nuvi 860 T - moje pierwsze wrażenia

O seriach nüvi, dēzl, zūmo, a nawet StreetPilot czy Quest. O mapach CityNavigator, GPMapie i UMP-pcPL, a także o bazach radarów, komendach głosowych, TMC, 3D Traffic oraz wszystkim co związane z użytkowaniem GPSów w samochodzie czy motocyklu.

Moderatorzy: frasun, wojtek, Artur, sdsyc, Alf/red/

nuvi 860 T - moje pierwsze wrażenia

Postprzez irko » N, 04 sty 2009 10:12

Witam!

Jestem nowym użytkownikiem nawigacji Garmin, model 860T.
Po bardziej dogłębnym zapoznaniu się z modelem nawigacji GARMIN 860t postanowiłem podzielić się swoimi spostrzeżeniami nt. tego urządzenia.

Dane producenta nt nawigacji http://garmin.entre.pl/produkt/Garmin_Nuvi_860_GP_id580

Co w zestawie - w pudełeczku znajdziecie:

- Nawigacje
- Kabel zasilania z zapalniczki z antena TCM
- Uchwyt z przyssawka (regulacja kulowa)
- Włącznik do sterowania głosem
- Podkładka do zamocowania na desce w aucie jeśli nawigacja ma nie być mocowana do szyby
- Instrukcja w j. polskim
- Gwarancja

Sugerowana cena brutto za ta zabawkę to 1 659,00 PLN (na początek roku 2009)
Dodatkowy wydatek to futerał do noszenia. Zestaw go NIE ZAWIERA - czyli kolejny wydatek około 70 zł.
Zestaw nie zawiera też ładowarki sieciowej. Jeśli chcecie używać w domu (w zestawie są gry, czy do planowania trasy) trzeba dokupić - kolejne 69,90 zł

1. Pierwsze uruchomienie

Ekran powitalny jest podobny jak we wszystkich starszych wersjach garmina

Obrazek

Zawiera

- ikonę poszukiwania celu Dokąd?
- Pokaż mapę
- Narzędzia
- Głośność
- Ikona telefonu po zalogowaniu


DOKĄD?

Obrazek Obrazek

Wyszukiwanie

Obrazek

Jedz do domu
– trzeba ustalić pozycje domową. Po wykonani wklikniecie powoduje szybkie wytyczenie trasy z aktualnej pozycji do tej zapisanej jako domowa.

Obrazek

Ulubione
- lista zapisanych pozycji po wkliknieciu których nastapi szybkie wytyczenie trasy

Obrazek

Punkty szczególne (POI)
- wybór wielu punktów do których wytyczyć można szybka nawigacje, z podaniem odległosci i kierunku w którym się znajdują.
-
Obrazek Obrazek

Ostatnio znalezione
- historia wyszukiwanych celów z możliwością szybkiego wytyczenia trasy

Mniej używane opcje - Skrzyżowanie, Dodatki, Miasta, Trasy, Znajdź na mapie, Współrzędne


POKAŻ MAPE

Obrazek

W tym okienku zobaczymy oczywiście mapkę w 3D (po kliknieciu w dowolnym miejscu pojawi się widok 2D)
Na górze pasek z informacją o drodze, która się poruszamy, znaki +/- do zmiany powiększenia mapy
Na dole informacje o prędkości, kierunku oraz przycisk MENU do powrotu do pierwszego okna

Obrazek

Po wytyczeniu celu podróży w trasę poprowadzi różowa droga na której pojawia się strzałki manewrów.
Zamiast prędkości i kierunku pojawi się informacja o planowanym czasie przybycia oraz odległości do najbliższego zwrotu.
Po wkliknieciu przycisku czasu – pojawi się okna z parametrami podróży (prędkość, odległość do końca, kierunek i statystyki podróży)
Po wkliknieciu przycisku z inf o zwrocie pojawi się mapka w 2D z rozrysowanym manewrem i komunikat głosowy

Obrazek Obrazek


SYMBOL ZASIEGU GPS

Można zobaczyć dokładność namierzania satelitów. Warto poczekać po uruchomieniu urządzenia na uzyskanie lepszego sygnału.

Obrazek


CZAS I NAŁADOWANIE BATERII

- możliwość zmiany strefy czasowej i formatu podawanego czasu (godzinę urzadzenie ustawia samo np. sygnału z satelitów. Nie ma możliwości ręcznego przestawienia)

Obrazek


NARZEDZIA

Jak na załączonych obrazkach

Obrazek Obrazek

USTAWIENIA

Obrazek

SYMULACJA GPS
– można zaznaczyć włączona i w pomieszczeniu wytyczać trasy bez czekania na niepotrzebne szukanie satelitów
TRYB PRACY
- samochód
- rower
- pieszy
JEDNOSTKI
- kilometry
- mile
KLAWIATURA
- Qwerty
- ABC
ZDALNY
- aktywacja nowych urządzeń zdalnych
- Dezaktywacja urzadzeń jw.

Na dole przycisk INFORMACJA z danymi zawierającymi wersje oprogramowania

Obrazek


NAWIGACJA

Obrazek

PREFERENCJE TRASY
- Najszybsza
- Najkrótsza
- Bezdroże
UNIKANIE
- Zawracanie, Autostrady, Drogi płatne, Ruch drogowy, Promy, Pasy specjalne, Drogi gruntowe, Własne unikalne trasy.
MONIT O OBJAZDACH

ZABEZPIECZENIA

Obrazek


CZAS – to samo okno które można uruchomić klikając w godzinę na pierwszym ekranie

WYŚWIETLANIE
- czas podświetlania
- Ustaw jasnośc
- Tryb koloru
- Zrzut ekranowy

MAPA

Obrazek

- szczegółowość map (Najwyż-sza, Wiecej, Normal-na, Niższa) pisownia oryginalna :)
- Widok mapy (Kierunek u góry, Północ u góry, Widok 3D)
- Pojazd (możliwość załadowania z http://garmin.com

Obrazek

- Automatyczne powiększenie
- Pokaż POI (możliwość wyboru kategorii POI wyświetlanych na ekranie)
Bardzo przydatna funkcja. W centrum Warszawy urządzenie pokazuje wszystkie możliwe zaznaczone sklepy, restauracje itp. Nie widać mapy z pod natłoku znaczków. Dobrze jest zbedne wylaczyć. Umozliwia to własciwie dopiero seria 8-set.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

UWAGA – każda z tych kategorii zwykle ma możliwość rozwinięcia (oprócz stacji paliw niestety).

DZIENNIK PODRÓZY
- zaznaczenie powoduje wyświetlenie na mapie przebytej drogi (można ja importować do komp.)

MAPA

- możliwośc wyboru mapy z wgranych na navi lub karte pamięci
- UWAGA – nie zaleca się zaznaczania wiecej niż jednej mapy

Obrazek

- Nawigacja zawiera mapę City Navigator Europe NT 2008. Można ja bezpłatnie uaktualnić do wersji 2009 po zarejestrowaniu urządzenia na http://garmin.com. Mapka do pobrania (wersja 2009.1) ma ponad 3 GB. Czas pobierania kilkanaście godzin. Można zamówić ja również na płycie DVD – za opłatą.
- Wersja GP nawigacji zawiera GP Mape – również do uaktualnienia na http://gpmapa.pl/
- Na Garmina można wgrać także bezpłatna mapkę UMP (co i skąd ściągnąć – znajdziecie w odpowiednim dziale tego forum)

UWAGA – UMP najlepiej wgrywać na kartę pamięci mini SD – jeśli wgracie do odbiornika to wykasuje GP Mapę (o ile ja macie ;))

BLUETOOTH
- umożliwia połączenie lub rozłączenie telefonów z tym gadżetem.

Obrazek

JĘZYK

Obrazek

PUNKTY OSTRZEGAWCZE

- możliwość wyłączenia całkowicie POI jak i własnych alertów (radary, ograniczenia prędkości)


AKTUALNA POZYCJA

Obrazek

- pokazuje ostatnia zanotowana przez urządzenie pozycje
- można ja zapisać w ulubionych
- można poszukać najbliższych punktów POI


Na stronie https://my.garmin.com/mygarmin/customers/myGarminHome.faces trzeba zarejestrować urządzenie, żeby pobrać najnowsza wersje mapy europy (CNE) oraz zaktualizować oprogramowanie. Podobnie zaktualizować można GP Mapę (na stronie http://www.gpmapa.garmin.pl/).

