GPSMap 60CSx - waypoint z geocaching

O współczesnych poszukiwaczach skarbów.

Moderator: Spider

Re: GPSMap 60CSx - waypoint z geocaching

Postprzez kwl » Pn, 07 gru 2009 16:43

YES!!! udało się! Soko WIELKIE DZIĘKI, masz u mnie DUŻEGO BROWARKA! :D dzięki za cierpliwość i wyrozumiałość.
a może mieszkasz w pobliżu Mur. Gośliny? a pomysł w Lesie całkiem pomieszanym był zaje.... może i modrzewiach bym się doszukał, ale zaczęło się robić późno i szaro... ale wrócę po nią ha ha :D
"nikt jeszcze nie wie, czy stare słońce zarysuje nowy dzień..."
/Ege 810/GPSWielkopolska - SUPER!!!/ Topo PL
Avatar użytkownika
kwl
Początkujący
 
Posty: 76
Dołączył(a): Śr, 21 paź 2009 19:31
Lokalizacja: Uchorowo

Re: GPSMap 60CSx - waypoint z geocaching

Postprzez kwl » Pn, 07 gru 2009 16:55

a może wiesz też jak się uporać z problemem kalkulacji dłuższych tras w 60csx? trasa Poznań - Gdańsk, kalkulacja przebiega do stu procent i wyskakuje błąd kalkulacji! co by było gdybym chciał jechać z Rzeszowa do Szczecina!!!!
"nikt jeszcze nie wie, czy stare słońce zarysuje nowy dzień..."
/Ege 810/GPSWielkopolska - SUPER!!!/ Topo PL
Avatar użytkownika
kwl
Początkujący
 
Posty: 76
Dołączył(a): Śr, 21 paź 2009 19:31
Lokalizacja: Uchorowo

Re: GPSMap 60CSx - waypoint z geocaching

Postprzez soko » Wt, 08 gru 2009 8:42

Coś jest nie tak z mapą, albo z ustawieniami przeliczania trasy. Może być też tak, że punkt początkowy albo końcowy nie jest na routowalnej drodze. Najprościej aktywować UMPpcPL (bo to jest najsolidniejsza mapa) i wykonać kalkulację trasy. Na UMP trasa Poznań -Dubrownik nie jest problemem.
Krzysztof
60CSx, Colorado 400t, Suunto X10, Colorado 300 i Colorado 400c. 86S, 79S.
Moja "Instrukcja Obsługi Colorado": Link: viewtopic.php?p=67948#p67948
Avatar użytkownika
soko
Garniak
 
Posty: 1767
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 16:59
Lokalizacja: Poznań

Re: GPSMap 60CSx - waypoint z geocaching

Postprzez GPS Maniak » Wt, 08 gru 2009 8:58

soko napisał(a):Coś jest nie tak z mapą ...

Jest zbyt szczegółowa - w sensie ilości manewrów.

Generalnie w odbiornikach z małą pamięcią wewnętrzną lepiej na dłuższe trasy nie używać GPMapy - błąd kalkulacji wielce prawdopodobny. Podobnie jest z GarminMobileXT w urządzeniach z małą pamięcią. W moim Asusie też muszę używać CNE, bo GPMapa na dłuszych trasach się wykłada :(

Warto też pamiętać że w 60CSX tryb symulacji satelitów - tryb DEMO też zżera co nieco pamięci. Co prawda moja 60-tka leży od dawna u Juniora w Murowanej Goślinie, ale pamiętam że w 60CSX na jednej z wcześniejszych wersji GPMapy trasę dom (Poznań) -> Wołosate mogłem uzyskać na balkonie w trybie "na żywo", podczas gdy w trybie DEMO wywałał komunikat: za mało miejsca w pamięci.
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Re: GPSMap 60CSx - waypoint z geocaching

Postprzez asandrzej » Wt, 08 gru 2009 10:30

kwl napisał(a):a może wiesz też jak się uporać z problemem kalkulacji dłuższych tras w 60csx? trasa Poznań - Gdańsk, kalkulacja przebiega do stu procent i wyskakuje błąd kalkulacji! co by było gdybym chciał jechać z Rzeszowa do Szczecina!!!!


Witam.
Tu są informacje viewtopic.php?f=14&t=6046&p=70554&hilit=pami%C4%99ci#p70554 dotyczące problemu wyznaczania „długich” tras w twoim przypadku trudno użyć tego określenia.
Istotna informacja jest zawarta w poście, który napisał Floder

Pozdrawiam.
" Jak to nie zachwyca Galkiewicza, jeśli tysiąc razy tłumaczyłem Galkiewiczowi, że go zachwyca,"
z mapami i GPS-em jest podobnie.
cytat: Witold Gombrowicz
Palmtop-aplikacja Garmin Que
asandrzej
Garniak
 
Posty: 6094
Dołączył(a): Śr, 13 lut 2008 20:24

Re: GPSMap 60CSx - waypoint z geocaching

Postprzez kwl » Wt, 08 gru 2009 18:48

asandrzej rozumiem, że sugerujesz zrobienie hardreset?? tak myślę, że faktycznie trasa Poznań-Gdańsk to śmieszna odległość, tyle, że u mnie nie było komunikatu o braku pamięci... ale spróbuje... DZIĘKI :)
"nikt jeszcze nie wie, czy stare słońce zarysuje nowy dzień..."
/Ege 810/GPSWielkopolska - SUPER!!!/ Topo PL
Avatar użytkownika
kwl
Początkujący
 
Posty: 76
Dołączył(a): Śr, 21 paź 2009 19:31
Lokalizacja: Uchorowo

Re: GPSMap 60CSx - waypoint z geocaching

Postprzez asandrzej » Wt, 08 gru 2009 19:17

Jeżeli nie ma komunikatu to przyczyna może być inna.
Zrób kopię plików własnych przed restartem.
Pozdrawiam.
" Jak to nie zachwyca Galkiewicza, jeśli tysiąc razy tłumaczyłem Galkiewiczowi, że go zachwyca,"
z mapami i GPS-em jest podobnie.
cytat: Witold Gombrowicz
Palmtop-aplikacja Garmin Que
asandrzej
Garniak
 
Posty: 6094
Dołączył(a): Śr, 13 lut 2008 20:24

Re: GPSMap 60CSx - waypoint z geocaching

Postprzez kwl » Śr, 09 gru 2009 14:53

no więc zrobiłem hardreset i problem znikł, ale wgrałem 20 waypointów geocache i problem jest na nowo. nawet gdy wyznaczyłem trasę z Poznania do Wrocławia z dokładnym adresem, a przecież każdy kto mieszka w Poznaniu wie, że wystarczy wyjechać na Komorniki i dalej można z zamkniętymi oczami jechać prosto do Wrocławia :D zaczynam się martwić, bo został mi jeszcze tydzień gwarancji rozruchowej i nie wiem co robić.... czy to wina odbiornika?? gdzie jest PouchX ??? :D może coś by poradził. potrzebuje konkretu, co z tym fantem robić....
"nikt jeszcze nie wie, czy stare słońce zarysuje nowy dzień..."
/Ege 810/GPSWielkopolska - SUPER!!!/ Topo PL
Avatar użytkownika
kwl
Początkujący
 
Posty: 76
Dołączył(a): Śr, 21 paź 2009 19:31
Lokalizacja: Uchorowo

Re: GPSMap 60CSx - waypoint z geocaching

Postprzez GPS Maniak » Śr, 09 gru 2009 20:09

kwla napisał(a): przecież każdy kto mieszka w Poznaniu wie, że wystarczy wyjechać na Komorniki ...

No chyba że ktoś mieszkając na wschodnich rubieżach Poznania wyjeżdża na Kórnik - to potem ma dylemat: czy dalej jechać prosto na Jarocin i później Krotoszyn, Milicz, czy jednak pchać się na Rawicz via Śrem :wink: Zwłaszcza w tym pierwszym przypadku GPS jest mile widziany :D

A co do problemu - nie wiem co Tobie doradzić. Już w 2005r pisałem ( http://gpsmaniak.com/new/gps-samochod.htm ) że 60CS (poprzednik 60CSXa) jako odbiornik typowo turystyczny ma problemy z kalkulacją dłuższych tras samochodowych. Od tamtego czasu mapy nabrały szczegółów i być może nawet trasa Poznań Wrocław jest ponad siły sześciedziątki. Inna sprawa, że nie wiem jaką mapę używasz - może jednak tu tkwi problem? Póbowałeś - za radą Soko - wgrać UMPa?
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Re: GPSMap 60CSx - waypoint z geocaching

