Instrukcja obsługi COLORADO w odbiorniku

O seriach 62, Montana, Oregon, eTrex, czy fēnix, a nawet Rino, Dakota, Colorado, czy starej dobrej 60. Także o oprogramowaniu BaseCamp oraz mapach topograficznych i turystycznych (w tym o GPMapie Topo i Garmin Custom Maps) oraz o wszystkim co związane z użytkowaniem GPSów na szlakach górskich, krajoznawczych i rowerowych, a nawet w przydomowym lesie.

Moderatorzy: Spider, Magnoom, GPS Maniak

Instrukcja obsługi COLORADO w odbiorniku

Postprzez soko » N, 03 maja 2009 21:32

"Instrukcja Obsługi Colorado" oraz " Układy Odniesienia" - to pliki, które po umieszczeniu w katalogu Wherigo w pamięci głównej Colorado można przeglądać w odbiorniku w dowolnej chwili, w razie potrzeby, na szlaku.

Publikuję dzięki uprzejmości Teda (ted69), który udostępnił serwer. Oba pliki ściągamy z : http://stc.org.pl/wherigo/ . Wgrywamy je tak jak są, prosto do odbiornika. Gotowe do użytku. Oglądamy poprzez zakładkę "Wherigo" w Colorado.

===========
Kartridge "Układy odniesienia" na Colorado/Oregon w formacie Wherigo z układami odniesienia i formatami pozycji dla współpracy z polskimi mapami.
Ponieważ część z nas oprócz GPSa używa także map, a ustawienia dla niektórych formatów pozycji w Col/Ore są niekiedy dość skomplikowane - opracowałem taką ściągę do wgrania do odbiornika. Zainspirowany jestem oczywiście świetnym opracowaniem Magnooma, dotyczy ono jednak odbiorników serii ETrex, GPSMap60 itp. Ponieważ jedyną metodą, by podpiąć to do odbiornika jest platforma Wherigo, zrobiłem to w tym formacie. Aktualna wersja działa bez zawieszeń i innych niespodzianek, stąd proponuję wgranie jej do odbiornika do katalogu Wherigo.

Jest to plik UKLADY ODNIESIENIA xxx.gwc o wielkosci około 300kB. W ten sposób można zawsze w terenie sprawdzić ustawienia odbiornika, nie nosząc ze sobą dodatkowych ściągawek. "xxx" - to numer kolejnej aktualizacji.

Dla ilustracji kilka zrzutów ekranowych:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Ponieważ wydaje mi się (być może niesłusznie), że stabilna wersja powinna mieć lokalizację, więc osadziłem cartridge na skrzyżowaniu Marszałkowskiej i Al. Jerozolimskich w Warszawie. Stąd w ekranie powitalnym będzie się wyświetlała nasza odleglość do tego punktu. Niemniej jest to pomyślane tak, by działało wszędzie, a na pewno na obszarze Polski. Oczywiście, jeśli kto by mógł sprawdzić gdzieś w dalszych okolicach, będę zobowiązany. Proszę też o uwagi i poprawki.

Polecam - Krzysztof
Ostatnio edytowano Pt, 29 maja 2009 18:47 przez soko, łącznie edytowano 7 razy
60CSx, Colorado 400t, Suunto X10, Colorado 300 i Colorado 400c. 86S, 79S.
Moja "Instrukcja Obsługi Colorado": Link: viewtopic.php?p=67948#p67948
Avatar użytkownika
soko
Garniak
 
Posty: 1767
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 16:59
Lokalizacja: Poznań

Re: Układy odniesienia na platformie Wherigo do Colorado/ Oregon

Postprzez soko » Pn, 25 maja 2009 22:27

Wysłałem Tedowi nowszą wersję 080 Układów odniesienia, dodatkowo też Instrukcję Obslugi Colorado. Mam nadzieję, że Ted to wrzuci na swoj serwer.
W zasadzie pierwotna byla Instrukcja Obslugi Colorado (IOC), no ale się opóźniła, a przedtem opublikowałem taki jakby aneks do Instrukcji Obslugi - traktujacy szerzej o jednej z wielu funkcji urzadzenia. IOC jest po prostu realizacją pomysłu, by instrukcja obslugi była zwyczajnie w urzadzeniu, do przeglądania w razie potrzeby na szlaku, w miarę doraźnych potrzeb. Jest to wersja, którą już chyba można opublikować, mam nadzieję, że sie przyda. Wgrywamy do katalogu WHERIGO w pamięci głównej COLORADO. Oglądamy programem WHERIGO w COLORADO/OREGONIE. Chyba też NUVI 500 ??? Posiadacze PDA z GPSem mogą się posłużyć Wherigo na PDA, do ściągnięcia z http://www.wherigo.com. Nie działa na PDA z ekranem VGA.

