Instrukcja obsługi COLORADO w odbiorniku

O seriach 62, Montana, Oregon, eTrex, czy fēnix, a nawet Rino, Dakota, Colorado, czy starej dobrej 60. Także o oprogramowaniu BaseCamp oraz mapach topograficznych i turystycznych (w tym o GPMapie Topo i Garmin Custom Maps) oraz o wszystkim co związane z użytkowaniem GPSów na szlakach górskich, krajoznawczych i rowerowych, a nawet w przydomowym lesie.

Moderatorzy: Spider, Magnoom, GPS Maniak

Re: Instrukcja obsługi COLORADO w odbiorniku

Postprzez w.p. » Pt, 03 lip 2009 11:14

wts napisał(a): ... korzystanie z niej poprzez Wherigo Buildera jest formą podglądania przez dziurkę od klucza

asandrzej napisał(a):... można zrobić screenshoty ...

A korzystanie ze screenshotów jest jak lizanie cukierka bez rozwinięcia go z papierka ;)
Wojtek Pysz
Maniak nieustannie początkujący, wierny użytkownik urządzenia OREGON-400 i eTrex-20
w.p.
Początkujący
 
Posty: 63
Dołączył(a): Cz, 21 maja 2009 14:17
Lokalizacja: Jarosław

Re: Instrukcja obsługi COLORADO w odbiorniku

Postprzez asandrzej » Pt, 03 lip 2009 16:15

w.p. napisał(a):A korzystanie ze screenshotów jest jak lizanie cukierka bez rozwinięcia go z papierka ;)


Nie wiem, dlaczego takie porównanie.

Instrukcja jest stworzona, jako podręczna do użycia w terenie, ale mając dostęp do PC czy palmtopa można korzystać z rzutów ekranu zwłaszcza, kiedy zachodzi konieczność przepisania danych z instrukcji do odbiornika.
Wszystko jest czytelne a nie musimy robić zrzutów całej instrukcji a tylko wybranych ekranów.
Dla przykładu zrzut ekranu które zamieścił już Soko.
To jest tak jak encyklopedia tego się nie czyta jak powieści tyko wyszukuje potrzebne informacje.

Czego jeszcze można wymagać.
Załączniki
Colo.jpg
" Jak to nie zachwyca Galkiewicza, jeśli tysiąc razy tłumaczyłem Galkiewiczowi, że go zachwyca,"
z mapami i GPS-em jest podobnie.
cytat: Witold Gombrowicz
Palmtop-aplikacja Garmin Que
asandrzej
Garniak
 
Posty: 6094
Dołączył(a): Śr, 13 lut 2008 20:24

Re: Instrukcja obsługi COLORADO w odbiorniku

Postprzez soko » So, 04 lip 2009 22:21

Technicznie - zlepienie tych tekstów w całość i dodanie kilkunastu screenshotów nie jest problemem.
Fakt- było tak jak napisał asandrzej - myślałem o instrukcji do uzycia "w polu", gdy nie mamy papierowych Users manual. I skupiłem się na wykorzystaniu Wherigo do tego celu.
Ale skoro jest i zainteresowanie instrukcją w postaci wydruku, postaram się w najbliższych dniach opracować obie. I jesli Ted się zgodzi, umieszczę je na jego stronie.
Wtedy mozna będzie prosto z papieru (albo z ekranu PC) konfigurować układy odniesienia, lub poznawać możliwości odbiornika.
Można i tak. Ale kilka dni mi na to potrzeba.
Pozdrawiam Krzysztof
60CSx, Colorado 400t, Suunto X10, Colorado 300 i Colorado 400c. 86S, 79S.
Moja "Instrukcja Obsługi Colorado": Link: viewtopic.php?p=67948#p67948
Avatar użytkownika
soko
Garniak
 
Posty: 1767
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 16:59
Lokalizacja: Poznań

Re: Instrukcja obsługi COLORADO w odbiorniku

Postprzez krusz » Pn, 06 lip 2009 7:54

Nie do końca się zgodzę że jako użytkownik potrzebuję tylko wybranych fragmentów i tylko te powinienem drukować. Prawda jest taka, że nigdy nie wiem kiedy jakiego fragmentu będę potrzebował. Jestem bądź co bądź początkującym użytkownikiem i nie jest dla mnie problemem zabranie kilku kartek na kilka pierwszych wycieczek. Większym problemem jest przeszukiwanie wersji "odbiornikowej" - wolniej po prostu działa i mogę nie zapamiętać co z czym i po czym mam wykonać. Jak będę już biegle się po każdym menu poruszał i zapomnę jakiegoś szczegółu to wersja odbiornikowa będzie "jak znalazł" i wtedy może będę myślał że papierowa jest zupełnie zbędna :P.
Dzięki soko za zrozumienie problemu i obiecaną pomoc ;)
Colorado 300 + GPMapa TOPO + inne mapy...
Avatar użytkownika
krusz
Początkujący
 
Posty: 53
Dołączył(a): Śr, 03 cze 2009 8:09
Lokalizacja: Katowice

Re: Instrukcja obsługi COLORADO w odbiorniku

Postprzez soko » Pn, 06 lip 2009 21:12

Obie wersje tekstowe są już do ściągniecia z adresu jak powyżej. Powinny się przydać. uprzedzam, że nie maja polskich znaków, bo to po prostu jest kompilacja całego materiału + troche pogrubienia tytułów + danie kilku rycin dla wiekszej przejrzystosci.
Proszę ściągać liczę, że sie przydadzą.
Na forum i na priv jest duzo pytań, na które jest odpowiedź w materiale zawartym w tych poradnikach.
Tedowi dziękuję.
Pozdrawiam Krzysztof
60CSx, Colorado 400t, Suunto X10, Colorado 300 i Colorado 400c. 86S, 79S.
Moja "Instrukcja Obsługi Colorado": Link: viewtopic.php?p=67948#p67948
Avatar użytkownika
soko
Garniak
 
Posty: 1767
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 16:59
Lokalizacja: Poznań

Re: Instrukcja obsługi COLORADO w odbiorniku

Postprzez krusz » Pn, 06 lip 2009 21:35

32 stronice aż z tego wyszły? :shock: Dzięki wielkie soko! Tego było nam potrzeba :) Pozwoliłem sobie tylko zmienić czcionkę na łatwiej "czytalną".
Colorado 300 + GPMapa TOPO + inne mapy...
Avatar użytkownika
krusz
Początkujący
 
Posty: 53
Dołączył(a): Śr, 03 cze 2009 8:09
Lokalizacja: Katowice

Re: Instrukcja obsługi COLORADO w odbiorniku

Postprzez wts » Pt, 10 lip 2009 20:55

Przyłączam się do podziękowań za błyskawiczne spełnienie moich (i nie tylko moich, zapewniam!) kaprysów. Siedziałem właśnie nad beznadziejną "instrukcją" obsługi, firmowaną przez producenta, gdy przypomniałem sobie o zapowiedzi, że jeżeli czas pozwoli, przygotujesz scaloną wersję tekstową swojej instrukcji. Postanowiłem sprawdzić, czy może już? Tak! Serdeczne dzięki - jutro ją sobie wydrukuję, i zabiorę się do sensownej nauki swojego Garmina. A gdy uzyskam niezbędny stopień zaawansowania i zauważę coś godnego opublikowania, zrobię to zachęcony Twoim przykładem. Dzięki
wts
Nowy
 
Posty: 8
Dołączył(a): Wt, 23 cze 2009 22:19

Poprzednia strona

Powrót do Na szlaku

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 19 gości