AM - schyłek ?

Przeznaczeniem działu są porównania odbiorników Garmina z systemami innych producentów, dyskusje o tym jaką nawigację kupić (Garmin czy co innego) oraz ogólne rozważania o zaletach i brakach w ofercie Garmina.

Moderatorzy: Zachu, GPS Maniak, Azzie

Postprzez Wieslav » Śr, 21 mar 2007 16:02

Lechu, napisałeś między innymi:
OK ! Ale nie masz odniesienia do TomToma, czy iGO.

oraz
Powiem krótko: iGO :lol: :lol: :lol:

:wink:
Jeśli możesz, powiedz mi czemu wybrałeś iGO, a nie np. TomTom 6?
:roll:
Jeśli, to nie mieści się w tym temacie to proszę o przeniesienie do nowego.
8)
POZDRAWIAM
Wieslav
GPSmap 76CSx+CNE NT 9+GPMapa 5+UMP-Wawa+Topo_PL_100 oraz ASUS MyPal A636N+AutoMapa Europe+iGO-2006+GPS Tuner 5
Toshiba Qosmio F30-140 Windows XP MCE - T7200; RAM 2x1024 533MHz; HDD 120GB; GF7600
Wieslav
Bywalec

Postprzez GPS Maniak » Śr, 21 mar 2007 16:37

Wieslav napisał(a):Jeśli możesz, powiedz mi czemu wybrałeś iGO, a nie np. TomTom 6?

W sumie - jeżeli chodzi o nawigację samochodową nie jestem jakimś wielkim fanatykiem tego zagadnienia. Dlatego kiedy potrzebowałem dobrą nawigację na Słowację, nie bawiłem się w szukanie jakichś "lewych" wersji celem testowania tego czy innego softu (iGO i Destinatora nie znałem w ogóle, TomTomem bawiłem się u kolegi 30 minut), ale jako wieloletni czytelnik Forum PDA Club zdałem się na opinię ludzi, którzy tam pisują i do których mam zaufanie. Zatem iGO wybrali za mnie inni :D I nie żałuję. Jak wielokrotnie podkreślałem, pomimo wielu niemiłych błędów na mapach - w Polsce także używam iGO a nie AM czy GPMapy.
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
GPS Maniak
Radny

Postprzez Sierek » Śr, 21 mar 2007 16:42

Słowacja jest dobrym argumentem za iGO. Do dzisiaj żadna inna nawigacja europejska (tzn. posiadająca również resztę Europy) nie ma takich map.
CN9 pod tym względem totalnie mnie załamał :(
Pozdrawiam, Jacek
60CSX+CN9NT+GP5+Topo_PL_100, TyTN II+Automapa+TT6
Sierek

Postprzez Wieslav » Śr, 21 mar 2007 16:52

Jacku - jak widzę Ty wybrałeś TomTom 6?!
Natomiast ja wogóle sobie nie wyobrażam nawigacji samochodowej na modelach GPSmap 60C(S)(x] / 76C(S)(x)! Jedynie może to być dodatek.
Może to wynika z mojego słabszego wzroku na odległość (noszę okulary z "minusem")
8)
POZDRAWIAM
Wieslav
GPSmap 76CSx+CNE NT 9+GPMapa 5+UMP-Wawa+Topo_PL_100 oraz ASUS MyPal A636N+AutoMapa Europe+iGO-2006+GPS Tuner 5
Toshiba Qosmio F30-140 Windows XP MCE - T7200; RAM 2x1024 533MHz; HDD 120GB; GF7600
Wieslav
Bywalec

Postprzez GPS Maniak » Śr, 21 mar 2007 17:32

Jacku, widziałeś już mapę iGO Poland 2007.01 ?
To CNE9, ale w nieco nowszym wydaniu. Mam mieszane uczucia. Owszem super szczegółowość, która zadowoliłaby pewnie nawet Wiesłava, ale błędy w nawigacji okrutne. Co ciekawe części tych samych błędów nie ma w CNE 9. Wynika chyba z tego, że Navteq zanim włączył mapy eMapy do swojej bazy zrobił jakąś weryfikację, a iGO żywcem przeniosła eMapę do 2007.01.

Qrczę, ale nasz życie stanie się nudne gdy już wszystkie mapy będą dobre :D
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
GPS Maniak
Radny

Postprzez Tomek » Śr, 21 mar 2007 18:20

GPS Maniak napisał(a):...Qrczę, ale nasz życie stanie się nudne gdy już wszystkie mapy będą dobre :D

A kogo to obchodzi z czym bedą jeździć wnukowie naszych wnuków?
Tomek

Postprzez Sierek » Śr, 21 mar 2007 19:50

Wieslav napisał(a):Jacku - jak widzę Ty wybrałeś TomTom 6?!

Tak, jak na razie. Ale jestem "kolekcjonerem" nawigacji. Miałem pierwszego TT jeszcze jako OEM z Navmanem bez routingu, potem TT Route Planner też bez routingu, potem Destinatora 3.
Jak tak dalej pójdzie pewnie skończy się na IGO. Czekam na rozszerzenie oferty oferowanych kart na micro SD, a najlepiej możliwość zmian licencji na kartę (często je zmieniam).

GPS Maniak napisał(a):Jacku, widziałeś już mapę iGO Poland 2007.01 ?

Tak, po cichu ją testuję. Jest to jedyna mapa, która ma nowe odcinki drogi na Cieszyn. Jak na razie nie zauważyłem problemów z kategoryzacją (sprawdzone w BB i jednym przejeździe przez GOP).
Pozdrawiam, Jacek
60CSX+CN9NT+GP5+Topo_PL_100, TyTN II+Automapa+TT6
Sierek

Postprzez GPS Maniak » Śr, 21 mar 2007 20:17

Sierek napisał(a): nie zauważyłem problemów z kategoryzacją

Moim zdaniem kategoryzacja jest zdecydowanie lepsza niż w CNE9, ale .... widocznie mam wyjątkowego pecha :cry: 40 minut jazdy do klienta w podpoznańskim Luboniu deczko mnie zdenerwowało ... CNE9:

Obrazek

Tak ma być. A tak to robi iGO (2007.01):

Obrazek

Czyli tak, jakby przy zjeździe z A2 był zakaz skrętu w lewo. A nie ma. Żeby było śmieszniej tam gdzie iGO każe nawracać - nie wolno :D Idziemy dalej. Luboń CNE9:

Obrazek

a 2007.01 próbuje prowadzić jednokierunkową uliczką osiedlową o nazwie Osiedlowa:

Obrazek

CNE o tym wie. Musiałem wyklikać tracka, bo nie szło zmusić CNE9 do nawigacji Osiedlową na wschód. No i na koniec mój ulubiony test. CNE9:

Obrazek

Niestety 2007.01 nie wie, że z 28 czerwca nie można skręcić w lewo w Hetmańską, tak jak (prawidłowo) zrobił to CNE9

Dziwne. Te same źródła, ale nawigacja różna :?:
Oczywiście 3 błędy o niczym nie świadczą, ale są "deczko" niepokojące.
Pozdrawiam Lechu

GPS Maniak
Radny

Postprzez Wieslav » Śr, 21 mar 2007 20:49

Sierek napisał(a):Jak tak dalej pójdzie pewnie skończy się na IGO. Czekam na rozszerzenie oferty oferowanych kart na micro SD, a najlepiej możliwość zmian licencji na kartę (często je zmieniam).

Czy jest możliwość uruchomienia IGO na Garminie?
I dlatego czekasz na micro SD - Jacku?
Czy IGO uruchamia się tylko na Pocket PC z Windows Mobile?
Czy taka opcja jak możliwość zmian licencji na kartę jest rozważana przez producenta IGO i co to daie użytkownikowi?
Program IGO zajmuje pojemność prawie całej karty i jak wygląda możliwość zapisu na niej swojego śladu?!
8)
POZDRAWIAM
P.S. Jak widać mój kolejny zakup to iGO
Wieslav
Wieslav
Bywalec

Postprzez GPS Maniak » Śr, 21 mar 2007 21:06

Wieslav napisał(a):P.S. Jak widać mój kolejny zakup to iGO

Nie jest moim celem namawianie kogokolwiek na zakup softu, z którego nie byłby potem zadowolony. Dlatego radzę na spokojnie zapoznać się z iGO - np. pożyczając od kogoś kartę z softem.
Pozdrawiam Lechu

GPS Maniak
Radny

Postprzez nocnyMarek » Śr, 21 mar 2007 21:56

GPS Maniak napisał(a):Gdybyś był stałym bywalcem PDA Club i policzył tych, którzy jeszcze uważają AM za dobry soft + tych zapeleńców /beta testerów/, którzy jeszcze wiążą jakieś nadzieje z AM w wersji 4, a z drugiej strony tych, którzy już dawno zeszli na ziemię i przesiedli się na inny naprawdę bardzo dobry soft, bardzo mocno byś się zdziwił.

Lechu liczyłeś? Naprawdę? :shock:
A wiesz, że to przez ten Twój post (i poprzedni), aż się tu zarejestrowałem?
Myślę, że mogę się już uważać za stałego bywalca PDAclubu, a zwłaszcza działu
Nawigacja GPS w PDA, z liczeniem też raczej nigdy nie miałem problemów ...
Ale jakoś nie mogę się doliczyć tych rzesz zawiedzionych, byłych użytkowników AM.
Owszem jest kilku, tak mocno zawiedzionych, że stali się zapiekłymi wrogami tego softu
(syndrom odrzuconej pierwszej miłości? :wink: ) jest trochę zniecierpliwionych, zniesmaczonych itd.
Ale w żadnym wypadku nie widzę, by mieli być tam jakąś grupą dominującą.
Moim zdaniem przesadzasz i to zdrowo :P
Nie oponowałbym wcale, gdyby taką opinie wyrażał kto inny, ale Twój głos jest tu zbyt cenny,
żebym nie zaprotestował i nie napisał, że moim zdaniem ta Twoja 'niechęć' do AM
też ma podłoże emocjonalne, czyli jest wyraźnie subiektywna. 8)
Palmax & AM3/4/5/6, NE, /Sygic, AP, N2/9, OM-free
nocnyMarek
Bywalec

Postprzez GPS Maniak » Śr, 21 mar 2007 22:14

nocnyMarek napisał(a):A wiesz, że to przez ten Twój post (i poprzedni), aż się tu zarejestrowałem?

Witamy, witamy.
nocnyMarek napisał(a):Twoja 'niechęć' do AM też ma podłoże emocjonalne, czyli jest wyraźnie subiektywna. 8)

A Tych którzy wiernie okopali się przy AM nie ? :wink: Ja przynajmniej potrafię przyznać, że AM ma na dziś najlepszą mapę Polski. A co robią fanatycy AM ? Po prostu wprowadzają ludzi w błąd ciągle powtarzając jak zaklęcie: "Nawigacja na Polskę ? Tylko AM". Tak długo to powtarzali, aż sami w to uwierzyli. :D

Ale pomimo, że uważam, iż zaliczasz się do tych "okopanych" czyli też kierujesz się emocjami zapytam: Uważasz, tak z ręką na sercu, że (z punktu widzenia statystycznego Kowalskiego) AM jest lepsza od iGO czy TomToma ?
Pozdrawiam Lechu

GPS Maniak
Radny

Postprzez nocnyMarek » Śr, 21 mar 2007 22:54

GPS Maniak napisał(a):Dziwne. Te same źródła, ale nawigacja różna :?:
Oczywiście 3 błędy o niczym nie świadczą, ale są "deczko" niepokojące.

Te "deczko" to chyba z jakiegoś silosa :lol:
O mapach AP (eMapy) nie mam najlepszego zdania, są owszem szczegółowe
(choć daleko im jeszcze do szczegółowości np. map PPWK),
ale jeszcze 'mocno surowe' i zapewne sporo czasu jeszcze minie zanim dojrzeją.

GPS Maniak napisał(a):Ale pomimo, że uważam, iż zaliczasz się do tych "okopanych" czyli też kierujesz się emocjami zapytam:

No to mamy 1:1 :D
Co do tych okopów ...spośród tych programów które posiadam zdecydowanie preferuję AM
(choć nie jeździłem jeszcze prawie wcale z D6, a to już co innego niż DPN)

GPS Maniak napisał(a):Uważasz, tak z ręką na sercu, że (z punktu widzenia statystycznego Kowalskiego) AM jest lepsza od iGO czy TomToma ?

Akurat te dwa znam słabo, z TT spędziłem raz tydzień, z iGO ledwie kilka godzin,
ale nie powaliły mnie na kolana, nie doświadczyłem 'zjawiska zachwytu', jeśli chodzi o obsługę,
oba mają pewne denerwujące mnie mankamenty i od obu oczekiwałem łatwiejszej obsługi.
Do AM3 już nie ma co porównywać, bo to jednak jest soft schyłkowy - nie rozwijany już sporo czasu,
do AM4 jeszcze trochę za wcześnie choć finał już blisko (sądzę ża na TE wakacje juz będzie)
Nie powiem, że AM jest lepsza, ale że gorsza też nie stwierdzę :)
Aha, zdecydowanie daleko mi do statystycznego Kowalskiego, więc nie wiem jak to będzie z jego punktu widzenia :P
Palmax & AM3/4/5/6, NE, /Sygic, AP, N2/9, OM-free
nocnyMarek
Bywalec

Postprzez GPS Maniak » Śr, 21 mar 2007 23:11

nocnyMarek napisał(a):O mapach AP (eMapy) nie mam najlepszego zdania, są owszem szczegółowe (choć daleko im jeszcze do szczegółowości np. map PPWK), ale jeszcze 'mocno surowe' i jeszcze sporo czasu minie nim dojrzeją.

Ale Navteq te błędy jednak usunął. To trochę niepokoi, bo jeżeli iGO nie będzie weryfikował danych, tylko zaufa lokalnemu dostawcy może wiele stracić. Inna rzecz, że w "młodzieńczym zachwycie" zasymulowałem na iGO z mapą 2007.10 trochę znanych mi tras i po ich obejrzeniu nie jestem przerażony. Wręcz przeciwnie. Zwłaszcza na trasach przejazdowych - parę błędów, które miała mapa TeleAtlasu jednak zniknęło.
Pozdrawiam Lechu

GPS Maniak
Radny

Postprzez Wieslav » Cz, 22 mar 2007 7:58

GPS Maniak napisał(a):Nie jest moim celem namawianie kogokolwiek na zakup softu, z którego nie byłby potem zadowolony. Dlatego radzę na spokojnie zapoznać się z iGO - np. pożyczając od kogoś kartę z softem.

Jestem otwarty na taką propozycję.
Jeśli jest ktoś z okolic Łodzi gotów zaprezentować mi ten produkt chętnie bym skorzystał, a po zakończonej prezentacji moglibyśmy wstapić na piwo?!
8)
POZDRAWIAM
P.S. Póki co korzystam z AutoMapa XL.
Wieslav
Wieslav
Bywalec

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Garmin a konkurencja