TRASY
- urządzenie umożliwia wytyczenie 10 tras wieloma punktami pośrednimi
- trasy można wytyczyć w komputerze (mapsource) i wgrać do odbiornika i na odwrót

Obrazek Obrazek


POMOC – bardzo szczegółowa

ODTWARZACZ MUZYKI
- wyszuka wszystkie pliki MP3 w urządzeniu i na karcie

Obrazek

ODTWARZACZ AUDIBLE

- możliwość słuchania książek w tym formacie. Na urządzeniu jest kilka tekstów w j. Niemieckim i angieslim do prezentacji

Obrazek

PRZEGLADOBRAZKÓW

- wyszukuje wszystkie pliki jpg zgrane na urządzenie i kartę
- prezentacja pokazu
- umożliwia wybór jednego z nich jako tapetę startowa urządzenia

Obrazek

GRY

Większość które NUVI 860 zawiera to DEMA ale da się w nie pograć. Możliwość wykupienia pełnych wersji na http://garmin .com (około 5 $ za gre).

Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

KALKULATOR, PRZELICZNIK WALUT, PRZELICZNIK JEDNOSTEK, CZAS NA ŚWIECIE, BUDZIK
- opcje raczej zbędne (większość posiadają obecnie wszystkomajace telefony) lub rzadko używane

MOJE DANE – tu można robić porządki w danych, usuwać zbędne adresy, trasy itp (przydatne)


GŁOSNOŚĆ

- Urządzenie wyposażone jest w transmiter FM.
- Umożliwia słuchanie komend, telefonu i muzyki z NAVI na głośniki auta.
- Niestety nie sprawdza się. W Warszawie brakuje wolnej częstotliwości w która dało by się wcisnąć transmiter bez zakłóceń
- W trasie często wcinają się stacje co zniechęca do słuchania


SYSTEM GOSNOMÓWIACY

Po zalogowaniu i sparowaniu urządzenia z Navi telefon z aktywnym bluetooth automatycznie jest łączony

Obrazek

SPIS TELEFONÓW – możliwość korzystania z książki w telefonie (również wyszukiwanie)
WYBIERZ TEL Z POI - ta funkcja byłaby bardzo przydatna gdyby działała. Telefon jest wyświetlany. Przed aktualizacją softu – nawet był wybierany. Po – już nie.
WYBIERZ – wybieranie nr z klawiatury
HISTORIA POLACZEŃ – pobiera z tel ostatnie wybierane, nieodebrane, odebrane. Możliwość oddzwonienia.
DZWOŃ DO DOMU – łączy z wybranym nr
WYBIERANIE GŁOSOWE – nie mam tej funkcji w tel. Nie sprawdziłem.
SMS – wygodne redagowanie wiadomości z klawiatury oraz czytanie otrzymanych.

Obrazek Obrazek
Obrazek

Pełne połączenie z telefonem (SMS i ostatnio wybierane itp) nie jest możliwe ze wszystkimi aparatami.
Lista współpracujących telefonów znajduje się na stronie http://www8.garmin.com/bluetooth/phones.jsp
O nokiach - jak działają - viewtopic.php?f=1&t=1789

STATUS TELEFONU

- pokazuje zasięg i stan naładowania baterii
- było by pięknie gdyby dało się tu rozłączyć telefon. Niestety jeśli jesteśmy połączeni i jedziemy z kimś w aucie nie da się łatwo rozłączyć bluetooth tak aby rozmowa nie była słyszana przez wszystkich.