Obrazek Obrazek

Oba pliki są stabilne i nie będą sprawiać żadnych kłopotów na urządzeniu.
Pozdrawiam Krzysztof

EDIT 27/05/2009 - widzę, że już są na serwerze Teda. Dzięki. http://stc.org.pl/wherigo/ .
60CSx, Colorado 400t, Suunto X10, Colorado 300 i Colorado 400c. 86S, 79S.
Moja "Instrukcja Obsługi Colorado": Link: viewtopic.php?p=67948#p67948
Avatar użytkownika
soko
Garniak
 
Posty: 1767
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 16:59
Lokalizacja: Poznań

Re: Instrukcja obsługi COLORADO w odbiorniku

Postprzez olpi » Śr, 27 maja 2009 7:29

Witam
Właśnie pobrałem instrukcję i podpiąłem do Colorado. Świetna sprawa, tym bardziej, że instrukcja dużo lepiej napisana niż w "ulotce" fabrycznie dołączanej do urządzenia w formie książeczki. Cenne sugestie doświadczonego użytkownika, co i jak ustawić, żeby bez problemów było :D. Dużo dobrej roboty.
WIELKIE DZIĘKI
pozdrawiam
Piotr

Colorado 300 + Forerunner 50 + Edge 500 + Nuvi 255W + Forerunner 220 +
Edge 800
Avatar użytkownika
olpi
Bywalec
 
Posty: 333
Dołączył(a): Wt, 06 maja 2008 19:46
Lokalizacja: Rybnik

Re: Instrukcja obsługi COLORADO w odbiorniku

Postprzez Zachu » Śr, 27 maja 2009 21:06

Przeczytane wszystko od deski do deski.
1. Zmienił bym te Kapitaliki na normalną czcionkę w tych tytułach co na obrazkach, więcej się zmieści tekstu.
2. Miejscami się powtarza ale jeśli ktoś nie czyta całości tylko wybrane zagadnienie to jest OK.
3. Gdzieś tam w tekście jest wspomniane o starej wersji 050. Chyba nie ma sensy, mam nadzieję zę będzie o czym jeszcze dopisywać /liczę cały czas na zarządzanie trakami/.
Świetna robota.
Nuvi & DriveAssist & Zumo & fenix
Obrazek
Zachu
Radny
 
Posty: 8711
Dołączył(a): N, 01 lip 2007 7:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Instrukcja obsługi COLORADO w odbiorniku

Postprzez soko » Pt, 29 maja 2009 18:50

Dzięki za uwagi, trochę poprawek edycyjnych i najnowsza wersja do ściągnięcia. Głównie poprawiona przejrzystość tekstu poprzez utworzenie akapitów. Na tyle pozwala Wherigo. Mam nadzieję, że będzie okazja skorzystać z tego poradnika w wakacje. Pozdrawiam Krzysztof
60CSx, Colorado 400t, Suunto X10, Colorado 300 i Colorado 400c. 86S, 79S.
Moja "Instrukcja Obsługi Colorado": Link: viewtopic.php?p=67948#p67948
Avatar użytkownika
soko
Garniak
 
Posty: 1767
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 16:59
Lokalizacja: Poznań

Re: Układy odniesienia na platformie Wherigo do Colorado/ Oregon

Postprzez wodzirej » Pt, 29 maja 2009 20:25

soko napisał(a):Chyba też NUVI 500 ???

Nuvi 500 też - dzięki :D
Jedynie przy przewijaniu tekstu strzałką do góry lub do dołu nie jest przewijany cały ekran, ale zawsze tylko jedna linijka tekstu.
Enduro 2, Edge Explore, Varia RCT715, GPSMap 64sc, Nuvicam
Jeśli geografia jest prozą, mapy są ikonografią. Lennart Meri
Avatar użytkownika
wodzirej
Garniak
 
Posty: 2040
Dołączył(a): N, 18 mar 2007 19:22
Lokalizacja: NYC

Re: Instrukcja obsługi COLORADO w odbiorniku

Postprzez soko » Pn, 08 cze 2009 10:29

Kolejna wersja "Instrukcji... " z nowym rozdziałami w "Inventory" - myślę, że nie będzie już zmieniana przez wakacje.
http://stc.org.pl/wherigo/

Pozdrawiam Krzysztof
60CSx, Colorado 400t, Suunto X10, Colorado 300 i Colorado 400c. 86S, 79S.
Moja "Instrukcja Obsługi Colorado": Link: viewtopic.php?p=67948#p67948
Avatar użytkownika
soko
Garniak
 
Posty: 1767
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 16:59
Lokalizacja: Poznań

Re: Instrukcja obsługi COLORADO w odbiorniku

Postprzez Guzik » Pn, 08 cze 2009 13:48

Zapowiada się interesująco.
Da się To jakoś przeczytać przed kupnem Colo?
pzdr.
Pozdrawiam,

Przemysław (Guzik) Guzinski
GPSmap 62s, UMP PCPl, Góry_PL, PL Topo, GPSWielkopolska
Avatar użytkownika
Guzik
Bywalec
 
Posty: 425
Dołączył(a): So, 17 mar 2007 22:01
Lokalizacja: Poznań

Re: Instrukcja obsługi COLORADO w odbiorniku

Postprzez Spider » Pn, 08 cze 2009 14:37

Ściągnij sobie Wherigo Builder for Windows
http://www.wherigo.com/builder/download.aspx
(aby ściągnąć plik wymagane jest konto na Geocaching.com)
Po uruchomieniu przejdź do Tools -> Emulator a następnie określ katalog gdzie masz ten plik z instrukcją do Colorado.
Garmin: GPSMap 66s
Android: Xiaomi Redmi 4X

Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Spider
Radny
 
Posty: 1149
Dołączył(a): N, 02 gru 2007 20:12
Lokalizacja: Wrocław

Re: Instrukcja obsługi COLORADO w odbiorniku

Postprzez krusz » Pn, 22 cze 2009 21:46

Ściągnąłem Wherigo Biuldera i odpaliłem instrukcję - fajne to :) Ale czy da się to może jakoś wydrukować? Dużo szybciej by mi to szło jakbym jednocześnie mógł czytać i wykonywać na odbiorniku.
Colorado 300 + GPMapa TOPO + inne mapy...
Avatar użytkownika
krusz
Początkujący
 
Posty: 53
Dołączył(a): Śr, 03 cze 2009 8:09
Lokalizacja: Katowice

Re: Instrukcja obsługi COLORADO w odbiorniku

Postprzez soko » Wt, 23 cze 2009 18:56

Idea słuszna - oczywiście - ale czekam na uwagi i krytykę. Głównym celem była instrukcja w samym odbiorniku. Pierwotnie robiłem to dla siebie i dla zabawy. I to się powiodło. Ponieważ pliki działają stabilnie i nie powodują żadnych problemów więc opublikowałem wersję dla wszystkich. Głównie oczywiście dla początkujacych. Oczywiście pliki można połaczyć w jeden tekstowy. Poczekam i jak znajdę czas to i to spróbuję opublikować.
Gorzej z "Układami Odniesienia" - bo tam istota sprawy polega właśnie na obrazkach z ustawieniami.
Pozdrawiam Krzysztof.
60CSx, Colorado 400t, Suunto X10, Colorado 300 i Colorado 400c. 86S, 79S.
Moja "Instrukcja Obsługi Colorado": Link: viewtopic.php?p=67948#p67948
Avatar użytkownika
soko
Garniak
 
Posty: 1767
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 16:59
Lokalizacja: Poznań

Re: Instrukcja obsługi COLORADO w odbiorniku

Postprzez krusz » Wt, 23 cze 2009 20:27

Fajnie jakby się dało :) Ale i tak muszę przyznać że porządna robota ;)
Colorado 300 + GPMapa TOPO + inne mapy...
Avatar użytkownika
krusz
Początkujący
 
Posty: 53
Dołączył(a): Śr, 03 cze 2009 8:09
Lokalizacja: Katowice

Re: Instrukcja obsługi COLORADO w odbiorniku

Postprzez wts » Pt, 03 lip 2009 9:07

W porównaniu z materiałami producenta instrukcja jest znakomita, jak i sam pomysł jej wgrania do nawigatora. Ale - jako ten początkujący - przyłączam się do apelu o udostępnienie wersji "do wydruku", która pozwoliłaby sensownie przygotować się do korzystania z urządzenia w warunkach rzeczywistych. Jestem właśnie na tym etapie i wiele sobie obiecuję po przestudiowaniu tej instrukcji, ale korzystanie z niej poprzez Wherigo Buildera jest formą podglądania przez dziurkę od klucza, podczas gdy chciałoby się swobodnie poczytać, zrozumieć, zapamiętać, wracając do woli do tekstu i ilustracji bez potrzeby angażowania tej aparatury. Gratuluję wspaniale wykonanej pracy, ale gdyby jeszcze ten mały drobiazg ... Z góry dziękuję i czekam na rezultat
wts
Nowy
 
Posty: 8
Dołączył(a): Wt, 23 cze 2009 22:19

Re: Instrukcja obsługi COLORADO w odbiorniku

Postprzez asandrzej » Pt, 03 lip 2009 9:31

Witam.
Soko już o tym napisał można zrobić screensho-ty lub zainstalować Wherigo Builder for Windows, o czym napisał Spider.
Pozdrawiam.
" Jak to nie zachwyca Galkiewicza, jeśli tysiąc razy tłumaczyłem Galkiewiczowi, że go zachwyca,"
z mapami i GPS-em jest podobnie.
cytat: Witold Gombrowicz
Palmtop-aplikacja Garmin Que
asandrzej
Garniak
 
Posty: 6094
Dołączył(a): Śr, 13 lut 2008 20:24

Re: Instrukcja obsługi COLORADO w odbiorniku

Postprzez wts » Pt, 03 lip 2009 10:42

Metodę Spidera już zaliczyłem. Ale o screenshotach słyszę pierwszy raz. Jak je wykonać?
wts
Nowy
 
Posty: 8
Dołączył(a): Wt, 23 cze 2009 22:19

Następna strona

Powrót do Na szlaku

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 7 gości