Ekran, którego nikomu nie życzę

Dyskusje bliżej lub dalej związane z GPSami, zawsze jednak w doborowym towarzystwie.

Ekran, którego nikomu nie życzę

Postprzez soko » N, 01 lip 2007 18:15

No i doczekałem się: Obrazek

Oczywiście w środku lasu, oczywiscie w dniu , w którym sobie chciałem owaypointować trochę miejsc przy okazji miłej wycieczki.
Oczywiscie efekt rozrzutnej gospodarki waypointami, nawigowania głównie w oparciu o tego typu pomoc.

Trzeba będzie albo waypointy podzielić np. wg lokalizacji (co chyba zbyt czasochłonne) albo zabrać sie np. za mapkę mielizn i w ten sposób ze 300 waypointów uwolnić, jak to sugerował Ciutnik http://www.garniak.pl/viewtopic.php?t=2 ... c4e658648a

Tak się musiał czuć neandertalczyk, gdy skończyły mu się kamyczki na waypointy, zabrał sie za robienie pierwszej mapki.

Chyba , że ktoś ma lepsze pomysły i po to ten post.

Pozdrawiam Krzysztof
60CSx, Colorado 400t, Suunto X10, Colorado 300 i Colorado 400c. 86S, 79S.
Moja "Instrukcja Obsługi Colorado": Link: viewtopic.php?p=67948#p67948
Avatar użytkownika
soko
Garniak
 
Posty: 1767
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 16:59
Lokalizacja: Poznań

Postprzez frasun » N, 01 lip 2007 18:26

Jeśli to CS (bez x), to mapka z waypointów będzie najlepszym rozwiązaniem. 15 - 20 minut i masz ją zrobioną, wadą tego rozwiązania, jest brak możliwości nanoszenia poprawek w czasie podróży bez użycia PCta, zaletą jest to, że nie zajmuje pamięci waypointów... ;-) ale to już wiesz. :lol:
W C(S)x można wgrać waypointy jako POI, w przypadku mielizn, jest to bardzo dobre rozwiązanie, bo dodatkowo dostajemy ostrzeganie, o zbliżaniu się do przeszkody. ;-)
Pozdrawiam,
Piotrek
Obecnie Nuvi 3790T/
3490 (UMP, CNE 2013.30, GPMapa 2010.3) + Smartphone Link - Live Traffic & Safety Cameras
Obrazek
frasun
Radny
 
Posty: 3775
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 8:34


Powrót do HydePark

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości