eTrex 20/30 - aktualizacje firmware

O elektronice i wewnętrznym oprogramowaniu naszych Garminów. Chipsety, anteny zewnętrzne, baterie, karty pamięci, naprawy. Także o nieoficjalnych firmware, przeróbkach sprzętowych i innych rodzajach tuningu.

Moderator: PouchX

Re: eTrex 20/30 - aktualizacje firmware

Postprzez miron4 » Pt, 25 kwi 2014 12:47

Jasne, mail poszedł. Niech walczą.
miron4
Początkujący
 
Posty: 31
Dołączył(a): Cz, 26 lip 2012 22:25

Re: eTrex 20/30 - aktualizacje firmware

Postprzez pelsta » N, 27 kwi 2014 22:19

Jest spatchowany najnowszy firmware 3.70.
Posiadacze eTrexa 20 mogą wykorzystywać niektóre funkcje 30-stki.
http://www.elgps.com/foroGPS/viewtopic. ... 256#p54256
Staszek
Nuvi200 + Nuvi250v2 + Mio169 + eTrexVistaHCx + eTrex20->eTrex30 + Samsung Solid B2710 + HTC HD2 (Android 4.2.2) + K&M Drive 2.1 + eTrex30x
własna kompilacja OSM + UMP-pcPL + Compass
góry - Locus, droga - ciągle poszukuję
NuviLog2MS, gpxer, jnxer
Avatar użytkownika
pelsta
Bywalec
 
Posty: 902
Dołączył(a): Pt, 04 sty 2008 16:52
Lokalizacja: Kęty

Re: eTrex 20/30 - aktualizacje firmware

Postprzez tboniasty » N, 11 maja 2014 22:05

Marko napisał(a):Halo, czy ktoś jeszcze tu ma eTrexa? ;-)
Jak się Wam sprawuje FW 3.70?


Dziwnie. Po utracie sygnału i ponownym złapaniu fixa tak jakby rysuje aktualny ślad od miejsca jego uzyskania. Przypadłość ujawniła się w trakcie wypadu w Góry Sowie. Po marszu przez las na przełaj weszliśmy do bunkra przepompowni, a po wyjściu chwilę zajęło domyślenie się gdzie zeszliśmy z drogi dojazdowej. Podobny efekt był przy przejściu przez podziemia betoniarni nad Osówką. Albo cofnę fw albo powrócę do stawiania waypointa przy aucie hehe
OBECNIE - ASFALT: Nuvi 3490LMT, SZLAK: eTrex 30
POPRZEDNIO - eTrex 20, Oregon 650t, Oregon 600, Oregon 300, Nuvi 2445LT, Nuvi 1250T, Montana 600, GPSMAP 62s, Nuvi 3490LMT, eTrex 30, Colorado 300, Nuvi 205T, Oregon 450, Dakota 20, GMXT,Vista HCx
Avatar użytkownika
tboniasty
Radny
 
Posty: 1225
Dołączył(a): Śr, 14 lis 2007 17:25
Lokalizacja: Opole

Re: eTrex 20/30 - aktualizacje firmware

Postprzez Marko » Pn, 12 maja 2014 4:46

tboniasty napisał(a):
Marko napisał(a):Halo, czy ktoś jeszcze tu ma eTrexa? ;-)
Jak się Wam sprawuje FW 3.70?


Dziwnie. Po utracie sygnału i ponownym złapaniu fixa tak jakby rysuje aktualny ślad od miejsca jego uzyskania.

Dziękuję.

U mnie pojawiły się poważne kłopoty z routingiem.
Na dwóch mapach: CykloCzech 2010 i testowej PL Topo 2014.1, na pierwszej wyłączył się przy próbie przeliczenia niedługiej trasy, ok. 40km; na PL Topo trasę według dróg co prawda przeliczył, ale wyłączył się gdzieś po drodze, w efekcie: brak fragmentu śladu!
Ustawienia routingu: rower, zawsze przeliczaj po zejściu z trasy (auto).
Zatem, proszę ostrożnie z routingiem!

W każdym innym przypadku: nawigacji "na krechę" i wg śladu działa, jak dotąd wzorcowo- bez problemów.
Oregon 700, eTrex 30x, Tempe
Avatar użytkownika
Marko
Garniak
 
Posty: 6238
Dołączył(a): Pt, 12 wrz 2008 10:18
Lokalizacja: Skoczów

Re: eTrex 20/30 - aktualizacje firmware

Postprzez osa123 » Pt, 16 maja 2014 16:02

Marko napisał(a):Halo, czy ktoś jeszcze tu ma eTrexa? ;-)
Jak się Wam sprawuje FW 3.70?


Bug ze znikaniem śladu przy utracie sygnału z satelitów czasem się zdarza, ale właśnie nie zawsze. Trzeba to jeszcze potestować.
Po wyczerpaniu baterii do zera, na następny dzień już z nowymi bateriami, etrex nie zrobił autoarchiwizacji (mam ustawioną na codzienną), ale pewnie to normalna przypadłość. Musiałby analizować ślad wstecz, sprawdzając czy nie ma innej daty.
I stary bug, kiedy etrex monituje o tryb wyznaczania trasy nie działa przycisk "back".

Komputer podróży faktycznie kopiuje sobie dane ze śladu, ale nie do końca. Kluczowy błąd komputera, czyli małe prędkości nadal pozostaje nierozwiązany. Dane w base campie różnią się od tych z komputera tylko przy czasach.
Załączniki
kmp.JPG
etrex 30 Fenix 6 PRO
osa123
Początkujący
 
Posty: 45
Dołączył(a): Cz, 18 lip 2013 8:41

Re: eTrex 20/30 - aktualizacje firmware

Postprzez Marko » Wt, 20 maja 2014 21:22

gavia napisał(a):Szkoda tylko , że trochę za wcześnie się zniechęciłem i nie sprawdziłem kiedy miałem możliwość jak wykres tego samego odcinka wygląda na wykresie Garmina, byłoby jakieś porównanie.

Dziś trochę pobawiłem się wykresem i wygląda na to, że w eTrexie na skalowanie wykresu i to w jakim stopniu wypełnia nam ekran, zależy przede wszystkim od aktualnej pozycji lub pozycji wskazanej kropką przez użytkownika:
13686.png

13706.png

Obrazek
Oregon 700, eTrex 30x, Tempe
Avatar użytkownika
Marko
Garniak
 
Posty: 6238
Dołączył(a): Pt, 12 wrz 2008 10:18
Lokalizacja: Skoczów

Re: eTrex 20/30 - aktualizacje firmware

Postprzez ndmystko » Pn, 02 cze 2014 15:10

Marko napisał(a):Niestety każdy kolejny FW (obecnie już FW3.70) wraz z usprawnieniami niesie kolejne bugi (wczoraj zepsuł mi ślad).


Ja też mam problem z uszkodzonymi śladami po przesiadce na FW3.70. Na szczęście żadnego jeszcze nie straciłem bo pomaga włączenie i wyłączenie odbiornika w domu po wycieczce. Innym razem dostałem się do naprawionego śladu poprzez podpięcie do BaseCampa ale być może ślad został naprawiony poprzez kolejne uruchomienie a nie dzięki BaseCampowi.
eTrex 30 + OSMapa + *.jnx
Moto G3 + Naviexpert + Locus Pro
Holux RCV-3000
Garmin vívofit
ndmystko
Bywalec
 
Posty: 202
Dołączył(a): N, 16 maja 2010 13:51
Lokalizacja: Kraków

Re: eTrex 20/30 - aktualizacje firmware

Postprzez Marko » Pn, 02 cze 2014 20:48

ndmystko napisał(a):Ja też mam problem z uszkodzonymi śladami po przesiadce na FW3.70.

