GPSMap 60CSx - waypoint z geocaching

O współczesnych poszukiwaczach skarbów.

Moderator: Spider

Re: GPSMap 60CSx - waypoint z geocaching

Postprzez kwl » Cz, 10 gru 2009 16:53

soko jeśli mogę Cię prosić to podaj mi link do konkretnej wersji UMP, którą powinienem wgrać, bo właśnie byłem na stronce UMP i nie bardzo wiem co powinienem wziąć....
"nikt jeszcze nie wie, czy stare słońce zarysuje nowy dzień..."
/Ege 810/GPSWielkopolska - SUPER!!!/ Topo PL
Avatar użytkownika
kwl
Początkujący
 
Posty: 76
Dołączył(a): Śr, 21 paź 2009 19:31
Lokalizacja: Uchorowo

Re: GPSMap 60CSx - waypoint z geocaching

Postprzez soko » Cz, 10 gru 2009 17:19

gmapsupp.img EU NI z 26.11.2009 12:15
Krzysztof
60CSx, Colorado 400t, Suunto X10, Colorado 300 i Colorado 400c. 86S, 79S.
Moja "Instrukcja Obsługi Colorado": Link: viewtopic.php?p=67948#p67948
Avatar użytkownika
soko
Garniak
 
Posty: 1767
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 16:59
Lokalizacja: Poznań

Re: GPSMap 60CSx - waypoint z geocaching

Postprzez GPS Maniak » Cz, 10 gru 2009 20:42

kwl napisał(a): zamiast iść z odbiornikiem w teren ...

Zdecyduj się, czy chcesz iść w teren czy jechać do Wrocławia :wink:

A tak poważnie - soko ma rację. Widocznie wgrałeś jakąś trefną wersję UMPa. Moja sześciedziesiątka wróciła dziś do macierzy - wgrałem z MapSource :!: gorącą jeszcze aktualizowaną dzisiaj UMP-pcPL topo 10.Dec.09 (tylko topo - przecież ona także jest routowalna) i bez problemu w trybie DEMO wygenerowałem trasę z Murowanej Gośliny (tam był kursor) do Wrocławia. Co ciekawe okazało się, że nie bardzo miałeś rację z tymi Komornikami :wink: UMP topo jak najbardziej proponuje trasę via Kórnik / Jarocin / Milicz.

Obrazek
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Re: GPSMap 60CSx - waypoint z geocaching

Postprzez Zachu » Cz, 10 gru 2009 20:53

..."No nie poznaję kolegi"...
Rozumiem Lechu że to testowo i nie będziesz używał? ;)
Nuvi & DriveAssist & Zumo & fenix
Obrazek
Zachu
Radny
 
Posty: 8711
Dołączył(a): N, 01 lip 2007 7:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: GPSMap 60CSx - waypoint z geocaching

Postprzez GPS Maniak » Cz, 10 gru 2009 21:29

Oczywiście że nie będę. I mówię to całkiem poważnie. Ale wyjaśniam - nie używam nie dlatego, żebym uważał UMPa za złą mapę, ale dlatego że mam inne mapy, które bardziej odpowiadają moim potrzebom. Swoją drogą aktualizuję UMP-topo ostatnio dość często, a to dlatego że piszę artykuł porównawczy o mapach wektorowych dla Bieszczadów. Miałem nadzieję, że w końcu któraś wersja UMPa będzie "wyposażona" w bieszczadzkie szlaki i będę mógł ją w jakiś sposób polecić w te przepiękne góry. Niestety nie doczekałem się, a artykuł muszę powoli wysyłać do druku, zatem w konkluzji będzie: "drogi wędrowniczku, póki co zapomnij w Bieszczadch o UMPie i używaj jedynie słusznej GPS-50" :wink:
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Re: GPSMap 60CSx - waypoint z geocaching

Postprzez Alf/red/ » Cz, 10 gru 2009 23:51

GPS Maniak napisał(a):Oczywiście że nie będę. I mówię to całkiem poważnie.

