Jaki GPS na kajak?

Radzimy jaki model Garmina wybrać i dlaczego. Gdzie warto kupować. O sprawdzonych sprzedawcach, lokalnych promocjach, cłach na granicy, różnicach pomiędzy odbiornikami amerykańskimi i europejskimi, dokupywaniu polskich instrukcji, oraz o wszystkim co związane z zakupem odbiorników w Polsce czy za granicą.

Re: Jaki GPS na kajak?

Postprzez zmaylandu » Cz, 10 maja 2012 22:49

Jestem po lekturze http://www.garniak.pl/viewtopic.php?p=95400#p95400 i zastanawiam się dlaczego nie coś z serii 76?
Pozdrawiam,
Artur
zmaylandu
Początkujący
 
Posty: 17
Dołączył(a): Cz, 30 cze 2011 23:15
Lokalizacja: Szczecin

Re: Jaki GPS na kajak?

Postprzez wodzirej » Pt, 11 maja 2012 5:58

Bardzo teges, 76 to seria bardziej niż przyzwoita :)
Co się stało/dzieje? Analogicznie jak między seriami 60 i 62 -> Garmin wymyślił kilka nowych fjuczerów, które spodobały się użytkownikom. Szczegóły np. na garniaku w wątkach testowych serii 78 i 62.
Enduro 2, Edge Explore, Varia RCT715, GPSMap 64sc, Nuvicam
Jeśli geografia jest prozą, mapy są ikonografią. Lennart Meri
Avatar użytkownika
wodzirej
Garniak
 
Posty: 2040
Dołączył(a): N, 18 mar 2007 19:22
Lokalizacja: NYC

Re: Jaki GPS na kajak?

Postprzez zmaylandu » Pt, 11 maja 2012 21:43

Jestem po lekturze testu 78 (link w poprzednim moim poście), takich kwiatków jest tam więcej. Podkreślam, że moja wiedza na temat GPS jest zerowa, swój osąd opieram na opiniach innych użytkowników. Moje wnioski są następujące: GPSMap 78 niekoniecznie jest udanym następcą GPSMap 76. Natomiast 76 to klasyk, wszyscy go chwalą. Może jest ktoś kto wcześniej używał 76 i zamienił ją na 78. Ciekaw jestem opinii takich użytkowników.

Druga kwestia to czemu odradzacie mapę Topo 2011? Jestem po lekturze postów na ten temat i tutaj mam takie spostrzeżenia ;o) : Jeżeli ktoś jest już obyty z GPS-ami to Topo jest "be", natomiast jeżeli ma to być mapa dla zupełnie zielonego Kowalskiego to jak najbardziej.
Pozdrawiam,
Artur
zmaylandu
Początkujący
 
Posty: 17
Dołączył(a): Cz, 30 cze 2011 23:15
Lokalizacja: Szczecin

Re: Jaki GPS na kajak?

Postprzez Antonio » Pt, 11 maja 2012 22:30

zmaylandu napisał(a):Druga kwestia to czemu odradzacie mapę Topo 2011? Jestem po lekturze postów na ten temat i tutaj mam takie spostrzeżenia ;o) : Jeżeli ktoś jest już obyty z GPS-ami to Topo jest "be", natomiast jeżeli ma to być mapa dla zupełnie zielonego Kowalskiego to jak najbardziej.

Zapoznaj się z projektem UMP-pcPL, tu masz podgląd mapki :arrow: http://mapa.ump.waw.pl/ump-www/
Mapa o wiele lepsza od TOPO Polska i w dodatku darmowa.
Chyba nie ma sensu wywalać ponad 300 PLN na coś, co nie spełnia oczekiwań użytkownika jeśli jest lepsza alternatywa i to za free :wink: . Poza tym jest jeszcze wiele bardzo dobrych map poszczególnych regionów kraju, również darmowych, a z czasem, jak większość użytkowników, będziesz takich map używał.
Pozdrawiam

Nuvi 255 WT, Oregon 450, Fenix 5, Edge 530, Edge 1030+, mapy: CN Europe NT "nüMaps Lifetime", UMP-pcPL TOPO, Topo_PL_100 i różne OSM

Wspierajmy sport wśród dzieciaków
Avatar użytkownika
Antonio
Bywalec
 
Posty: 850
Dołączył(a): N, 01 lis 2009 22:43
Lokalizacja: Pabianice (łódzkie)

Re: Jaki GPS na kajak?

Postprzez zmaylandu » Pt, 11 maja 2012 23:05

Antonio, dzięki. Ten problem mam już rozwiązany. Kupię golasa ;o)
Pozdrawiam,
Artur
zmaylandu
Początkujący
 
Posty: 17
Dołączył(a): Cz, 30 cze 2011 23:15
Lokalizacja: Szczecin

Re: Jaki GPS na kajak?

Postprzez Zachu » So, 12 maja 2012 7:05

Co do samego odbiornika. Nie wiem czy ten test jest uaktualniony ale po dwóch latach trochę poprawek wyszło. A że soft jest ten sam co w 62 i więcej jest użytkowników tego drugiego, warto poczytać o błędach 62.
Tu masz całą listę http://www8.garmin.com/support/download ... sp?id=4995
Odnośnie mapy to TOPO to jest zabytek. Nie będziesz jej mógł uaktualnić. Kupić bez mapy, używać na razie UMP i innych, później kupić nową Turystykę viewtopic.php?f=2&t=11163&hilit=mapa+azymut
Nuvi & DriveAssist & Zumo & fenix
Obrazek
Zachu
Radny
 
Posty: 8720
Dołączył(a): N, 01 lip 2007 7:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jaki GPS na kajak?