Ja dotychczas nie miałem kłopotu. Wczoraj jednak (1 czerwca 2014), z niewiadomego powodu po ok. 1 godz. wycieczki eTrex (FW 3.70) zaczął mi "wariować".
Objawy były dziwne, a mianowicie zmieniał mi się cyklicznie czas w eTrexie z środkowoeuropejskiego na Greenwich (czyli 2 godz. "do tyłu").
Zauważyłem to najpierw w polu "ETA", po czym sprawdziłem czas i faktycznie cofnął się o 2 godz. wstecz, po czym, po chwili wskazywał znów poprawnie.
W zakończeniu wycieczki zapisałem ślad i - co było błędem - wykasowałem dane - nie zostawiając nic do "codziennej autoarchiwizacji".
W efekcie, w pamięci eTrexa zapisał się plik ślad.tmp (pozbawiony końcówek, m.in. <trk> i </trkseg>), który udało mi się naprawić, ale ślad był pozbawiony tego odcinka, na którym obserwowałem w/w objawy związane ze zmianami czasu.

Być może powinienem wówczas zrestartować odbiornik, ale nadal nie mam pewności czy to pomogłoby w odzyskaniu śladu (najprawdopodobniej tak).
No cóż, nauczka na przyszłość.

P.S. Mimo wad i wolnego działania, nadal FW 3.70 ma dla mnie największy potencjał z dotychczasowych.
Oregon 700, eTrex 30x, Tempe
Avatar użytkownika
Marko
Garniak
 
Posty: 6238
Dołączył(a): Pt, 12 wrz 2008 10:18
Lokalizacja: Skoczów

Re: eTrex 20/30 - aktualizacje firmware

Postprzez Athantor » Pn, 02 cze 2014 21:37

Mi też gubi kawałki śladów - od 2.70 do dzisiejszego 3.70. :-(

Wg mnie mu po prostu brakuje pamięci na jednoczesne routowanie, zapis śladów i rysowanie mapy. Wystarczy >30km route wyznaczony przez etrex-a (z niewieloma waypointami pośrednimi), zapis śladu co sekundę z archiwizacja gdy pełny i UMP-Topo na full szczegóły, to jak nie zrestartuję go w między czasie, to bankowo przepadnie mi co 3-4 zarchiwizowany plik śladu.

Zazwyczaj objawia się to tym że przestaje się odrysowywać mapa, albo sam bezdźwięcznie się wyłącza. :-( Co najlepsze po restarcie czasem przestaje widzieć waypointy i route'y z osobnych plików na karcie SD, ale mapę z tej samej karty wyświetla OK- pomaga dopiero wyjęcie baterii na chwilę. O co raz urwanym 'Current.gpx', nie będę już nic pisał.
Zauważyłem za to, że jeśli co ~1,5h zrobię restart, to gubienie śladów znaczącą się zmniejsza. A jak nie będę używał route'ów, to nie zgubi nic.

Pisałem do Garmina to mi powiedzieli, że urządzenie jest wadliwe, po tym jak problem się powtórzył zasugerowanym przez nich po master resecie i próbą inną mapą. :roll:
:D
Avatar użytkownika
Athantor
Początkujący
 
Posty: 13
Dołączył(a): So, 09 sty 2010 2:41

Re: eTrex 20/30 - aktualizacje firmware

Postprzez Marko » Wt, 03 cze 2014 6:38

Athantor napisał(a):Mi też gubi kawałki śladów - od 2.70 do dzisiejszego 3.70. :-(

Wg mnie mu po prostu brakuje pamięci na jednoczesne routowanie, zapis śladów i rysowanie mapy. Wystarczy >30km route wyznaczony przez etrex-a (z niewieloma waypointami pośrednimi), zapis śladu co sekundę z archiwizacja gdy pełny i UMP-Topo na full szczegóły, to jak nie zrestartuję go w między czasie, to bankowo przepadnie mi co 3-4 zarchiwizowany plik śladu. :

Nie wiem co było winą niedzielnego "zawirowania" ze strefą czasową, a w konsekwencji-ze śladem.
Tras nie używam; nawiguję wg śladu. Przedwczoraj wyjątkowo miałem włączoną wektorówkę PL Topo; na ogół mam ją wyłączoną w trasie rowerowej; a włączam rastry. Z drugiej strony, autorouting w samochodzie na PL Topo działał do tej pory znakomicie.
No i nie stwierdziłem kłopotów z przerysowywaniem mapy, więc miałem nieco inne objawy skutkujące zepsuciem śladu bieżącego.

