Co słychać w UMP-pcPL (i co to jest)

O UMP-pcPL - darmowej mapie Polski. Jak instalować? Jak aktualizować? Jak rozbudowywać?

Moderatorzy: frasun, Artur, sdsyc, Alf/red/

Postprzez waldi103 » So, 09 lut 2008 11:39

Do numeracji w Poznaniu pewnie nie mam szczęścia bo tam gdzie zwykle chce jechać to jej nie ma i muszę sie przełączać na GPMAP.

Może takie ograniczenia w ściąganiu mapy pozwolą na jej szybsze aktualizowanie? Ilość uzyskiwanych danych może wzrosnąć.
waldi-nuvi 200-GPmapa 2007.3-CNE2008NT-UMP
Avatar użytkownika
waldi103
Początkujący
 
Posty: 48
Dołączył(a): Śr, 14 lis 2007 13:21
Lokalizacja: Środa Wlkp.

Postprzez Zachu » So, 09 lut 2008 12:00

Podłącze się do dyskusji.
Zawsze musi być ten pierwszy raz ;) Co z Tymi którzy dopiero chcieli by pobrać i zobaczyć mapę, ewentualnie później zająć się podsyłaniem ?
Nie każdy ma na to: czas/chęci/umiejętności/inne. Chce korzystać.
Co do aktualizacji to na flyspray'u są trzy zakładki ;)
Nuvi & DriveAssist & Zumo & fenix
Obrazek
Zachu
Radny
 
Posty: 8719
Dołączył(a): N, 01 lip 2007 7:10
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez soko » So, 09 lut 2008 18:51

Ale chyba powinna byc informacja, żeby podsylać pojedyncze (odfiltrowane) tracki i pojedyncze "tematy".
Troche dzisiaj sie sprężyłem i wysłałem kilka rzeczy, które uważałem, że trzeba poprawić , czy dodać ( i kilka tak na próbę, czy to UMP interesuje) . Wnet się jednak okazało, że przesadziłem, wysyłając całe pliki z kilkoma trackami. Tak, że nalezy przefiltrować ( wysłać jeden ślad) i komentarz. A w następnym poście następny. Tak mi na razie wyszło.
Żeby cała robota z przygotowaniem postów ( tracki, screenshoty, komentarz) nie poszła na marne i by nie zapchać skrzynki odbiorcy.
A więc może propozycja zasady: jeden problem, jeden post, jeden track, jeden screenshot.
Chyba tak ? Nie jestem tu zorientowany, ale tak mi wygląda.
Krzysztof.
60CSx, Colorado 400t, Suunto X10, Colorado 300 i Colorado 400c. 86S, 79S.
Moja "Instrukcja Obsługi Colorado": Link: viewtopic.php?p=67948#p67948
Avatar użytkownika
soko
Garniak
 
Posty: 1767
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 16:59
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Magnoom » So, 09 lut 2008 22:42

Osobiście preferuję jedno zadanie zgłoszone na flayspray'u dotyczące pewnego obszaru niż kilka takich zgłoszeń i w każdym z nich jedna ulica z tego samego miasta.

Filtrowanie i wstępna obróbka śladów owszem jak najbardziej, ale nie przesadzajmy. Pod hasłem wstępnej obróbki rozumiem usunięcie niepotrzebnych informacji dla projektu, jak wjazdy na prywatne posesje, dodanie opisu poszczególnych śladów w pliku, opis punktów, itd. Fajnie jest podzielić dłuższe ślady czy punkty na różne obszary mapy, np. UMP-Kalisz i UMP-Lodz. Takie przygotowanie pliku ułatwia pracę, gdy zabieram się za dodawanie czegoś w konkretnym mieście.

Proszę również o nie wysyłanie załączników na listę dyskusyjną projektu, bo wiadomość taka jest kopiowana i rozsyłana do wszystkich zapisanych na listę. W związku z tym niepotrzebnie generuje ruch i zapycha skrzynki osobom niezainteresowanym danym obszarem. Dla załączników mamy system zgłoszeń Flyspray. Inne uwagi, które można opisać w wiadomości nadal są mile widziane na liście dyskusyjnej.
Pozdrawiam Damian Gałka
GPS38; Rino530HCX; GPSMap 60CS; GPSMap 66ST: UMP-pcPL-topo oraz Topo PL, Instinct Tactical
Nuvi 760 + GA27C: UMP-pcPL, GPMapa 2007.3, CNE NT 2009; Holux M-215 + Fugawi
Avatar użytkownika
Magnoom
Radny
 
Posty: 1777
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 10:48
Lokalizacja: Bełchatów

Postprzez ferges » Pn, 11 lut 2008 22:38

Mam pytanie. Jak w flyspray'u dodać nowe zgłoszenie? Po zalogowaniu nigdzie nie mogę znależć opcji dodaj. Po najechaniu na login mam ustawione wszystkie uprawnienia na NIE.
ferges
Nowy
 
Posty: 7
Dołączył(a): N, 10 lut 2008 8:31

Postprzez nocnyMarek » Pn, 11 lut 2008 23:00

Bez logowania u góry masz taki pasek:
Przegląd, Lista zgłoszeń, Utwórz anonimowo nowe zgłoszenie, Roadmap
Po zalogowaniu znika? (na mój gust powinno zniknąć tylko 'anonimowo')
Ostatnio edytowano Pn, 11 lut 2008 23:00 przez nocnyMarek, łącznie edytowano 1 raz
Palmax & AM3/4/5/6, NE, /Sygic, AP, N2/9, OM-free
Avatar użytkownika
nocnyMarek
Bywalec
 
Posty: 607
Dołączył(a): Śr, 21 mar 2007 21:17
Lokalizacja: Silesia

Postprzez soko » Pn, 11 lut 2008 23:00

Musisz poczekać, aż Cię zaakceptuje Alf/red. Cierpliwości.
Krzysztof
60CSx, Colorado 400t, Suunto X10, Colorado 300 i Colorado 400c. 86S, 79S.
Moja "Instrukcja Obsługi Colorado": Link: viewtopic.php?p=67948#p67948
Avatar użytkownika
soko
Garniak
 
Posty: 1767
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 16:59
Lokalizacja: Poznań

Postprzez kichu1979 » Pn, 11 lut 2008 23:43

soko napisał(a):Musisz poczekać, aż Cię zaakceptuje Alf/red. Cierpliwości.
Krzysztof


Przydaloby sie jakies info w tym temacie. Jak sie rejestrowalem na flyspray tez bylem tym zaskoczony.
kichu1979
Początkujący
 
Posty: 86
Dołączył(a): N, 16 gru 2007 0:42
Lokalizacja: Września, Poznań, czasem Wa-wa

Postprzez Fickus » Wt, 12 lut 2008 0:07

Coś chyba nie tak podczas kolejnej aktualizacji.
Podpowiedzcie jak uniknąć takich przestawień sprzętu. Poprzednio było O.K.>>:
http://www.garniak.pl/viewtopic.php?t=1919&highlight=
Garmin 76CSx :-)
Avatar użytkownika
Fickus
Bywalec
 
Posty: 120
Dołączył(a): Pt, 18 sty 2008 21:21

Postprzez Alf/red/ » Wt, 12 lut 2008 11:49

soko napisał(a):Musisz poczekać, aż Cię zaakceptuje Alf/red.

Tak dokładnie, to ja jestem tam tylko pomocniczo. Nie bardzo wyrabiam z byciem alfem i omegiem ;-)
Ferges: poprawiłem. A zapis na ump@ to się nie tak robi (nie na liście).
Fickus: niestety nie bardzo można uniknąć. Ale coś mi nie gra. Masz plik z wersji nie-NT i Ci źle chodzi na starej Viście? Tak nie powinno być. Już bardziej bym podejrzewał, że źle chodzi NT. Ale takich sygnałów nie mieliśmy.

Różnica... gdzieś już było pisane, i to chyba nie raz. Indeksy NT są nową formą wymaganą do Nuvich i okolic. Na starych Nuvi pyta o stan/prowincję. Na nowych odbiorniki starsze (a na pewno eTrexy kolorowe) działają bez zmian. Docelowo będzie dostępny indeks wyłącznie nowy (NT), więc jeśli to gdzieś nie działa, to udowodnij to (upewnij się, że wgrałeś na pewno to, co myślisz, że jest nie-NT) i donieś mi. Inaczej wkrótce UMP-pcPL stanie się nie do użytku dla części odbiorników, czego byśmy nie chcieli.
Alf/red/ + jutrzejsze UMP-pcPL + nüvi 360/CNE2008 + nüvi 765/CNE2010 + Vista HCx.
Obrazek
Avatar użytkownika
Alf/red/
Radny
 
Posty: 1096
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 10:27
Lokalizacja: Szczęśliwice

Postprzez ferges » Wt, 12 lut 2008 21:00

Alf/red/ napisał(a):Ferges: poprawiłem. A zapis na ump@ to się nie tak robi (nie na liście).

Wyczytałem: Wyślij list do kierownika (czyli zarządcy list), napisz magiczną formułkę "subscribe ump". No to zrozumiałem, że wysyłam na ump@ wiadomość o temacie 'subscribe ump'.
Alf/red/ napisał(a):Fickus: niestety nie bardzo można uniknąć. Ale coś mi nie gra. Masz plik z wersji nie-NT i Ci źle chodzi na starej Viście? Tak nie powinno być. Już bardziej bym podejrzewał, że źle chodzi NT. Ale takich sygnałów nie mieliśmy.


Ba HCx słyszałem że jest modelem z 2007 roku... chyba nie za stary...
ferges
Nowy
 
Posty: 7
Dołączył(a): N, 10 lut 2008 8:31

Postprzez Alf/red/ » Śr, 13 lut 2008 14:33

ferges napisał(a):
Alf/red/ napisał(a):A zapis na ump@ to się nie tak robi (nie na liście).

Wyczytałem: Wyślij list do kierownika (czyli zarządcy list), napisz magiczną formułkę "subscribe ump". No to zrozumiałem, że wysyłam na ump@ wiadomość o temacie 'subscribe ump'.

Niedobrze zrozumiałeś. Lista nie jest kierownikiem, kierownik nie czytuje listy.

ferges napisał(a):Ba HCx słyszałem że jest modelem z 2007 roku... chyba nie za stary...

A no tak, nie zwróciłem uwagi. Z tego wynika, że HCx też nie trawią wersji nie-NT, i cała tajemnica.
Alf/red/ + jutrzejsze UMP-pcPL + nüvi 360/CNE2008 + nüvi 765/CNE2010 + Vista HCx.
Obrazek
Avatar użytkownika
Alf/red/
Radny
 
Posty: 1096
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 10:27
Lokalizacja: Szczęśliwice

Postprzez Fickus » Śr, 13 lut 2008 16:00

tak wygląda na 100%
Garmin 76CSx :-)
Avatar użytkownika
Fickus
Bywalec
 
Posty: 120
Dołączył(a): Pt, 18 sty 2008 21:21

Postprzez popej » Wt, 19 lut 2008 13:25

Inna sprawa ;-)

Właśnie kolejny raz przeczytałem uwagi o licencji na stronie UMP. Dodałbym, że UMP podlega pod ustawę o ochronie baz danych:
http://www.prawo.lex.pl/bap/student/Dz. ... .1402.html

Zgodnie z tą ustawą, właściciel decyduje o tym, kto może kopiować (pobierać) i rozpowszechniać (wtórne wykorzystanie) dane.

Art. 12. 1. Kto w celu osiągnięcia korzyści majątkowych, bez uprawnienia lub wbrew jego warunkom, pobiera dane lub wtórnie wykorzystuje w całości lub w istotnej, co do jakości lub ilości, części bazy danych, podlega karze grzywny.
popej
Montana 700, 3540T, PL Topo, OSM, CNE; PocoX3Pro, OsmAnd+
Avatar użytkownika
popej
Garniak
 
Posty: 6878
Dołączył(a): Wt, 10 kwi 2007 23:22
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Co słychać w UMP-pcPL (i co to jest)

Postprzez nocnyMarek » Cz, 28 lut 2008 12:10

Alf/red/ napisał(a):tylko u nas nowe drogi, jak na przykład wspomniana A1 koło Gdańska, potrafią pojawić się następnego dnia po ich otwarciu, a niektóre nawet wcześniej.


No tak, ale bywa też dużo gorzej, nowego odcinka drogi ekspresowej S69 koło Milówki
otwartej w styczniu`07 nie byłoby do dzisiaj, gdybym szczęśliwie nie miał zachowanego śladu z lata ...
Wszystko zależy od rejonu, a raczej od aktywności użytkowników, którzy po danym terenie się poruszają.
Fakt, że gdyby znalazł się ktoś, kto zarejestrowałby ślad tego odcinka w dniu jego otwarcia,
to znalazłby się on w UMPie kilka dni później, czyli potencjalne możliwości UMPa są tu większe
niż większości komercyjnych rozwiazań. :)
Palmax & AM3/4/5/6, NE, /Sygic, AP, N2/9, OM-free
Avatar użytkownika
nocnyMarek
Bywalec
 
Posty: 607
Dołączył(a): Śr, 21 mar 2007 21:17
Lokalizacja: Silesia

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do UMP-pcPL

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 7 gości

cron