Czuję się oszukany przez GARMINA

Przeznaczeniem działu są porównania odbiorników Garmina z systemami innych producentów, dyskusje o tym jaką nawigację kupić (Garmin czy co innego) oraz ogólne rozważania o zaletach i brakach w ofercie Garmina.

Moderatorzy: Zachu, GPS Maniak, Azzie

Czuję się oszukany przez GARMINA

Postprzez yaris » Pn, 18 maja 2009 23:03

Tak jak w temacie czuje się oszukany przez firmę Garmin
a to dlatego ze dziś praktycznie żadnej użyteczności z mojego garmina kupionego 1.5 roku temu
Posiadam Garmina nuvi 750 aktualizacja jest dziś praktycznie niemożliwa (a tylko teoretycznie możliwa ).
A pamiętam jak przy zakupie nawigacji prawie wszędzie główna zaleta było aktualizowanie map i oprogramowania itp
gdzie odradzano rożne wymyślne firmy ze będzie problem z aktualizacja itd.
ale dziś uważam ze lepiej kupić nawigacje za 300zl niż jak ja wtedy za 1200zl
bo za półtora roku mógł bym kupić następną za 300zl z aktualnymi mapami a dziś do garmina jak zainstaluje nowe to się zawiesza bo porostu starsze garminy nuvi (tak jak u mnie w przypadku 750 nie daje rady z nowymi mapami i aktualizacja na wyższa np 4.80) zawiesza się
Nie wiem czy garmin nuvi 765 ma lepszy procesor czy jak ze normalnie obsługuje mapy chyba czymś się rożni?
Wiec dlatego jesli ktos sie zastanawia czy kupić Garmina za ponad 1000zl to niech pomyśli o jakimś tańszym urządzeniu co nie znaczy gorszym
Jak ci mapa nie pomoże to cię Garmin wspomoże.
Obrazek
Avatar użytkownika
yaris
Bywalec
 
Posty: 133
Dołączył(a): N, 20 sty 2008 1:21
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: Czuje sie oszukany przez GARMINA

Postprzez GPS Maniak » Pn, 18 maja 2009 23:43

Mam tylko cichą nadzieję, że podobny tekst pacnąłeś na http://forum.garmin.pl
Tam jest jakaś nadzieja, że firma weźmie sobie do serca Twoje żale. Nadzieja co prawda mała, ale jest.
My raczej sobie nie weźmiemy, bo z zgodnie z nazwą Forum jesteśmy: Maniakimi Garmina.
A maniacy - jak wiadomo - nie potrafią być obiektywni, nawet jeżeli rozumieją Twoje żale.
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Re: Czuje sie oszukany przez GARMINA

Postprzez beetle-m » Wt, 19 maja 2009 6:53

yaris. Reklamuj produkt jeśli wykorzystałeś wszelkie dostępne kroki (nowy firmware, reset, etc.), a urządzenie nie działa sprawnie.
Próbowałeś przynajmniej ?
Kontaktowałeś się z serwisem Excel'a w Szczecinie ?
Pozdrawiam, mariuszD
Już bez Garmina na pokładzie. Kiedyś: nüvi 3490LMT // 3790T // 765T // 760 // 250W
Teraz: Xiaomi 12 (z Google Maps i Android Auto)
Avatar użytkownika
beetle-m
Garniak
 
Posty: 6723
Dołączył(a): Cz, 11 paź 2007 7:17
Lokalizacja: Goczałkowice-Zdrój

Re: Czuję się oszukany przez GARMINA

Postprzez yaris » Wt, 19 maja 2009 9:28

beetle-m gdybym miał czas to na pewno bym się tam wybrał po 1 a po 2 nie jestem miłośnikiem reklamacji nie wiem jak to jest w Garminie ale przewaznie jest więcej zachodu jak pożytku z reklamacji jakichkolwiek urządzeń .
Chcem poprostu przestrzec ludzi ktorze kieruja sie czymś takim jak ja ze jak kupia urzadzenie z dosc wysokiej polki (jak na tamten czas)to bedzie dość dobre
Ja kierowałem się tym ze jak kupie za 1200zl nawigacje to będę mógł spokojnie ja aktualizować i będzie służyć mi na długo
Dlatego zbliżają się wakacje i jeśli ktoś ma wydać 1200zl to lepiej kupić urządzenie za 300 - 400 zł a za resztę (700zl)kupić rower sobie lub dzieciakowi i za (100zl)zatankować samochód :)
Nie chce tu robić anty reklamy Garminowi bo ja ze swojego urządzenia bylem bardzo zadowolony
ale firma garmin mogla by to jakoś lepiej usprawnić aktualizacje żeby to lepiej chodziło
choć ja w to niewierze ze będzie lepiej
Dziś zastanawiam się poco w nawigacje widoki budynków 3d? (które najprawdopodobniej spowalniają nawigacje te starsze )
nawigacja miała być chyba do tego żeby nas przeprowadzić z punktu A do punktu B
To prawda ze nuvi 765 ma lepszy procesor ?
Jak ci mapa nie pomoże to cię Garmin wspomoże.
Obrazek
Avatar użytkownika
yaris
Bywalec
 
