[nuvi 2x5] - Firmware

O elektronice i wewnętrznym oprogramowaniu naszych Garminów. Chipsety, anteny zewnętrzne, baterie, karty pamięci, naprawy. Także o nieoficjalnych firmware, przeróbkach sprzętowych i innych rodzajach tuningu.

Moderator: PouchX

Re: [nuvi 2x5] - Firmware

Postprzez muchin » Pt, 09 wrz 2011 6:26

Na własnej skórze przekonałem się, że rzeczywiście na nowszych firmwarach nuvi się gubi - w średniej wielkości mieście nie potrafił właściwie się zafiksować na mapie UMP.
Zamiast po drodze dwupasmowej proponował odległe miejsca i chaszcze.
Tak więc prośba - linki na Garmin nie działają, ktoś wcześniej udostępnił firmware 6.60, ale w wersji bez "W"
Czy ma ktoś "zachomikowany" firmwar 6.60 dla nuvi 255W ?
muchin
--------
GPSmap 62s, Nuvi 255W
Avatar użytkownika
muchin
Początkujący
 
Posty: 59
Dołączył(a): So, 13 cze 2009 7:39
Lokalizacja: Kraków

Re: [nuvi 2x5] - Firmware

Postprzez Mariusz65 » Pt, 09 wrz 2011 7:26

jjanusz napisał(a):skoro nawet w firmowanej przez Garmina TopoPolska tak się dzieje

Skoro takie błędy zdarzają się również na TOPO_Poland to może być precedens dla zgłoszenia błędu do supportu Garmina. Trzeba by dokładnie wyłapać w jakich miejscach to następuje i opisać sytuację.
Dla mnie to już mniejszy problem, bo TOPO_Poland raczej słabo się nadaje do nawigacji samochodowej. Raz, że jest dedykowana do ręczniaków a dwa, że stan aktualizacji dróg jest z 2008 roku co ją dyskwalifikuje do auta. Support Garmina może również właśnie w ten sposób odpowiedzieć i olać sprawę ;-)

greg_m napisał(a):ale jak wylacze unikanie gruntowych to juz jest ok (na 7.40).

Dziwne, bo moje przykłady dotyczą akurat dróg asfaltowych. Inaczej nie działało by również na FW 6.60 bo "unikanie gruntowych" mam standardowo zaptaszkowane.

muchin napisał(a):Tak więc prośba - linki na Garmin nie działają,
Czy ma ktoś "zachomikowany" firmwar 6.60 dla nuvi 255W ?

Szkoda, że to archiwum zniknęło! Ja mam FW 6.60 dla wersji bez "W".
Pozdrawiam Mariusz
W aucie: Nüvi 255 (FW 6.60) + UMP-pcPL - the best
W kieszeni: Dakota 20/eTrex Touch 35, Na ręku: Fenix 7 Solar
Avatar użytkownika
Mariusz65
Radny
 
Posty: 4639
Dołączył(a): Cz, 20 sie 2009 14:02
Lokalizacja: N52.8° E18.8°

Re: [nuvi 2x5] - Firmware

Postprzez greg_m » Pt, 09 wrz 2011 7:40

Mariusz65 napisał(a):Skoro takie błędy zdarzają się również na TOPO_Poland to może być precedens dla zgłoszenia błędu do supportu Garmina. Trzeba by dokładnie wyłapać w jakich miejscach to następuje i opisać sytuację.

Nie posiadam tej mapy, ale faktycznie warto by to zglosic. Naprawiajac to moga przy okazji naprawic blad ktory przeszkadza w UMP :)
Mariusz65 napisał(a):Dziwne, bo moje przykłady dotyczą akurat dróg asfaltowych. Inaczej nie działało by również na FW 6.60 bo "unikanie gruntowych" mam standardowo zaptaszkowane.

Wiem, ze nawigujesz po asfaltowych. dlatego wlasnie wspomnialem o tym, bo to nie jest normalne. Widocznie urzadzenie interpretuje niektore drogi jak gruntowe czy jak. Dlatego nie moze wyliczyc trasy.
pozdrawiam
G.
edge 500 + UMP-pcPL@www + OSM Cycle Map + Waze
greg_m
Bywalec
 
Posty: 317
Dołączył(a): Wt, 10 lut 2009 16:39
Lokalizacja: /dev/random

Re: [nuvi 2x5] - Firmware

Postprzez asandrzej » Pt, 09 wrz 2011 7:52

Witam

Nie dawno ktoś o tym pisał, że błędną kategoryzacje dróg w CNE próbowano poprawić,
zmieniając kategoryzacje hurtem na drogi gruntowe.
( chyba o tym napisał Artur lub Spider)

Pozdrawiam
" Jak to nie zachwyca Galkiewicza, jeśli tysiąc razy tłumaczyłem Galkiewiczowi, że go zachwyca,"
z mapami i GPS-em jest podobnie.
cytat: Witold Gombrowicz
Palmtop-aplikacja Garmin Que
asandrzej
Garniak
 
Posty: 6094
Dołączył(a): Śr, 13 lut 2008 20:24

Re: [nuvi 2x5] - Firmware

Postprzez Mariusz65 » Pt, 09 wrz 2011 8:02

Ale tu chodzi o coś innego!
Greg_m podejrzewa, że Nuvi 255 z nowym FW interpretuje drogi asfaltowe z mapy UMP jako gruntowe.

Na mapie CNE nawigacja działa prawidłowo! Przynajmniej jak ja sprawdzałem to na tej samej trasie działało na GPMapie i na CNE a na UMP nie.

Robiłem ten sam test na Dakocie i tam wyznacza bez problemu trasę na mapie UMP po drogach asfaltowych w miejscach gdzie Nuvi się wywala. W Dakocie miałem również zaptaszkowane unikanie gruntowych, więc nie wiem co jest przyczyną…
Pozdrawiam Mariusz
W aucie: Nüvi 255 (FW 6.60) + UMP-pcPL - the best
W kieszeni: Dakota 20/eTrex Touch 35, Na ręku: Fenix 7 Solar
Avatar użytkownika
Mariusz65
Radny
 
Posty: 4639
Dołączył(a): Cz, 20 sie 2009 14:02
Lokalizacja: N52.8° E18.8°

Re: [nuvi 2x5] - Firmware

Postprzez greg_m » Pt, 09 wrz 2011 10:47

Mariusz65 napisał(a):Ale tu chodzi o coś innego!
Greg_m podejrzewa, że Nuvi 255 z nowym FW interpretuje drogi asfaltowe z mapy UMP jako gruntowe.

No tak, powiedzmy ich czesc przynajmniej, nie wszystkie ;)
Czesc z tych punktow testowych jest w UMP-Torun (A, B, ktore teraz na 7.40 jest liczone bez problemu, a czesc w UMP-Wloclawek (C, D). Moze jakies poprzesuwane granice obszarow, albo niedociagniete drogi? Starsze FW mogly miec jakas tolerancje, a nowe moze musza miec wszystko rowno..... :?:
pozdrawiam
G.
edge 500 + UMP-pcPL@www + OSM Cycle Map + Waze
greg_m
Bywalec
 
Posty: 317
Dołączył(a): Wt, 10 lut 2009 16:39
Lokalizacja: /dev/random

Re: [nuvi 2x5] - Firmware

Postprzez wopozka » Pt, 09 wrz 2011 10:59

Nie ma niestyków :D.
wopozka
Bywalec
 
Posty: 579
Dołączył(a): Cz, 18 paź 2007 9:48

Re: [nuvi 2x5] - Firmware

Postprzez greg_m » Pt, 09 wrz 2011 11:00

Szkoda, bo to by nam rozwiazalo sprawe ;)
pozdrawiam
G.
edge 500 + UMP-pcPL@www + OSM Cycle Map + Waze
greg_m
Bywalec
 
Posty: 317
Dołączył(a): Wt, 10 lut 2009 16:39
Lokalizacja: /dev/random

Re: [nuvi 2x5] - Firmware

Postprzez wopozka » Pt, 09 wrz 2011 11:33

Rozwiązać by rozwiązało, ale jak dla mnie to Garmin ma bug w firmware tyle że wychodzi on dopiero na obcych mapach. I według programistów jest wszystko ok: u nas chodzi, to oni mają problem, czyli SOA#1 i do przodu.
wopozka
Bywalec
 
Posty: 579
Dołączył(a): Cz, 18 paź 2007 9:48

Re: [nuvi 2x5] - Firmware

Postprzez greg_m » Pt, 09 wrz 2011 11:37

No tak. Szkoda tylko, ze sie tlumacza, ze na ich mapach wszystko chodzi, a teraz w changelogu do 7.50 stoi jak byk
Fixed an error that prevented a user from selecting Country or State/Province while searching for an address using third-party maps.

Czyli niektore nie-Garminowskie mapy jak nie dzialaja to mozna naprawic FW, a inne to juz nie.... :(
pozdrawiam
G.
edge 500 + UMP-pcPL@www + OSM Cycle Map + Waze
greg_m
Bywalec
 
Posty: 317
Dołączył(a): Wt, 10 lut 2009 16:39
Lokalizacja: /dev/random

Re: [nuvi 2x5] - Firmware

Postprzez Mariusz65 » Pt, 09 wrz 2011 11:58

greg_m napisał(a):Moze jakies poprzesuwane granice obszarow, albo niedociagniete drogi?

Wtedy nie działałoby również na Dakocie ;-)
Pozdrawiam Mariusz
W aucie: Nüvi 255 (FW 6.60) + UMP-pcPL - the best
W kieszeni: Dakota 20/eTrex Touch 35, Na ręku: Fenix 7 Solar
Avatar użytkownika
Mariusz65
Radny
 
Posty: 4639
Dołączył(a): Cz, 20 sie 2009 14:02
Lokalizacja: N52.8° E18.8°

Re: [nuvi 2x5] - Firmware

Postprzez greg_m » Pt, 09 wrz 2011 12:00

Na Dakocie mogla by byc tolerancja jak w starych FW dla 2x5. Ale juz wiem ze to raczej nie mapa.

Tak mi sie przypomnialo cos na temat tego:
Mariusz65 napisał(a):Gdy tylko skręciłem z DK 1, zamiast usłyszeć magiczne "Przeliczam", trasa po prostu zniknęła… :?

Mialem podobna sytuacje na CNE. Tylko zazwyczaj znikala po ktoryms przeliczaniu. Tzn jak np. znalem skrot lepszy niz proponowal CNE i on sobie przeliczal, a ja jechalem wg siebie. Przeliczal, przeliczal, az po np 4-5 razie trasa znikala.
Jesli to ten sam bug i mozna go powtorzyc na CNE (nie pamietam niestety wspolrzednych) to trzeba zglosic. Garmin powinien poprawic.
pozdrawiam
G.
edge 500 + UMP-pcPL@www + OSM Cycle Map + Waze
greg_m
Bywalec
 
Posty: 317
Dołączył(a): Wt, 10 lut 2009 16:39
Lokalizacja: /dev/random

Re: [nuvi 2x5] - Firmware

Postprzez jjanusz » Wt, 13 wrz 2011 15:09

Jechałem dzisiaj z TopoPoland i w miejscu gdzie nuvi 255w zwykle informował mnie, że nie może wyznaczyć trasy do celu to teraz ładnie ją przeliczył :) (może przypadek) No ale ta miła niespodzianka spotkała mnie na hybrydowym sofcie 255/465, więc może nie ta mapa aż taka zła jak ją opisuję a może jednak firmware... BTW: w hybrydzie autozoom też nie działa.

---
jjanusz
zūmo 350LM, Oregon 300, nüvi 205, nüvi 255W
jjanusz
Bywalec
 
Posty: 214
Dołączył(a): Wt, 23 cze 2009 12:22

nuvi 2x5 (GCD File) software version 7.60

Postprzez pelsta » Pn, 05 mar 2012 18:39

No właśnie. Pojawiła się nowa wersja.
:arrow: http://www8.garmin.com/support/download ... sp?id=4105

Changes made from version 7.50 to 7.60:
Added support for a second map on an SD card.
Improved route calculation logic.
Fixed an error that sometimes caused water map features to not appear on the turn list.
Fixed an error that caused the device to find no results when the user changed state or province during address searches (2010 maps only).
Fixed an error that caused the device to not find streets that were spelled with a diacritic ß, instead of ss.


O co może chodzić z tą drugą mapą na SD?
Ostatnio edytowano Pn, 05 mar 2012 20:30 przez beetle-m, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Dodano link
Staszek
Nuvi200 + Nuvi250v2 + Mio169 + eTrexVistaHCx + eTrex20->eTrex30 + Samsung Solid B2710 + HTC HD2 (Android 4.2.2) + K&M Drive 2.1 + eTrex30x
własna kompilacja OSM + UMP-pcPL + Compass
góry - Locus, droga - ciągle poszukuję
NuviLog2MS, gpxer, jnxer
Avatar użytkownika
pelsta
Bywalec
 
Posty: 902
Dołączył(a): Pt, 04 sty 2008 16:52
Lokalizacja: Kęty

Re: nuvi 2x5 (GCD File) software version 7.60

Postprzez popej » Pn, 05 mar 2012 20:05

Druga mapa na SD to zapewne obsługa pliku \Garmin\gmapsup1.img
Garmin ostatnio wprowadza to we wszystkich starych urządzeniach. Być może ma jakieś plany zwiększenia sprzedaży map przez internet?
popej
Montana 700, 3540T, PL Topo, OSM, CNE; PocoX3Pro, OsmAnd+
Avatar użytkownika
popej
Garniak
 
Posty: 6878
Dołączył(a): Wt, 10 kwi 2007 23:22
Lokalizacja: Gdańsk

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Hardware i firmware

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 7 gości