Bieszczady, misie i GPS

Dyskusje bliżej lub dalej związane z GPSami, zawsze jednak w doborowym towarzystwie.

Postprzez vit » Śr, 12 mar 2008 10:13

Magnoom napisał(a):A ta porada kończy się wskazówką dotyczącą rozpoznawania gatunków misiów po ich odchodach. Niezanotowano jeszcze niedźwiedzi ubrudzonych farbą.

nie wydaje mi się, że jak ubrudzimy misia farbą to zmieni strukture/kolor odchodów :D

tvn napisał(a):Rany, jakie odniosła, były powierzchowne, wymagały tylko zszycia. Były to głównie rany na szyi, udzie i klatce piersiowej. Żadne organy nie zostały uszkodzone

wszystko w normie - to by zwykły erotoman, nie miał misiowej od jesieni to i mało subtelny w zalotach był :mrgreen:
Pozdrawiam vit
60
Avatar użytkownika
vit
Bywalec
 
Posty: 151
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 14:17
Lokalizacja: kwa sity

Postprzez jackut » Śr, 12 mar 2008 17:59

Tak a'propos Arabów i traktowania kobiet - kolega pokazywał zdjęcia z Maroka, zrobione w latach 70-tych.
Arab odprowadza żonę do szpitala:
Idzie kobieta z dzieckiem w zawiniątku na plecach. Ciągnie osła. Na ośle siedzi arab, palący fajkę... :P

pozdrawiam
GPS Map 60CSX, Edge 705, Forerunner 405 oraz inny złom
Avatar użytkownika
jackut
Bywalec
 
Posty: 130
Dołączył(a): Wt, 20 mar 2007 10:39
Lokalizacja: Kielce

Postprzez RAV » Śr, 12 mar 2008 19:19

vit napisał(a):nie wydaje mi się, że jak ubrudzimy misia farbą to zmieni strukture/kolor odchodów :D

Zależy czyich... ;-)
Avatar użytkownika
RAV
Bywalec
 
Posty: 190
Dołączył(a): Cz, 17 maja 2007 12:44
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez szatanjoh » Śr, 12 mar 2008 21:58

Zywieckie okolice romanki
mamy stale misie chodza do 300 m npm szukaja zarcia po prostu glod dac im trzeba spokoj po prostu ingorowac nie uciekac odejsc po cichu i spokojnie
sam tego nie cwiczylem sa to opinie drwali i miejscowego lesnika Ryska C mojego sasiada
wilki tez nam wyja i nie sobie rycza
pozdrowienia SJ
szatanjoh
Początkujący
 
Posty: 19
Dołączył(a): N, 16 gru 2007 11:02
Lokalizacja: Norymberga/Zywiec

Postprzez hrsystem » Pt, 14 mar 2008 0:38

No i niech ktoś powie, zę misie są złe... http://www.youtube.com/watch?v=JE-Nyt4Bmi8&eurl
Nuvi 250 + CNE 2008 NT + GPmapa 2007.3 + UMP pcPL
hrsystem
Początkujący
 
Posty: 43
Dołączył(a): Pt, 22 lut 2008 14:58
Lokalizacja: Piaseczno

Postprzez grabin » Pt, 14 mar 2008 8:29

Misie są napewno dobre... tylko że dla tych piesków :) Zauważcie, że człowiek do nich bezpośrednio nie zbliżył się ani razu :)

GPS Maniak napisał(a):Zobacz jednak, że kobitka była z mężem i jemu nic się nie stało.
Misiu też człowiek - wie co robi :wink:

Facet prawdopodobnie uciekł. Miał więcej szczęścia. :lol:
GPSMap 60Csx iPhone 3g Nuvi 250W
Avatar użytkownika
grabin
Nowy
 
Posty: 7
Dołączył(a): So, 12 sty 2008 12:59
Lokalizacja: Ostróda/Rhyl

Moja ulubiona pozycja na łonie ......

Postprzez GPS Maniak » Śr, 15 lip 2009 14:41

Nie, nie. Nic sprośnego nie będzie.
Chciałem tylko zademonstrować moją ulubioną pozycję podczas obcowania z łonem .....natury :lol:

Obrazek

Przy okazji kilka fotek z nieco niższych, ale za to spokojniejszych (od nawału turystów) partii Bieszczad.

Podejście pod bród na trasie: Cerkiew Łopienka -> Studencka baza namiotowa ok. dwa tygodnie temu. Odcisk buta dorosłego mężczyzny na tle śladu łapy niedźwiadka :D

Obrazek

Droga nad Jeziorko Bobrowe i samo jeziorko (okolice Baligrodu).

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Wieś Zabrodzie (okolice Soliny):

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Re: Moja ulubiona pozycja na łonie ......

Postprzez kwieto » Śr, 15 lip 2009 15:37

GPS Maniak napisał(a):Obrazek


No naprawdę, mógłbyś zacząć obcinać paznokcie...
kwieto
Garniak
 
Posty: 2513
Dołączył(a): So, 19 maja 2007 19:46
Lokalizacja: Warszawa

Re: Moja ulubiona pozycja na łonie ......

Postprzez szy » Śr, 15 lip 2009 17:16

Fajne! :]

Moje Bieszczady rowerem nie były tak owocne pod tym względem :)

Obrazek

Szy.
Ostatnio edytowano Śr, 10 sie 2022 19:28 przez szy, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek
Najlepsze szlaki rowerowe w Polsce i w Europie
Obserwuj na Facebooku i na Instagramie
Avatar użytkownika
szy
Bywalec
 
Posty: 877
Dołączył(a): Śr, 01 kwi 2009 22:15
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Moja ulubiona pozycja na łonie ......