Postprzez zmaylandu » So, 12 maja 2012 22:07

Dzięki za informację o mapie turystycznej. Fajna sprawa.

Jest na forum ktoś kto używał zarówno 76 jak i 78 i zechciałby się podzielić swoją opinią na temat tych dwóch odbiorników?
Pozdrawiam,
Artur
zmaylandu
Początkujący
 
Posty: 17
Dołączył(a): Cz, 30 cze 2011 23:15
Lokalizacja: Szczecin

Re: Jaki GPS na kajak?

Postprzez Kuzmicz » N, 13 maja 2012 15:32

Przecież np. w teście 62 masz pełno porównań i odniesień do jego poprzednika 60' Podobnie jest z seriami 76/78, zresztą to samo pisał Ci już Wodzirej:
wodzirej napisał(a):Co się stało/dzieje? Analogicznie jak między seriami 60 i 62 -> Garmin wymyślił kilka nowych fjuczerów, które spodobały się użytkownikom. Szczegóły np. na garniaku w wątkach testowych serii 78 i 62.

Chyba pora podjąć w końcu decyzję.
Masz kasę, weź nowszą serię, wolisz taniej weź starszą - też będziesz zadowolony, ale... (szczegóły w przytoczonych testach).
Kamil
60CSx, 1490T, 2495LM
Avatar użytkownika
Kuzmicz
Bywalec
 
Posty: 147
Dołączył(a): Wt, 09 gru 2008 22:24
Lokalizacja: Wrocław / Łańcut

Re: Jaki GPS na kajak?

Postprzez zmaylandu » N, 13 maja 2012 22:31

Problem polega na tym, że różnica w cenie jest praktycznie żadna jeżeli porówna się 78s i 76csx. Chyba nic złego w tym, że się zastanawiam. Tym bardziej, że chciałbym aby mi posłużył ładnych kilka lat.
Pozdrawiam,
Artur
zmaylandu
Początkujący
 
Posty: 17
Dołączył(a): Cz, 30 cze 2011 23:15
Lokalizacja: Szczecin

Re: Jaki GPS na kajak?

Postprzez sdsyc » N, 13 maja 2012 22:45

Gdybym to ja kupował, kupiłbym 78: +lepsze zarządzania mapami, +kmz, +jnx
Auto: Android Auto + OsmAnd+ + UMP, mapy.cz + OSM, Google Maps
Nagarstek: Fenix 5 Plus Sapphire + TopoActive Europe + OSM Freizeikarte + UMP
W telefonach: Locus / Brouter, OsmAnd+ + OSM + UMP, mapy.cz
sdsyc
Radny
 
Posty: 3370
Dołączył(a): Śr, 27 lut 2008 9:03

Re: Jaki GPS na kajak?

Postprzez GPS Maniak » Pn, 14 maja 2012 7:27

sdsyc napisał(a): +kmz, +jnx

i to jest najpoważniejszy argument za 78 (62).
Jak powszechnie wiadomo, nie jestem zwolennikiem map rastrowych w GPSie i w terenie używam praktycznie wyłącznie mapy wektorowe ale prawdę powiedziawszy przy takim zastosowaniu:
zmaylandu napisał(a):na kajaku podczas spływów rzekami nizinnymi oraz kanałami rzecznymi?

nie potrafiłbym wskazać żadnej ogólnie dostępnej mapy wektorowej, która zapewniłaby przyzwoity komfort nawigacyjny.
Rastry w postaci plików KMZ lub JNX są tu chyba jedynym rozwiązaniem - dlatego optowałbym za odrzuceniem 76-ki.
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Re: Jaki GPS na kajak?

Postprzez zmaylandu » Pn, 14 maja 2012 21:17

Przekonaliście mnie do 78s. Dziękuję wszystkim, którzy pomogli mi wybrać właściwy model jak również tym, którzy zabrali głos w sprawie mapy Topo Polska 2011 i uświadomili mi co i jak. Jeszcze raz dziękuję ;o)
Ostatnio edytowano Pn, 14 maja 2012 21:26 przez beetle-m, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Unikajmy pełnego cytowania postu poprzedzającego naszą odpowiedź. Cytat usunięty.
Pozdrawiam,
Artur
zmaylandu
Początkujący
 
Posty: 17
Dołączył(a): Cz, 30 cze 2011 23:15
Lokalizacja: Szczecin

Re: Jaki GPS na kajak?

Postprzez sdsyc » Pn, 14 maja 2012 21:49

zmaylandu napisał(a):właściwy model

Ale 76csx też niczego sobie ;-)
Piszę tak na wszelki wypadek, jakbyś był niezadowolony z 78, żeby nie było na mnie :lol:
Auto: Android Auto + OsmAnd+ + UMP, mapy.cz + OSM, Google Maps
Nagarstek: Fenix 5 Plus Sapphire + TopoActive Europe + OSM Freizeikarte + UMP
W telefonach: Locus / Brouter, OsmAnd+ + OSM + UMP, mapy.cz
sdsyc
Radny
 
Posty: 3370
Dołączył(a): Śr, 27 lut 2008 9:03

Poprzednia strona

Powrót do Jaki Garmin? Gdzie? Jak?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość