Skórki

O UMP-pcPL - darmowej mapie Polski. Jak instalować? Jak aktualizować? Jak rozbudowywać?

Moderatorzy: frasun, Artur, sdsyc, Alf/red/

Re: Skórki

Postprzez Pavlo » Pt, 25 lut 2011 16:18

Coś chyba jest mocni nie tak. Ikony jakieś poucinane i też bez kanału alfa
1390
Pavlo
Początkujący
 
Posty: 36
Dołączył(a): Pt, 06 sie 2010 13:49

Re: Skórki

Postprzez rzuq » So, 26 lut 2011 23:48

Rozumiem forma w ktorej znalazla sie rzuq_skorka w dystrybucji ump jest odpowiedzia na moje pytanie czym sie rozni typ od txt. Moze jednak badzmy rzetelni i narazie usunmy ja z oficjalnej dystrybucji i poczekajmy az zrobie dzialajaca wersje txt bo poki co to troche smutno wyglada (Postaram sie nad tym przysciasc jak najszybciej. O finalnym efekcie szanownych kolegow poinformuje).

Rozumiem ze rozne reczniaki dysponuja rozna paleta barw (chodzi mi o wyswietlacze) - jest jakas wspolna dla nich wszystkich? Barwa zapisana w kodzie szesnastkowym jest 24 bitowa (#FFFFFF)a z wyswietleniem takiej pelnej palety to reczniaki raczej nie daja rady. Jaki jest efekt na wyswietlaczu 64k colorowym mojej 62s to widze a jak wyglada konwersja barw na takiego etrexa vista hcx np? (256 kolorow) (stad pytanie o palete wspolnych kolorow).
Avatar użytkownika
rzuq
Początkujący
 
Posty: 29
Dołączył(a): Śr, 11 sie 2010 16:55
Lokalizacja: Kraków

Re: Skórki

Postprzez GPS Maniak » N, 27 lut 2011 0:17

Wydaje się, że jednego, optymalnego TYPu dla wszystkich odbiorników i tak nie zrobisz i problem wcale nie dotyczy tylko palety barw, ale również innego sposobu renderowania obiektów liniowych, czy po prostu innej wielkości piksela. W każdym bądź razie ja dla mojej mapy stosuję bardzo mocno różniące się pliki TYP dla 62S/Dakoty i Visty/Rino. Dlatego - moim zdaniem - powinieneś robić tak, by w Twoim odbiorniku wyglądało to najlepiej - Twoim zdaniem oczywiście.

A co do palety barw w starszych odbiornikach: viewtopic.php?p=25447#p25447
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Re: Skórki

Postprzez rzuq » N, 27 lut 2011 0:42

Moze bedzie miec to tym razem rece i nogi. Paleta bardzo sie przyda. Przy okazji zoptymalizuje ikonki pod wzgledem ilosci uzytych kolorow.

Chcialbym Was prosic o propozycje pipelinu z konwersja mojego typ-a do txt. Jaki edytor tekstowy pozwoli mi w wygodny sposob przeniesc zdekompilowany typ w http://ati.land.cz/gps/typdecomp/editor.cgi i jednoczescie pozwolic na podglad materialu (ciezko sobie wyobrazic czy wszystko gra kiedy ma sie przed soba ascii).

Po prostu jeszcze nie widze od czego zaczac i jak przez to przejsc.

pozdrowki
Avatar użytkownika
rzuq
Początkujący
 
Posty: 29
Dołączył(a): Śr, 11 sie 2010 16:55
Lokalizacja: Kraków

rzuq_skin_004

Postprzez rzuq » So, 09 kwi 2011 17:16

Nowa wersja - 004:
- Kolorowanie warstwic
- Poprawione znakowanie szlakow

Bardzo poprawia to widocznosc podczas planowania trasy w Mapsource i minimalnie polepsza widoczosc na samym odbiorniku (odchylenie graficznej reprezentacji szlaku na bok od jego wlasciwego polozenia - idealnie kiedy szlak pokrywa sie ze sciezka - loteria kiedy jest juz przesuniety - w efekcie na pewno widocznosc nie jest gorsza) - rowerowe poodsuwalem ku "gorze" piesze ku "dolowi" stad sa po przeciwnej stronie oryginalnej drogi (chyba ze sa narysowane w przeciwnym kierunku ;] . Kwestia graficzna do dotarcia - odbiornik niestety przy wiekszych oddaleniach i tak robi lekka kaszanke.

