojawią się dwie nowe pozycje: "USB Switcher" i "Test"
6. Wybierz "USB Switcher", a następnie "Ethernet over USB"
Pozdrawiam,
Piotrek
Obecnie Nuvi 3790T/
3490 (UMP, CNE 2013.30, GPMapa 2010.3) + Smartphone Link - Live Traffic & Safety Cameras
Obrazek
frasun
Radny
 
Posty: 3775
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 8:34

Postprzez niripas » Śr, 02 lip 2008 17:46

popej napisał(a):Nuvi 5000 podobnie jak nuvi 8xx pracuje pod Linuksem. Zapewne obsługuje system plikowy ext2 lub ext3. Ciekawi mnie, czy zobaczy kartę SD w formacie ext2?


Takie moje 0.03 zl - powinien. W fstabie jest fs ustawiony na "auto", a obslugiwane (w definicjach fs-ow) sa fat, vfat, ext2 i ext3.
niripas
Początkujący
 
Posty: 13
Dołączył(a): Wt, 01 lip 2008 9:28

Re: Test Nuvi 5000

Postprzez LesnyDziad » Śr, 02 lip 2008 20:48

frasun napisał(a):Albo ja nie potrafię tego napisać, albo ty nieuważnie czytasz:
1. Tryb serwisowy (nie dłub w tych ustawieniach)
2. W menu serwisowym na dole ekranu -> Naciśnij "Test mode"
3. Pojawi się ekran testowy -> Naciśnij "Exit"
4. Wejdź do menu -> Ustawienia
5. Przewiń na dół -> Obok ikonki "Moje dane" pojawią się dwie nowe pozycje: "USB Switcher" i "Test"
6. Wybierz "USB Switcher", a następnie "Ethernet over USB"
Pozdrawiam,


O, teraz tak, wytłumaczone do końca i jak na przysłowiowym rozdrożu. Wszystko się zgadza, switcher jest jak żywy.
Ino że mój komp po podłączeniu odbiornika szukał drivera do Ethernet Gadget'a i jego nie znalazł.
Ale to drobiazg bo Nuvi, o dziwo, i tak działał jak w aucie.
Najważniejsze jednak że już wiem jak załadowac trasy opracowane na kompie i o to mi od początku chodziło.

Wielkie dzięki raz jeszcze i pozdrowionka,
Jurek a.k.a. LeśnyDziad.
Ostatnio edytowano Śr, 26 lis 2008 21:29 przez beetle-m, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Poprawiono BBCode w cytacie.
LesnyDziad
Początkujący
 
Posty: 10
Dołączył(a): Pt, 13 kwi 2007 16:40
Lokalizacja: pomorskie

Re: Test Nuvi 5000

Postprzez RoboComp » Śr, 26 lis 2008 21:03

Witam, mam Nuvi 5000, zrobiłem wszystko jak w opisie - mogę w domu odpalić urządzenie po USB, ale faktycznie komputer chce driver Ethernet Gadget. Próbowałem coś takiego znaleźć, ale bezskutecznie. Co z tym fantem można zrobić? Pozdrawiam, Robert
RoboComp
Nowy
 
Posty: 4
Dołączył(a): N, 29 cze 2008 20:43
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nuvi 5000 - test

Postprzez frasun » Śr, 26 lis 2008 21:17

Ten sterownik nie jest Ci do niczego potrzebny.
Pozdrawiam,
Piotrek
Obecnie Nuvi 3790T/
3490 (UMP, CNE 2013.30, GPMapa 2010.3) + Smartphone Link - Live Traffic & Safety Cameras
Obrazek
frasun
Radny
 
Posty: 3775
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 8:34

Następna strona

Powrót do Na drodze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 16 gości