Posty: 133
Dołączył(a): N, 20 sty 2008 1:21
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: Czuję się oszukany przez GARMINA

Postprzez wopozka » Wt, 19 maja 2009 9:40

yaris napisał(a):beetle-m gdybym miał czas to na pewno bym się tam wybrał po 1 a po 2 nie jestem miłośnikiem reklamacji nie wiem jak to jest w Garminie ale przewaznie jest więcej zachodu jak pożytku z reklamacji jakichkolwiek urządzeń.

I to jest właśnie błąd wielu ludzi, którzy nie reklamują urządzeń. Nie działa tak jak należy, reklamuj, nie odpuszczaj! Może to że firma dostanie trochę po kieszeni coś zmieni w jej postępowaniu. Wiem, że czasami człowiek czuje się zniechęcony i ma dość, ale dlaczego masz płacić za coś co nie spełnia twoich oczekiwań?

yaris napisał(a):Nie chce tu robić anty reklamy Garminowi bo ja ze swojego urządzenia bylem bardzo zadowolony
ale firma garmin mogla by to jakoś lepiej usprawnić aktualizacje żeby to lepiej chodziło
choć ja w to niewierze ze będzie lepiej

Ależ trzeba robić antyreklamę. Ty kupiłeś urządzenie i ciebie zawiodło, z takiego czy innego powodu. Dlaczego masz nie robić antyreklamy? Tak samo jak ja robię i bedę robił antyreklamę telefonom sony-erikson. Zawiódł mnie telefon, firma nie stanęła na wysokości zadania aby sprawę jakoś załatwić i więcej nie kupię i innym bedę odradzał.

Inną sprawą jest, co właściwie się u ciebie dzieje. Ja mam sporo starszy model (250) i nie ma problemów z aktualizacją i innymi takimi.
wopozka
Bywalec
 
Posty: 579
Dołączył(a): Cz, 18 paź 2007 9:48

Re: Czuję się oszukany przez GARMINA

Postprzez beetle-m » Wt, 19 maja 2009 9:53

Jeśli chciałeś wyrazić swoje niezadowolenie, bo to jest Twój cel założenia wątku - to o.k.
Można przecież sobie pomarudzić (też lubię :wink: ) i dalej z tym niezadowoleniem żyć.

Jeśli chcesz rozwiązać (lub przynajmniej spróbować to zrobić) Twój problem - posłuchaj naszej rady - reklamuj, rozmawiaj, zapytaj serwis, co dalej.
Beetl(e)dit: Zanim jednak rozpoczniesz procedurę reklamacji przeczytaj dwa posty dalej - opisz dokładnie swój problem z urządzeniem.
Pozdrawiam, mariuszD
Już bez Garmina na pokładzie. Kiedyś: nüvi 3490LMT // 3790T // 765T // 760 // 250W
Teraz: Xiaomi 12 (z Google Maps i Android Auto)
Avatar użytkownika
beetle-m
Garniak
 
Posty: 6723
Dołączył(a): Cz, 11 paź 2007 7:17
Lokalizacja: Goczałkowice-Zdrój

Re: Czuję się oszukany przez GARMINA

Postprzez wojtek » Wt, 19 maja 2009 10:02

yaris napisał(a):beetle-m gdybym miał czas to na pewno bym się tam wybrał po 1 a po 2 nie jestem miłośnikiem reklamacji nie wiem jak to jest w Garminie ale przewaznie jest więcej zachodu jak pożytku z reklamacji jakichkolwiek urządzeń .
......
Ja kierowałem się tym ze jak kupie za 1200zl nawigacje to będę mógł spokojnie ja aktualizować i będzie służyć mi na długo
Na tej zasadzie, kupujący Mercedesa, Bentley'a czy jakiegoś Astona nie powinien w ogóle bywać w serwisie w porównaniu z właścicielem jakiegoś Yarisa, C3, a jednak bywa i zazwyczaj nie rzadziej
yaris napisał(a):Nie chce tu robić anty reklamy Garminowi bo ja ze swojego urządzenia bylem bardzo zadowolony
Ale właśnie tak wychodzi. Nie znaczy to, że należy robić wyłącznie dobrą prasę Garminowi ale tu wyszło Ci inaczej niż zakładałeś :wink:
yaris napisał(a):ale firma garmin mogla by to jakoś lepiej usprawnić aktualizacje żeby to lepiej chodziło
mogłaby, mogła. Jest jednak jak jest i nic nie wskazuje na to, że ulegnie to zmianie.
yaris napisał(a):Dziś zastanawiam się poco w nawigacje widoki budynków 3d? (które najprawdopodobniej spowalniają nawigacje te starsze )
Po nic, marketingowy bajer i tyle. starsze nie spowalniają bo .... nie obsługują tego bajeru
yaris napisał(a):To prawda ze nuvi 765 ma lepszy procesor ?
Zdaje się że tak, ale ... bajery zjadają tę szybkość :lol:
I na koniec poprę przedmówców: REKLAMUJ to co masz wadliwe. W końcu po to dostałeś gwarancję....

Wojtek
nuvi 215W, SP 2720
wojtek
Moderator
 
Posty: 1351
Dołączył(a): So, 17 mar 2007 23:13
Lokalizacja: Poznań

Re: Czuję się oszukany przez GARMINA

Postprzez beetle-m » Wt, 19 maja 2009 10:18

yaris napisał(a):... (tak jak u mnie w przypadku 750 nie daje rady z nowymi mapami i aktualizacja na wyższa np 4.80)
A tak BTW możesz opisać dokładniej co masz na myśli ?
O jakiej mapie mowa ?
Kiedy się zawiesza ?
Masz zapisane własne trasy ?

Garmin może umyć ręce jeśli masz jakiegoś dziwoląga zainstalowanego w nuvi.

yaris napisał(a):a to dlatego ze dziś praktycznie żadnej użyteczności z mojego garmina kupionego 1.5 roku temu
Posiadam Garmina nuvi 750 aktualizacja jest dziś praktycznie niemożliwa (a tylko teoretycznie możliwa ).

Ostatnia aktualizacja z maja 2009: :arrow: http://www8.garmin.com/support/download ... sp?id=3809
Więc co jest niemożliwe ? Chyba nie kumam do końca :oops:

To bratni model do wersji 760 więc podejrzewam kłopoty z długim czasem "Loading Maps ..." podczas startu urządzenia.
Robiłeś reset po aktualizacji ? Jeśli nie - spróbuj (zrób wcześniej profilaktycznie kopię swoich ULUBIONYCH).
Pozdrawiam, mariuszD
Już bez Garmina na pokładzie. Kiedyś: nüvi 3490LMT // 3790T // 765T // 760 // 250W
Teraz: Xiaomi 12 (z Google Maps i Android Auto)
Avatar użytkownika
beetle-m
Garniak
 
Posty: 6723
Dołączył(a): Cz, 11 paź 2007 7:17
Lokalizacja: Goczałkowice-Zdrój

Re: Czuję się oszukany przez GARMINA

Postprzez irko » Wt, 19 maja 2009 16:42

yaris napisał(a):beetle-m gdybym miał czas to na pewno bym się tam wybrał po 1 a po 2 nie jestem miłośnikiem reklamacji nie wiem jak to jest w Garminie ale przewaznie jest więcej zachodu jak pożytku z reklamacji jakichkolwiek urządzeń .

I tu się mylisz. O ile z moja nawigacja miałem wiele problemów to na Garmina jako serwis nie mogę narzekać.
Dostawałem wszelką możliwa pomoc z wymianą urządzenia włącznie.
To czy to pomogło to zupełnie inna sprawa.

Popieram zdanie innych - idź z tym do Garmina, twoje urządzenie jest jeszcze na gwarancji.

yaris napisał(a):A pamiętam jak przy zakupie nawigacji prawie wszędzie główna zaleta było aktualizowanie map i oprogramowania itp

Oprogramowanie zaktualizujesz programem Webupdater
do pobrania z: http://www.garmin.pl/tech/index.php?mod ... ct=article

Mapy - te niestety trzeba kupić i to może zaboleć bo tanie nie są.
Poza UMP - darmowa z bezpłatnymi aktualizacjami
pozdr
IR
Ostatnio edytowano Śr, 23 wrz 2009 11:43 przez beetle-m, łącznie edytowano 2 razy
Powód: Połączono posty użytkownika, wycięto puste linie. Stosujmy klawisz EDYTUJ.
był Garmin 865t , jest 2689 LTM ZUMO XT http://www.bluephoto.pl
Avatar użytkownika
irko
Bywalec
 
Posty: 458
Dołączył(a): N, 04 sty 2009 8:21


Powrót do Garmin a konkurencja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 9 gości