Traktuję to jako incydent, związany być może ze śladem wg którego jechałem.
Oregon 700, eTrex 30x, Tempe
Avatar użytkownika
Marko
Garniak
 
Posty: 6238
Dołączył(a): Pt, 12 wrz 2008 10:18
Lokalizacja: Skoczów

etrex-20 błędy w nazwach waypointów

Postprzez piter_digital » Pn, 09 cze 2014 8:51

Witam. Wydaje mi się że w sofcie etrexa-20 jest błąd w nazwach gdy tworzymy sobie własne waypointy. Polega to chyba na tym że ostatni waypoint który utworzyłem danego dnia ma zawsze nazwę cyfrową czyli np. "022". Pomimo tego że oczywiscie nazwałem go "po ludzku" :) Czy ktoś się z tym spotkał i jak to zgłosić ew. do Garmina? Wydaje mi się też że bezpośrednio po zakupie nie miałem tego problemu i ten błąd pojawił sie w kolejnych (ale wszystkich) aktualizacjach.
eTrex 20
piter_digital
Początkujący
 
Posty: 43
Dołączył(a): So, 16 lut 2013 9:36
Lokalizacja: Zgorzelec

Re: eTrex 20/30 - aktualizacje firmware

Postprzez dylemat » N, 15 cze 2014 8:36

Czy reset etrexa kasuje zapisany własny profil ?
Jędrek
Nuvi 2495LT, etrex 20, GPSMAP60cs, Tradycyjna busola, Nuvi 205
CNE2015 , GPmapa, UMP, Topo, PL Topo
Avatar użytkownika
dylemat
Bywalec
 
Posty: 174
Dołączył(a): So, 17 mar 2007 16:13

Re: eTrex 20/30 - aktualizacje firmware

Postprzez GPS Maniak » N, 15 cze 2014 10:45

Nie powinien. Profile są zapisane w plikach, których - jak się wydaje - reset nie modyfikuje.
Uwaga ogólna: przed wykonaniem resetu, czy też zmian FW warto przełączyć odbiornik na Profil Rekreacyjny.
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Re: eTrex 20/30 - aktualizacje firmware

Postprzez osa123 » Cz, 19 cze 2014 14:26

FW 3.70
Włączam dziś odbiornik zmieniam profil na geocaching a tutaj - profil samochodowy. Wyłączam i włączam ponownie, myślę - jakiś dziwny przypadek, ale nie! Po prostu zniknął mi profil geocache. Nazwa została, ale wszystkie ustawienia (kolory, mapy, ustawienia mapy, ekranu) zmieniły się na te z profilu samochodowego. Już ktoś pisał o tym, że nie zawsze w profilu zapamiętują się pola danych, ale cały profil :(

Pola danych w jakimś momencie z ustawionych na cokolwiek zmieniają się "Własne". Ciągle nie mogę wynaleźć kiedy tak się dzieje. Podobnie jak ze znikaniem śladu po zgubieniu sygnału, czasem się dzieje czasami nie.

Zaczynam myśleć, że FW 3.70 to jakiś wirus :shock:
etrex 30 Fenix 6 PRO
osa123
Początkujący
 
Posty: 45
Dołączył(a): Cz, 18 lip 2013 8:41

Re: eTrex 20/30 - aktualizacje firmware

Postprzez pelsta » Pt, 20 cze 2014 8:15

FW 3.80
Changes made from version 3.70 to 3.80:

Fixed issue with barometer when auto calibration is turned off.
Fixed missing ascent, descent, and elevation statistics when reviewing certain tracks.
Fixed possible shutdown when displaying the option menu in Czech.

http://www8.garmin.com/support/download ... sp?id=5553
Staszek
Nuvi200 + Nuvi250v2 + Mio169 + eTrexVistaHCx + eTrex20->eTrex30 + Samsung Solid B2710 + HTC HD2 (Android 4.2.2) + K&M Drive 2.1 + eTrex30x
własna kompilacja OSM + UMP-pcPL + Compass
góry - Locus, droga - ciągle poszukuję
NuviLog2MS, gpxer, jnxer
Avatar użytkownika
pelsta
Bywalec
 
Posty: 902
Dołączył(a): Pt, 04 sty 2008 16:52
Lokalizacja: Kęty

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Hardware i firmware

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości