UMP PC PL - problem z uaktualnieniem

O UMP-pcPL - darmowej mapie Polski. Jak instalować? Jak aktualizować? Jak rozbudowywać?

Moderatorzy: frasun, Artur, sdsyc, Alf/red/

Postprzez soko » Cz, 20 wrz 2007 16:45

RAV:
--------------------------------------------------------------------------------
soko napisał:
Ale dlaczego ludzie kupują jakieś GPMapy itp. itd. w dobie UMP PL - tego pojąć nie mogę !

To przejedź się np. do Kalisza albo Ostrowa Wielkopolskiego...


Dałem ten dopisek w swoim nicku bo UMP PC PL bardzo mi się podoba. Ale sądząc po reakcjach , może był nazbyt manifestacyjny.
Zdejmuję, bo mnie zakrakają. Tutaj RAV , tam SP2BZW...
Krzysztof
60CSx, Colorado 400t, Suunto X10, Colorado 300 i Colorado 400c. 86S, 79S.
Moja "Instrukcja Obsługi Colorado": Link: viewtopic.php?p=67948#p67948
Avatar użytkownika
soko
Garniak
 
Posty: 1767
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 16:59
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Magnoom » Cz, 20 wrz 2007 18:06

Mi osobiście podpis nie przeszkadzał, poza jego kolorem, który trochę utrudniał czytanie. W końcu to i tak indywidualna decyzja każdego użytkownika.
Pozdrawiam Damian Gałka
GPS38; Rino530HCX; GPSMap 60CS; GPSMap 66ST: UMP-pcPL-topo oraz Topo PL, Instinct Tactical
Nuvi 760 + GA27C: UMP-pcPL, GPMapa 2007.3, CNE NT 2009; Holux M-215 + Fugawi
Avatar użytkownika
Magnoom
Radny
 
Posty: 1777
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 10:48
Lokalizacja: Bełchatów

Postprzez wojtek » Cz, 20 wrz 2007 18:12

RAV napisał(a):To przejedź się np. do Kalisza albo Ostrowa Wielkopolskiego...
Chcesz mieć Ostrów lub Kalisz możemy zrobić mały deal, jeśli dasz minimum 150 POI włączając w to najważniejsze obiekty miejskie/komunikacyjne/handlowe/paliwo/bankomaty/hotele w Ostrowie a minimum 200 w Kaliszu to wyrysuję Ci te miasta, potem podasz restrykcje i będzie pokrycie, stoi :lol: :?:

Pozdr.
Wojtek
nuvi 215W, SP 2720
wojtek
Moderator
 
Posty: 1351
Dołączył(a): So, 17 mar 2007 23:13
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Guzik » Cz, 20 wrz 2007 22:39

A Krotoszyn tuż, tuż...
Pozdrawiam,

Przemysław (Guzik) Guzinski
GPSmap 62s, UMP PCPl, Góry_PL, PL Topo, GPSWielkopolska
Avatar użytkownika
Guzik
Bywalec
 
Posty: 425
Dołączył(a): So, 17 mar 2007 22:01
Lokalizacja: Poznań

Postprzez RAV » Pn, 24 wrz 2007 0:00

wojtek napisał(a):
RAV napisał(a):To przejedź się np. do Kalisza albo Ostrowa Wielkopolskiego...
Chcesz mieć Ostrów lub Kalisz możemy zrobić mały deal, jeśli dasz minimum 150 POI włączając w to najważniejsze obiekty miejskie/komunikacyjne/handlowe/paliwo/bankomaty/hotele w Ostrowie a minimum 200 w Kaliszu to wyrysuję Ci te miasta, potem podasz restrykcje i będzie pokrycie, stoi :lol: :?:

Mojego posta odczytałeś jako wyraz postawy roszczeniowej wobec UMP. Błędnie. Podałem jedynie przykłady miast (dość sporych), w których UMP nie może się równać z mapami komercyjnymi (i nie zanosi się na zmiany tego stanu rzeczy). Była to moja odpowiedź na zdanie sugerujące, że nie ma sensu kupować map komercyjnych. Dla mnie taki sens jest, bo wolę wydać nawet 350 zł za GPMapę i mieć niemal kompletną mapę niż uganiać się godzinami po mieście, w którym bywam tylko przejazdem, żeby je omapować.

Dodam jeszcze, że moje ślady są już częścią UMPa, więc bezczynności w tej kwestii nie możesz mi zarzucić. Przesłałem je Tomkowi Surmaczowi, który nie stawiał żadnych warunków "dealu", lecz przyjął je bez zadzierania nosa.
Avatar użytkownika
RAV
Bywalec
 
Posty: 190
Dołączył(a): Cz, 17 maja 2007 12:44
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Alf/red/ » Pn, 24 wrz 2007 8:37

RAV napisał(a):Mojego posta odczytałeś jako wyraz postawy roszczeniowej wobec UMP. Błędnie.

Błędnie. Przy ciut więcej dobrej woli można Wojtka odczytać "zrobimy to, ale miejmy powód". Już mniejsza, czy Wojtek się tam przejedzie w weekend rowerem, czy weźmie jakąś mapkę (nb. na www oba miasta dają jakieś potworki, a nie swoje mapy). Ale uwierz, cały czas coś robimy, a Wojtek jest w czołówce aktywnych.

RAV napisał(a):przykłady miast (dość sporych), w których UMP nie może się równać z mapami komercyjnymi (i nie zanosi się na zmiany tego stanu rzeczy).

Owszem, w wielu miejsach mamy "białość", widać nikomu z zaangażowanych nie wadziło to, jak do tej pory. Ale skąd wiesz, że się nie zanosi? Ludzi nam w projekcie przybywa, i jutro może się zgłosić ktoś tam mieszkający. Ja wciąż pamiętam przykład Siewierza, który mieliśmy wyrysowany po dwóch dniach (!!) zaangażowania lokalesa (i było to dyskutowane właśnie na Garniaku).

RAV napisał(a):Dla mnie taki sens jest, bo wolę wydać nawet 350 zł za GPMapę i mieć niemal kompletną mapę niż uganiać się godzinami po mieście, w którym bywam tylko przejazdem, żeby je omapować.

I jasność, jednym pasuje to, drugim tamto - i tak powinno zostać. I jedno, i drugie rozwiązanie ma swoje zalety.
BTW jeśli bywasz tylko przejazdem, to czemu brakuje Ci dokładnego planu? Ja sam mam takie miejsca, w których bywam tak ze dwa razy na miesiąc, ale świadomie ich nie dorysowuję...

RAV napisał(a):który nie stawiał żadnych warunków "dealu", lecz przyjął je bez zadzierania nosa.

Aj waj, po pierwsze troszkę mieszasz sytuacje (tam dajesz, tu narzekasz), po drugie już pisałem, że te 'roszczenia' to Twoje odczucie tylko. Jeszcze raz: dasz, to dostaniesz (i wszyscy inni dostaną też) z nawiązką. Nie dasz, nie będzie - póki ktoś inny się nie dołoży. Koniec "warunków". I nie ma co kwasić jakichś pretensji do nikogo.
Alf/red/ + jutrzejsze UMP-pcPL + nüvi 360/CNE2008 + nüvi 765/CNE2010 + Vista HCx.
Obrazek
Avatar użytkownika
Alf/red/
Radny
 
Posty: 1096
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 10:27
Lokalizacja: Szczęśliwice

Postprzez wojtek » Pn, 24 wrz 2007 11:49

RAV napisał(a):Dodam jeszcze, że moje ślady są już częścią UMPa, więc bezczynności w tej kwestii nie możesz mi zarzucić. Przesłałem je Tomkowi Surmaczowi, który nie stawiał żadnych warunków "dealu", lecz przyjął je bez zadzierania nosa.
Myślę, że Alfred już sporo wyjaśnił, ja dodam od siebie tyle, że każdy wśród działających w UMPie ma jakiś plan na najbliższe dni/tygodnie. Ja też taki mam i ani Ostrów ani Kalisz się w nim nie mieści. Jeśli jednak ktoś potrzebuje tych map teraz to mogę nagiąć swoje priorytety i zrobić co potrzebne. Jednak z doświadczenia wiem, że robienie tego na raty raz nie daje oczekiwanych efektów a dwa jest bardzo upierdliwe.
Stąd moja propozycja: mogę zrobić ale skoro potrzebujesz to pomóż zrobić to dobrze bo sam nie dam rady.

Pozdrawiam
Wojtek

PS. Ja niczego Tobie nie zarzucam, sugeruję jedynie współdziałanie :)
Twojego posta odebrałem jako potrzebę lepszej mapy w tym rejonie stąd propozycja.
nuvi 215W, SP 2720
wojtek
Moderator
 
Posty: 1351
Dołączył(a): So, 17 mar 2007 23:13
Lokalizacja: Poznań

Poprzednia strona

Powrót do UMP-pcPL

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości