Skórki

O UMP-pcPL - darmowej mapie Polski. Jak instalować? Jak aktualizować? Jak rozbudowywać?

Moderatorzy: frasun, Artur, sdsyc, Alf/red/

Re: Skórki

Postprzez Alf/red/ » Śr, 26 sty 2011 10:45

Ja bardzo proszę zgłaszać skórki w postaci źródłowej, bo nie ma sensu żeby jedna osoba kompilowała, a druga cofała. Jeśli to ma być używane w UMP, to tylko jako źródło. W dodatku lubię źródło podłączyć do Mapedita i pooglądać / sprawdzić / przyzwyczaić się, a plik typ mogę wrzucić co najwyżej do Mapsurce.
A najlepiej od razu tam.
Alf/red/ + jutrzejsze UMP-pcPL + nüvi 360/CNE2008 + nüvi 765/CNE2010 + Vista HCx.
Obrazek
Avatar użytkownika
Alf/red/
Radny
 
Posty: 1096
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 10:27
Lokalizacja: Szczęśliwice

Re: Skórki

Postprzez GPS Maniak » Śr, 26 sty 2011 11:19

Alf/red/ napisał(a):Jeśli to ma być używane w UMP, to tylko jako źródło.

A ja wstawiłbym się nieco za kolegami, którzy publikują tylko "gotowce". Dlaczego? Bo sam tak zrobię :wink: :D

Jako że sam jestem na etapie opracowawyania własnego pliku TYP dla UMPa-Topo, zasygnalizuję moze problem na jaki trafiłem z TYP-em do mapy Góry_PL. Sądzę, że w przypadku UMPa będę miał podobny problem.

A problem sprowadza się do tego, że stosując układ: źródła + cgpsmapper nie można wycisnąć z pliku TYP wszystkich zamierzonych efektów (taka przynajmniej jest moja wiedza, być może jestem w błędzie), które są dostępne przy użyciu onlinowego edytora plików TYP. To powoduje - przynajmniej w moim przypadku, że w postaci źródeł przygotowuję tylko szkielet, zarys nowego pliku. Potem to kompiluję cgpsmapperem i dalej obrabiam już tylko i wyłącznie plik TYP w edytorze on_line.

Naniesienie do gotowego pliku TYP jakiejkolwiek zmiany nie przewidzianej w specyfikacji cgpsmappera (np. wymuszone wyłączenie etykiet) powoduje, że nie ma już możliwości powrotu do źródeł. Konsekwencją tego jest to, że jeżeli w przyszłości okaże się że trzeba zdefiniować nowy obiekt - muszę to robić także w edytorze on_line, by moja dotychczasowa praca nie poszła na marne. W efekcie. w miarę nanoszenia poprawek, wstępny plik źródłowy coraz bardziej oddala się od pliku wynikowego TYP.

Zatem w moim przypadku na 100% opublikuję moją "skórkę" dla UMPa w postaci gotowego pliku TYP. Inna rzecz, że będzie to na mojej www, wraz ze stosownymi obiecanymi nakładkami, zatem jakoś to chyba przeżyjecie :wink:

Alf/red/ napisał(a): W dodatku lubię źródło podłączyć do Mapedita

Nie próbowałem, ale być może plik TYP można doprowadzić do postaci odczytywanej przez MapEdita np. za pomocą programu MapTK.
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Re: Skórki

Postprzez Alf/red/ » Śr, 26 sty 2011 12:29

No dobrze. Ponieważ UMP jest z założenia otwarte, to nie bardzo może publikować tylko i wyłącznie efekt (plik typ. pliki img i tak dalej). No to decyzja Wasza, czy będzie tylko typ, czy będzie źródło plus ewentualnie typ i lista zmian.

Nie jestem pewien, co znaczy "wymuszone wyłączenie etykiet". Wielkość fontu można ustawić na zero (patrz np. tutaj dla punktów) więc jakby będzie wyłączony.
Czego jeszcze nie można? Może jakoś poprawimy sytuację, ku zadowoleniu wszystkich.
Alf/red/ + jutrzejsze UMP-pcPL + nüvi 360/CNE2008 + nüvi 765/CNE2010 + Vista HCx.
Obrazek
Avatar użytkownika
Alf/red/
Radny
 
Posty: 1096
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 10:27
Lokalizacja: Szczęśliwice

Re: Skórki

Postprzez GPS Maniak » Śr, 26 sty 2011 16:33

Alf/red/ napisał(a): Ponieważ UMP jest z założenia otwarte, to nie bardzo może publikować tylko i wyłącznie efekt ......

OK. Co do założeń nie mam zastrzeżeń i rozumiem, że osoby które chcą wejść ze swoimi skórkami na stronę UMPa muszą się do tych założeń stosować. W sumie chciałem tylko zasygnalizowac pewne problemy, które zresztą - o czym wspomniałem - być może są w 100% rozwiązane w obecnej wersji cgpsmappera. Inna rzecz, że jeżeli ktoś przerobił sobie "fefenaście" komercyjnych plików TYP edytorem on_line, to może nie mieć ochoty na babranie się w plikach tekstowych :wink: No, ale to już jakby inna bajka.

typ_name_nazwa_tryb[_[font]_[kolord]].xpm

Tego nie znałem. To zapewne (przy ustawnieniu wielkości 0 pt) rozwiązuje sprawę wymuszonego wyłączenia etykiet. Być może operacja odwrotna tzn. wymuszone wyświetlanie etykiet - niezależnie od tego co mam ustawione w odbiorniku (outdoorowym) też zadziała.

Sorry za zamieszanie .....
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Re: Skórki

Postprzez olowos » N, 30 sty 2011 20:55

witam,
dodaję trzecią wersję skórki z poprawkami kolorystycznymi i własnoręcznie stworzonymi ikonami.
w paczce również źródło.
normal.png
Załączniki
normal.zip
(349.78 KiB) Pobrane 460 razy
olowos
Nowy
 
Posty: 5
Dołączył(a): Śr, 25 sie 2010 12:14

Re: Skórki

Postprzez rzuq » Cz, 10 lut 2011 13:49

To ja takie zagadnienie techniczne z gatunku skorkowych...

Wczoraj objawil mi sie taki oto burak przy wyswietlaniu Zatotki Puckiej (zalacznik) - w zaleznosci od tego na jakim stopniu powiekszenia mapy jestem czesc obszaru morza (polygone) jest wyswietlane w kolorze backgroundu mapy (0x4b) a pod innym powiekszeniem ten sam polygone juz w kolorze wlasciwym (0x32). Tak to wyglada na Mapsource oraz dwoch odbiornikach - Dakota i 62s.

Zkitralem cos w pliku TYP (rzuq_skin - do ktorego zalacznik jest na poprzedniej stronie watku) czy taka uroda naszej mapy? :PP

Pozdrawiam szanownych kolegow
rzuq
Załączniki
Background_error2.JPG
Background_error.JPG
Avatar użytkownika
rzuq
Początkujący
 
Posty: 29
Dołączył(a): Śr, 11 sie 2010 16:55
Lokalizacja: Kraków

Re: Skórki

Postprzez olowos » Cz, 10 lut 2011 14:38

najwyraźniej masz morza i lądy na tym samym drawing order.
spróbuj pokombinować w edytorze. np. jeżeli masz background na drawing order 1, to wszystkie morza i "wielki błękit" daj na poziom wyżej, czyli 2.
powinno zadziałać.
olowos
Nowy
 
Posty: 5
Dołączył(a): Śr, 25 sie 2010 12:14

Re: Skórki

Postprzez rzuq » Cz, 10 lut 2011 17:04

Duze szacunopiwo dla Pana Olowos :) Dziala!

dziekowki :)
Avatar użytkownika
rzuq
Początkujący
 
Posty: 29
Dołączył(a): Śr, 11 sie 2010 16:55
Lokalizacja: Kraków

rzuq_skin_003

Postprzez rzuq » Pt, 11 lut 2011 17:45

Nowe ikonki, troche obszarow plus jeden burak :)
Poslane na zjazd opencacherow do Gdyni coby sie rozpleglo na inne odbiorniki :P

pozdro
zuk

ps. odkrylem genialny program do pixelartu GraphicsGale - prawdziwy oldschool - pozwole sobei zacytowac dwa adresy zwiazane z tematem - jeden to nietypowa pixelartowa strona ( http://www.foolstown.com/ ) a drugi to kanal youtube mastera pixelartu ktorego wczoraj zczailem ( http://www.youtube.com/user/FrankieSmil ... mm3NlTVlgc )
ps2. GIMP 2 - nienawidze tego ^%$^%$ programu - czemu jak cos jest darmowe to od razu jest durnowate (wiem, generalizuje)
Załączniki
Suma_03.png
rzuq_skin_003.zip
(36.35 KiB) Pobrane 402 razy
Avatar użytkownika
rzuq
Początkujący
 
Posty: 29
Dołączył(a): Śr, 11 sie 2010 16:55
Lokalizacja: Kraków

Re: Skórki

Postprzez Alf/red/ » Pt, 11 lut 2011 18:30

Nie dodałeś źródeł... I uczciwie uprzedzam, że osobiście nie mogę się przekonać do tych olbrzymich ikon.
Alf/red/ + jutrzejsze UMP-pcPL + nüvi 360/CNE2008 + nüvi 765/CNE2010 + Vista HCx.
Obrazek
Avatar użytkownika
Alf/red/
Radny
 
Posty: 1096
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 10:27
Lokalizacja: Szczęśliwice

Re: Skórki

Postprzez rzuq » Pt, 11 lut 2011 21:10

Jak mus to mus :) Z doswiadczenia wiem ze takie rozwiazania srednio dzialaja w rzeczywistosci ale spytam zanim sie narobie :)) - na ile poprawny plik txt wypluwa funkcja decompilate na stronie mojego :P edytora http://ati.land.cz/gps/typdecomp/editor.cgi ? (piszac poprawny plik txt chodzi mi oczywiscie o poprawnosc skladni zrodel o ile to wlasnie jest wypluwane)

No i chyba pytanie ktore mnie najbardziej nurtuje - u mnie w robocie tak jest ze pozwole sobie podac przyklad:
Mamy zrodla ktore maja swoja strukture i bezstratna kompresje - zawsze da sie z nich uzyskac badz wygodnie modyfikowac oryginal pracy - *.PSD
Mamy tez pliki wynikowe - pliki graficzne ktore sa wyczyszczone z warstw, efektow, maja stratna kompresje - ogolnie juz nie nadaja sie do edycji - *.jpg *.dds

Czymze plik typ rozni sie w moim pojmowaniu od zrodla a dlaczego plik txt takowym jest?


A co do wielkosci ikon zrobilem specjalnie duze na 24x24 piexele by rano gdy wychodze z domu i wlaczam nawigacje nie pomylic pracy z barem :PP Obawialem sie pierwszych slow krytyki i przyjmuje je z pokora :) W koncu nie robie tylko dla siebie tej skorki :PP

... co prawda dziewczyna mowila ze skorka jest strasznie przepiekna...
Avatar użytkownika
rzuq
Początkujący
 
Posty: 29
Dołączył(a): Śr, 11 sie 2010 16:55
Lokalizacja: Kraków

Re: Skórki

Postprzez Alf/red/ » Śr, 23 lut 2011 18:02

Przed kilkoma minutami pewien anonim doniósł mi na gadu, że istnieje kolejny edytor. Jeszcze nie próbowałem, ale wygląda obiecująco.
Alf/red/ + jutrzejsze UMP-pcPL + nüvi 360/CNE2008 + nüvi 765/CNE2010 + Vista HCx.
Obrazek
Avatar użytkownika
Alf/red/
Radny
 
Posty: 1096
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 10:27
Lokalizacja: Szczęśliwice

Re: Skórki

Postprzez GPS Maniak » Śr, 23 lut 2011 20:34

Dzięki. Faktycznie wygląda to na pełen wypas :!: Nareszcie w wersji off_line :D

Drobna uwaga. Efektów jeszcze nie sprawdzałem w praktyce, ale zauważyłem drobne "przekłamania" przy wczytaniu pliku TYP przygotowanego czeskim edytorem on_line. Chodzi o Font Style z pliku TYP mojej mapy:
* górny screen - "czeski" edytor on_line: Normal font (tak dekretowałem i tak działa w odbiorniku)
* dolny screen - edytor wskazany przez Alfreda: Default

2.jpg
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Re: Skórki

Postprzez pelsta » Śr, 23 lut 2011 21:45

Na WinXP program wymaga SP3. No cóż, trzeba będzie w końcu zainstalować.
Staszek
Nuvi200 + Nuvi250v2 + Mio169 + eTrexVistaHCx + eTrex20->eTrex30 + Samsung Solid B2710 + HTC HD2 (Android 4.2.2) + K&M Drive 2.1 + eTrex30x
własna kompilacja OSM + UMP-pcPL + Compass
góry - Locus, droga - ciągle poszukuję
NuviLog2MS, gpxer, jnxer
Avatar użytkownika
pelsta
Bywalec
 
Posty: 902
Dołączył(a): Pt, 04 sty 2008 16:52
Lokalizacja: Kęty

Re: Skórki

Postprzez Alf/red/ » Cz, 24 lut 2011 12:57

olowos napisał(a):dodaję trzecią wersję skórki z poprawkami kolorystycznymi i własnoręcznie stworzonymi ikonami.

Dodane w takiej postaci, jak załączyłeś - z ikonkami na 254 kolory, które by się dało opędzić szesnastoma, itp. Będzie widziane w kolejnych wydaniach...
Alf/red/ + jutrzejsze UMP-pcPL + nüvi 360/CNE2008 + nüvi 765/CNE2010 + Vista HCx.
Obrazek
Avatar użytkownika
Alf/red/
Radny
 
Posty: 1096
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 10:27
Lokalizacja: Szczęśliwice

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do UMP-pcPL

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 9 gości