Obrazek


2. Aktualizacja oprogramowania

- Ponieważ producent nie ustrzegł się wielu błędów w urządzeniu, warto podłączyć navi do komputera aby po zarejestrowaniu na stronie http://garmin.com w dziale my garmin pobrać niezbędne pliki. Przy pierwszym podłączeniu automatycznie wgra nam się cały dostępny i najnowszy soft.
- Od niedawna strona rejestracyjna jest również w j. polskim
- Mapy – aktualizacje opisane powyżej.
- RADARY – można wgrać programem POI LADEREM (http://www.garmin.pl/tech/index.php?mod ... ct=article)
- Radary do pobrania ze strony http://www.ump.waw.pl/mapy/Jacek.zip
- Jeśli chcecie żeby ostrzeganie odbywało się komunikatami głosowymi – najlepiej podmienić plik POI.gpi na ten pobrany ze strony http://beetle-m.neostrada.pl/Poi/poi_mp3_std.zip

3. Jazda


PUNKTY POI

Urządzenie posiada bardzo bogata bazę namiarów na stacje benzynowe, apteki, restauracje itp. Można do nich wygodnie nawigować korzystając z menu w którym wybieramy potrzebna kategorię i już widzimy np. gdzie jest i w jakim kierunku najbliższa apteka. Można w tym miejscu wybrać opcje jazdy do wybranego punktu lub zobaczyć go na mapie.
Tak wielka ilość punktów powoduje jednak że po ich zaznaczeniu mapa staje się mało czytelna

Obrazek.

Nie wszystkie punkty moim zdaniem sa pokazane odpowiednio.
- Mapa nie rozróżnia np. stacji benzynowych od stacji na których jest tylko gaz.
- Nie pokazuje czy najbliższa stacja paliw to stacja sieciowa (ważne dla osób posługujących się kartami paliwowymi). To da się ominąć poprzez wejście przez DOKĄD -> Punkty Szczególne -> Paliwo Tam wyświetla się pelna nazwa stacji, jak jest daleko i w jakim kierunku.

Poza tym punkty pokazane sa moim zdaniem zbyt małymi ikonami (żeby można było je zobaczyć jeśli w jednym miejscu jest ich wiele – tyle, ze trzeba włożyć nos w nawigacje aby zobaczyć dokładnie co przedstawiają). Nie sprzyja to bezpieczeństwu jazdy.

Porównanie punktów POI SONY i Garmina na mapach naiteq

Obrazek.

Najlepsze ikonki zrobione są dla darmowe UMP

Nawigowanie do najbliższego punktu z menu jest niezłe. Wchodzi się poprzez okienko dokąd i punkty POI do wybranych punktów np stacja benzynowa, poczta, apteka, muzeum i nawigacja pokazuje wszystkie w okolicy z informacja z której strony świata od ciebie się znajdują(północ, południe itp) i jak daleko. Potem wystarczy wkliknać jedz i gotowe. To jest super



OBSŁUGA GŁOSOWA

Opinie nt obslugi głosowej zasiegnełem z: http://www.chumber.pl/2008/08/03/test-nawigacji-garmin-860t/2/

[...] Zacznijmy faktem, iż na chwilę obecną (sierpień 2008) nie ma wsparcia dla wybierania głosowego na polski język. Jeżeli ktoś kupi urządzenie skonfigurowane fabrycznie na polski język będzie się trudził i denerwował dlaczego ta funkcja nie działa. Jednak jeżeli będziemy zmuszeni zmienić język z angielskiego na polski po wyborze języka polskiego naszym oczom ukaże się taki oto komunikat.

Sprawa jest prosta. Nie ma możliwości dyrygowania Garminowi po polsku dokąd chcemy jechać, albo jakie opcje chcemy zmienić.

No dobrze, ale załóżmy, że chcemy sprawdzić jak urządzenie działa przy wybieraniu głosowym na języku angielskim. Tą funkcję sprawdziłem przy całkowicie wyłączonej muzyce, wydając polecenia bardzo głośno i wyraźnie. Na dodatek zbliżyłem się do sprzętu by było mnie słychać dokładniej! I co? I nic! Totalna klapa. Jak testowałem urządzenie w domu, w pokoju, bez żadnych zakłóceń nawigacja działała poprawnie. Jednak w samochodzie wybieranie głosowe jest całkowicie bezużyteczne.

Załóżmy jednak, że ktoś chce wydawać komendy po angielsku i ma super wyciszony samochód, gdzie odgłosy silnika są bardzo słabo słyszalne. Będzie mógł wybrać wcześniej zdefiniowane pozycje z ulubionych (Favourites), jednak by wybrać adres ulicy, do której jeszcze nie jechaliśmy musiałby PRZELITEROWAĆ całą ulicę. A co, gdy jedna litera nie będzie zrozumiała przez urządzenie? Żmudna robota…

Osobiście uważam, iż ta opcja jest zbędnym wydatkiem. Operowanie tą funkcją nie należy do najdogodniejszych, z racji, iż nie działa tak jak powinna.
[...]


PAMIĘĆ

Nawigacja jest reklamowana jako posiadająca wewnętrzną pamięć 4 GB.
Guzik prawda. Cała zajęta jest na sterowanie głosem, gry i mapy. Wolna przestrzeń to okolo 500 MB

Obrazek

Dodatkowa pamięć dostępna poprzez karty Mini SD. To też nie jest praktyczne. Ostatnio podczas wyjazdu chciałem wgrać od kolegi zdjęcia z laptopa. przy starszych rozwiązaniach (jak np w NUVI 760) wyjmowało się kartę SD, wkładało do laptopa z czytnikiem (standard w nowych) i już. Tutaj trzeba nosić przejściówkę lub kable. Niby można ale było lepiej i praktyczniej.

NAWIGOWANIE

Nawigacja nie potrafi wytyczać bardzo długich tras. Wykłada się przy próbie wytyczenia trasy z Wawy do Barcelony. I kombinowałem już wszystko. Wyłączałem GP mapę - dzwoniłem do GARMINA i niestety tak jest i już. Trasę trzeba dzielić na mniejsze odcinki. A jak chcesz zobaczyć cala drogę lepiej użyć http://maps.google.com/

GP mapa jest w miarę dokładna. Nie ma jednak tak jak CNE komunikatów o ograniczeniu prędkości (CNE wyświetla się znak z max prędkością) CNE próbowała prowadzić mnie po kładce dla pieszych przez tory ;) W Poroninie w bocznych drogach jechałem po pustej mapie (GP MAPA bez zastrzeżeń). GP Mapa ma poza tym niej dróg (popatrz tu viewtopic.php?f=6&t=3343&start=75#p60875).

GP Mapa ma paskudne grube krechy dróg. CNE wygląda ok.

Po trasie prowadzi RÓŻOWA droga :))) - można to zmienić?

Przeliczanie trasy jest bardzo szybkie. Po zjechaniu z wytyczonej drogi po kilku sekundach od razu przelicza nowa drogę. Jest to duży plus urządzenia.

Informacje że urządzenie działa 3-4 godziny można miedzy bajki włożyć. Z zegarkiem w ręku równo 2 godziny


TCM

Przyda się poza Polską. W kraju lepiej dokupić zwykły kabel (69,90 zł) do ładowania żeby przypadkiem nie uszkodzić tego z anteną - niestety bardzo drogiego za ponad 250 zł.


4. Podsumowanie

GARMIN 860t posiada wiele zalet do których zaliczyć można:

- Bluetooth (jeśli potrzebujecie)
- Gierki. Niby dla dzieci ale samemu tez fajnie zagrać w wolnej chwili
- Możliwość wyboru wyświetlania wybranych punktów POI
- Wbudowany odtwarzacz mp3 i jpg
- Tak jak we wszystkich Garminach możliwość wgrywania niezależnych map, bardzo aktualnych baz radarów i punktów niebezpiecznych
- możliwość zapisania przejechanej trasy (do zaimportowania do komputera).
- Stacja dokująca z zasilaniem

Wad jest niestety więcej

- zapisany ślad nie pokazuje rzeczywistej pozycji tylko "przyciągniętą do drogi"
- brak SiRFStar III co skutkuje częstym "obracaniem sie auta" w poprzek drogi po zatrzymaniu samochodu.
- znaczna awaryjność urządzenia (wymieniłem TRZY). Tak prowadziły viewtopic.php?f=1&t=5000&start=60#p61214
viewtopic.php?f=1&t=5000&st=0&sk=t&sd=a&start=30#p61002
- Niedopracowane menu. Na górnym pasku ciągle wyświetla się np JEDŹIESZ PO...
- Problemy z dokładnością pokazywanej pozycji. viewtopic.php?f=1&t=5000&st=0&sk=t&sd=a&start=75#p61705
- Po drodze prowadzi ta RÓZOWA droga. Żeby było można jakoś to zmienić...
- Bardzo małe i niewyraźne ikony POI
- Niedopracowane korzystanie z możliwości dzwonienia z danych POI
- Brak wyświetlania podczas nawigowania do celu informacji o PREDKOSCI i ODLEGŁOSCI
- Błędne podawanie informacji o odległości do skrętu – zwykle podczas skretu wyswietlana jest informacja, że do manewru zostało 10 lub więcej metrów