Postprzez kwl » Śr, 09 gru 2009 20:39

tak, mam dwie mapy, UMP auto oraz topo i do tego GPSWielkopolska 1.52. Gdy nawiguje w aucie to wyłączam topo i wielkopolskę żeby nie było bałaganu i mimo to bałagan się robi... a może zrobić master reset???
"nikt jeszcze nie wie, czy stare słońce zarysuje nowy dzień..."
/Ege 810/GPSWielkopolska - SUPER!!!/ Topo PL
Avatar użytkownika
kwl
Początkujący
 
Posty: 76
Dołączył(a): Śr, 21 paź 2009 19:31
Lokalizacja: Uchorowo

Re: GPSMap 60CSx - waypoint z geocaching

Postprzez GPS Maniak » Śr, 09 gru 2009 20:43

Hmm. Nie wiem, co o tym myśleć. Poproszę syna aby przywiózł mi jutro mojego 60CSX i zobaczę jak sprawy się mają na moim egzamplarzu.
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Re: GPSMap 60CSx - waypoint z geocaching

Postprzez popej » Śr, 09 gru 2009 22:20

Długie trasy dla 60CSx planuje się na PC. Parę punktów pośrednich i problem z pamięcią znika ;-)
popej
Montana 700, 3540T, PL Topo, OSM, CNE; PocoX3Pro, OsmAnd+
Avatar użytkownika
popej
Garniak
 
Posty: 6877
Dołączył(a): Wt, 10 kwi 2007 23:22
Lokalizacja: Gdańsk

Re: GPSMap 60CSx - waypoint z geocaching

Postprzez kwl » Cz, 10 gru 2009 15:39

możesz podać więcej szczegółów? co i jak...
"nikt jeszcze nie wie, czy stare słońce zarysuje nowy dzień..."
/Ege 810/GPSWielkopolska - SUPER!!!/ Topo PL
Avatar użytkownika
kwl
Początkujący
 
Posty: 76
Dołączył(a): Śr, 21 paź 2009 19:31
Lokalizacja: Uchorowo

Re: GPSMap 60CSx - waypoint z geocaching

Postprzez soko » Cz, 10 gru 2009 15:57

Nie ma żadnego problemu z nawigacją w 60CSx. Po całej Europie.
Błędy:
1. Walnięte UMPpcPL (trzeba ściągnąć wtedy ponownie i to całe). Nie używać przerobionego poprzez MapSource, tylko wgrywać "gotowca" ze strony UMP. I wgrywać razem ze wszystkim innym GmapToolem.
2. Nie taka jak trzeba wersja UMP - ma być do 60CSx, a nie np. do Colorado.
3. Złe ustawienia nawigacji w odbiorniku.
3. Punkt start i koniec nie są wystarczająco blisko routowalnych dróg.
4. ??

Typuję pkt. 1 albo 2.
Krzysztof
60CSx, Colorado 400t, Suunto X10, Colorado 300 i Colorado 400c. 86S, 79S.
Moja "Instrukcja Obsługi Colorado": Link: viewtopic.php?p=67948#p67948
Avatar użytkownika
soko
Garniak
 
Posty: 1767
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 16:59
Lokalizacja: Poznań

Re: GPSMap 60CSx - waypoint z geocaching

Postprzez kwl » Cz, 10 gru 2009 16:29

o ile dobrze pamiętam, to gdy ściągałem UMP to nie pisało do jakiego modelu odbiornika... ale nie jestem pewien. co do punktu trzeciego to raczej niemożliwe... mieszkam przy drodze nr 187 i wybieram specjalnie same duże miasta żeby ten problem wylkuczyć. wczoraj wieczorem chyba dla żartu odbiornik przeliczył mi trasę do Gdańska mimo, że to dalej niż do Wrocławia, no więc wbijam ten nieszczęsny Wrocław i już dupa... dziś zrobiłem master reset, wgrałem same mapy, żadnych waypointów ani niczego innego i nadal nic.... męczy mnie to już :cry: zamiast iść z odbiornikiem w teren to ja non stop przy kompie siedzę... ale spróbuję wymienić UMP jak radzisz... tylko maptoola jeszcze nie mam, a przyznam szczerze, że już mi się nie chcę szukać, wgrywać, instalować itd....
"nikt jeszcze nie wie, czy stare słońce zarysuje nowy dzień..."
/Ege 810/GPSWielkopolska - SUPER!!!/ Topo PL
Avatar użytkownika
kwl
Początkujący
 
Posty: 76
Dołączył(a): Śr, 21 paź 2009 19:31
Lokalizacja: Uchorowo

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Geocaching

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 5 gości