Plik wystarczy podmienic z istniejacym *\UMP-pcPL\skorki\rzuq003.TYP i odpalic *\UMP-pcPL\skorka-rzuq.bat

rzuq_skin_004_2.gif


rzuq_skin_004.gif
rzuq_skin_004.gif (37.09 KiB) Przeglądane 11818 razy


TODO:
- caly czas zoptymalizowanie palety barw :)


pozdr
żunio
Załączniki
rzuq_skin_004.zip
(36.41 KiB) Pobrane 449 razy
Avatar użytkownika
rzuq
Początkujący
 
Posty: 29
Dołączył(a): Śr, 11 sie 2010 16:55
Lokalizacja: Kraków

Re: Skórki

Postprzez Guzik » So, 09 kwi 2011 17:52

Idziesz w kierunku "szkoły poznańskiej", popieram!
Pozdrawiam,

Przemysław (Guzik) Guzinski
GPSmap 62s, UMP PCPl, Góry_PL, PL Topo, GPSWielkopolska
Avatar użytkownika
Guzik
Bywalec
 
Posty: 425
Dołączył(a): So, 17 mar 2007 22:01
Lokalizacja: Poznań

Re: Skórki

Postprzez greg_m » So, 09 kwi 2011 23:44

mi sie skorka rzuq'a bardzo podoba, ale jest jeden minus, ktory ja dyskwalifikuje - brak trybu nocnego.
@rzuq: jest jakas szansa na wersje dzien+noc?
pozdrawiam
G.
edge 500 + UMP-pcPL@www + OSM Cycle Map + Waze
greg_m
Bywalec
 
Posty: 317
Dołączył(a): Wt, 10 lut 2009 16:39
Lokalizacja: /dev/random

Re: Skórki

Postprzez pelsta » N, 10 kwi 2011 7:23

W pliku rzuq_skin_004.zip znajduje się rzuq003.TYP :o
Staszek
Nuvi200 + Nuvi250v2 + Mio169 + eTrexVistaHCx + eTrex20->eTrex30 + Samsung Solid B2710 + HTC HD2 (Android 4.2.2) + K&M Drive 2.1 + eTrex30x
własna kompilacja OSM + UMP-pcPL + Compass
góry - Locus, droga - ciągle poszukuję
NuviLog2MS, gpxer, jnxer
Avatar użytkownika
pelsta
Bywalec
 
Posty: 902
Dołączył(a): Pt, 04 sty 2008 16:52
Lokalizacja: Kęty

Re: Skórki

Postprzez rzuq » N, 10 kwi 2011 11:04

@Guzik: Właśnie bylem niezdecydowany do momentu kiedy wpadłem na pomysł przesuwania szlaku w Typie. Ręcznie poprzesuwane szlaki często wyglądają nieestetycznie/jak ręcznie robione/nieprofesjonalnie :P (po prostu jak widzę dwie linie które dot. tej samej krzywej to muszą być idealnie równoległe i musi mieć to jakiś ład na skrzyżowaniach) stad siła rzeczy szkoła poznańska :P

@greg_m: Myślę ze jest szansa na nocną, ale to dopiero jak skończę dzienną, czyli nieprędko, ale co się odwlecze to nie uciecze - reguralnie powracam do tej skorki ponieważ prawie codziennie używam odbiornika a co weekend sprawdzam go w dłuższych wypadach i wkurza mnie brak mojego niezdecydowania jak poprowadzić dalej wykatowanych kumpli bo czegoś nie widzę na mapie a domyślam się ze nocna wersja w jakiś sposób poprawi czytelność. Ale jak mowie wpierw przydała by się zebugowana dzienna a do tego daleko.

@pelsta: ja wiem... :P po prostu wystarczy dać kopiuj/zastąp i odpali skrypt który jest powiązany z nazwa pliku rzuq003. Jak przyjdzie co do czego wyprostuję to z Alf/red/em (tak by wersja nazywała się po prostu "rzuq" albo "rzuqowi_nie
_chce_sie_isc_w_poniedzialek_do_roboty") - większym problemem jest to, że w oficjalnej dystrybucji jest zaburaczona wersja skorki, którą i tak trzeba ręcznie zastąpić tą z tego wątku na forum, bo inaczej strange things happens ;)
Avatar użytkownika
rzuq
Początkujący
 
Posty: 29
Dołączył(a): Śr, 11 sie 2010 16:55
Lokalizacja: Kraków

Re: Skórki

Postprzez pelsta » N, 10 kwi 2011 21:23

Skoro decydujesz się numerować kolejne wersje skórek to - aby uniknąć zamieszania - proponuję, aby w pliku rzuq_skin_xxx.zip umieszczać plik rzuqxxx.TYP wraz z dopasowanym plikiem skorka-rzuqxxx.bat (tak właśnie sobie zrobiłem).
Wtedy łatwo będzie można wrócić do poprzedniej wersji (jakby coś nie działało).
Staszek
Nuvi200 + Nuvi250v2 + Mio169 + eTrexVistaHCx + eTrex20->eTrex30 + Samsung Solid B2710 + HTC HD2 (Android 4.2.2) + K&M Drive 2.1 + eTrex30x
własna kompilacja OSM + UMP-pcPL + Compass
góry - Locus, droga - ciągle poszukuję
NuviLog2MS, gpxer, jnxer
Avatar użytkownika
pelsta
Bywalec
 
Posty: 902
Dołączył(a): Pt, 04 sty 2008 16:52
Lokalizacja: Kęty

Re: Skórki

Postprzez rzuq » N, 10 kwi 2011 22:46

Dobry pomysl - zrobie tak z kolejna wersja.

Zauwazylem ze nie chca mi sie wyswietlac linie kolejowe pomimo opisania typu 0x14. Przychodzi wam cos do glowy?

pozdr
rzuq
Avatar użytkownika
rzuq
Początkujący
 
Posty: 29
Dołączył(a): Śr, 11 sie 2010 16:55
Lokalizacja: Kraków

Re: Skórki

Postprzez GPS Maniak » Pn, 11 kwi 2011 1:21

Obiekt 0x14? A w jakim odbiorniku? Bo jeżeli w outdoorowcu to zapewne przy zoomie 200, 120 czy 80m widać te linie kolejowe.
Zobacz może ostatnie dwa screeny i załączony do nich opis: http://gpsmaniak.com/new/gps-obiekty.htm
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Re: rzuq_skin_004

Postprzez Alf/red/ » Pn, 11 kwi 2011 10:31

rzuq napisał(a):Plik wystarczy podmienic z istniejacym *\UMP-pcPL\skorki\rzuq003.TYP

Podmieniłem plik (nie źródła) w dystrybucji. Tylko w wersji topo, oczywiście...

rzuq napisał(a):nie chca mi sie wyswietlac linie kolejowe pomimo opisania typu 0x14.

Bo linie kolejowe są 0x010e14 - pisałem na liście...
OK widzę, wiki nie mówi tego wyraźnie. Przerabiam. Chwila.
Alf/red/ + jutrzejsze UMP-pcPL + nüvi 360/CNE2008 + nüvi 765/CNE2010 + Vista HCx.
Obrazek
Avatar użytkownika
Alf/red/
Radny
 
Posty: 1096
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 10:27
Lokalizacja: Szczęśliwice

Re: Skórki

Postprzez rzuq » Śr, 13 kwi 2011 13:11

Hejka

Kolejna wersja skorki juz powstaje. Chcialbym w niej uzyc zdefiniowanej palety barw ktora dobrze by sie wyswietlala na odbiornikach 60csx wzwyz. Moge zalozyc ze w palecie 65k z garmina 62 miesci sie 256 kolorow 60csx? Na garniaku znalazlem taki oto probnik viewtopic.php?f=2&t=2355&p=25536&hilit=a+dla+u%C5%BCytku+za%C5%82%C4%85czam+pr%C3%B3bnik+kolor%C3%B3w%3A#p25536 Dajcie znac czy moge sie o niego oprzec. Ikony zredukuje do max 10-12 kolorow. Tymsamym stana sie czytelniejsze. Bede je przygotowywal w photoshopie wiec plik palety kolorow (indexed color) przygotowalem recznie na podstawie tabeli Alferka (zakladajac ze ona jest 100% poprawna moglem jedynie popelnic blad kopiujac recznie kolory do tabeli - niestety nie znalazlem zywego linka do pliku .act). Rozumiem ze alphe zapisuje w postaci 255.0.255(rgb)?

pozdr
rzuq
Avatar użytkownika
rzuq
Początkujący
 
Posty: 29
Dołączył(a): Śr, 11 sie 2010 16:55
Lokalizacja: Kraków

Skórka "HD" do UMP-TOPO

Postprzez Ciutnik » Śr, 13 kwi 2011 17:24

Witam. Ponieważ od niedawna męczę się z Oregonem, na którego ekranie szlaki oraz warstwice, jak również pozostałe linie zdefiniowane na UMP-TOPO są tak cieniusienieńkie, że prawie ich nie widać, pozwoliłem sobie nieco je pogrubić. W MapSource wygląda to koszmarnie ale w odbiorniku z wysokiej rozdzielczości ekranem, jak na moje stare oko, chyba całkiem przyjemnie (oczywiście o ile uda się cokolwiek dostrzec na tym nędznym ekranie). Przy okazji - bardziej dla zabawy niż z jakiejkolwiek potrzeby - trochę przemalowałem kilka obszarów. Nie wykluczam, że dorobię sobie jeszcze jeden .typ z niezmienionymi obszarami, a jedynie z pogrubionymi liniami. Proszę bardzo, oto mój eksperymentalny .TYP wraz z "instalatorem" pod UMP-topo:

umptopo-ciutnik_hd.zip
Skórka "HD" do UMP-topo
(21.14 KiB) Pobrane 471 razy

POI nie ruszałem ale dopisałem brakujący jeden typ linii (0x1d - County/parish boundary) używany na mapie jako granica dzielnic. Również kolory nocne potraktowałem po macoszemu, bo przecież nieszczęsny Oregon nie rozróżnia dna od nocy - i tak podświetlenie musi być zawsze włączone na maksa :x

To jak? Kupi ktoś ode mnie prawie nowego Oregona 550 w stanie idealnym, czy będę musiał się tak z nim męczyć? ;)
Maciej 'Ciutnik' Woźniak ::: 276c + eTrex 30
Avatar użytkownika
Ciutnik
Bywalec
 
Posty: 159
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 15:19
Lokalizacja: Wawa (2oo Zone)

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do UMP-pcPL

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości

cron