- brak możliwości swobodnego łączenia i rozłączania telefonu
- zastosowanie moim zdaniem mniej praktycznych kart SD. Na + są tańsze w zakupie

AWARYJNOŚC
- na GPMapie czasami nie pozwalał mi na wyszukanie adresu (włączona tylko jedna mapa) - brak mapy
- restart po wkliknieciu okreslonej pozycji (np ostatnia wybierana pozycja)
- wadliwe nawigowanie (obok drogi lub droga doodalona o nawet 100m)
- Problemy z odświeżaniem mapy. Często osiągam pozycje dużo wcześniej niż symbol mojego auta na mapie
- Przy długiej jeździe zawieszanie się urządzenia (zanikanie mapy, nie reagowanie na przyciski)

- samoistne :?: instalowanie orogramowania (w drodze podczas nawigowania), tak mialem z bluetoothem - potem wystapily problemy z dzwonieniem
- samoistny restart w czasie jazdy
- problem z odznaczaniem pol wyboru. w poi po zaznaczeniu bankow zaznaczaja sie rowniez sady i urzedy - nie da sie tego wyłaczyc, nie pomaga reset ani przeinstalowanie urządzenia.

Obecnie probuje urzywać już TRZECIEGO urzadzenia
Po instalacji map z http://garmin.com pojawiły sie ostatnie trzy wymienione problemy.
Nie mowiac o problemie z aplikacja MAPSOURCE - która niewidziala zainstalowanych wczesniej niezaleznych map i niepozwalała sie uruchomic

Urządzenie nie jest już prezentowane na stronie http://garmin.com ani http//:garmin.pl (ale de tak)


ZEBRANE BŁĘDY Z CAŁEGO WĄTKU

Jazda obok drogi :arrow: viewtopic.php?f=1&t=5000&st=0&sk=t&sd=a&start=30#p61002
Dziwne wyświetlanie ikon POI na UMP :arrow: viewtopic.php?f=1&t=5000&st=0&sk=t&sd=a&start=30#p61014
Wskazywanie błędnej pozycji na drodze :arrow: viewtopic.php?f=1&t=5000&st=0&sk=t&sd=a&start=45
Porównanie poprawnosci nawigowania GARMIN NUVI 860T kontra SONY U73T :arrow: viewtopic.php?f=1&t=5000&st=0&sk=t&sd=a&start=60#p61214

Błędne wskazywanie pozycji po kolejnej wymianie urządzenia :arrow: viewtopic.php?f=1&t=5000&st=0&sk=t&sd=a&start=90
Zawieszanie się urządzenia :arrow: viewtopic.php?f=1&t=5000&st=0&sk=t&sd=a&start=120#p62270






Podziękowania dla firmy ENTRE.PL za wyrozumiałość i wymianę kolejnych urządzeń

pozdrawiam
ir
Ostatnio edytowano So, 23 maja 2009 8:45 przez irko, łącznie edytowano 25 razy
był Garmin 865t , jest 2689 LTM ZUMO XT http://www.bluephoto.pl
Avatar użytkownika
irko
Bywalec
 
Posty: 459
Dołączył(a): N, 04 sty 2009 8:21

Re: Garmin 860 T - moje pierwsze wrażenia

Postprzez irko » Pn, 05 sty 2009 10:18

Co do map jeszcze
- pomimo zaznaczonej GP Mapy nawigacja nie pozwala na wyszukanie adresu - komunikat brak zainstalowanej mapy.
- dzieje sie tak pomimo, ze mapa jest i mozna sobie ja ogladać
- po jakims czasie mapa samoistnie pojawia sie znowu
- Serwis twierdzi, ze problem jest znany i pomaga zmiana oprogramowania na 4.0 tyle ze ja mam te najnowsza wersje i problem występuje.
był Garmin 865t , jest 2689 LTM ZUMO XT http://www.bluephoto.pl
Avatar użytkownika
irko
Bywalec
 