Ależ to jest jasne. I ja wiem, że Ty wiesz, że ja nie używam Turystyki :-D

GPS Maniak napisał(a):w końcu któraś wersja UMPa będzie "wyposażona" w bieszczadzkie szlaki i będę mógł ją w jakiś sposób polecić w te przepiękne góry. Niestety nie doczekałem się

W imię zasad, twarde prawo ale prawo, i takie tam. No niestety. Może kiedyś.
Alf/red/ + jutrzejsze UMP-pcPL + nüvi 360/CNE2008 + nüvi 765/CNE2010 + Vista HCx.
Obrazek
Avatar użytkownika
Alf/red/
Radny
 
Posty: 1096
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 10:27
Lokalizacja: Szczęśliwice

Re: GPSMap 60CSx - waypoint z geocaching

Postprzez kwl » N, 13 gru 2009 17:15

Lechu jeśli tak mogę się zwrócić... właśnie wróciłem z Wrocławia i odbiornik 4 razy się zawiesił tak, że nie można go było wyłaczyć, musiałem baterie wyciągać żeby się wyłączył!! W drodze powrotnej już w naramowicach nie chciał mnie za cholerę poprowadzić przez Biedrusko,(mieszkam w Uchorowie, kawałek za Mur. Gośliną) cofał mnie do Koziegłów a w końcu na Morasko mnie skierował... PORAŻKA!!! Nie dosyć, że martwi mnie ten problem z wyznaczaniem tras, to jeszcze te poważne zawiechy mnie dobiłY :cry: Gdzie szukać pomocy?? skoro garniak nie daje rady....
Aha, wgrałem UMP poleconą przez Soko...
"nikt jeszcze nie wie, czy stare słońce zarysuje nowy dzień..."
/Ege 810/GPSWielkopolska - SUPER!!!/ Topo PL
Avatar użytkownika
kwl
Początkujący
 
Posty: 76
Dołączył(a): Śr, 21 paź 2009 19:31
Lokalizacja: Uchorowo

Re: GPSMap 60CSx - waypoint z geocaching

Postprzez kwl » N, 13 gru 2009 18:59

i kolejna niespodzianka.... wczoraj byłem w puszczy zielonce i nie było na mapach żadnych szlaków pieszych ni innych... przed chwilą zrobiłem master reset jednak map nie tykałem, bo jak sami mówicie, mapy na karcie pamięci pozostaną... no i włączam a tu mnóstwo szlaków turystycznych widnieje na mapie... nawet nie wiedziałem że przez moją miejscowość też jakiś szlak idzie... :o
"nikt jeszcze nie wie, czy stare słońce zarysuje nowy dzień..."
/Ege 810/GPSWielkopolska - SUPER!!!/ Topo PL
Avatar użytkownika
kwl
Początkujący
 
Posty: 76
Dołączył(a): Śr, 21 paź 2009 19:31
Lokalizacja: Uchorowo

Re: GPSMap 60CSx - waypoint z geocaching

Postprzez soko » N, 13 gru 2009 21:03

Z Twoich postów mam wrażenie chaosu i braku panowania nad mapami. Trzeba to na spokojnie przećwiczyć.
Po pierwsze nie mam pojęcia , jakie w zasadzie masz mapy w odbiorniku ???.
Po drugie - wyłącz wszystkie mapy, a następnie włącz tylko UMPpcPL. I jeżdżąc tylko z tą mapą przećwicz sobie nawigację.
Mam wrażenie, że masz na raz włączone przynajmniej dwie mapy routowalne i prowadzi to do opisanych problemów.

Jeśli z Naramowic prowadzi do Uchorowa poprzez Oborniki, to nie musi być nic dziwnego, bo może to jest najszybsza droga w routingu na danej mapie. I jeśli masz w ustawieniach preferencje czasu, to może tak być. Nie sprawdzam jak tam jest z odległością ( Naramowice-Oborniki-Uchorowo vs Naramowice - Mur.Goślina-Uchorowo) , ale może przez Biedrusko wychodzi mu dalej ?? Wystarczyło stanąć i zmieniając ustawienia z czasu na odległość zobaczyć co zrobi. Miałbyś odpowiedź.

Wg mnie uwalić 60CSx to jednak jest sztuka i jesli się udało to masz niepotrzebnie aktywne przynajmniej dwie routowalne mapy.
Mam na 60CSx wiele map (nawet wczoraj dograłem kolejne 500MB) i naprawdę nic się nie dzieje. No ale nie można uruchamiać wszystkiego na raz !!

Wiele czasu na wyjaśnienia nie mamy, bo podejrzewam, że w najbliższy weekend znowu jakaś laska imprezując zahaczy szpilkami o te druty w serwerze w AE i wszystko znowu padnie. Taką w każdym razie postawiliśmy roboczą diagnozę w piątkowy wieczór na temat padów Garniaka :D :D .

Podsumowując - jedna mapa.
Jeśli jednak chcesz trochę pożyć, to nie patrz na ekran 60CSx w trakcie jazdy. Po prostu wyklucz taką ewentualność. To taka dobra rada.
Krzysztof
60CSx, Colorado 400t, Suunto X10, Colorado 300 i Colorado 400c. 86S, 79S.
Moja "Instrukcja Obsługi Colorado": Link: viewtopic.php?p=67948#p67948
Avatar użytkownika
soko
Garniak
 
Posty: 1767
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 16:59
Lokalizacja: Poznań

Re: GPSMap 60CSx - waypoint z geocaching

Postprzez kwl » N, 13 gru 2009 22:22

Soko skoro dograłeś kolejne 500mb map to albo Ty jesteś szczęściarzem, albo ja pechowcem!!! jaj cały czas mam tylko 3 mapy (200mb) na karcie 2gb!!! czyli jeszcze jakieś 90% wolnego miejsca na karcie... mapy to GPSWielkopolska, UMP topo i UMP auto! I w czasie jazdy używam jednej! Szkoda, że nie może mojego odbiornika obejrzeć ktoś doświadczony.... O ile dziwną nawigację z Poznania do Uchorowa jeszcze przeżyję, to cztery zawieszenia w jeden dzień mnie przerażają!!! dodam jeszcze, że zawieszenia nie miały miejsca w czasie nawigacji po wyznaczonej trasie, tylko w czasie wskazywania aktualnej mojej pozycji podczas jazdy...
"nikt jeszcze nie wie, czy stare słońce zarysuje nowy dzień..."
/Ege 810/GPSWielkopolska - SUPER!!!/ Topo PL
Avatar użytkownika
kwl
Początkujący
 
Posty: 76
Dołączył(a): Śr, 21 paź 2009 19:31
Lokalizacja: Uchorowo

Re: GPSMap 60CSx - waypoint z geocaching

Postprzez soko » N, 13 gru 2009 23:16

No to jeszcze jest możliwość, że wgrywanie tych map do odbiornika (na kartę) poprzez Mapsource - jest źródłem kłopotów. Ostatnie wersje mapSource nie cieszą się chyba najlepszą opinią, szczególnie jeśli chodzi o mapy spoza "oficjalnej stajni" Garmina. takie odniosłem wrażenie. Może się mylę.
Wgrałbym tylko jedną mapę (UMPpcPL) i zobaczył, co się dzieje. No bo jeśli pada z wgraną jedną mapą, to dziwny objaw.

Trochę podejrzliwie patrzę na jednoczesne wgranie UMPpcPL i UMP-Topo. Niby FID mają inny ale.... Może się wypowiedzą fachowcy. Ja na taki pomysł nie wpadłem. Dla mnie tu może tkwić przyczyna Twoich kłopotów.
Spokojnie natomiast można wgrać razem z UMPpcPL : UMPszlaki, TOPO GPSManiaka, Szlaki GPSManiaka i dziesiatki innych map.

Ale powtórzę jeszcze raz, że ostatnio do tworzenia pliku gmapsupp.img (dla 60CSx) używam wyłącznie GMapToola. Po prostu mam pliki .img z poszczególnymi mapami w jednym katalogu i po dołączeniu kolejnej mapy jednym kliknięciem generuję plik ze wszystkimi mapami. A ponieważ większość map jest teraz w postaci plików "nazwamapy.img", więc nie ma potrzeby uzywania MapSource.
Pozdrawiam Krzysztof
60CSx, Colorado 400t, Suunto X10, Colorado 300 i Colorado 400c. 86S, 79S.
Moja "Instrukcja Obsługi Colorado": Link: viewtopic.php?p=67948#p67948
Avatar użytkownika
soko
Garniak
 
Posty: 1767
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 16:59
Lokalizacja: Poznań

Re: GPSMap 60CSx - waypoint z geocaching

Postprzez kwl » Pn, 14 gru 2009 7:59

przyznam się, że miałem gmaptoola ale nie mam pojęcia jak się do niego zabrać, tzn w przypadku mapsource instaluje mapy na PC i mapsource automatycznie je widzi a gdy włączyłem gmaptoola to pusto... :mrgreen: i nie bardzo mam wenę ani pojęcie jak to rozpracować, ani dochodzić co i jak trzeba zrobić, gdzie tych map szukać itd. NO WSTYD MI ale poddałem się...
"nikt jeszcze nie wie, czy stare słońce zarysuje nowy dzień..."
/Ege 810/GPSWielkopolska - SUPER!!!/ Topo PL
Avatar użytkownika
kwl
Początkujący
 
Posty: 76
Dołączył(a): Śr, 21 paź 2009 19:31
Lokalizacja: Uchorowo

Re: GPSMap 60CSx - waypoint z geocaching

Postprzez soko » Pn, 14 gru 2009 16:13

No ale na razie wgraj na nową czystą kartę mikroSD jedną mapę ( np. UMPpcPL), nic więcej i zobacz czy będą jakieś kłopoty. Na razie nie zawracajmy sobie głowy gmaptoolem. Trzeba dojść , co jest felerne: 60CSx, mapy, czy karta? Krzysztof
60CSx, Colorado 400t, Suunto X10, Colorado 300 i Colorado 400c. 86S, 79S.
Moja "Instrukcja Obsługi Colorado": Link: viewtopic.php?p=67948#p67948
Avatar użytkownika
soko
Garniak
 
Posty: 1767
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 16:59
Lokalizacja: Poznań

Re: GPSMap 60CSx - waypoint z geocaching

Postprzez GPS Maniak » Pn, 14 gru 2009 17:37

soko napisał(a):nawet wczoraj dograłem ...

Miałeś fart :D Okazało się, po naszym piątkowym spotkaniu, że Wojtek dostał pustą płytkę oraz że ..... zepsułem pendriva Przema i oni nic nie wgrali :?
kwl napisał(a):Soko skoro dograłeś kolejne 500mb map to albo Ty jesteś szczęściarzem, ....

Masz świadomość, od kiedy my bawimy się turystycznymi Garminami?
Nie od razu Kraków zbudowano. W tzw. "środowisku" trzeba trochę pobyć, aby zgłębić pewne sekrety :D :wink:
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Re: GPSMap 60CSx - waypoint z geocaching

Postprzez zarys » Pn, 14 gru 2009 21:23

GPSmaniak zapytał?
Masz świadomość, od kiedy my bawimy się turystycznymi Garminami?

A skąd na Boga Kolega Kwl miałby to wiedzieć? Taż to już prawie prehistoria. Ale rzeczywiście masz rację trzeba troszkę cierpliwości by nabrać przyzwyczajeń związanych ze specyfiką poszczególnych odbiorników Garmina i obsługą wielu dostępnych map. Którą "zaptaszkować" a którą wręcz przeciwnie, zwłaszcza w GPSMap60CSx uznanym na pewno nie bez racji przez rzeczonego Garmina jako odbiornik do zastosowań profesjonalnych - co by to nie miało znaczyć! :lol:
Pozdrawiam
Ryszard
GPSmap60CSx,COLO 400C,Nuvi 1490T+nuLifeTime Europe,
GPmapa2009v3,CSAv5 i inne UMP,y, ostatnio NAVI COMAND NTG4 z mapami NaviSat, komórka LG GT540 z GPS.
zarys
Bywalec
 
Posty: 376
Dołączył(a): So, 17 mar 2007 18:12
Lokalizacja: BYDGOSZCZ

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Geocaching

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 8 gości