Postprzez PouchX » Śr, 15 lip 2009 21:56

Ale ładnie :shock:
Avatar użytkownika
PouchX
Radny
 
Posty: 4537
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 8:22
Lokalizacja: Poznań

Re: Moja ulubiona pozycja na łonie ......

Postprzez Spider » Śr, 15 lip 2009 22:09

Ładnie, ładnie :) A ja muszę się przyznać że Bieszczady są jedynymi górami w Polsce w jakich jeszcze nie byłem. Po prostu wstyd :oops: No ale może niedługo się tam wybiorę :)
Garmin: GPSMap 66s
Android: Xiaomi Redmi 4X

Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Spider
Radny
 
Posty: 1149
Dołączył(a): N, 02 gru 2007 20:12
Lokalizacja: Wrocław

Re: Moja ulubiona pozycja na łonie ......

Postprzez beetle-m » Cz, 16 lip 2009 5:59

Ja już rozumiem dlaczego wzbraniałem się zawsze przed rysowaniem map.
Wydawało mi się to proste (fot.1) :wink: ale gdzieś w podświadomości czułem, że jest to niebezpieczne (fot.2) :lol:
Pozdrawiam, mariuszD
Już bez Garmina na pokładzie. Kiedyś: nüvi 3490LMT // 3790T // 765T // 760 // 250W
Teraz: Xiaomi 12 (z Google Maps i Android Auto)
Avatar użytkownika
beetle-m
Garniak
 
Posty: 6723
Dołączył(a): Cz, 11 paź 2007 7:17
Lokalizacja: Goczałkowice-Zdrój

Re: Moja ulubiona pozycja na łonie ......

Postprzez GPS Maniak » Cz, 16 lip 2009 7:50

Spider napisał(a): A ja muszę się przyznać że Bieszczady są jedynymi górami w Polsce w jakich jeszcze nie byłem.

Spiesz się. Za 2-3 lata będzie tu tyle ludzi ile w Karkonoszach i cały urok Bieszczad pryśnie :oops:
Wszędzie place budów i wszędzie powstają pensjonaty i ośrodki. Na dodatek gminy - aby przyciągnąć turystów - znakują wszystko na potęgę i dziś wymyślenie trasy bez szlaku (nie tyle PTTK ile "gminnego") jest już prawie niemożliwe.

Dlatego też w okresie wakacyjnym preferuję wędrówki w niższych - mniej widokowych - partiach, gdzie "stonki" ciągle mało. A gdy zatęsknię za widokami z połonin to już raczej w październiku. Wówczas turystów znacznie mniej, a na dodatek Bieszczady zaczynają nabierać przecudownego, specyficznego czerwono-złotego koloru.

Jak wspomniałem, te niższe partie są mniej widokowe, ale pokochałem ten niepowtarzalny urok szutrowych stokówek. Przecinki na drogi są dość szerokie, więc od czasu do czasu otwiera się jakiś widoczek:

Obrazek

Problemem podczas tych wycieczek jest upał, praktycznie całkowity brak wiatru i niesamowita wilgotność powietrza. W sumie: sauna za darmo :D
Uzupełnieniem są końskie muchy, które polubiły spoconych wędrowców :lol:

Jest jeszcze coś. Samymi szutrówkami chodzić się raczej nie da. Czasami trzeba wejść na ścieżki czy nieutwardzone drogi leśne, a te wyglądają - nawet tydzień po opadach - tak:

Obrazek

a w konsekwencji spodnie i buty tak:

Obrazek


Ponieważ podczas tych wędrówek bywa, że pokonujemy brody na strumieniach, które do 48 po deszczu mają wygląd kawy z mlekiem warto do plecaka wrzucić jakieś klapki czy sandały bo wejście na bosaka do czegoś takiego:

Obrazek

nie jest ani przyjemne, ani bezpieczne.
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Re: Moja ulubiona pozycja na łonie ......

Postprzez GPS Maniak » Cz, 16 lip 2009 7:53

beetle-m napisał(a):... w podświadomości czułem, że jest to niebezpieczne (fot.2) :lol:

Widzisz jak się poświęcam :!:
Problemem po znalezieniu czegoś takiego jest zawsze ostry sprzeciw żony w stylu: "Ja już dalej nie idę - Wracamy :!: "
W tym przypadku dowcip wszakże polegał na tym, że ślady prowadziły w przeciwnym kierunku, zatem drogę odwrotu mieliśmy odciętą :wink:
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Bieszczady, GPS i misie

Postprzez piotrplp » N, 20 wrz 2009 20:33

Witam !

Może częściej bywający odpowiedzą na moje pytanie.

Czerwony szlak z Brzegów Górnych do Chatki Puchatka na Połoninie Wetlińskiej, wg Topo 100 PL na niewielkim odcinku przebiega przez las.
Czy tak jest w rzeczywistości ?

Mam zamiar początkiem października przechodzić tamtędy po zmroku i zastanawiam się jakie jest prawdopodobieństwo natknięcia się na misia. Żadne, czy jednak ?

Pozdrawiam !

PL
piotrplp
Początkujący
 
Posty: 69
Dołączył(a): So, 21 cze 2008 21:26
Lokalizacja: małopolska

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do HydePark

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 6 gości

cron