Posty: 459
Dołączył(a): N, 04 sty 2009 8:21

Re: Garmin 860 T - moje pierwsze wrażenia

Postprzez frasun » Pn, 05 sty 2009 10:49

Zrób reset. 860 działa stosunkowo stabilnie.
Pozdrawiam,
Piotrek
Obecnie Nuvi 3790T/
3490 (UMP, CNE 2013.30, GPMapa 2010.3) + Smartphone Link - Live Traffic & Safety Cameras
Obrazek
frasun
Radny
 
Posty: 3775
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 8:34

Re: Garmin 860 T - moje pierwsze wrażenia

Postprzez irko » Pn, 05 sty 2009 19:05

jak sie to robi?
poważnie pytam
na razie próbowałem wyjmować baterie i nic
Ostatnio edytowano Pn, 05 sty 2009 19:13 przez beetle-m, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Usunięto pełny cytat postu poprzedzającego.
był Garmin 865t , jest 2689 LTM ZUMO XT http://www.bluephoto.pl
Avatar użytkownika
irko
Bywalec
 
Posty: 459
Dołączył(a): N, 04 sty 2009 8:21

Re: Garmin 860 T - moje pierwsze wrażenia

Postprzez frasun » Pn, 05 sty 2009 20:20

Tak jak w 5000 i każdym innym nuvim.
Pozdrawiam,
Piotrek
Obecnie Nuvi 3790T/
3490 (UMP, CNE 2013.30, GPMapa 2010.3) + Smartphone Link - Live Traffic & Safety Cameras
Obrazek
frasun
Radny
 
Posty: 3775
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 8:34

Re: Garmin 860 T - moje pierwsze wrażenia

Postprzez beetle-m » Pn, 05 sty 2009 20:33

Pozdrawiam, mariuszD
Już bez Garmina na pokładzie. Kiedyś: nüvi 3490LMT // 3790T // 765T // 760 // 250W
Teraz: Xiaomi 12 (z Google Maps i Android Auto)
Avatar użytkownika
beetle-m
Garniak
 
Posty: 6723
Dołączył(a): Cz, 11 paź 2007 7:17
Lokalizacja: Goczałkowice-Zdrój

Re: Garmin 860 T - moje pierwsze wrażenia

Postprzez irko » Wt, 06 sty 2009 12:17

bylem w salonie z tym moim gruchotem
na razie zaktualizowałem oprogramowanie (w tym gps)
teraz zabawka namierza mi skręt 10-20 m za skrzyżowaniem

oddaje to do serwisu, nie mam już sił :(
był Garmin 865t , jest 2689 LTM ZUMO XT http://www.bluephoto.pl
Avatar użytkownika
irko
Bywalec
 
Posty: 459
Dołączył(a): N, 04 sty 2009 8:21

Re: Garmin 860 T - moje pierwsze wrażenia

Postprzez frasun » Wt, 06 sty 2009 12:41

Używaj jednej mapy.
Pozdrawiam,
Piotrek
Obecnie Nuvi 3790T/
3490 (UMP, CNE 2013.30, GPMapa 2010.3) + Smartphone Link - Live Traffic & Safety Cameras
Obrazek
frasun
Radny
 
Posty: 3775
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 8:34

Re: Garmin 860 T - moje pierwsze wrażenia

Postprzez irko » Wt, 06 sty 2009 18:47

był Garmin 865t , jest 2689 LTM ZUMO XT http://www.bluephoto.pl
Avatar użytkownika
irko
Bywalec
 
Posty: 459
Dołączył(a): N, 04 sty 2009 8:21

Re: Garmin 860 T - moje pierwsze wrażenia

Postprzez JacekN » Wt, 06 sty 2009 19:04

Wystawiłes niezłą recenzję,tylko powiedz po co to wszystko skoro nawet nie potrafisz go obsługiwać ,moze byś to zostawił innym,bo z twojego opisu faktycznie wynika że to gruchot.Sprzedaj go i kup cos innego np.super gruchota tom-topa.Pozdrawiam.
176C&FF320C&SP7200&sporo innych gratów i na dodatek 64st
JacekN
Bywalec
 
Posty: 605
Dołączył(a): N, 18 mar 2007 11:41
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Garmin 860 T - moje pierwsze wrażenia

Postprzez irko » Wt, 06 sty 2009 21:36

tak niestety jest ze jak sie dostanie taki prezent od zony to nie wypada pchnac na allegro
co szczerze bym zrobił bo nie lubię tego gruchota

a z czego wnioskujesz ze nie umiem go obsługiwać?
panie Jacku, wzywam do tablicy
opisałem szczerze jakie mam ta zabawka jazdy.

Nie mowiac o mapach
- dziś nawigacja w warszawie polecila mi gdy jechałem trasą łazienkowską zjechać i pokonać rondo jazdy polskiej GÓRĄ gdy tam jest tunel
- na grochowska w poblizu ronda wiatraczna kieruje mnie z waszyngtona DO AL Zielenieckiej. Jade dalej prosto, zmusza do krecenia gdy z al jest wygodny zjazd w grenadierów. skrecam w grenadierów - kaze obiechać pół warszawy.
Na szczęście mam jeszcze atlas.

Beetl(e)dit: Unikajmy proszę pełnego cytowania jeśli odpowiadamy na poprzedzający post.
Ostatnio edytowano Wt, 06 sty 2009 22:06 przez beetle-m, łącznie edytowano 3 razy
Powód: Usunięto pełny cytat postu poprzedzającego.
był Garmin 865t , jest 2689 LTM ZUMO XT http://www.bluephoto.pl
Avatar użytkownika
irko
Bywalec
 
Posty: 459
Dołączył(a): N, 04 sty 2009 8:21

Re: Garmin 860 T - moje pierwsze wrażenia

Postprzez wug » Wt, 06 sty 2009 21:37

Wprawdzie jest to Forum Garmina,ale "garminofilski szowinizm", to lekka przesada. Kazdy moze miec wlasne zdanie, bez narazania sie na "dintojre". Ja rowniez uwazam, ze Garmin produkuje coraz wiecej szmelcu!
Pozdrawiam.
____________________ Nüvi Nuvi760T ; Nuvi1490T; Nuvi 3590LMT +CNE NT 2017.10
wug
Bywalec
 
Posty: 304
Dołączył(a): Pt, 09 lis 2007 18:43
Lokalizacja: Strasbourg

Re: Garmin 860 T - moje pierwsze wrażenia

Postprzez JacekN » Wt, 06 sty 2009 21:47

Poczekam aż uważniej poczytasz instrukcję i bliżej zapoznasz się z urządzeniem.

p.s.jak masz problem z zasilaniem z sieci to na allegro masz" PRZEJSCIÓWKA 230V na GNIAZDO ZAPALNICZKI 12V" za prawie 5zł.

pozdrawiam
176C&FF320C&SP7200&sporo innych gratów i na dodatek 64st
JacekN
Bywalec
 
Posty: 605
Dołączył(a): N, 18 mar 2007 11:41
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Garmin 860 T - moje pierwsze wrażenia

Postprzez irko » Wt, 06 sty 2009 22:17

dalej czekam na argumenty
Ostatnio edytowano Cz, 12 lut 2009 18:10 przez irko, łącznie edytowano 1 raz
był Garmin 865t , jest 2689 LTM ZUMO XT http://www.bluephoto.pl
Avatar użytkownika
irko
Bywalec
 
Posty: 459
Dołączył(a): N, 04 sty 2009 8:21

Re: Garmin 860 T - moje pierwsze wrażenia

Postprzez JacekN » Śr, 07 sty 2009 14:57

Jakie argumenty,piszesz że sprzedasz grata garmina i kupisz sobie innego z ładniejszą mapą.To jest argument ładniejsza mapa?Co to wogóle oznacza.
I jeszce dodam że nawigacje stały sie bardzo powszechne tak jak kiedyś zegarek na rękę,ale zegarki tez sa różne i tanie i drogie i z lepszych firm i gorszych.
Więc sprzedaj nawigację i kup lepszą.
176C&FF320C&SP7200&sporo innych gratów i na dodatek 64st
JacekN
Bywalec
 
Posty: 605
Dołączył(a): N, 18 mar 2007 11:41
Lokalizacja: Rzeszów

Następna strona

Powrót do Na drodze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 16 gości